Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

31.3.2009 10:57

Vatikán-kdo vládne víře

Vatikán – kdo vládne víře

Nevěřícím Tomášům a katolickým fundamentalistům: všechna zde uváděná fakta jsou zdokladována a historicky dokázaná. Věřicím lidičkám předkládám k prozření, kdo jejich víru zneužívá a jak hrubým způsobem.


Když člověk studuje historii Vatikánu, říká si, proč se mu přezdívá Svaté město respektive stát. Nebo je to krycí název? Proč? Ponořme se do hlubin historie.¨


Není třeba vracet se hlouběji než asi tak přibližně do roku 700 n.l. I když zbožným křesťanům slibovali vatikánští papežové a kardinálové ráj na nebesích, sami si hleděli co nejvíce užít na zemi. Například v blízkosti vchodu do Lateránského paláce vlastnili nevěstinec. Od nevěstek inkasovali daň za hříchy a mnohdy svým kolegům nižšího postavení prodávali za značnou částku celoroční předplatné něco jako permanentku do nevěstinců. Mnozí papežové byli obviněni ze svatokupectví, byli traviči, vrazi, smilníci, alkoholici, někteří se dopustili krvesmilstva. Přibližně do roku 1150, ale pravděpodobně ještě déle si vydržovali konkubíny.


Podle kronikáře Flodoarda se řeholníci, biskupové i papežové nevyhýbali žádným nectnostem. Přejídali se, opíjeli a nezřídka se stávalo, že při sloužení mše zvraceli. V archivu byl dokonce nalezen výnos církevní vrchnosti, jak se mají zachovat zbožní křesťané, když přistihnou církevního hodnostáře in flagranti s ženou. Jde podle výnosu o kanonické právo – on jí tímto způsobem žehná. Papežské a kardinálské prostitutky byly označovány titulem meretrix honesta – ctihodná milostnice. Do dějin Vatikánu se zapsala například vévodkyně ze Spoleta Agiltruda, která několik papežů otrávila, jako třeba Bonifáce VI., jenž byl papežem pouhých patnáct dní. Poté navrhla následníka Štěpána VI. a když jej využila k svým cílům nechala jej katem uškrtit. Pak církevním hodnostářům představila nástupce Romana, po několika měsících jej nahradila Theodorem II. I ten však brzy za záhadných okolností zemřel. Jeho následníci Lev V. a Kryštof byli zavražděni.


Následující léta se z historického hlediska dodnes nazývají také papežskou pornokracií, protože ve Vatikánu víceméně rozhodovala papežská prostitutka Marozia a další, která se již v patnácti letech stala milenkou papeže Sergia III. Začínala jako milenka papeže a několika jeho dalších nástupců, pak se stala matkou papeže Jana XI., který usedl na papežský stolec roku 931. V historii papežů dále defilují její rodinní příbuzní Jan XII., papež Řehoř a Benedikt VIII., Jan XIX., pravnuk proslavené prostitutky.


Ale aby se někdo neohrazoval, že se zmiňuji o dobách takřka již promlčených a tedy i omluvitelných, pojďme se podívat téměř do současnosti, například do druhé poloviny minulého století.


Zatímco Ježíš prý chodil chudě oblečen a žil skromně, jeho pokračovatelé a zástupci Boha žijí v paláci, který má 1.100 pokojů, ložnic a honosně zařízených příslušenství. Vlastní několik letadel a mnoho luxusních vozů. K tomu všemu musíme ještě připočítat luxusní letní sídlo na břehu Albánského jezera Castel Gandolfo, které má větší rozlohu než celý Vatikán.


Je bezesporu, a na základě policejního vyšetřování dokázáno, že vatikánské banky obchodovaly s americkou mafií skrze podvodníky, ale přesto přátele Vatikánu, např. Leopolda Lebla nebo Michele Sindona. Vatikán v roce 1981 krachem přišel o banku Banco Ambrosiano, podvodnými obchody o 242 miliónů dolarů, o svého „bankéře božího“ Roberta Calviho, který zemřel podivnou smrtí. Ve Vatikánském bankovnictví a podivných obchodech hrál velkou roli biskup Paul C. Marcinkus, který kouřil Marlbora, velmi rád pil whisky, chodil v oblecích světových návrhářů a vůbec se choval nekřesťansky. Jen pro zajímavost, Vatikán v té době obchodoval i s akciemi firmy vyrábějící antikoncepční pilulky. Na světových burzách obchoduje s cennými papíry v objemu několika miliard dolarů, vlastní velká množství akcií italských podniků, mluví se až o polovině, několik bank, přes deset milionů hektarů pozemků po celém světě.


