Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

10.5.2009 13:06

Jediná dcera

miládros

Mám dospělou dceru (23 let), která již při dospívání začala chodit do čajoven a měla ráda přírodu, což jako matce dělalo dobře a neviděla jsem na tom nic špatného. Po maturitě šla na další VŠ. Začla pít hodně čaje a tam měla kamarády, začla chodit na taichi a meditovat a začal ji zajímat budhismus. Jelikož byla dospělá a nikomu to neškodilo, tak jsem to tolerovala.

Jenže pak potkala chlapce, který se napřed zdál slušný, ale najednou se nechce stýkat s lidmi, kteří ji milovali. Rychle si ho vzala, aniž by řekla rodičům. Pouze mi to oznámila a že nemají s námi nic společného.

Jsem matka, která měla dítě jako smysl života a dnes mi kromě zraněného srdce nezbývá nic než hezké vzpomínky. K čemu je pak jakákoli víra? Mám obavy, že je pod vlivem nějaké sekty, ale co mohu dělat, když matka nemá právo mluvit do života dospělého dítěte?

Zajímaly by mě Vaše názory či rady.Nevím,co bych měla k tomu ještě napsat, ale nedokáži pochopit, jak se může nechat zdravý člověk
tak ovlivnit a ublížit svým nejbližším. To si člověk říká jak to bude, když by měli spolu potomka - jestli vůbec někdy uvidím vnouče atd.

Všechno chce svůj čas. Nepomůže...
iva, 11.5.2009 8:35

Všechno chce svůj čas. Nepomůže domlouvání ani pláč. Časem každý dospěje a zjistí, co udělal špatně. I vaše dcera je zatím hlavou v oblacích a myslí si, že našla tu správnou cestu , ale každá mince má dvě strany. Věřím, že sama najde k vám zpátky cestu, i když nikdy to nebude tak, jak byste chtěla vy. Všechno je totiž v životě jinak. :-)

Pár poznámek
Pavel od vody, 11.5.2009 11:34

Příběh mi připomněl mého kamaráda, který se taky dal na taiči, koupil si samurajský meč a začal „blbnout“. Momentálně tráví už třetí týden v lese kdesi v jižních Čechách a medituje. Nic proti tomu, ale je mu přes padesát a domá má rodinu...
Ale k článku. Nelíbí se mi názor autorky, že: „...matka nemá právo mluvit do života dospělého dítěte“. To je s odpuštěním blbost. Naopak, rodiče mají se svými dětmi hovořit pořád. Co já bych za to dal, promluvit si tak se svým tátou, který zemřel, když mi bylo 22.
A mít v dětech smysl života? To přece nejde. Zákonitě děti ve svůj čas vylítnou z hnízda a rodiče co? Přestahou žít, protože ztratili smysl života?
Tak mně napadá, jak je to s otcem vaší dcery? Nehledá podvědomně třeba jakýsi mužský element, který ji v dětství chyběl? O otci totiž v článku není ani zmínka.

-ppp-

Hezky.
Milan, 11.5.2009 11:41

Souhlasím s Vašimi názory na tuto problematiku.
Navíc bych ale ještě doporučil všem mladším (autorce už to nepomůže, ta už to nenapraví), aby měli více dětí než jedno.
Když má člověk víc dětí, není sice odcizení nebo ztráta jednoho z nich méně bolestná, ale nezůstává po tom takové velké prázdno. To za prvé.
Za druhé pak je větší naděje, že při klopýtnutí některého z dětí mu některý z jeho sourozenců pomůže a vytáhne ho bryndy. Co nechce mladý člověk slyšet od rodičů, to mnohdy snese od sourozenců.
Takže je dobré mít víc dětí.

Odp: Hezky.
Juras, 11.5.2009 17:39

Souhlas. Ještě navíc - když má člověk jedno děcko, tak se o něj příliš klepe, moc se o něj stará, umetá mu cestičku a vypěstuje nesamostatného tvora, kterému bude svět jen ubližovat. Když je dětí víc, není na ně tolik času a any se odmaličkaučí, jak se prosadit samostatně.

No to nevím.
Milan, 12.5.2009 9:45

S počtem dětí můj strach o ně nijak neklesl, naopak znásobil se.
Napřed jsem se bál o jedno, pak o dvě, pak o tři...
Dnes mne ale i mrzí, že jsme neměli ještě další, ale už to taky nenapravíme (a manželku kvůli tomu měnit určitě nebudu). Tak doufám aspoň ve větší počet vnouča:-).

Odp: No to nevím.
Juras, 12.5.2009 10:55

Já jsem nemyslel, že by se o ty děti nebál, ale že se moc stará. Taky mám tři děti, Když nejstarší syn jel po čtvrté třídě na letní tábor, jel s ním spolužák, který je jedináčkem, jel na tábor poprvé a bylo to snad i poprvé, co byl odloučen na víc než jeden den od rodičů. No to bylo hrozný. Tábor byl desetidenní, rodiče za ním byli třikrát na návštěvu, hlavně tatínek byl celou dobu špatnej a litoval, že ho tam pouštěli...
Hledal záminky, proč tam jet (ten chudák má strašně tenkej spacák, musíme koupit teplejší a zavézt mu ho...).

A zatímco náš synek se vrátil nadšenej a těšil se, že za týden pojede na další (ukecal nás celkem na dva - předtím byl ještě na skautským), jeho spolužák se vrátil vystresovanej a byl šťastnej, že to přetrpel a má to za sebou.

Odp2: No to nevím.
Jana, 12.5.2009 15:05

To máš těžký. Mně osobně tedy počet dětí rozptýlit obavy moc nepomáhá. Tábory prožívám vždy velmi těžce.:-(

Odp3: No to nevím.
Juras, 18.5.2009 12:37

Obavy jsou vždycky, ale po celoroční soustavné přítomnosti všech dětí se jedná o vítaný odpočinek (během kterého je střídavě radostno anebo stýskavo). :-)

Odp: Pár poznámek
Juras, 11.5.2009 17:37

„matka nemá právo mluvit do života dospělého dítěte“ - To není názor autorky, to je fakt. Z hlediska právního ani z hlediska morálního. Samozřejmě se o to má snažit, ale když na druhé straně není kladná odezva, je lepší s tím „neotravovat“.

Právo ano, nárok ne.
Milan, 12.5.2009 9:57

Rodiče nepřestanou být rodiči nikdy, i když mají děti dospělé.
A kdo jiný Vám poradí opravdu upřímně, když ne rodiče? Rodičům na Vás totiž opravdu záleží, dlouhodobě a hluboce.
To, že se někdo vdá/ožení bez vědomí svých rodičů, se stává, to není výjimka. Ne sice vždy, ale příliš často končí takové manželství nedobře.
Co mají rodiče dělat, když k tomu dojde? Myslím, že se mají vší silou snažit najít cestu k zeti/snaše a oběma novomanželům projevovat trvale okázalý respekt, aby se vztahy napravily.
Pokud ale dochází k cílené isolaci dcery/syna od rodičů, může z toho být VELKÝ problém. Může jít o projev duševní poruchy zetě/snachy, která je postupně indukována na to odlučované dítě.
A samozřejmě může jít i o sektářství, což by ale neměl být případ buddhismu (ba naopak - buddhismus stejně jako katolicismus zdůrazňuje pokoru a úctu dospělých dětí vůči jejich stárnoucím rodičům). Buddhismus je snad ještě méně sektotvorný než ten náš katolicismus.
No, v každém případě je jisté, že ta rodina má problém.

Odp2: Pár poznámek
Pavel od vody, 12.5.2009 10:18

Jurasi, rozlišil bych tady právo a povinnost. Právo na komunikaci s vlastními dětmi mi nikdo nemůže vzít, ale taky mi to nikdo nemůže nařídit. Je to jen a jen věcí těch dvou stran. V tomhle případě bych řekl - jen podle indicií z článku - že komunikave mezi matkou a dcerou vázla už dlouho před tím, než takto odešla.
Jinak souhlas, ono se to vyvrbí...

Odp3: Pár poznámek
Juras, 18.5.2009 12:29

Když je na jedné straně právo, je na druhé straně povinnost to zajistit?

Jsou dva druhy práva. Jedno právo znamená, že někdo má povinnost zajistit, abys mohl svoje právo uplatnit, druhé právo znamená, že si můžeš počínat svobodně, ale nikdo není povinnen ti to zabezpečit. Jako příklad prvního je třeba právo na ošetření - v tomto případě má stát povinnost zajistit lékařskou péči. Příklad druhého je třeba právo utratit milion. Každý na to má právo, ale utratit ho každý nemůže. Nikdo nemá povinnost ti ten milion dát.

Takže právo mluvit s dětmi matka má, je ale nevynutitelné - děti nemají právo mluvit s matkou. V předchozích příspěvcích této větve a v článku se mluvilo spíš o tom vynutitelném právu, myslím.

Asi...
Pardus, 11.5.2009 11:52

Asi jste pitomá, když píšete tak hloupý, ničemný a skuhravý článek. Asi chápu vaši dceru, že se s vámi nechce stýkat. Asi hledejte chybu v sobě a zametejte si před vlastním prahem!

Odp: Asi...
Tlapka, 11.5.2009 12:52

Toto je velice divný příspěvek a autor přivolává smůlu na sebe. Dcerka se ohlásí znám více takových případů. Pokud nejde o sektu.

Odp: Asi...
Pavel od vody, 11.5.2009 13:10

Autorka „miládros“ si přišla na Svíci úplně pro něco jiného, než aby jí někdo nadával do pitomců. To se nedělá, Pardus. :-(:-(:-(
Třeba potřebuje svůj problém s někým probrat a třeba nemá jinou možnost. Svíci za to dík:-)

Odp: Asi...
Jana, 12.5.2009 14:58

Ale to ne. :-(

Milá paní,
Pavla391, 11.5.2009 13:34

Milá paní, také mi dcera právě vylétává z hnízda. Už se nebudeme denně vídat, ale tak to má být a pevně věřím, že má správný „základ“ v sobě a že v životě neklopýtne... A když ano, tak jsem připravena jí kdykoli pomoci. Děti nejsou náš majetek a jakákoli závislost škodí, i ta na dětech. Mám koníčky, přátele, nebojím se, jak s volným časem naložím. Přejte dceři, ať se jí daří a ať je šťastná, nic jiného nejspíše po vás nechce a ani nepotřebuje. Výčitkami ji od sebe jen odháníte.

Odp: Milá paní,
slayd, 11.5.2009 14:35

To jsem zvědav, zda už je Miládros uspokojena tím, co jste jí na svíci sdělili?
Mohla by se jasně vyjádřit, že víc rad už ani nepotřebuje???????????????????????????????????
Já neporadím nic. Žádné řešení neexistuje... chytrolíni sice mají nějaké představy o tom, co by se mělo dělat či nedělat, ale jinak prázdno.
Doufám že dcera nepije černé silné čaje, které způsobují zácpu a odvodnění organismu....
Určitě nakluše s vnoučkem, protože to její čajíček nezvládne a taky prachy si nikde, než u rodičů zdarma nepůjčíš /na věčné splátky/. P.S.

Odp2: Milá paní,
Tlapka, 11.5.2009 15:08

Já si myslím že je to složitější. Právě když řešení není na dosah je třeba o tom promluvit a Samozřejmě se to jenom mluvením nevyřeší, to je jasnější než tisíc sluncí.

porozumění
Olix, 11.5.2009 15:50

Váš příspěvek jsem si přečetla 2x, abych se ujistila, zda jsem vše správně pochopila...
Myslím, že rozumím Vašim otázkám, obavám, pochybnostem i přáním, aby se všechno vrátilo do normálu... Reakce Vaší dcery je přinejmenším zvlášní - pokud jste doposud měly dobrý vzájemný vztah, její jednání je skutečně na zamyšlenou... Z toho lze vyvodit následující - vliv jejího partnera je natolik silný, že je schopna pro něj obětovat vše. Je důležité si uvědomit, že se tato situace nezmění ze dne na den, jediné, co můžete udělat(dle mého) - je - přijmout její rozhodnutí. Respektovat ho a zároveń nikdy nepřestaňte svou dceru milovat... to se vzájemně nevylučuje...
Možná celá ta situace trvá už delší dobu, a proto vaše obavy a nejistota narůstá...
Přeji Vám blízké přátele, kteří Vám budou nablízku...

