Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Jediná dcera"

Odpovídáte na příspěvek:

Ad jediná dcera od miládros.
zvoník, 14.5.2009 17:22

Přečetl jsem vše, a dovolte mi tedy přispět bez toho, že abych tady vnucoval někomu svůj názor, chcete-li věřícího člověka.
Příběh je každopádně smutný, a nám nepřísluší ho jakýmkoli násilím řešit nebo podávat podobně násilné rady. Vztah rodičů a dětí je založen na předem vypěstované čisté lásce k bližnímu, což je v této pozici jak rodič, tak i dítě. Nový život, jako takový, je Boží dar se vším všudy, nikoli jen mechanický výsledek soulože rodičů. Kdo tento DAR přijme jen jako své osobní vlastnictví s tím, že svého potomka nebude učit životu, ale opečovávat ho jen jako chovance s opičí láskou, dočká se toho, že jeho potomek si najde jiného učitele života. Jestli je ten učitel dobrý, to může rodič posoudit jen tehdy, pozná-li na vlastní kůži, co ten nový učitel učí a ne hned odsuzovat potomkův odklon.
Já jsem zažil mnohem horší případ na vlastní kůži:
Moji synové se se mnou ani nerozloučili ve svých dvanácti letech a od té doby jsem je neviděl. Psal se rok 1999. Ona - samice, dávala návrh na rozvod, já byl proti. Důvody neuvedu, neb je mi za ní stydno. Jejich matka mi nasadila psí hlavu, oni jí uvěřili, protože zhltla veškerý společný majetek a zařídila vysoké výživné, a od té doby tedy žiji skromně úplně sám. Synové její výkon od ní považovali za ženské hrdinství, neb obecně se ví, že české soudy jsou jen sprostý trh s penězi klientů. Bylo to pro mě na mašli... A budete se divit, pšesto to jde! Má cenu brečet? Nemá. Může člověk pro něco čistého žít? Může! Musí ten smysl žití být jenom pro člověka smrtelného? Nemusí! Člověk může žít dál s čistým štítem už jenom proto, že žije pro něco. A veškerá činnost, kterou následně provádí, by neměla být založena na osobních nárocích a vlastních požitcích s vědomím - urvat od života co se dá. - V tomto případě i děti.
To moje jméno zvoník, tady, není jenom fikce...
A teď tady nechci slyšet nějaké názory o fundamentálním katolicismu, protože ty já už dávno znám od jiných, a vím, co dokáže nekatolík nebo fundamentální ateista napsat, poněvadž, jak to tak bývá, je jasné, že nemá objektivní pravdu. Zbytečně by se totiž opakoval. Děkuji.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.