Smrt Albina Lucianiho, papeže Jana Pavla I. v roce 1978, který vládl církvi pouhých 33 dní, nese tolik navzájem protichůdných skutečností, lží a protiprávních jednání, pročež se kriminalisté domnívají, že šlo o vraždu. Jedna z hlavních indicií je již znemožnění pitvy, poněvadž tělo bylo předáno balzamovačům ještě před oficiálním oznámením papežova úmrtí. Až velmi nápadně se papežův osud podobá skonu jeho mnohých předchůdců před přibližně tisíci lety.


Neměli bychom zapomenout na spolupráci Vatikánu s nacisty při holocaustu Židů za kterou se světu omluvil teprve Karol Wojtyla tedy Jan Pavel II., papež, který žil v zemi, kde byla řada vyhlazovacích táborů, a na následnou pomoc nacistickým zrůdám, kterým Vatikán pomáhal zmizet v Jižní Americe a jinde ve světě.


Současný papež Benedikt XVI. vymyslel nový smrtelný hřích – zneužívání dětí. Asi mu nedošlo, že si tím především nadělá do vlastního hnízda. Zrušil exkomunikaci biskupa popírajícího množství zavražděných Židů v koncentračních táborech. Myslím, že zde rovněž není důvod k údivu, když se podíváme jakému kříži se klaněl v mládí. Tak to je, prosím, mizivé procento informací z historie Vatikánu, Svaté stolice jež vládne katolické církvi.

Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Juras, 31.3.2009 12:12

Zajímavé. Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?

Téměř s celým článkem souhlasím, až na poslední odstavec. Zpochybňování holokaustu není žádným morálním zločinem. Současné zákony, které zakazují o tomto tématu mluvit, možná dokonce i přemýšlet, jsou svinstvo. Naopak vyvstává otázka, proč současná svobodomydslná demokracie zakazuje svobodně vyjadřovat pochybnosti ohledně ověrohodnosti oficiální interpretace dějin? Cui bono?

Odp: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
DOLLY, 2.4.2009 14:08

Tím posledním odstavcem jsem myslel především obojakost současného papeže.

Odp2: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Walsroy, 2.4.2009 20:29

Přiznám se článek jsem nepochopil. Soudě podle tvého dalšího příspěvku tentokrát protiamerického soudím,že trpíš stihomamem a ulítáváš na útocích proti všemu co představuje nějakou moc. Očekávám že napíšeš ještě něco podobného proti Rusku a pokud tak neučiníš ,tak už vím co jsi zač. Asi nějaký zhrzený rudoch.
Jinak pro věřícího Vatikán není důležitý ničím.To co jsi vyjmenoval je jen opsané z jiných knížek,které už jsme četli.Myslím že věřícího to od víry neodvede a je mu jedno jestli papež souloží se šimpanzem a nebo ve Vatikanských katakombách konstruuje atomovou bombu aby ovládl svět a při tom si klidně může dávat sváču z lidského masa.Jako věřícího by mě to tedy bylo putna,protože za Bohem si kráčí stejně každý svou cestou a bude se zodpovídat za své osobní činy a ne za činy papežovy, nebo dokonce za činy všech dosud zemřelých papežů. Takové články můžou klidně tisknout v Blesku nebo ve Spy pro specifickou čtenářskou obec ,která u toho bude požírat čipsy chrochtat o tom že Vatikán je hnusný brloh a ať jdou všichni i s papežem do pr... žejo

Odp3: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
DOLLY, 3.4.2009 11:00

Ad Walsroy/ Walsroyi, velmi ti děkuji, že mi o mé osobě prozrazuješ věci, které sám nevím. To musíš mít v mysli hezky prázdno, když jsi hned tak se vším hotov. Zastávám názor, že pokud se o špatných věcech nebude aspoň psát, nic se nezmění. Třeba o tvých názorech a „zaručených“ odsudcích bych psal od rána do večera. A s radostí.;-)

Odp4: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Juras, 3.4.2009 15:56

Musím Ti vyjádřit podporu. Z hloupejch řečí bez hlavy a paty si nic nedělej a zbytečně na ně nereaguj :-)

Odp4: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Walsroy, 8.4.2009 20:27

A marně hledám tvůj článek o mocenských choutkách Ruska,když se teda má psát o špatných věcech? Jinak se nic nezmění.