Nic společného?
Alfons, 11.5.2009 17:21

Pouze mi to oznámila a že nemají s námi nic společného... to by ještě šlo..kde má dcera trvalé bydliště, kde má svoje věci atd.? Okamžitě ji zrušit trvalé bydliště.Nedělá dluhy? Exekutoři můžou žmykat za rohem a může se najednou ukázat že dcera něco společného má. Pro matku je to rána pod pás a kecálkové kteří zde píší o špatné výchově by si měli utřít mléko na bradě. Nevědí co je život. jinak dceru nechat plavat životem, buď se jí povede, nebo si narazí hubu. Nevnucovat se, nesnažit se o kontakt. Tuším, že budhistka přijde domů sama a když ne, žádná škoda. Matce tento stav ale může zničit zdraví.

Kde se stala chyba
Juras, 11.5.2009 18:29

Přečetl jsem si článek už dříve, ale až doteď jsem si myslel že k tomu nemám co říct. Podobný problém mě může potkat nejřív za sedm let (kdy nejstarší dítko dospěje). Ale některé mezilidské vztahy jsou obecně platné, člověk je může vypozorvat, nemusí je sám prožít, aby se z nich poučil.

V takovéto situaci už je těžko něco napravit nebo zachraňovat. Neznáme přesný popis situace (pokud nejste ten medializovaný případ jedné celebrity, kterou mi asocioval Váš nickname - ale to by znamenalo, že jste pozměnila některé údaje). Jediné, co můžete dělat, je vyvarovat se chyb, které by situaci dále zhoršovaly.

Podle článku si nejste vědoma žádné chyby na své straně. To bohužel lidé nebývají a potřebují, aby je na to někdo upozornil. Není ani jasné, jestli většina příčiny tkví v problémech osobních vztahů nebo spíš v přílišném zápalu o něco úplně jiného (v tomto případě náboženství, ale může to být jiná vášeň - třeba horolezectví, to je jedno). V případě osobních vztahů by snad mohla být naděje v nápravě chyb (pravděpodobně není viníkem jen jedna strana).

Píšete, že dcera byla/je smyslem Vašeho života. Doufám, že Vás nezraním, když Vám napíšu upřímně, co si myslím. Myslím, že ve vztahu k dítěti musí být něco nezdravého, když to člověk takovýmto způsobem napíše. Pro většinu lidí je normální, že jsou děti smyslem jejich života. Nemluví o tom, prostě to tak je. Postupem času to slábne. Když se dítě stane dospělým, mělo by to přestat. Dítě už má v té době vlastní smysly života, vlastní partnery, rodiny, děti... Rodič by se měl vyvarovat toho, aby dítě smyslem života zůstalo. Měl by se od dítěte odpoutat stejně jako se dítě odpoutá od rodičů.

Jaké podle mě pramení nebezpečí z neodpoutání dítěte jako smyslu života: 1) Rodič budí odpor a znechucení - rodič má tendenci svůj smysl života opečovávat. Ani si to neuvědomuje, ale přehnaně se stará, a to může být otravné. 2) idealizuje si své dítě. Myslí si, že je jeho ítě lepší než vetšina jeho vrstevníků. 3) Rodič je majetnický. Pro dítě není hned tak nějaký partner dost dobrý. V lepším případě se to dozví jenom potomek, v horším i jeho partner. I když se snaží nevyčítat, dítě i jeho partner to vycítí, občas nějaká narážka - výsledkem je, že se dítě se svým partnerem necítí v přítomnosti rodičů dobře.

Když se tato nebezpečí vhodně nakombinují v „dobře si padnoucích“ povahách a náturách, neštěstí se neustále stupňuje a může přerůstat i ve veřejnou ostudu všech zúčastněných.

Takže pokud se situace takhle nějak vyvíjela a celá situace je vyhrocením špatných osobních vztahů, myslím, že by bylo nejlepší usilovat nenásilnou formou o kontakt s potomkem. Já nevím, jestli zznáte adresu, tak třeba jednou za čas poslat pohlednici. Tam bych psal v tom smyslu, že se chcete vidět, nebudete se chtít bavit o ničem z minulosti a nebudete ani vyžadovat rozmluvu o současnosti. Jenom že je Vám líto, že se nevídáte. Těžko říct, jestli to má šanci na úspěch, ale je rozhodně větší než kdyby se na to šlo stylem „konečně začni uvažovat, kdo to s tebou myslí nejlíp, atp.“.

Pokud by došlo k nějakému oboustrannému kontaktu, rozhodně bych nedoporučoval bavit se o partnerovi dítěte jinak než „to je fajn“ v případě, že o něm dítě řekne něco pozitivního. Pokud by si dítě na svůj život stěžovalo, tak mlčet anebo říct „kdyby toho na tebe bylo moc a potřebovalos pomoct, tak se ozvi. Jestli budu moct, ráda ti pomůžu“. Samozřejmě bych nedával nějaký neomezený příslib jakékoliv pomoci, nabídku peněz nebo snad útulku - když nevíte, v jaké společnosti se pohybuje, mohlo by to být nebezpečné. Ale takový obecný slib pomoci, který není vynutitelný, by jí měl dát najevo, že ji máte ráda a přitom Vás nezavazuje k tomu, abyste jí pomohla s čímkoliv, co se příčí Vaší morálce.

Rád bych Vám pomohl, ale nevím jak :-( Jestli si z mých názorů něco vyberete a jestli Vás to třeba bude k něčemu inspirovat, budu moc rád. Přeju Vám štěstí a splnění Vašeho snu.

Odp: Kde se stala chyba
Alfons, 11.5.2009 18:47

Holce ruplo v bedně. Dokázat si říct „ děj se vůle Matoušova“ a dokázat se s tím smířit a hodit holku za hlavu je ideální řešení, ale jak to může MATKA dokázat to nevím. To je asi nemožné. Matky za své děti obvykle bojují do vlastního sebezničení i když to k ničemu nevede. Příroda je prostě taková.

Každý člověk je nějak „nestandardní“
., 11.5.2009 21:45

..., každý člověk je v nějakém smyslu „blázen“, v jiném smyslu „schopný“ a v jiném smyslu „neschopný“. Veškeré selektování lidí na tzv. „schopné vhodné lidi“ a vyselektovávání jiných jako „neschopných nevhodných lidí“ je špatné, je to fašismus, diskriminace a vymstí se to i těm selektátorům.

Pro matku je těžko pochopitelné, když pozná, že její dospělé dítě je a chová se podstatně jinak, než jak ho vychovávala a jak si představovala, že se chovat bude. Ale stávají se takové případy. Dokonce se i stává, že dospělé dítě si jednoho nebo obou rodičů málo váží, nebo že k jednomu nebo k oběma svým rodičům ztratí úctu úplně (někdy je důvod z hlediska rodičů zcela malicherný), přestane si jich vážit a přetrhá s nimi veškeré kontakty. Něco podobného se stává i mezi sourozenci, i mezi manželi.

Nejvhodnějším pojmenováním pro tento jev je tzv. odcizení a bohužel se domnívám, že to je asi nevratné. Má to dlouholetou historii, ve které odcizující se osoba marně bojuje o pochopení a o alespoň malou snahu o vstřícnost u svého protějšku. Pak to jeden den definitivně vzdá a odejde. Opuštěná osoba pak většinou do konce života nepochopí, proč se tak stalo.

Autorce článku radím, aby si našla „jiné náhradní dospělé dítě“ tj. cizí dívku ve věku své dcery (třeba i svobodnou matku s dítětem), která svou maminku nemá a touží ji mít.

Milá Miládros!
slayd, 12.5.2009 12:59

Zkuste přijít sama na chuť čaje. Návštěva místní čajovny vám prospěje a asi tam potkáte i vaši dceru...
Já nyní piji čaj Olong, který neprošel fermentací a prý obsahuje více zdravých látek prospěšných mému organismu. Každopádně po něm nemám zácpu ani žízeň. Až začne vaše dcera chlastat alkohol nebo brát drogy, potom budete teprve možná řešit skutečný problém. Nyní vám ovšem nezbývá než čekat na pošťáka Ondru s pozvánkou do Pošty pro tebe. Můžete se sama dříve přihlásit do pořadu Nic než pravda a říci národu vše o sobě a své rodině. Držím vám palce. Kupte si dovolenou a utraťte všechny prachy dceřina věna i ušetřené částky na její svatbu. Tím jí dokážete je dokážete žít šťastně a smysluplně i bez ní. Však ona přileze... P.S.

Odp: Milá Miládros!
Tlapka, 12.5.2009 14:28

Nejlépe je naučit se žít sám za sebe, pokud je rodina nebo děti úplným smyslem života, je to pak těžké pro obě strany.

Nejsem si jistá, co k tomu říct
Jana, 12.5.2009 15:03

Tak bych možná měla spíš mlčet.
Ale něco přece - lidé kolem dvacítky jsou obecně velmi náchylní k vlivu různých sekt a podobně. Je to takové období duchovního hledání a s někým to dovede zacloumat dost prudce, zvlášť, pokud neměl nějaký jasný hodnotový systém předtím.
Obávám se, že nic nemůžete dělat. Jen nechat své dceři dveře vždy otevřené. Možná ji život někde na statku v lesích při svitu petrolejky apod. přestane časem bavit. Možná to bude trvat dlouho, ale i Milena Dvorská se nakonec dozvěděla, kde její dcera je.
Jinak, cítím s vámi, na ten jeden zlostný a jedovatý příspěvek nedejte, máte právo cítit se mizerně, i kdyby ta dcera byla jedna z deseti dětí, a ne jedináček.

Odp: Nejsem si jistá, co k tomu říct
Juras, 12.5.2009 16:02

Tak tos řekla pěkně na plnou pusu. Hned po přečtení článku a nicku miládros mě ta sympatická paní napadla taky.

Chudák dcera
Tony, 13.5.2009 13:12

Vy jste ji přivedla na svět aniž ona o tom mohla rozhodnout. Je to jedno z malá věci které nemůžeme nikdo ovlinvit (příchod na tento svět). Pokud našla svůj smysl života v meditaci je to prostě její cesta ke štstí. Její štěstí se netýká Vás a lidsky chápu, že Vám to vadí. Člověk je, pokud jde o děti, naprostý sobec. Nechcete pro dceru to nejelpší (protože, pak byste ji nechala jít meditovat). Co očekáváte od dětí? Inu přeci aby Vám vrátili lásku, kterou jste do nich celé dětství investovali. A to je normální obchod.

Rád bych také napsal, že ve věku 23 let se už opravdu nejedná o dítě...

No nic du se zase učit fyziku.

P.S.: tím Vám nemyslím autorku...

Zdař bůh svícáci [juras, alfons, Jana, slayd, Pavel od vody a další...].
Váš veselý a milovaný Tony :-)

Odp: Chudák dcera
slayd, 13.5.2009 15:01

Je to tak Tony. Citová ani materiální investice do dětí se ve většině případů rodičům nevrátí.
Kdo plodí, hýčká a investuje do dětí svoje peníze a energii za tímto účelem bude pravděpodobně zklamán. Nic nového pod sluncem. Také mne občas vadí chování mého pubertálního syna, ale nic s tím nenadělám. P.S.

Odp: Chudák dcera
Pavel od vody, 13.5.2009 15:49

Rodič nemůže chtít po dítěti, aby mu vrátilo lásku, kterou do něj vložil, protože děti ji zase vloží do dětí svých. To je zákon.
Víte, tady hraje obrovskou, řekl bych zásadní roli Láska. Láska bezpodmínečná, bezbřehá, nekonečná. Ať děláš co děláš, ať jsi kde jsi, nepřestávám tě milovat a milovat nepřestanu. To je můj vzkaz autorce.
-ppp-

Odp2: Chudák dcera
Tony, 13.5.2009 16:24

Ať děláš co děláš, ať jsi kde jsi, nepřestávám tě milovat a milovat nepřestanu.

