Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Proč nemáme rádi Romy?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: Z jezevčíka vlčáka neuděláte. Vím o čem...
Jana, 5.10.2008 10:06

Už jsem psala, že mám dosti romských sousedů, ne tedy ve vedlejším bytě. Ale v blízkém okolí žije pár osob romského původu, vnímám je naprosto stejně jako ostatní, jen mi prostě někdo sdělil kdysi tuto informaci. O jiných to třeba ani nevím. Jsou to normální slušní lidé.

Pokud jde o ghetto, jedním takových procházím denně nejméně dvakrát, žijou tam hlavně Romové, ale nejen ti. Za ty dlouhé roky jsem neměla jedniný, ani nejmenší problém. Ale je pravda, že v létě jejich pes kousl jednu paní.
Tím netvrdím, že neexistují Romové problematičtí, i u nás jsou, víc se asi koncentrují ve velkých městech.

Jinak, píšete trochu zahořkle o Romovi v rodině a o vašem osobním pokusu s „převýchovou “ Roma. Nevím sice, proč bych měla financovat zrovna nějaké vaše osobní pokusy, ale docela by mě zajímalo, co se vám tedy přihodilo.

Jinak, na rovinu přiznávám, že bych romské dítě za své nejspíš nikdy nevzala. Připadalo by mi vzhledově tak odlišné, že bych si k němu asi nikdy nedokázala utvořit rodičovský vztah. To platí i o dětech černošských či asijských.
Ale obdivuju lidi, kteří to dokážou.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.