Odp5: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
slayd, 9.4.2009 12:42

K horšímu se to změní i bez nás - bez obav.
Ja chaču na daču... Rosija je mocná! P.S.

Odp5: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Juras, 10.4.2009 8:02

Takže chceš, aby nikdo nepsal nic. Nikdo není schopen napsat články o všech špatných věcech, které existují. Já zas marně čekám na tvé komentáře k článku o pánských sukních, kde budeš vyzývat, ať autor napíše také o pánském laku na nehty nebo v článku o Moravanech, ať autor napíše taky o Číňanech, cikánech nebo jiných menšinách. Ten tvůj klacek je něco jako požadavek na tzv. „konstruktivní kritiku“. Bezobsažný, nesmyslný.

Odp6: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Alfons, 10.4.2009 8:53

U nás na vsi zatím pánské sukně neprodávají. Prosím odkaz na prodejnu sukní v ČR.

Odp7: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
slayd, 10.4.2009 13:08

Zkuste v kovomatu kovářskou zástěru a budete in. P.S.

Odp7: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
bratr, 13.5.2010 5:31

katolící vesměs jsou nasilná a modlářská verbež.

Odp8: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Alfons, 13.5.2010 5:38

A co víc, spolu s komunisty způsobili celosvětovou krizi. :-) Ať si ty svoje kostely, katedrály, kláštery a vůbec celou kulturu kterou zde vybudovali vystavěli zbourají, zplanýrují a zruší. Turisté se budou jezdit dívat na zelené české pastviny kde občané skákají po stromech. ;-)

Odp9: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
ivan, 13.5.2010 7:53

Alfe, když budovali, to se ale chudáci nadřeli, co. To asi stavěli po sobotách, že! ? Už tehdy byla míra odvodů měřítkem pro to, kdo je dobrý křesťan a kdo ne. Hodný lid si určitě řekl.

,, Kašlu na svoje pole a domy, jdeme stavět katedrálu." Tak si tak říkám, Alfy, jestli to veškeré budování oslavných staveb není něco jako rytí monogramů do laviček. Pouze forma je daná dostupností prostředků a prezentuje supeň ovládání. No, nakonec uvidíme jestli nebudou kostely překážet ve výhledu na mešity a nebude místo na kterém stojí potřebé pro odkládání bot před vsupem dovnitř. ;-) Z tohoto pohledu je zelená louka a zdravej les skutečnou katedrálou lidského rozumu. Ano, Alfe, na zelené pastviny, hory, vodu a les se skutečně jezdí dívat čím dál tím víc lidí, je to tak, někteří doslova žasnou, pro samé katedrály a jiné oslavné stavby něco takového vidí poprvé.

Odp10: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
tlapka, 13.5.2010 11:26

Nejkrásnější pohled je však na ty sjednocené lány po Komunistech.

Odp6: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
Walsroy, 12.4.2009 13:47

Představ si že chci. Když se vždycky najde někdo kdo se rád vyblije na USA tak mu to na Rusko nějak nejde.Buď je jednsotranně zaměřenej nebo je pro změnu jednostranně zaměřenej. Jo jo o všech špatných věcech se fakt nedá psát ale o některých do jde jako po másle žejo? A fakt se divím že když někdo negativně zadrhne o Ameriku tak má skoro potíže...

Odp7: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
slayd, 14.4.2009 11:00

MUsíme si ponechat velkého slovanského bratra pro případ nouze. Nemůžete nadávat na všechno a na všechny. Trocha politické taktiky neškodí... P.S.

Odp8: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
janacz, 17.4.2009 23:12

Hej Slované ! všech zemí spojte se.

Odp3: Vidíte problém v jednotlivcích nebo v organizaci?
ros, 9.3.2012 15:51

myslím že plácáš nesmysly a článek jsi nepochopil ty...nemáš ponětí o čem je řeč..

Super článok.
giorgio, 31.3.2009 12:23

Super článok.