Aha :-( já myslel, že je to na mě :-))
Souhlasím.

Odp2: Chudák dcera
slayd, 14.5.2009 7:47

No - vono to není zákon a když je, tak se taky nedodržuje. Kde máte jistý, že vaše děti vaši lásku a péči předají svým dětem?
To je vaše přání - ne realita! Amen... P.S.

Odp2: Chudák dcera
miládros, 21.6.2009 6:04

včera v noci jsem vám psala dlouhý dopis a zřejmě opět nedošel,jsem totiž začátečník na počítači,moc vám děkuji za příspěvky,se starostlivým otcem jsem byla manželkou 21let-poté jsem se s ním rozešla,ale dcera byla dospělá a ráda.vždycky jsme si všechno řekli a ted se nebaví s nikým s rodiny.pokud vám dojde tento dopis-budu si s vámi ráda dopisovat-pokud chcete

...
Bambus, 14.5.2009 10:20

Já si myslím že dcerka nepije jenom čaj a nekouří jenom cigarety, i když to střílím jen tak od boku protože o tom nic nevím. Dneska je holt taková doba - vídím to u svých známých, když někoho vyzvedávají doma, místo zvonku použijí mobilní telefon aby se vyhnuli kontaktu s rodiči. Rodiče holt dneska nejsou cool :-)

A druhá věc je že matky bývají hrozně ustarané, nadávají, kibicujou, radí, až to ty děti přestane bavit a raději se matkám vyhýbají. Důvod vidím přesně ten který autorka zmiňuje - mají dítě za smysl života a při tom zapomínají že to dítě má taky nějaký smysl života, ale život do smrti v baráčku s matkou to obyčejně nebývá...:-)

Odp: ...
slayd, 14.5.2009 11:53

A navíc stejně žádná Miládros ani nexistuje.
Existují problémy. Některé lze řešit a jiné ne.
Eva a Vašek např. přišli na to, jak na kýčovité nostalgii vydělat majlant. Ostatní prý tvoří, ale konto jim jejich tvoření nenaplňuje. P.S.

Odp2: ...
Bambus, 14.5.2009 12:46

přiznám se že občas nechápu o čem tu píšete :-) podle mě jdou všechny problémy řešit a neřešit.

Odp3: ...
Tlapka, 18.5.2009 8:27

Přesně. Některé houby jsou jedovaté a jiné nikoliv.

Ad jediná dcera od miládros.
zvoník, 14.5.2009 17:22

Přečetl jsem vše, a dovolte mi tedy přispět bez toho, že abych tady vnucoval někomu svůj názor, chcete-li věřícího člověka.
Příběh je každopádně smutný, a nám nepřísluší ho jakýmkoli násilím řešit nebo podávat podobně násilné rady. Vztah rodičů a dětí je založen na předem vypěstované čisté lásce k bližnímu, což je v této pozici jak rodič, tak i dítě. Nový život, jako takový, je Boží dar se vším všudy, nikoli jen mechanický výsledek soulože rodičů. Kdo tento DAR přijme jen jako své osobní vlastnictví s tím, že svého potomka nebude učit životu, ale opečovávat ho jen jako chovance s opičí láskou, dočká se toho, že jeho potomek si najde jiného učitele života. Jestli je ten učitel dobrý, to může rodič posoudit jen tehdy, pozná-li na vlastní kůži, co ten nový učitel učí a ne hned odsuzovat potomkův odklon.
Já jsem zažil mnohem horší případ na vlastní kůži:
Moji synové se se mnou ani nerozloučili ve svých dvanácti letech a od té doby jsem je neviděl. Psal se rok 1999. Ona - samice, dávala návrh na rozvod, já byl proti. Důvody neuvedu, neb je mi za ní stydno. Jejich matka mi nasadila psí hlavu, oni jí uvěřili, protože zhltla veškerý společný majetek a zařídila vysoké výživné, a od té doby tedy žiji skromně úplně sám. Synové její výkon od ní považovali za ženské hrdinství, neb obecně se ví, že české soudy jsou jen sprostý trh s penězi klientů. Bylo to pro mě na mašli... A budete se divit, pšesto to jde! Má cenu brečet? Nemá. Může člověk pro něco čistého žít? Může! Musí ten smysl žití být jenom pro člověka smrtelného? Nemusí! Člověk může žít dál s čistým štítem už jenom proto, že žije pro něco. A veškerá činnost, kterou následně provádí, by neměla být založena na osobních nárocích a vlastních požitcích s vědomím - urvat od života co se dá. - V tomto případě i děti.
To moje jméno zvoník, tady, není jenom fikce...
A teď tady nechci slyšet nějaké názory o fundamentálním katolicismu, protože ty já už dávno znám od jiných, a vím, co dokáže nekatolík nebo fundamentální ateista napsat, poněvadž, jak to tak bývá, je jasné, že nemá objektivní pravdu. Zbytečně by se totiž opakoval. Děkuji.

Vše se jednou může obrátit.
Milan, 15.5.2009 10:12

Ten její příběh není v obecné rovině smutný, je smutný jen pro tu matku - pro dceru a jejího manžela určitě ne a nikoho dalšího se to nedotýká, protože se nestalo nic hrozného, jen dospělá dcera přestala kamarádit se svou matkou a její manžel je jí milejší.
Ale Váš příběh je smutný obecně. A žel nejste sám, takových příběhů se u nás každoročně objevují tisíce. Je to už téměř pravidlem, že manželství se rozpadne, děti jsou svěřeny matce, ta je izoluje od otce a vychovává v nenávisti k němu. Ve Vašem příběhu jste byl těžce poškozen Vy a ještě více Vaši synové a jejich prostřednictvím budou nutně a neodvratně poškozeni i Vaši vnuci, budete-li jaké mít (až se to synům v dospělosti rozleží, třeba se raději s žádnou ženou nesváží dítětem, aby nedopadli stejně jako Vy).
Příběh miládros je o ojedinělém problému v jedné rodině. Váš příběh je o problému celé společnosti, zasahujícím tisíce rodin.
Ale i Váš osud se může obrátit: Vašim synům se může rozsvítit a jednou mohou přijít k Vám i s vlastními rodinami. Může to dopadnout tak, že Vaše bývala manželka si sice uchvátila děti na 15 let a Vás od nich na tu dobu izolovala, ale zanedlouho se to otočí a synové sami se izolují od ní a budou raději v kontaktu s Vámi a k Vám budou vodit své rodiny a Vaše vnoučata a ona bud izolována na zbytek života. I takové věci se stávají.

Odp: Vše se jednou může obrátit.
slayd, 15.5.2009 12:28

A proto ať žije Afgánistán. Arab má trafiku v Alfě a chce větší byt. Já u povídám vezměte sebou ženu, ať se podívá taky, abychom nechodili 2x. A ten arabáč povídá: u nás je jiná kultura. Když muž řekne, je to dobrý byt pro naši rodinu, tak je to dobrý byt i pro jeho ženu a ona nemusí zbytečně nikam chodit. Víte co toho ženské kolem namelou a stejně budou vždycky nespokojeny. Když jim ukážete 10 bytů, budou do konce života přemítat, že možná ten sedmý nebo třetí byl přeci jen lepší než ten vybraný atd. A Miládros neexistuje - žádnou radu nepotřebuje. Muži jsou jako živočišný druh v západní společnosti odepsaní na úroveň ploditelů a sponzorů. Je čas na mužskou emancipaci. P.S.

Odp2: Vše se jednou může obrátit.
zvoník, 16.5.2009 9:26

Slayde,
Jsou jen dvě možnosti: Buď si děláš prdel, nebo se na svět díváš strašně povrchně jako na konec klacku, na kterém je napíchnut buřt. Soudím tak, poněvadž Tvůj návrh s emancipací mužů je TOTÁLNÍ nesmysl na ixtou. Ten by totiž zafungoval jen za přísných podmínek celibátu. Čili člověk - muž, by se musel stát tvorem, který by z vlastního přesvědčení vůbec nevyžadoval jakýkoli sex, a ne že by si ho někde v ústraní kompenzoval tajně jinak! Dokáže toto někdo? Komu bychom měli být podobni?... Na toto se neodvážím odpovědět...
Napíšu jen, že si myslím, že žena by toho byla schopna mnohem méně. Proto se v praxi snaží na svoji vlastní obhajobu emancipovat mnohem více než muž, a proto má úspěch. Ona je totiž přesvědčena o tom, že muž na jejím těle bude vždy závislý a k tomu jí třeba pomůže umělé fyzické krásno jejího těla, neb je vlastně více závislá ona sama. Jakákoli soutěž v emancipaci mezi oběma pohlavími způsobí VŽDYCKY konflikt v rodině. A možná ten Arab o tom ví mnohem víc, a nedokáže Ti to tak verbálně přednést. A to je přesně tato společnost. Co bychom si z toho měli vzít? - To nechám na další diskuzi.

Odp3: Vše se jednou může obrátit.
Bambus, 16.5.2009 14:08

Zvoníku, jestli jste křesťan měl byste asi nebojácně prohlásit že bez hříchu dokázal žít jen Ježíš, a že bychom se mu proto všichni měli snažit podobat alespoň do té míry, že budeme poslouchat jeho rad. Mám tak nějak pocit, že o tom to křesťanství je...

Odp4: Vše se jednou může obrátit.
Alfons, 16.5.2009 14:28

Co radí Ježíš o EU a Lisabonské smlouvě?

Odp5: Vše se jednou může obrátit.
ivana Kozárová, 21.6.2009 22:42

mé království není z tohoto světa....to řekl Pilátovi i Evropské unii a Lisabonské smlouvě...

Odp4: Vše se jednou může obrátit.
zvoník, 17.5.2009 0:16

Jó jasně, Bambusi. Díky! Prohlásit nebojácně..., jasný! A co to vzít celý jen jako takový malinký test do dnešní ateistické společnosti, esli si náááhodou někdo vzpomene? 1:0 pro Tebe. Jasně, že si Ježíše Krista vážím, i když většina lidí ho má JENOM za proroka. Já si ho ale vážím pro ještě další věci, a taky mám napsáno na jednom svým zvonu: ,.Tak Bůh miloval svět, že syna svého jednorozeného dal, aby každý, kdož v něj věří, nezahynul a měl život věčný." A tomu zvonu je jenom 446 let.

Odp5: Vše se jednou může obrátit.
slayd, 18.5.2009 8:36

Jasně že ženské využívají dokonale mužské touhy po sexu..., tohle snad není nutno obhajovat. Samičí triky jsou velmi jednoduché, ikdyž někteří muži tvrdí, jak jsou ženy nepochopitelně rafinované. Jestliže muž dokáže odbourat svůj chtíč a pohlédne na ženu jako na normálního člověčího tvora, potom s úžasem zjistí, že její triviální natřásání pozadím a vysílání signálů... že by jako něco... /ovšem něco za něco/ - potom jsou iluze a mnohdy i chtíč v háji. Většinou však rádi zapomínáme na povrchnost a toužíme po okamžitém krátkém uspokojení. Za toto uspokojení splácí muži po mnoho let ženám vysoké částky. Kupují auta, staví domy, plahočí se na zahrádkách a někteří dokonce umývají nádobí, schody a chodí na romantické filmy... Žena se spokojeně usmívá.
Nejlepší je mužský otrok svého libida. P.S.

Odp6: Vše se jednou může obrátit.
Alfons, 19.5.2009 14:45

Ještě že ta příroda pořád funguje, to je na tom to krásné!!;-)

Odp7: Vše se jednou může obrátit.
slayd, 21.5.2009 13:48

Jak říkal V.I. Lenin: mrdat, mrdat, mrdat!
P.S.

Odp8: Vše se jednou může obrátit.
Tlapka, 22.5.2009 10:13

......až do úplného zblbnutí. Pak se všichni budou cítit super.

Odp9: Vše se jednou může obrátit.
slayd, 22.5.2009 12:34

Hlavně je třeba mrdat dle V.I.L. třídní nepřátele a jejich úhlavní i pohlavní přisluhovače, podavače a různé udavače... to je pravá sexuální revoluce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S.

