Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Jediná dcera"

Odpovídáte na příspěvek:

Každý člověk je nějak „nestandardní“
., 11.5.2009 21:45

..., každý člověk je v nějakém smyslu „blázen“, v jiném smyslu „schopný“ a v jiném smyslu „neschopný“. Veškeré selektování lidí na tzv. „schopné vhodné lidi“ a vyselektovávání jiných jako „neschopných nevhodných lidí“ je špatné, je to fašismus, diskriminace a vymstí se to i těm selektátorům.

Pro matku je těžko pochopitelné, když pozná, že její dospělé dítě je a chová se podstatně jinak, než jak ho vychovávala a jak si představovala, že se chovat bude. Ale stávají se takové případy. Dokonce se i stává, že dospělé dítě si jednoho nebo obou rodičů málo váží, nebo že k jednomu nebo k oběma svým rodičům ztratí úctu úplně (někdy je důvod z hlediska rodičů zcela malicherný), přestane si jich vážit a přetrhá s nimi veškeré kontakty. Něco podobného se stává i mezi sourozenci, i mezi manželi.

Nejvhodnějším pojmenováním pro tento jev je tzv. odcizení a bohužel se domnívám, že to je asi nevratné. Má to dlouholetou historii, ve které odcizující se osoba marně bojuje o pochopení a o alespoň malou snahu o vstřícnost u svého protějšku. Pak to jeden den definitivně vzdá a odejde. Opuštěná osoba pak většinou do konce života nepochopí, proč se tak stalo.

Autorce článku radím, aby si našla „jiné náhradní dospělé dítě“ tj. cizí dívku ve věku své dcery (třeba i svobodnou matku s dítětem), která svou maminku nemá a touží ji mít.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.