Výstižný vtip
Juras, 31.3.2009 12:48

Zkopírováno z vtipkar.cz.

Takhle se baví Bůh, Ježíš a Duch svatý, kam pojedou na dovolenou. Bůh říká: „Což takhle si zajet do Antarktidy? Je do dost daleko, takže to bude exotika.“ Ale Ježíš na to že ne, že je tam moc zima, všude samej tučňák, široko daleko zmrzlý nic a že o žádný rampouchy u frňáku nestojí. Bůh teda navrhuje Pákistán, že se o tom teď hodně mluví, takže by byli v centru dění. Ale Ježíš zase že ne, protože je tam samej terorista, pořád nějaký atentáty, mimo jiné i samý písek a vedro, že by padnul, a kromě toho, že je tam nikdo nezná a nikdo by si tam o ně neopřel ani kolo. Bůh se docela naštve a vyzve Ježíše, aby teda vymyslel něco on, když je tak chytrej. Ježíš se zamyslí a navrhne: „A co takhle Vatikán?“. Do toho se vloží do debaty Duch svatý a říká: „Vatikán? To je dobrej nápad, tam jsem ještě nebyl.“

Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Skynet, 31.3.2009 17:38

Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a člověk.

Odp: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
slayd, 31.3.2009 19:02

Přestávám od dubna 2009 platit poplatek za užívání internetu. O prázdninách vypnu ledničku i televizi / žena a dítě budou v Americe/. Zůstanu docela mimo pracovní proces odproštění o všechny populární informace. Zbude jen moje postupně vyprázdněná mysl a nekonečný vesmír a božím tajemstvím skrytým všem.
Tento způsob života si hodlám užít 5 týdnů. Kolo na výlety... zastávky u zahrádek s pivem a večerní meditace na vyhřátém balkoně... klidný spánek.
Vatikán a katolíci? Netojí to celé ani za námahu se tím zabývat. Na Čt 2 běží každou neděli od 11.00 - 11.55 hod. seriál BBC: Vzestup a pád říše římské. Minulý díl byl právě o Konstantinovi Velikém, který prosadil křesťanství jako oficiální víru v celé říši. Totalita!!!
Jeden císař - jedna říše - jedna víra - jeden Bůh...
A my jsme ti noví západní demokraté bez víry? P.S.

Odp2: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Skynet, 31.3.2009 20:10

Neřešit a užít si něco hezkého.. To zn fajn;-) A ad už tak nebo onak čas ukáže , A smrt si příjde pro všrchny, Katolíky , Demokraty. . Jde o to jestli v něco věřím , né dnes , dnes mi to nemusí přijít ale co na smrtelné posteli.. Někdo řekne stín a prach, a jiný zase tak co jsem zasel sklidím snad. A něco se stane , nevíme zcela přesně co, ale tajemna je na této Zemi dost a dost , Poltergaist , kruhy v obilí , pyramidy , Kristovo vstání zmrtvých , desatero B.P. (podle níž se udělaly zákony pro soud ) . Klid před bouří , Proroctví , čipy.. andělé , taky to že lidé co přežili svou smrt , tvrdí něco co jim ukázalo v jedné vteřině prožitý život. Posedlí lidé dáblem (to že se o tom moc nemluví v Evropě , neznamená že to není) A co je život snad, jen pár pomatencú králú nebo jak jim říkají, určující principy, nebo všichni a to bez vyjímky vnitřně víme jak se má žít . Máme to v sobě a to je život. Prostý , zdravý člověk má mnoho přání , nemocný jen jedno.

Odp2: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Jeliman, 31.3.2009 23:53

Pane Slayde, dle Vaších komentářů soudím, že jste kriticky myslící člověk (kriticky v pravém slova smyslu - viz „kritické myšlení“). Proto bych Vás, v duchu tohoto článku, rád navedl na stať pod vláknem-( http://pdf.uhk.cz/knvchp/pdf/Civilni_nabozenstvi.pdf )-. Doporučuji přečíst, popřemýšlet a znovu přečíst. Pokud by Vás to neobtěžovalo, rád bych znal Váš názor na uvedenou stať. Můžete i na e-mail. Díky!

Odp3: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Alfons, 1.4.2009 5:05

Chce to pořádný morální krach společnosti a náboženství bude zase zavedené. Vydržať a do škol dát ochranky a každého na každém kroku sledovat a očipovat. Není nad ateistickou represi!! Je zábavné sledovat jak společnost čím dál více neví kudy kam a ať dělá co dělá, nic nenadělá. Mládí vpřed!!!