Hezky jste to napsal,
., 31.5.2009 23:36

a zdá se, že přesto jste rád tím, kým jste a Vaše žena také. Existují mnozí „mužští “ , kteří chudáci nemají „komu otročit“. Buďte rád a važte si toho, že se nějaké „něžné pohlaví“ před Vámi „natřásá a vysílá signály“. :-)
Tak je to dobře, tak to má být. Ona i ta žena na to „natřásání“ musí vynaložit nějaké úsilí a musí se to naučit dělat tak, abyste tomu uvěřil. Jednoduše chce, abyste ji měl dále romanticky rád. :-)

Odp: Hezky jste to napsal,
zvoník, 19.6.2009 13:01

A když se to naučím dělat jako ona, a použiji její triky, ale s mužskou iniciativou, tak když bude mět dojít k akci, a ona se zrovna nebude koukat, protože začne blahem zavírat oči, rozeběhnu se a vší silou jí nakopnu do pr.... (pardon) do pozadí, až mi posere špičku!... Tečko.

Odp6: Vše se jednou může obrátit.
gorgon, 13.6.2009 23:30

to je jasné možná tak u vás, je v tom někde místo pro chybu?

Odp7: Vše se jednou může obrátit.
slayd, 17.6.2009 14:28

Šťastný otrok je pokladem pro svého pána. P.S.

Odp5: Vše se jednou může obrátit.
Bambus, 18.5.2009 10:17
Odp: Vše se jednou může obrátit.
miládros, 22.6.2009 19:43

kdyby jen přestala dcera kamarádit s matkou,tak bych ani nic nepsala,je to mnohem vážnější

Odp2: Vše se jednou může obrátit.
zvoník, 23.6.2009 16:40

Jestli je to tak jak píšete, potom v tom můžou už figurovat jen Jehovisté. A to je fakt nebezpečné, protože oni se schovávají za Bibli, vytahují slova z kontextu, a žijí z majetku důvěřivých lidí, kteří jim později vše odkáží. Přitom odmítají třeba jakékoli lidské umění.

Odp: Ad jediná dcera od miládros.
Olix, 16.5.2009 19:51

Děkuji za Váš příspěvek i příběh...

Odp2: Ad jediná dcera od miládros.
slayd, 18.5.2009 8:42

Neděkujte Olix! To je jen počítačem simulovaný diskuzní příspěvek... A někdo jako Miládros - ani její autor se jak vidíte neobtěžuje svoji postavu oživit. Poděkovat? Proč ? Tak se chudinka trápí, že nemá čas reagovat a vstoupit do diskuze k vlastnímu článku? To je pěkná blbost!!!!!!!!!!!
A co její starej? Zneužíval dceru a ona o tom možná ani nevěděla... Rozhodně se do sklepa vrátit už nechce. Venku je krásně. Miládros je mrtvý nick - spěte Olix sladce.... P.S.

Odp3: Ad jediná dcera od miládros.
zvoník, 18.5.2009 21:32

Slayde, já bych to zas až tak neviděl... Miládros není mrtvý nick.
Nezapomeňte, že vztah matka - dcera rozhodně nebývá jako vztah matka - syn. A z toho může vyplývat zde její nereakce. Právě tamty úvahy o možném ,,starym" to mohly nějak bloknout. Jako člověk bych taky asi nereagoval. Je to myslím zbytečná úvaha o moc velkém hororu...

Odp4: Ad jediná dcera od miládros.
Pavel od vody, 19.5.2009 11:50

Milá Miládros píše, že by ji zajímaly naše názory, ale uplynul týden a nic. Ticho po pěšině. Bez diskuse je to celé jen mlácení prázdné slámy.
Možná k tomu má nějaký důvod, nebo se dcerka vrátila i s vnoučetem. Kdo ví...
Ale mohla by nám alespoň dát vědět, ne?

Odp3: Ad jediná dcera od miládros.
iva, 19.5.2009 9:22
Výzva!!
slayd, 19.5.2009 13:47

Vážená paní Mrdálosová. Vím, kde bydlí vaše dcera. Pokud ji chcete navštívit, ihned mne kontaktujte! Jste schopna jí pomoci s dlužným nájemným a vyúčtováním služeb? Jedná se o částku cca 20. 000Kč. Čekám na vaši odpověď.
správce domu: P.S.

Odp: Výzva!!
slayd, 19.5.2009 13:49

Oprava: výzva samozřejmě patří paní Miládrosové /to je překlep - ne úmysl!!!/
Bez legrace. Tady jde o život její dcery! P.S.

Odp2: Výzva!!
zvoník, 21.5.2009 17:58

Teda slayde,
ať je to jak je to, myslím žes to přehnal... Ono je velmi jednoduché ukázat prstem, pojmenovat urážkou, a odsoudit způsobem, aby i ostatní nezúčastnění odsoudili, a hodili kamenem. Já se té dcerky od Miládros vůbec nezastávám, ale víte vy všichni ,,soudci", co bylo skutečnou příčinou jejího jednání a možná i dluhu, jestli vůbec nějaký je? Nevíte!
Já tedy jako křesťan musím ale říct, že člověk obecně jako živočišný druh je opravdu ten nejhnusnější zmetek: Podezříváním bližního z amorálnosti, kdy sám myslí na prasárny odporující slušné morálce, možná i okrádá ubožejší chudáky kolem sebe a říká tomu podnikání, a ještě to všechno ventiluje mnohde do webu, tak tento druh (nebo spíš takováto odrůda člověka) nepatří logicky na tento svět (na web ano), neb tento druh se příšerně rychle rozmnožuje, čímž nemravnost a zločin získává na světě převahu, protože je velmi pravděpodobné, že porodí zase milé rozmazlené zmetky. (Když se potomek náhodou povede, dopadne jako ta dcerka a odejde od rodičů, protože ty svoje rodičovské zmetky nemůže ctít (a ani cítit), i když je to psáno v desateru - rozpor, co?). Ale převaha jiných nově narozených humusáků jinde, jenž na oko ctí otce i matku svou dle desatera, následně pošlapává právě ten ostatní morální smysl toho desatera, a lidstvo jako takové v globálu samo sobě chystá do budoucnosti reálné peklo - sebezničení i zničení všeho, co bylo dosud stvořeno. Vemte si příklad ze zvířat!
Nejsme nejmladší, ale možná se toho dočkáme... A víte, že já se toho konce vůbec nebojím? Naopak! Někdy mám chuť to i podpořit, protože nemravní a zlí lidé mají rádi nemravný a zlý život, neboť z něho těží...
Počítáme-li, že Bůh stvořil svět a člověka, tak teda před tím se seknul a stvořil dinosaury. Proto je zničil... Člověk je druhý pokus, který má v Kristu šanci, ale jako celek nemá tu šanci využít. Mimochodem, ti dinosauři ho neměli vůbec. Třetí živočišný druh bude již definitivní, ale nikdo do té budoucnosti nevidí, co to bude za potvoráka... - Teď se v tom můžete pohrabat.

Odp3: Výzva!!
slayd, 22.5.2009 12:37

29.5. 2009 je v Brně noc kostelů. Určitě zajdu na nějaký koncert. U Kapucínů je večer u cimbálu nebo jinde Bach... P.S.

Odp3: Výzva!!
Tlapka, 22.5.2009 14:02

To je zajímavá teorie, že jako po posledním soudu půjde svět dál s jinými Bohem oblíbenými a „duší“ obdařenými bytostmi?

Odp4: Výzva!!
zvoník, 23.5.2009 8:03

Tlapko, jenže!
Vezměte tak trochu vzdálené podobenství v uplně jiné časové zóně:
Vypěstujete nádherné jablko, čili plod, které bude tak krásný, že si ho zamilujete, a že ho nebudete chtít nikdy sníst, zmrazit, ani zkonzervovat. A to za cenu, že Vám možná stejně jednou zákonitě shnije. Pokud ovšem pro pokus a pro jeho udržení, na jeho povrch umístíte kvalitní druh bakterií, které budou mít schopnost ho co nejdéle udržet čerstvé, budou tyto ,,udržovací bakterie„ bojovat s bakteriemi, které ho budou chtít právě jen vlastním požitkem a pohodlím spotřebovat, a ve výsledku tedy celé ,,SHNÍT“ (tím ovšem v úplném konci zahubí i sebe!) nebo alespoň hnití urychlit. Typněte si, jak tento boj dopadne, když každá bakterie musí být sama z něčeho živa a teď jde o to klíčové: - Aby hromadně neškodila ostatním dobrým bakteriím na tom jablku, a tedy i jablku vlastnímu! (Přírodou, nebo spíš kýmsi, zakódované zákony mezi zvířaty zde na zemi to zatím umějí automaticky...)
Ale, té Vámi nasazené dobré bakterii na tom jablku, musela být opět Vámi nějak ukázána cesta, jak na jablku žít a jablko si udržet, aby bylo pro Vás pořád krásné. Jak to uděláte, abyste jim to sdělila, a hlavně, aby ty Vaše bakterie Vám uvěřily, o co Vám jde? A že vůbec existujete, a že Vám jde o jablko? Musíte poslat svoji zvláštní bakterii, která to umí ostatním bakteriím říct... Těm bakteriím ovšem, kterým jde o likvidaci Vašeho jablka hnitím, jde v prvé řadě o zničení této ,,mluvící" bakterie (také tak velmi rychle udělají), ale není možné zničit její (tedy Vaší) myšlenku, protože ji již mezi ostatními vyslovila! A ony si jí předávají dál...
No, a když to holt přesto celý krachne, budete si muset vypěstovat nové krásnější jablko v jiném čase...
Takže takhle nějak... Blbý, co?

Odp5: Výzva!!
tlapka, 27.5.2009 9:23

Toto si musím promyslet... v zásadě je to myšlenka jasná- co se nepodařilo podaří se příště- ale jak se vyvarovat dřívějších problémů kterí nastaly s prvním jablkem?

Odp: Výzva!!
miládros, 22.6.2009 7:11

milý pane,nejde o žádné dluhy ani finance,myslím,že tento humor si nezasloužím.

Odp2: Výzva!!
zvoník, 22.6.2009 14:26

Jasně. Já Vás chápu. Ale tohleto tady to veškeré psaní nebo povídání musí člověk brát s rezervou. Takže to berte tak, že ten humor není na Váš účet... Hlavně klídek. Pokud skutečně nešlo ve Vašem případě o prachy, a já v to věřím, pak ani nešlo v podstatě s Vaší dcerou o nedorozumění, ale o pouhou určitou izolaci vyvolanou jejím novým vztahem. Nenaléhejte a vyčkejte.

Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
gokax, 24.5.2009 2:21

Křesťanství je plevel lidstva .Měl by se vytrhat.

Odp: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
zvoník, 24.5.2009 9:33

No jo, no jo, gokaxi..., možná máte pravdu z té své pozice. Ale abyste tu pravdu nějak podložil, řekněte a napište sem, co tedy představuje tu KULTURNÍ PLODINU? A jak si představujete hlavně ten SMYSL existence homo sapiens, a vůbec všeho? Děkuji.

Odp: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
zvoník, 24.5.2009 11:50

Ještě dodatek k mému předchozímu:
Možná také naráží pan gokax na všeobecně známou skandální událost v Irsku. Ale toto přece nelze šablonizovat na všechny křesťany! Dokonce ani tam, kde je nařízení, aby žili kněží v celibátu! V něm žije dost velká řada lidí a nejsou placeni církví a nejsou kněží, sakra přece? Navíc za křesťana, kterého neznám a dopustí se zločinu, nenesu zodpovědnost v té formě, že jsem tedy ve špatném společenství?
Je pochopitelně jasné, že když se někdo uchýlí od známého DESATERA, čili sejde z cesty, vydá se jednoznačně na dráhu zločinu a zla. A to je právě důsledek těch skandálů zneužívání dětí katolickými kněžími v Irsku. Takže z toho nelze vinit celou křesťanskou obec. - Kdo není schopen celibát unést, nemá se pouštět do zaměstnání, které ho podmiňuje, to je snad jasný i pro idiota, ne?! To snad ví i každá štětka na ulici.