Odp4: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Jeliman, 1.4.2009 6:29

Alfonzi, dle výše uvedené statě, je náboženstvím i nacizmus, fašizmus, komunizmus, aj. Zkuste prostudovat pozorněji a rozhodněte, které náboženství by bylo nejvhodnější.

Odp4: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Tlapka, 1.4.2009 10:35

Ale já myslím že náboženství ve smyslu všeobecné víry je překonanán věc. A jak bude zavedené, bude nás tetrorizovat církev.

Odp5: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Iva, 1.4.2009 11:47

Taky si myslím, že se vše mění a vyvíjí. Církev musí skončit s těmi vlivy a manipulací , možná se o tom všem budou učit děti ve školách , jak tady kdysi vládla církev a lidi chodili do kostela, aby si připadali lepší. Miluj a pracuj, tot´jediné čím by se lidi měli řídit. Snad se vše jednou vyvine k lepšímu i bez církví a věřících.

Odp6: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Alfons, 1.4.2009 12:27

V zápětí po skončením náboženství skončí i lidstvo. AMEN. S dětmi už nebude nikdo manipulovat. Navzájem se postřílejí a jinak pozabíjejí i s učiteli. AMEN.

Odp7: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Tlapka, 2.4.2009 9:29

Pane Alfonsi. náboženství je bohužel spojeno s církví, ale Jaká církev to má být? Katolická nevyhovuje ani všem věřícím a vůbec ne nevěřícím.

Odp6: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Skynet, 1.4.2009 20:09

Iva, 1.4.2009 11:47 víte co je promě mimo jiné církev. Je to zbývající majetek České republiky v uvz. Kdyby ho měl stát tak už je prodaný.. Zbytky naší kultůry v rukou Čechú

Odp3: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
slayd, 1.4.2009 13:06

Studii zaslanou pod nickem Jeliman, jsem si právě vytisknul. Pokud budu mít k ní co říci, tak se ozvu. P.S.

Odp3: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
slayd, 2.4.2009 14:53

Dobrý odkaz od Jelimana. Víře ovšem nevládne Vatikán. Daleko větší moc na chování lidstva mají úplně jiné organizace a společensko - ekonomické formace.
Vojensko - průmyslové komplexy, policejní tajné složky,
a lidi věří médiím, kulturním celebritám, reklamám tržních mágů. Tyto informace ovládají životy a mysl lidí daleko více než katolické učení... K článku se vyjadřovat nechci. Je to asi dobrá seminární práce, ale já si myslím poněkud něco jiného... P.S.

Odp4: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Tlapka, 2.4.2009 16:38

To je svatá pravda, kdekdo má promyšlené jak lidi oblbovat a dnes jsou na to už vědecky propracované metody.

Odp4: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Jeliman, 4.4.2009 23:14

Nezlobte se,pane Slayde, ale mě by zajímalo pérávě to, co si myslíte Vy osobně.
Pochopitelně i jiní komentátoři, pokud by měli k tématu něco zajímavého.
Pokud by to mělo být delší, tak moje adresa je k dispozici.

Odp5: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
slayd, 8.4.2009 13:43

Neznámo nám ukládá mlčení nikoliv žvatlání. To je celé ve zkratce, co si myslím o víře v cokoliv a kohokoliv...
Na hlasité projevy různě proměnlivých názorů dle našeho vývojového stadia máme právo. Ale myslím, že s blížící se padesátkou na krku už nás nic moc v této oblasti nepřekvapí ani nešokuje. Řeči se vedou, ale řeka teče... a jaro je konečně tady. Víte, že jsme museli už sekat první trávu na zahradě? Vatikán s vámi.

Odp6: Nevěřím ve Vatikán , stačí jen Bůh a...
Jeliman, 9.4.2009 20:50

No jo, no, takže už co?
Takže už nic!

P.S.: Slayde, za ten Vatikán vám srdečně děkuji, ale pokud by vám to nevadilo, tak si ho nechte pro vlastní potřebu. Já mám obavy, že by mě, coby absolutního neznaboha, mohl ten zbožný vatikánský klérus akurát tak poslat na dobře prosmolenou hranici.

jed na jazyku ti škodí
Moravus, 1.4.2009 9:54

Nesmyslnost těch pomluv je zřejmá již z tvé neznalosti, že Vatikán existuje teprve od Lateránských dohod z r. 1929.

politická strana?
Dominik, 1.4.2009 12:01

To, co autorka článku popisuje, je jistě jen kapka v moři zla, co církev tají.
Svůj díl viny nesl a nese každý od katolického faráře výše.Tito lidé měli vždy představovat vrchol morální a inteliganční vyspělosti. Pokud sami nepřišli na to, jak je církev zkažená, museli se na tom stavu sami podílet, anebo to byli a jsou nevšímaví tupohlavi.

Katolická církev vznikla, fungovala a dosud funguje na principech politické strany. Její vliv, moc a majetek vznikl díky její agresivitě, zneužívání lidské nevědomosti, strachu ze smrti a vymýváním mozků svých oveček. Je to prohnilá a falešná organizace, která nemá s PánemBohem, ani bohem nic společného, i když se ho pořád dovolává.
Myslím si ale, že církev bude mít vždy dost ovcí, které budou tupě následovat své duchovní vůdce. Je to proto, že spousta lidí je lehce manipulovatelná a duševně líná.

Odp: politická strana?
Alfons, 1.4.2009 15:11

Lidi už nejsou tak zlí, špatní a nemorální když je neovládá církev jako dřív. Posun k lepšímu je vidět na každém kroku.

Odp2: politická strana?
Iva, 2.4.2009 8:11

To není zásluha církve, ale celkového vývoje lidstva. Lidi mají možnost se více navzájem ovlivnovat. Jak v dobrém tak i ve zlém. Církev je pro mně jen hra, pohádka o tom, jak lidi poslouchají, naslouchají hlasu, který jim říká, co mají dělat. Tohle přece nemůže být ta cesta. Nejsem nevěřící, dokonce jsem jako malá musela chodit do kostela teda do nedělní školky pro děti a nebylo to špatné. Pak jsem rok chodila do mládeže a zjistila, že člověka něco svazuje. Taky mi vadí vybírání peněz od farníků.

Odp3: politická strana?
Alfons, 3.4.2009 9:21

Svobodný, církví neovlivňovaný člověk dokáže zázraky!! Pozitivní akcelerace lidství je viditelná na každém kroku. Lidé nežijí v bludu, ale naplňují si svoje nejlepší lidské ideály.

Odp4: politická strana?
Tlapka, 17.4.2009 23:15

Prostě Ćlověk to zní hrdě je to vrcholný výtvor přírody (nebo Boha) nejuštěchtilejší zvíře ve vesmíru.

Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Nautilus, 2.4.2009 11:06

Kdyby papež, kardinálové, kněží, .... opravdu mysleli vážně to, co říkají, prodali by svůj majetek a šli by pomáhat do chudých míst planety. Ale tím nemyslím, že by pomáhali jenom kázáním a modlením! Krmili by hladové děti, ošetřovali nemocné, stavěli dětem školy, .... A kdyby věřící opravdu žili podle Ježíše, bylo by smyslem jejich života stát se lepšími, tolerantnějšími, pokornějšími, .... Víte, vy katoličtí věřící to máte dost jednoduché - jednou týdně na hodinku do kostela, občas se vyzpovídat, párkrát za rok malinký půstíček a jinak hurá do života!

Odp: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Alfons, 3.4.2009 3:37

Kostely a ostatní církevní majetek prodáme a za utržené peníze opatříme školy, úřady atd. detekčními rámy, očipujeme všechny občany a připojíme online na 24ti hodinové sledování jejich pohybu s obrazem i zvukem. Státní represivní centrálu budeme stále doplňovat nejmodernější technikou. Jen tak lze udělat nového člověka.

Odp2: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Tlapka, 3.4.2009 10:13

No a konečně bude pořádek, protože každý člověk dělá blbosti nebo zločiny když jej nikdo nesleduje.

Odp3: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
slayd, 3.4.2009 14:21

Když se bude 95% občanů chovat mravně a poctivě, tak se bude mít těch 5% vládnoucích ještě lépe, než se mají dneska... oni se rozhodně měnit nechtějí...
Měnit se nechce ani těch 90% podřízených samozřejmě! P.S.