Odp: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
tlapka, 25.5.2009 9:05

Křesťanství mělo význam když lidé neměli znalosti. Dnes už víme, ze čeho štěstí a neštěstí pochází a jaký je smysl existence. Ale jsou takoví co to chtějí přikrášlit.

Odp2: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
Juras, 25.5.2009 10:22

cit.:„Dnes už víme, ze čeho štěstí a neštěstí pochází a jaký je smysl existence.“

???

Možná to někdo skutečně ví. Ale je to ryze individuální.

Odp3: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
tlapka, 25.5.2009 11:47

Podle toho, jaké logické souvislosti si kdo vybere. Ale přece je na výběr.

Odp4: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
ivana Kozárová, 23.6.2009 15:11

život se žije biologicky,fyziologicky,žel,nikoli logicky.důkazem budiž iracionální počínání politiků a pod.

Odp: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
Bambus, 25.5.2009 9:49

zajímavé že to samé říkal Ježíš o těch kdo nemají rádi Boha :-)

Odp2: Křesťanství je plevel lidstva .Měl by...
ivana Kozárová, 23.6.2009 15:12

dobrý postřeh! Lze z toho vyvodit,kdo panuje tomuto světu !

Pane gokax, pište!!!
zvoník, 25.5.2009 18:55

Furt mi tady chybí ten GOKAX!...
Jestli někdo víte, co to je za termín ,,byrokrat„, a to si myslím, že jistě víte, tak tito se vyskytují i v každé církvi! Tedy i mezi křesťany. Mám pocit, že je to něco jako ,,farizej“. - Tak jestli jako vy někteří nevěřící občas slyšíte názory těchto, pak se není čemu divit, protože samozřejmě přemýšlíte! Víra nelze nařídit (jako tomu bylo v dávné minulosti) pod nějakou pohrůžkou, víra nelze naučit z knih a biflováním, třeba když je člověk zaostalý (jak zde naznačila Tlapka), víra je totiž dar! A to prosím dar i velmi vzdělaným lidem s tituly a s vlastní logikou! Tedy dar nikoliv jen těm, kteří takzvaně nevědí, a proto si různé věci a život vysvětlují působením ,,nějakého Boha„!
Proto bych rád tady ten názor pana gokaxe: ,,CO JE TOU KULTURNÍ PLODINOU, KDYŽ PODLE NĚJ JE KŘESŤANSTVÍ PLEVEL K VYTRHÁNÍ“
Předem mu děkuji za vysvětlení. Když mi to logicky a slušně vysvětlí, budu za to zvonit všude tam, kde působím. A lidem to řeknu! To mi věřte!

Odp: Pane gokax, pište!!!
slayd, 26.5.2009 7:48

Byl jsem v archeozkanzenu Modrá u Uh. Hradiště. Rekonstrukce slovanské osady včetně kamenného kostelíka. Vše přirozené a v lidských rozměrech. Když skanzen opustíte a vyjdete ven. Máte ve vzdálenosti asi 1 km Velehrad.
Sídlo totální nabubřelosti.... P.S.

Odp2: Pane gokax, pište!!!
zvoník, 26.5.2009 11:00

Ale to z toho možná udělali zase jen lidé, kteří chtěli nemístným a možná právě tím nabubřelým způsobem dát najevo, jak oni sami si váží odkazu Konstantina a Metoděje. - Tedy, to je dnes více vidět, a vy jste viděl, slayde, než ten odkaz. Bohužel...

Odp3: Pane gokax, pište!!!
slayd, 26.5.2009 13:00

VIděl jsem lidskou pýchu... aroganci moci a bezbřehou omezenost, že my jsme ti povolaní vlastníci konečné pravdy o životě a smrti... P.S.

Jinak kolem běžný laciný bysnys: stánky, oplatky a pivo. Rychle pryč ke kořenům: do přírody na pěkné cyklostezky nebo na trasy pro pěší do Chřibů... Lesní penzion Bunč je krásně zrekonstruován pro oddech milovníků sportu a přírody. Doporučuji!!!!!!!!!!!!!! P.S.

Odp4: Pane gokax, pište!!!
zvoník, 27.5.2009 2:21

Samozřejmě slayde, děkuji za doporučení. A jistě máte i pravdu, ale zamyslíme-li se nad tím trochu reálněji, zjistíme, že to co píšete, není praktický život, nýbrž pouhá zábava, oddech a odpočinek, a z této pozice též hodnotíte i to okolí, čili sledujete jen něco jako buřta na konci klacku. Na to, co doporučujete, musí totiž někdo někdy vydělat, a pak si to lze teprve užít! Je to stejné, jako byste místo toho napsal, že když Vám létají pečení holubi do huby, tak to je teda něco!... Ale jak to docílit bez práce, bez úsilí a odříkání v životě, to již nikdo, a ani Vy, neporadíte. Skloubit totiž tyto dvě věci opravdu ČESTNĚ dohromady je pro lidi bez víry jen velmi těžce řešitelná otázka. A z toho vznikají podvody, a ubližování bližním. Tu víru totiž představuje odkaz Cyrila a Metoděje. A absurdum je to, co lidé z toho odkazu udělali a Vy to vidíte na tom obzoru... Je to velmi smutné, ale je to pozitivní v tom, že Vy máte možnost a dar si to uvědomit. Mnoho lidí si to uvědomit vůbec nedokáže. Tedy díky Vám za to, slayde!
Z toho lze usoudit, že vůbec nejde o ten Velehrad...
Já se přiznám. Já s oblibou zase lezu na Říp. A znáte tu pověst o praotci Čechovi? A jak to skutečně bylo? On tam totiž tenkrát vylezl tak trochu z hecu a tak trochu ze sportu. A když se tam pracně vyšplhal, vzaly ho záda a mimo jiné řekl: ,,Teda, to byla štreka..., já už dál fakt nemůžu, strašně mě z toho kopce bolej záda.„ A rozhlédl se do kraje. ,,Eh, a protože tu asi zkejsnu, tak musím říct, že to tu zas tak špatný není. Kdo z vás má podobné problémy jako já, tak zůstaňte také raději se mnou. Vy ostatní zdraví, co ještě můžete jít, jděte ale raději ještě dál hledat lepší kraje“.

Odp5: Pane gokax, pište!!!
slayd, 27.5.2009 9:17

Je dobré si uvědomit, že naše kořeny sahají dál před křesťanství... to je to oč tu běží... a kam směřujeme? V co věříme nyní????????? P.S.

Odp6: Pane gokax, pište!!!
zvoník, 27.5.2009 20:04

Teda ruku na srdce, máte někdo vůbec představu, jak to tady v místě dnešních Českých zemí vypadalo před nástupem křesťanství? Já myslím, že tady nebyly ani poetické cyklostezky, ani horské penziony, ba ani příjemní a pohostinní lidé, a vůbec nic tomu podobné... Teprve určitý etický řád dává životu smysl. O ten, ať si kdo chce co chce říká, se snaží právě nauka o duchu, čili o nehmotném nitru mysli. Pak je možná jedno, jestli tím myslíme křesťanství, budhismus, muslimy, nebo jiná náboženství, která vycházejí z dobra. Tím chci samozřejmě vyloučit satanismus se všemi symboly jak se představují, čili tam bohužel patří i tzv. svobodní zednáři, jejichž symboly satanismu se skví např. na tančícím domě v Praze (záměrné tvary oken)! A kdo se kdy blíže zajímal o jejich historii a život, potvrdí to. Tančící dům je jejich symbol.
Křesťanství dalo lidskému životu punc, který ať je jaký je, stále trvá všude na celém světě. Samozřejmě ho mnozí v minulosti zneužili třeba ke známým křížovým výpravám a podobným zvěrstvám, ale podstatné je právě ta skutečnost, že Kristus - Boží syn existoval, byl lidmi umučen a vstal z mrtvých, ať se to komukoli zdá nemožné. A svým nejbližším odkázal recept, jak by všichni lidé měli žít, aby sami sebe nezničili. Ano, ABY... SAMI... SEBE... NEZNIČILI! Kdybychom ho neměli, už bychom dávno tento svět spotřebovali za pomocí těch, kteří v něj nevěří, a devastují zemi i duše lidí kolem sebe s tou myšlenkou, že je to stejně všechno jedno, poněvadž po vlastní smrti již není nic... Kdyby tomu totiž tak bylo, nemělo by ani smysl se narodit. I ten člověk, který o sobě tvrdí, že je ateista, má částečně vštípeny některé křesťanské zásady a ani o tom neví! Zamyslete se nad tím, prosím.

Odp7: Pane gokax, pište!!!
slayd, 28.5.2009 12:42

Věřící křesťané devastují svět úplně stejně jako ateisté. Znám tolik mocechtivých nenažraných modložebníků, že je mi z toho až nevolno, když slyším jejich falešné kydy o lásce a Kristu.
Jsou to ubozí maloměšťáci, kteří potřebují ke své spokojenosti dvě věci: buřty a mučedníka. Toho mučedníka mají proto, aby si mohli ulevovat svému špatnému svědomí, že jsou pro buřty ochotni udělat cokoliv.
-------------------------------------------------------
V době před křesťanstvím měli samozřejmě lidé také svoji víru a bohy např. Slované svého Peruna a samozřejmě se řídili jistými pravidly, která jim přinášela možnost přežití a soužití.
Určitě nedevastovi životní prostředí způsobem křesťanských nájezdníků... ani nezotročovali duše jiných na způsob anglikánských puritánů.
Naše kořeny jsou v přírodě a náš duch se vznáší až do nekonečného vesmíru. Kořeny které drží na křesťanství nejsou dostatečně hluboké, aby nás udržely. Nelze utnout předkřesťanskou minulost lidstva a začít stavět na trouchnivějícím pařezu biblických dogmat. Tudy cesta pro většinu lidstva rozhodně nevede...
Středověk neskončil - koukněte kolem sebe a na Tv nebo kam chcete /všude láska a milí lidé?/ P.S.

Kvalitní řeč
Dominik, 31.5.2009 8:10

Slayde, tak to je fakt dost dobré.

Odp8: Pane gokax, pište!!!
ivana Kozárová, 22.6.2009 17:26

já nejím maso a myslím,že jsem křesťan....

Odp6: Pane gokax, pište!!!
ivana Kozárová, 23.6.2009 15:16

Bojíme se čemukoli věřit. Rozum nás zklamal,srdce máme křivé, - tak jako pštrosi radši strkáme hlavy do písku a orientujeme se na krámy a peníze. A produkujeme odpad....

Odp5: Pane gokax, pište!!!
ivana Kozárová, 22.6.2009 17:23

dvě hvězdy se z východu
berou v svatém průvodu
To jdou blahou bratří snahou k slovanskému národu
Kudy jdou,mře mrákota
světlo jasné bleskotá
a kraj celý,ze sna bdělý,k blahu vstává života!
Vláda zlá již umírá!
Nad Slovany
vyhlídaný boží ráj se prostírá.....
Duha pní,dme ochlada
rajská manna popadá
hudba hraje,růže plaje,táhne krajem omlada...
Ó ,vy bratři přesvatí
stůjte při své postati
ať se čirá svatá víra z útrob vašich neztratí....
Orodujte u Boha
ať se vzdálí mátoha
vždy ať v kráse zaskvívá se nad Slovany obloha!
Starodávná poroba
nesvornosti hříšná hanoba
národ svírá a nás stíhá
jako zhoubná choroba.....
Tohle jsme zpívali v kat. sboru... nějak se mi to vybavilo k těm zvonům...

Zneužití
Alfons, 28.5.2009 17:11

...Znám tolik mocechtivých nenažraných modložebníků, že je mi z toho až nevolno....to je ale je řeč o zneužívání principu křesťanství. Taháš sem něco co do křesťanství nepatří a tím křesťanství paušálně diskredituješ.

Odp: Zneužití
slayd, 29.5.2009 7:44

A kolik je těch správných křesťanů podobných Kristu na celém světě? Myslím, že by nám stačili prsty na jedné ruce, aby jsme je všechny spočítali a ještě by nám nějaké zbyly... P.S.