Odp4: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Tlapka, 3.4.2009 15:38

No tak je třeba se vetřít mezi ty ... občany 5% co se mají dobře. Jednoduché jako houska na krámě.

Odp5: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Alfons, 3.4.2009 18:20

A co politický ateizmus? Proč věřit blábolům a slibům nějakých stran? Strany vnášejí mezi lidi rozbroje a nenávist.

Odp6: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Tlapka, 17.4.2009 15:30

Však k tomu byly strany vynalezeny, aby byly rozbroje. To říká už název- strana. Neznám Nikoho kdo by nějaké straně věřil.

Odp7: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Alfons, 17.4.2009 16:25

Věřím malé a velké straně. Ta funguje každému.

Odp8: Kdyby papež, kardinálové, kněží...
Tlapka, 21.4.2009 9:38

Jakto každému. Jednak jsou příslušné orgány poruchové a jednak je třeba činnost organizovat viz článek WC. Není to dobrý vynález ani pěkně nevypadá.

Víra + ...
Pavel7, 10.4.2009 14:06

Víra je něco mezi člověkem a bohem. Církev není hlavně o víře, ale o formě jak víru uplatňovat. Církev je taky o politice a majetku, to se dostáváme do míst, kde víra není cíl, ale prostředek. O tomto jsou celé dějiny lidstva. Kdo dějiny aspoň trochu studoval, tak ví, že to nikdy nebyla žádná idyla. To se týká králů, papežů i jiných.:-(

Odp: Víra + ...
slayd, 10.4.2009 14:17

Důvěřuj ale prověřuj!!!
Život je jako louka plná rozkvetlých fialek, ale jak se pro jednu z nich ohneš, hned tě někdo zezadu kopne do prdele.
------------------------------------------------------------------
Mezi 5% vyvolených se nedá snadno dostat: 1/musel by napřed někdo odejít nebo by musel být ostraněn jako houska z krámu / z těch 5%/
2/ v opačném případě by počet lidí, kteří se mají lépe rostl geometrickou řadou za předpokladu, že by těm 5% lidí jejich nadbytků pomalu ubývalo... Jasné jak Tlapka. P.S.

Odp2: Víra + ...
Tlapka, 21.4.2009 9:43

Ovšem je to tak, třeba využít složitých i nezákonných metod, ale zrovna já bych tomu energii a čas nechtěla věnovat. Pokud mám na základní potřeby + počítač, využívám nevyvolenosti, která má taky určité výhody.- Nejlepší je jakési střední postavení, ovšem jak pro koho.

Odp: Víra + ...
Alfons, 18.4.2009 10:49

Byly pro věřící víra a náboženství nějak přínosná? Převažovaly pozitiva nebo negativa? Ví někdo o nějakém pozitvním vlivu víry na společnost?

Odp2: Víra + ...
Tlapka, 21.4.2009 9:46

Já jeden příklad znám. Jedna nábožná sestřenice, když po ní někdo něco chtěl, řekla že udělá jen to, co jí přikáže Bůh. Kupodivu Bůh pracoval v její prospěch. Pokud se ještě nevedlo, začala s Bohem rozmlouvat nahlas a pak už každý té boží vůli musel vyhovět.

Odp3: Víra + ...
slayd, 30.4.2009 9:40

To je přesné. Najděte si osobního Boha, který vás bude mít rád vždycky. Když se vám nedaří, můžete mu nadávat a on vám odpustí, protože chápe vaše rozčarování. Na ten světový bordel jste potom vždycky nejméně dva..... P.S.

Odp4: Víra + ...
Tlapka, 30.4.2009 12:34

jestli je bůh tak po smrti si to s ním vyříkám. Teď se s ním bavit nebudu, mám dost jiných starostí.

Odp5: Víra + ...
slayd, 30.4.2009 12:52

Dobře ti tak, že to musíš dělat sám. Kdyby ti pomohl, měl bys víc času a méně starostí... P.S.

Odp6: Víra + ...
Tlapka, 11.5.2009 9:33

Nikdo neříká, že bych chtěl mít méně starostí. Každý chce peníze a volno nevím co na tom všichni mají.

Odp2: Víra + ...
Majka, 14.5.2009 21:50

Ano, naše evropská kultura má křesťanské kořeny:
Náš kalendář je křesťanský. Šest pracovních dnů a jednen volný pochází z židovsko-křesťanské tradice. Manželství jeden muž+jedna žena je z křesťanství. - To jen tak namátkou. . .