Holt víra a praxe /činy/ to je něco úplně jiného!

Odp2: Zneužití
zvoník, 29.5.2009 11:50

No, tak to mám radost, že začínáte chápat a rozeznávat!
Většinou ten křesťan, který není příliš viditelný pro běžné tuctové oko hledajících a ateistů, a nedělá sám sobě reklamu hlásáním nějakých dogmat, tak ten jaksi se také sám od sebe snaží žít tak, aby kolem sebe neškodil. A to je právě to, co většina lidí nevidí, neboť jsou k tomuto slepí. Znám případ ze svého okolí, že člověk, který tyto věci bere natolik vážně, tak jeho snaha ,,neškodit bližnímu„ ho může dohnat až k sebevraždě, čili ústupku bližnímu! A upozorňuji, že nebyl blázen! Ať je Bible pro někoho jakýkoli a jakkoli ztrouchnivělý pařez, má svoje poslání: Ukazovat duchovní cestu. A to není málo! Nelze také vytrhávat slova z kontextu! Ono totiž platí, že kdo ve své namyšlenosti nepřijetí sejde z cesty, většinou na to sám doplatí a trpí, a případná vlastní smrt není trest, nýbrž vysvobození! (apropo: proč myslíte, že byl zrušen ,,trest“ smrti? No, protože je jasné, že není žádným trestem!) Jako byste to všechno nevěděli ze své vlastní životní praxe. Už to, co vidí slayd v oněch kořenech svědčí o tom, že není dnes něco v pořádku a tzv. nápravy se bez násilí se nedočkáme. A nedočkáme se ani při cestě zpět k těm kořenům. A proti násilí křesťanství přece je, protože to má ve svých kořenech, i když jeho pohlaváři dnes dělají něco uplně jiného. Vysvětlete jim to, a budete za to, za co nás má dnes většina nekřesťanů. - Za plevel. Protože jsou sami slepí a nemůžou za to...

Odp3: Zneužití
tlapka, 29.5.2009 14:41

dobrá duchovní cesta - to znamená nikomu neubližovat, nebo cestovat za poznámím, nebo se blížit k Bohu, nebo hodně se snažit něco vykonat- nikdy se nemohu rozhodnout.

Odp3: Zneužití
Lipovan, 30.5.2009 9:01

Skutečně, ale skutečně se neobávám nebezpečí, že by se čeští katolíci zpětně domohli nějakého většího vlivu. Katolicismus je totiž hnutí veskrze agresivní a to jak ve své podstatě, tak i v rétorice. Velmi názorně to zde prezentuje například Fonzík. Katolíci v sobě zkrátka nedovedou potlačit agresivitu, vyplývající z jejich učení a latentní uzurpátorství z nich doslova čiší - z každého jejich slova, výrazu, pohybu. Už jen z toho důvodu nehrozí, že by Češi byli ochotni těmto lidem naslouchat. O neblahé historické zkušenosti a zásadnímu odporu Čechů vůči jakékoliv křesťanské konfesi ani nemluvě.

Odp4: Zneužití
zvoník, 30.5.2009 23:16

Milý Lipovane,
Možná teď čekáte, že se budu katolíků zastávat, ale chyba lávky. Nebudu se zastávat křesťanských agresorů (např. USA), nebudu se zastávat těch, kteří ve jménu křesťanství napadají jiná lidská společenství, která jsou možná méně výbojná, než oni ,,křesťané„, nebudu se také zastávat ani těch, kteří se snaží hlásat mnohá křesťanská dogma a straší tím hloupější lidi. Pokud mají být křesťané bráni vážně, musejí se vrátit k těm kořenům, kdy to všechno začalo. Čili do Kristovy doby. (dobrej film je ,,Umučení“) Jak se ale vrátit? Pouhým hledáním pravdy, co se tenkrát skutečně stalo a proč se to stalo! Víte co? Zahoďte Fonzíka, protože všichni moc dobře víme, proč poukazuje jen na ty špatné věci. - Ale jaký je svět dneska? Přesně takový, jak poukazuje Fonzík. A čí je to vina? Všech lidí! Ne jenom křesťanů a katolicismu. Ono také jen konstatovat a dokládat zlo, a nic proti němu nedělat, je úplně na nic, zvláště, když si řekneme: ,,když mohou být takoví ostatní, budu stejný jako oni, abych mezi nimi uspěl.„ Proto na toto vše napíšu jen toto:
Svatý Pavel byl apoštol (církev máme dodnes také apoštolskou). Znal osobně Ježíše Krista, a to co nám zanechal, dokládá, že o agresivitě katolicismu nemůže být vůbec řeč, pokud dnešní katolík ví, vo co naozaj gou, a není tedy jen pouhý fanda katolicismu.
V Pavlově odkazu, ve kterém se píše o vazbě mezi tělem a duchem, neznamená, že tím myslí tělesnost, nebo dokonce sexualitu, ale život podle lidských choutek a podle diktátu okolního světa. Tedy život, který není veden Duchem Božím. Proto své křesťany, jak v Galatech, tak v Římě vybízí, aby svůj život nechali důsledně vést Duchem, protože jen tak může přinést žádoucí ovoce. Dělali to tak? Ovšem že ne! Úplně stejně jako dnešní odpůrci křesťanů. A vymýšleli si všechny možné důvody proč tak nežít. Úplně stejně jako lidé dneška.
Tedy ta jeho slova:
,,Bratři a sestry. Žijte duchovně, a nepropadnete žádostem těla. Tělo totiž touží proti duchu, a duch zase proti tělu. Mezi nimi je vzájemný odpor, takže neděláte, co byste chtěli. Jestliže se však necháváte vést Duchem, nejste už pod Zákonem. K jakým skutkům vede tělo, je všeobecně známo. Je to: smilstvo, nečistota, chlípnost, modloslužba, čarodějnictví, nepřátelství, sváry, žárlivost, hněvy, ctižádost, nesvornost, stranictví, závist, opilství, hýření a jiné takové věci. - Řekl jsem vám to už dříve a říkám to ještě jednou: lidé, kteří takovéto věci dělají, nebudou mít podíl na Božím království. (pozn.: Zde je právě problém některých lidí v něj věřit, čili věří, že po smrti není NIC.) Ale ovocem Ducha je láska, radost, pokoj, shovívavost, vlídnost, dobrota, věrnost, tichost, zdrženlivost. Proti takovým věcem se nestaví žádný zákon. Ti, kdož náležejí Kristu Ježíši, už ukřižovali svoje tělo i s jeho vášněmi a žádostmi.
Protože Duch je naším životem, tak podle Ducha také jednejme.“
- Teď bych se vás chtěl zeptat já, jako zvoník, který katolík ve vašem okolí takto nežije a je možná tím pádem agresivní, pane Lipovane...? Odpovím: Skoro každý, který je vidět, poněvadž se nechce vrátit k těm kořenům, a žije si jen podle toho, co se mu hodí..., a tím pádem Bohu lže!

Odp5: Zneužití
Lipovan, 31.5.2009 12:02

To je moc hezké kázání a určitě by ho ocenili v některém katolickém svatostánku, nejlépe jezuitském. Právě páni jezoviti jsou pověstní svým láskyplným přístupem a celé národy by to mohly dosvědčit, pokud by ovšem jezuitskou péči přežily. Jinak se kázání nikterak nevymyká obvyklé manipulativní demagogii, vycházející z prastaré premisy: kde mocenská organizace nemůže použít hrubou sílu, poněvadž byla zbavena své moci, tam to zkouší pomocí nářků a potoků krokodýlích slz. V mém případě marně. :-)

Setkal jsem se s názorem, který ve mně vyvolává obrovské sympatie: křesťanství do Evropy vůbec nepatří, bylo do ní násilím importováno a prostřednictvím nezřízené agrese brzy rozvrátilo stávající, zpravidla polyteistické, evropské kulty. Křesťané a katolíci obzvlášť rádi lžou, že evropská civilizace je křesťanská. I prd, velebnosti; evropská civilizace je původně antická a katolíci, jak je jejich dobrým zvykem, zasedli k již prostřenému stolu, který anektovali a vyhnali od něj hostitele. Když čtu příspěvky Fonzíka, je nad Slunce jasnější, že tento způsob chování je katolíkům do dnešních dnů více než vlastní, ačkoliv Fonzík evidentně názorově zamrzl někde v počátku minulého století a pravděpodobně mu ušlo, že katolíci již dávno nerozhodují ani o nákupu papíru do tiskárny. Katolíci se zkrátka nezměnili od dob, kdy fousatý strejda poprvé vytáhl paty ze své palestinské peleše. O to větší radost vyvolávají zprávy, že se dnes po dlouhodobě oblíbených keltských učeních objevují taktéž pokusy vzkřísit slovanské a starogermánské kulty, jejichž nositele kdysi katolíci vyvraždili.

Odp6: Zneužití
Alfons, 31.5.2009 13:31

Nebýt Cyrila a Metoděje tak dodnes skáčeš po stromě a živíš se bobulemi.

Odp6: Zneužití
zvoník, 31.5.2009 22:39

Hmm, hezký...
A ti slovani a starogermáni vznikli jak? A že to byli vlastně barbaři a vraždili se mezi sebou ostošest jen to svištělo, tak to už je vedlejší, co? To je jako normálka, co? Jak může někdo, kdo není jiný tvor nebo stroj, dělat z věrozvěstů diktátory? Já myslím, že z pana Lipovana mluví trochu nějaká skrytě náboženská závist. Babička sv. Václava - sv. Ludmila a sv. Vojtěch za hlásání a zakládání křesťanství v Čechách zaplatili vlastním životem. A kdo je zavraždil a proč? A koho oni zabili, a koho okradli, a komu přikázali, aby křesťanství násilím vnikalo do Evropy? Apoštolství církve přece neznamená ničit jiná společenství, ale sjednocovat v Kristu Slovem, kam tedy patří i ti, co jsou nevěřící, protože žijí v tomto čase a tomto světě, a všichni narození směřují ke smrti, která je neodvratná. Že se ve ,,vysvětlování„ mnohdy děje jinak, než jak řekl ,,ten strejda“, co podle pana Lipovana vytáhl paty z palestinské peleše, to už je zase věc dnešních lidí. Apropo: Přečtěte si prosím, proč to ten ,,strejda" udělal, a zamyslete se nad tím, jaká byla doba.
Když budu hodně drsný, zeptám se: Kdo zde očerňujete křesťanství, řekněte a napište sem, proč jste se narodili? Jestli si taky myslíte, že jste vznikli JENOM z toho, že si vaši rodiče nezodpovědně zasouložili, a že v tom zafungovala jenom mechanika neovládané žádostivosti jeden po druhém u živočišného druhu homo sapiens (tedy vašich rodičů), pak jste fakt jako zvířátka, a ten, kdo veškerý život nastartoval, s vámi podobně jako se zvířátky musí a bude zákonitě jednat. - Zbaví vás života v nejnestřeženějším okamžiku....
Ale neměli byste jako lidi vymýšlet hovadiny, trápit jiné lidi, ničit životní prostředí, ve kterém všechno žije! A ty hovadiny právě začínají nenavistí vůči bližnímu, ať se jedná o jakéhokoli tvora (nebo slovana, potomka keltů, či křesťana, indiána, muslima nebo tibeťana). - Všechny! Protože všichni jsou jako jedno tělo atd..... Ale dost kázání, protože já nejsem žádný jezuitský manipulátor, a netoužím, aby měl někdo z tady toho, co sem píšu, radost, nýbrž jsem jen pouhý zvoník, co jako z kladného projevu k Bohu chodí z vlastní vůle mimo svoje zaměstnání, bez odměny od lidí, zvonit. A ví proč to dělá... Kdyby alespoň takto podobně třeba v něčem dělal každý skutečný křesťan nebo teda jinej člověk, když chcete, a nevymýšlel hovadiny jak nenávidět lidi kolem sebe, bylo by na zemi rozhodně lépe, a Lipovani by neměli důvod se projevovat.