Odp3: Víra + ...
Tlapka, 18.5.2009 15:39

Už je na čase to okořenit jinak. Co se opakuje to se omrzí.

Náboženství je stejná ideologie jako...
gokax, 24.5.2009 1:26

Náboženství je stejná ideologie jako nacismus či komunismus.Měl by se zakázat a postavit mimo soud.Já si myslím že se jedná o duševní chorobu a měli by se všichni křesťané lečit.

Odp: Náboženství je stejná ideologie jako...
Bambus, 25.5.2009 10:10

a co třeba muslimové a hinduisti? taky léčit? pokud ano už byste musel vyléčit minimálně 3 miliardy lidí...
PS: Už jste přečetl Bibli že křesťany soudíte z duševních chorob? Myslíte že všichni ti kněží a lidé co kašlou Ježíše a porušují desatero jsou křesťané?

Odp2: Náboženství je stejná ideologie jako...
tlapka, 25.5.2009 11:49

Nemoc to není, jsou to jen zmatené pověry kterých pak někdo využije pro svůj prospěch a mocenské cíle.

Odp3: Náboženství je stejná ideologie jako...
Bambus, 26.5.2009 9:45

To si přesně myslím o tom hinduismu a budhismu, ale ne o křesťanství. Naopak - to co známe jako křesťanství dnes je často v přímém rozporu s tím co učil Ježíš. A proto si myslím že tu Bibli se podvodníci spíš snažili ututlat, protože je k mocenským cílům nepoužitelná.

Ne neměli by se léčit to jsem přehnal...
gokax, 27.5.2009 1:03

Ne neměli by se léčit to jsem přehnal ale věřit v něco co není to odporuje logice a správnému myšlení.Náboženství je stejné jako věřit v draka, jeskynky, bazilišky apod. prostě pohádka.

Odp: Ne neměli by se léčit to jsem přehnal...
Juras, 27.5.2009 9:15

Nenapojil jsem, příspěvek „Juras, 27.5.2009 9:14“ je pro tebe

Každá víra odporuje logice. U...
Juras, 27.5.2009 9:14

Každá víra odporuje logice. U ateistického náboženství je to totéž. Když se půjdou všichni náboženští fanatici léčit, tak na svobodě moc lidí nezůstane (a připadá mi, že ty na svobodě taky nebudeš ;-))

Odp: Každá víra odporuje logice. U...
tlapka, 27.5.2009 12:24

A co je to to ateistické náboženství výrazy si logicky odporují už jsem to slyšela předtím - ale když náboženství je třeba k tomu nějaké bohy, nebo ne?

Můžete mi někdo vysvětlit jednu...
z, 30.5.2009 1:42

Můžete mi někdo vysvětlit jednu otázku?
Proč musí mít papež zlatem vyšívané boty?
Nebo k čemu je farář když je bůh vševědoucí'?

Odp: Můžete mi někdo vysvětlit jednu...
janacz, 31.5.2009 7:21

Protože věřící jsou šťastni když má jejich papež takové krásné boty !!

Jak přišla církev k majetku?...Okradla...
z, 30.5.2009 1:48

Jak přišla církev k majetku?...Okradla lidi...

Odp: Jak přišla církev k majetku?...Okradla...
Dominik, 2.6.2009 7:17

Katolická církev při projednávání problematiky zákona o majetkovém vypořádání nevyužila jedinečnou příležitost ke své morální rehabilitaci. Hlavně, že katoličtí kněží citují Ježíšova slova: Dříve projde velbloud skrze ucho jehly, než se bohatý dostane do nebe. Je vidět, že i u katolické církve jsou peníze až na prvním místě.

Odp2: Jak přišla církev k majetku?...Okradla...
tlapka, 2.6.2009 12:17

Na Sv.Kopečku vyhodili papeženci hluché děti i s jejich tecnikou ať jdou kamkoliv

Papez je pohan
bratr, 1.6.2009 23:11

Papezsky urad je nebiblicky a je kultem osobnosti jako byl Stalin, Gotwald aj.

Odp: Papez je pohan
slayd, 2.6.2009 13:28

Je to zkrátka monoteistický totáč! P.S.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.