Odp7: Zneužití
Lipovan, 1.6.2009 12:47

Možná byste mohl mít částečně pravdu, kopat do mrtvol je vrchol neslušnosti. Souhlasím s vámi, že ztrácet čas nad katolicismem, jakožto bytostně mrtvým učením, je z mé strany více než pošetilé.

Můj buddhistický kamarád tvrdí, že každá událost má svůj smysl a především se veškerý vývoj ubírá správným směrem, přestože to v daném okamžiku můžeme vidět jinak. Každá tragédie, vrchol zoufalství a zmaru, kterým by se podle občanů dalo předejít, mají v mechanismu osudu určeny své místo. Ačkoliv zpravidla nejsem nakloněn stoickému přístupu, v případě katolického tmářství bych s tím souhlasil. Lidstvo se zkrátka potřebovalo důkladně poučit a pouhé varovné slovo rozhodně nestačilo. Stamiliony obětí katolického řádění musí znít věru děsivě, ale evidentně to nešlo jinak. Naštěstí lidstvo dospělo ke stavu, kdy - řečeno technickým slangem - můžeme výraz katolicismus obtáhnout do modrého pole a zmáčknout klávesu Delete. Také jsem se setkal s názorem, že slušný člověk s katolíky nemluví. Nesdílím tento radikální postoj, ačkoli připouštím, že rozhovor s katolíkem připomíná debatu s Chomejním. Zřejmě se není příliš co divit, však také oba myšlenkové proudy vycházejí z jednoho pytle, za laskavého dohledu jejich judaistického sourozence.

Chtěl jsem ještě zmínit hypotetickou, leč hojnou praxí doloženou příhodu, ve které figurujete vy, Fonzík a farář se spuštěnými kalhotami, pracovně nazvanou katolická trojka, ale na druhou stranu mám dobré důvody domnívat se, že tohle sem přece jen nepatří. Tak tedy sbohem a šáteček. :-)

Odp8: Zneužití
zvoník, 5.6.2009 18:01

Ten poslední odstavec s tou pracovní ,,trojkou„, to teda byl těžký omyl! Já jsem především zvoník, a ne člen nějaké trojky, který by se navíc nechával kýmsi zmanipulovat. Je ale jasné, že pokud půjde o produkci zla, budu se (pokud ho rozeznám) distancovat...
Navíc pochopit větu: ,,Co koli jste učinili, mně jste učinili“ , je zrovna tak těžké, jako pochopit větu: ,,Co koli jste neučinili, mně jste neučinili.„ - A to všechno se všemi důsledky, které z toho vzejdou... - A v tom to je...
Lipovane, držte se toho vašeho budhistického kamaráda, neboť já si jich (budhistů) velice vážím za to, že za celou jejich historii (a ta je starší než to křesťanství) není znám případ, že by oni měli ruce potřísněné krví nevinných lidí. ,,Moji“ zvonici (se schválením pana faráře) před lety také navštívil jeden budhistický mnich, a musím říct, že to byla nejúžasnější návštěva jakou ta věž pamatuje!

Odp9: Zneužití
Lipovan, 6.6.2009 11:06

Tak tedy přece jen smířlivý tón? U katolíka záležitost věru nevídaná. To si pište, že hodlám názorově souznívat se svým buddhistickým kamarádem, protože jde o člověka nesmírně nekonfliktního, velmi rozumného a neuvěřitelně tvořivého - teprve poté bych jako osobnostní klad zařadil jeho buddhistickou filozofii. Snad bych mohl na oplátku také podstrčit vstřícnou doušku; zde v Praze mají občané k dispozici mimo jiné TV kanál Noe, což je katolický program. Občas vysílají zajímavé cestopisné dokumenty, kterým neodolám. Další pořady, jako jsou například primiční a jiné mše, pochopitelně s radostí přenechám jiným. :-)

Odp10: Zneužití
zvoník, 7.6.2009 18:21

No jasně, že smířlivý! Copak z mých příspěvků čiší, že jsem nějaký fundamentalista? Vždyť vím, co dělám, ne? A mám pocit, že když napíšu, že jsem také z Prahy a koukám na Tv NOE většinou na totéž na co Vy, ztrácím tím svoji anonymitu, páč těch ručních zvoníků v Praze zase až tak moc není...
Teď bych sem dal smajlíka, ale poněvadž nevlastním počítač (pouze mobil), tak při přidání smajlíka mi to sem znásobí celý můj příspěvek do max. kapacity znaků (nevím proč). A to se v mobilu fakt blbě maže.

Odp11: Zneužití
Lipovan, 7.6.2009 21:11

Jsem rád, že se nám i z původních zdánlivě nesmiřitelných pozic podařilo najít společný manévrovací prostor. Pokud jsem se čirou náhodou dopustil přespříliš osobního neopodstatněného útoku, přijměte moji omluvu. Hněv je špatný rádce a třebaže zpravidla dává průchod spravedlivému rozhořčení, někdy může dojít k překročení pomyslné hranice obecné lidské slušnosti. Přeji vám hezký večer a zde je má ruka. :-)

Odp7: Zneužití
tlapka, 2.6.2009 12:35

Pane Zvoníku Lidé se nepolepší, ani nemají o to zájem, ani po potopě, ani po zkáze Sodomy Gomory, ani po ukřižování Krista se nikdy nepolepšil, v lidech je těžce zakódováno sobectví, ledaže by -by - by čímž se hemží poslední odstavec. Jak BY se to mělo stát?

Odp8: Zneužití
slayd, 2.6.2009 12:45

A zazvonil zvonec a pohádky byl konec...
Pro příští zrození plánuje Bůh pro lidi jiné tělesné schránky a naprogramování /něco jako mravenci/. Tento projekt bude jistě úspěšnější.
P.S.

Odp9: Zneužití
tlapka, 2.6.2009 13:08

Pro Slaydyho: ¨
Ale já nechci aby se polepšili to jsem nepropagovala. Líbí se mi jací jsou protože se chaos a sranda.

Odp10: Zneužití
Alfons, 2.6.2009 16:34

Lidi se polepší, jen co Obama zavede na celém světě americkou demokracii.;-) Má to v diáři na prvním místě.

Odp11: Zneužití
tlapka, 3.6.2009 12:18

Že ho nechám pozdravovat.

Odp6: Zneužití
ivana Kozárová, 23.6.2009 23:52

Nojo,no,nějak Vám ti jezovité leží v žaludku,máte asi rád Havlíčka,pane Lipovane.
Ale minimálně jednoho se musím zastat. Josefa Camela,podle kterého se jmenuje kytka Kamélie.
A nebyl to zdaleka jen Camel,těch,co světu přinesli obrovský pokrok,je spousta...Ty Koniášovské Jiráskovské tendence jsou sice populární,ale nemůžete popřít,že jezuitské školství mělo něco do sebe....

Odp2: Zneužití
ivana Kozárová, 23.6.2009 15:20

kolik je těch správných kantorů,filosofů,doktorů,umělců, ---- to platí pro více oblastí. Křesťané to holt po právu odnášejí za svou neschopnost vidět se takoví,jací jsou...

nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 4.6.2009 14:01

nesnažte se vytěsnit problémy,které máte sama se sebou tím,že se soustředíte na svoji dceru. Ta má svůj život,se kterým něco dělá a vy máte svůj život,který žijete Vy sama. Na ten se orientujte,smyslem Vašeho života je to,po čem jste ještě nezačala pátrat. Tak to zkuste a čeká Vás mnoho překvapení a na konci toho všeho možná najdete i svoji dceru.

Odp: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 6.6.2009 9:13

Ivano,
to co zde píšete je vrchol nezdravého optimismu. Je to jako doufat v zázrak, který z důvodů zaneprázdněnosti toho, kdo zázraky vytváří, tento zázrak nemůže vyplnit, protože na světě je mnoho důležitějších a naléhavějších věcí k použití při zázraku, než lepit nějaký, možná totálně jalový, vztah mezi dvěma ženskýma. Když člověk stále jen doufá a doufá v lepší zítřejší, a nic se neděje, a navíc se sám patlá a babrá JEN s vlastním životem (což tam vlastně radíte také), tak se stále a stále duševně trápí, což je mnohdy mnohem horší, než útrapy vlastního fyzického těla. - To mohu posoudit na vlastní kůži! Takže ven z toho!
V takových případech pomůže jen tu minulost totálně utnout jakoby nikdy, nikdy, nikdy nic nebylo... Jasně..., je to těžké, ale staré časy se nevrací a každé připomenoutí starých časů a zničených vztahů, je jen trýznivé jitření starých ran.
Sakra, - to jsem sem neměl ani psát. To jitření starých ran přece prožíval Kristus, když šel na smrt...

Odp2: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 6.6.2009 14:11

Pane Zvoníku,
já se považuju spíš za pesimistu. Pravda osvobodí,ale nejdřív zatraceně naštve. Ta paní až si pravdu uvědomí,že totiž její dcera jí nikdy nepatřila,že má svůj život,možná že se vymaní i ze svého vlastního jiného závisláctví. A pak dostane nazpátek i to,v co nedoufala.... Mám podobnou zkušenost...

Odp3: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 6.6.2009 14:13

:-) Nikdy nejde nic utnout,dejte tomu čas a vývoj,jak nám ho dal i náš Pán

Odp4: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 7.6.2009 10:12

Dát čas jako náš Pán? To se to Pánu rozdává, když u něj čas nehraje žádnou roli, co? Vždyť my lidé ho tolik nemáme! Takže recept je - utnout, a ne že to nejde...!
Nebo vaše doporučení snad zavání reinkarnací? Což je mírně řečeno zcestné, že? K čemu takové převtělení je, když paměť je úplně vymazána? Transformace nehmotné duše bez paměti? To je jako jít a nakopnout velký balvan, a tvrdit, že ho to bolí. Mám pocit, že to bude bolet spíš nás, protože jsme se předtím někdy poučili. On nemá nohy a ani paměť, a proto nám to nikdy nevrátí. Vezměme si k vysvětlení absurdna úryvek z klasiků:
,, ...jééé, co já toho byl! Já byl patník, a pak jsem byl pes, abych se pomstil. Jednou jsem byl také kráva! Ano, já byla kráva! A udojil mě k smrti zlý kulak! Ale já jsem ho vypekla: S posledním litrem mléka ve vemeni jsem přeběhla k JZD. Ale nejlíp jsem se měl, když jsem byl mouch. Ano, já byl tenkrát vždycky samec. A já dělal jsem na obrazech! - Pár dobře zvolených puntíků a z mocnáře byla selka. Nebo ze selky mocnář. - To podle toho jaká filozofie v té zemi zrovna převládala..." atd. - To všechno, Ivano, funguje jen za předpokladu NEvymazání paměti, přece?

Odp5: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 8.6.2009 19:20

Nezavání to reinkarnací. Tak asi do třiceti jsem byla podobně radikální jako Vy. Utnout,skončit,vyříznout. Dneska vím,že všechni má svůj čas. Pravda,např. Rusové mají jinou terminologii,nechávají věci vyhnít - lidové moudro- a bezpochyby je v tom hodně zkušeností. Podobně ani přátelství nemá býti roztrženo,ale pozvolna rozpáráno... Nemusí to zavánět inkarnací ani reinkarnací, já neaspiruju na to,že něco vím,už vůbec nevím,co je po smrti. Věřím však na vzkříšení. A s ohledem na to dávám čas. Trpělivost,se kterou s námi zachází Stvořitel,je mi příkladem,jak zacházet se svým bližním.

Odp3: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
miládros, 22.6.2009 8:27

je nemožné pro matku zapomenout,že má dceru,která si zavřela vrátka ke všem nejbližsím a ted od nás nic nechce.

Odp4: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 22.6.2009 11:56

Nemyslela jsem zapomenout. Ale přenechat jí svobodu,na kterou má právo. Má právo i na to,rozhodnout se špatně. A Vy máte právo na svůj vlastní život. Mám dva dospělé syny,možná,že si neumím představit vztah matky s dcerou,možná,že to máte těžší...

Odp4: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 4.7.2009 8:53

Z živočišné praxe vyplývá, že horší následky ve sporu vždy vytvářejí oba sokové v pozici samic, než kdyby ve sporu byli jen sami samci, pokud ve sporu nejde o samice, které by je k tomu sporu předem připravili. - To je obecné. Ženské mají častější důvod se mezi sebou (o koryto) pohádat a poprat.

Odp5: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
Alfons, 4.7.2009 10:18

Samice to dělají v zájmu zachování potomků. Samci jsou jen paraziti.

Odp6: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 4.7.2009 11:05

Tak to je fakt obojí lidské, co? A s tím zachováním potomků, to snad nemyslíte vážně, když většina chamtivých žen propaguje právo zabít vlastní dítě ještě ve svém těle. A ty nechamtivé již vymírají.

Odp7: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 4.7.2009 14:27

Žena má muže vést ke světlým výšinám.
Ve společnosti,která nezná význam slova cudnost jinak než v pejorativním smyslu,tam,kde ženská je samice nebo jen zboží,si za to chlapi můžou sami a ženský taktéž,že se tam nechaly vmanipulovat...

Odp7: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 7.7.2009 12:43

Chamtivost je lidská vlastnost takže je to přímo lidské. Skutečně nevím zda nějaké zvíře je chamtivé. Třeba se jedná o včely když celé léto snášejí k sobě do úlu a nepomyslely -Co když by to potřeboval někdo jiný.

Odp7: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 10.7.2009 12:21

Že se jedná o zabití na to jsou názory Velmi různé. Z přírodovědeckého hlediska tomu tak není.

Odp8: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 13.7.2009 0:35

Pak ale definuj hranici toho přírodovědeckého hlediska! Jestli tím myslíš moment, až když teprv jedinec opustí mateřské tělo, pak tato hranice není přírodovědecké hledisko, ale alibismus vraha, který narozením jedince propásl příležitost světským soudem hodnocenou jako BEZTRESTNOU! To jako tlapka bys mohla vědět... To jsou dost brutální témata, a přitom velice srozumitelná.

Odp9: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 13.7.2009 10:10

To jsem neřekla. Podle mě je jedinec jedincem když má svoji nervovou soustavu vyvinutou. Bez informace jedinci neexistují, to je tkáň bez mozku. Takto to chápe přírodověda.

Odp10: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 13.7.2009 16:00

Obrat ,,vyvinutá nervová soustava" je relativní pojem. Je třeba tedy biologicky definovat moment, kdy se nervová soustava začíná vyvíjet, a kdy její vývoj končí? Případně je, asi podle biologů, potřeba definovat velikost stupně vyvinutí: Tedy od kdy a kdo počítá, že už je vyvinutá, aby ti, kdo chtějí vznikajícího nebo již vzniklého, ale věkem opotřebováného jedince beztrestně zabít, věděli, kdy to mohou učinit, aby se tak nedopustili vraždy?
Tady by možná u některých jedinců bylo vhodné tu hranici hodnocení zúžit, buď tím nebo oním směrem, podle potřeb společnosti a druhu, či rasy, jedinců, co?
Zdraví všechny tak uvažující - doktor Mengele....
Já jsem Tě varoval, že Tvůj názor je brutální téma?

Odp11: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 13.7.2009 17:37

Nervovou soustavu lze zkoumat velice dobře třeba pod mikroskopem. Do 13 tého týdne po početí nemá patřičné charakteristiky, aby mohla jakkoliv pracovat, třeba něco pociťovat. Potom již nervová soustava existuje stále i kdyby byla poškozená. Slova jako „vražda, brutalita, mengele, zabití, trest“ nic na tom nemění. nedovedu si představit jak by se taková konstantní hodnota mohla zúžit nebo rozšířit.

Odp12: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 13.7.2009 18:30

Je teda fakt, že já nejsem v medicíně študován, takže nevím. Hledím na to jen z pozice člověka, co sleduje život. Tedy, když něco začíná růst úplně od prvopočátku, je to Boží vůle. Čili nemáme právo to zabít, protože nevíme, jestli to bude nebo nebude v budoucnu DOBRÉ. A co se týče jmenované ,,ostré„ hranice vzniku té nervové soustavy, po někým stanoveném 13. týdnu, kdy je ta nervová soustava, tedy jako schopna ,,už!“ pracovat, tak to je právě téma některých lidí, kteří si snaží ustanovovat právo rozhodnutí, kdy by bylo možno jedince ještě zabít, protože jeho nervová soustava neodpovídá daným požadovaným pracovním normám té společnosti. A mám pocit, že Mengele na tomto pracoval. A jako každá norma lze kdykoli posunout, že?

Odp13: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 13.7.2009 19:05

To není taková norma co lze posunout. Když se udělá z housenky motýl, nemůže se posouvat do housenky nebo do motýla a naopak. Nebudeš se ptát jestli Už je to motýl ? Odpovídá to normě motýla?

Odp13: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivan, 13.7.2009 19:33

Zvoníku, hovořím pouze za sebe. Tak jako mi nevadilo několik milionů let, že nejsem, tak mi určitě nebude vadit, že zase nebudu. Tedy, nebude mi to vadit po mé smrti. To, co nás utvořilo je naše vědomí, s jeho zánikem zanikne i naše prahnutí po životě tak jak ho vnímáme my lidé. Život je teprve vědomí. Oplodněné vajíčko je jeho kandidátem.

Odp14: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 13.7.2009 20:19

To všechno je pravda. Samozřejmě... Ale tady je spíš otázka, kdy tedy, dejme tomu, dospělé vědomí smí zabít vlastní reprodukci, aby to nebyl zločin toho vědomí? Myslíte jako kandidáta na život zabít ano bez toho, aby to byl zločin? Čili třeba ohavnou housenku zašlápnu, ale jestli to stihne se ještě zakuklit a udělat ze sebe motýla, tak ho nechám žít, protože je pro oko mého vědomí krásný? Nebo raději toho hajzla dohoním a praštím, aby nekladl a nevytvářel další hnusný housenky? Nechtělo se mi to zpodobňovat s přístupem jak lidé mnohdy zakládají nebo nezakládají rodinu... Lidi, nehrajte si na Boha.

Odp15: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 16.7.2009 11:03

Zvoníku,souhlasím s Vámi. Jak to tady čtu,zjišťuju,že my,lidi si klademe zbytečné otázky.
Přitom většina z nás se řídí jednoduchým pravidlem,pokud mi něco dělá dobře,je to správné....
Kdyby se rozzpomněli na Kantův kategorický imperativ,bylo by líp. A ještě lepší je ono Kristovo... co chceš,aby činili tobě,ty čiń jim....

Odp16: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 16.7.2009 11:03

nebo asi rozvzpomněli;-)

Odp16: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 16.7.2009 11:54

To je zásadní přípomínka, ale je to vžy jasné v konkretní situaci?

Odp17: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 16.7.2009 13:27

konkrétně jihoamerické indiánky po znásilnění donosí svoje dítě a bezprostředně po porodu je vlastnoručně zamordujou. Kdo to může posoudit?

Odp15: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 16.7.2009 11:45

Prostě chceš aby to byl zločin, tak pro tebe vždycky bude, ale ostatní to mohou vnímat jinak, protožeje to poněkud sporné. Pokud si nehraji na Boha tak popřeji jiným jejich mínění v natolik sporné otázce.
„dospělé vědomí s vlastní reprodukcí“ je pojem nekonkretní a nejsou pro ně vytvořeny zákony.

Odp16: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivana Kozárová, 16.7.2009 13:23

Aby bylo jasno,nesoudím žádnou ženu,která se rozhodne zlikvidovat svoje těhotenství.,protože do jejího problému nevidím. Dozajista je lepší zlegalizovaná interrupce,než návštěva u andělíčkářky. Nikomu svoje názory nevnucuju,dovoluju si je zde vyslovit sama za sebe,ani si neusurpuju právo na jedinou pravdu. Byla jsem nechtěné dítě a porožila nejkrásnější možné dětství díky svému dědečkovi a babičce. Bez nich by to opravdu nebylo ono;-) - a jsem docela ráda,že se nezadařilo seškrábnout mě do kanálu.
Kdyby to v těch padesátých letech jen trošku šlo,tak bych tady lidem svým kvákáním na nervy nelezla....
Můj názor je ten,že lidský život začíná početím a vědci ať objevujou etapy,kdy to ještě není a kdy to už je mord.

Odp16: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
zvoník, 16.7.2009 16:36

S tím vědomím jsem jen navázal na Ivana a doplnil ho přídavným jménem ,,dospělým" , protože pokud podle něj při našem narození vzniklo vědomí, je to reálné a tudíž konkrétní, a tedy DOSPÍVÁ! Chci-li z toho ale nějak vybočit, prohlásím, že to je nekonkrétní a nejsou pro to vytvořeny zákony... A budu mít pravdu!

Odp: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
miládros, 25.7.2009 14:28

Dobrý den paní Ivanko,chci Vám jen oznámit,že i když se už dávno nesoustředím na svou jedinou dceru,protože to ani nejde- zklamaná budu do konce života,protože jakým způsobem odkopla své nebližší-to je navždy neomluvitelné.Také vím,že je ovlivněna nějakým jiným světem(sekta)a nebudu čekat ani zázrak.Každému pisateli bych doporučila si přečíst osud paní Mileny Dvorské,aby věděl,že nic se nevrátí.A mě nezbývá,než si zvyknout,že jsem navždy dceru zaživa ztratila.

Žijte dál, máte na světě další úkoly.
., 25.7.2009 15:05

Paní Miládros,
prosím považujte mne za osobu, která s Vámi soucítí, která Vás chce povzbudit.

Moje maminka mi kdysi řekla, že každý člověk, který se narodil, má na světě nějaký úkol, že nikdo není na světě zbytečný, že si mám vážit každého člověka, který se ke mně slušně chová a který mi neubližuje.

Jsou i jiné osudy než Váš:

Některému páru se žádné dítě nenarodí a zůstanou bezdětní. Někomu se narodí dítě těžce postižené a nedožije se ani dospělosti. Některé dítě je méně postižené, některé vystuduje a nesežene práci nebo životního partnera (partnerku). Některé dítě se narodí zdravé, úspěšně získá práci, ožení se, vdá se, a pak najednou uhne z cesty slušného člověka a stane se podvodníkem, zlodějem, násilníkem. Některý velice úspěšný potomek jezdí sebevědomě superrychle superbourákem nebo sebevědomě skáče padákem a pak jednou mikrospánek nebo zamotané padákové šňůry a ...

Sama jistě víte o mnoha dalších variantách života mladých i starších lidí.

Přeji Vám tedy, abyste si zvykla, naučila se znovu vidět na životě i pěkné stránky a hlavně: abyste se naučila být spokojená a radovat se z toho, že Vaše dcera je živa a zdráva a že je schopná samostatného života. To je proti jiným lidským osudům hodnoceno školní známkou „ velmi dobré “.

Přestaňte se trápit. Posílám Vám alespoň smajlíka, jiný větší obrázek Vám pro radost tu vložit nejde. :-)

Odp: Žijte dál, máte na světě další úkoly.
miládros, 25.7.2009 19:11

Máte svatou pravdu a já Vám moc děkuji za podporu.Trápení a zlé sny se už omezují,i když to mám stížené i tím,že partnerovo děti se s ním nestýkají a nemluví již desátý rok a ani vnouče neviděl.Tomu se asi říká osudová smůla.

Odp2: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
ivan, 25.7.2009 15:19

Můj syn zemřel na leukemii ve svých 26 letech. Časem jsem se s tím smířil, ale často myslím na to jak mě to změnilo život, přesto žiju ten co mám teď. Myslím, že čas uspořádá i Vaše vztahy se světem do nového řádu. Trvá to dlouho, ale nakonec najdete smíření, taky jsem myslel, že to není možné.
Přeju Vám, aby se Vám vyplnilo Vaše největší přání.

Odp3: nesnažte se vytěsnit problémy,které...
tlapka, 28.7.2009 9:21

Je to strašné, znám více takových případů a vždy to byly velmi kvalitní děti. Obdivuji všechny jak žijí dál a často na to myslím, protože jsou to mé dobré přítelkyně co o děti přišly. Utrpením se tito lidé stávají tolerantní k méně závažné a traumatizující realitě.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.