Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Proč nemáme rádi Romy?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp19: Oh, tak tohle mě zvedlo ze židle!!!...
petrNJ, 12.12.2008 14:54

Báro, Báro,
sice jsem si přečetl Vaši diskusi až nyní 12/2008, ale přeci budu reagovat:

na jednu stranu se ošíváte svými „podloženými“ výzkumy a na druhou stranu se tady vysmíváte lidem jež se „dostávají k chrlení nepodložených teorií jen na svíci“.

Vypadá to tak, že vše co Vám nasouká vaše pravděpodobně vysokoškolské prostředí do hlavy je pravda a podložené a vše ostatní co jste nepotvrdila přímo Vy je jen balast.

„Navíc že je rozdíl v IQ mezi Romy a běžnou populací, tak to mě tady ještě nikdo nepřesvědčil. Ráda bych se opírala o konkrétní výzkum

Jste-li člověk jež by potřeboval přesvědčení v tak zbytečné a pro život nepoužitelné věci jakou jsou výzkumy IQ u všech typů lidí, pak je otázka zda Vaše možná vysoké IQ je pro běžný život použitelné či je to jen přívěšek či punc asi „hodnotnějšího“ člověka.

Bohužel musím se připojit k Makosovi a podobně přemýšlejícím lidem, ačkoliv i Vy jste vlastně dala za pravdu (Bára Š., 5.10.2008 14:52), že okolí, výchova a místo kde žijete formuje celého člověka, mohu jen dodat, že to významně ovlivňuje jak po stránce fyzické, tak psychické.

Obecně postup jak romy dostat z břečky je jednoduchý popisem, mnohem horší je realita provedení a je to na hodně dlouho:

1) cigán musí mít chuť něco se sebou udělat - bez toho je jakákoliv snaha zbytečná

2) v prvních fázích je nutná i izolace od ostatní „nepřispůsobivé“ tlupy z důvodu toho, že se pokaždé dostává zpět do prostředí jen ho formovalo do podoby v jaké momentálně je. To je nutná podmínka !!. V jiném případě asi nenajdete cigána ustát případné změny jeho života k lepšímu a přitom žijícímu v předchozím bahně. Takový cigán by byl už sám o sobě člověkěm jež by inteligenčně převyšoval běžného čecha. V takovém případě ani vlastně není nutné ničemu pomáhat, takový by prostě v tlupě již nechtěl žít.

3) musí mu být ukázáno, že existuje i jiný pěknější život, než je život o chlastu, špíně, souložení, že prostě existují i jiné hodnoty citové i ty materiální.

Kolik takových pěknějších životů žije vlastně dnes „bílých“ rodin ??? - velké procento díky dnešní době to asi nebude

4) pokud člověk není již geneticky blbý od přírody (takové lidi potkáváme u všech ras) je velmi pravděpodobné, že cigán půjde správnou cestou a ve slabých chvílích mu musí být dána pomocná ruka, jelikož hrozí kolaps a návrat k předchozímu bahnu.

5) uvědomělý cigán může být vzorem a následně oporou pro ostatní jež budou chtít změnu.

Není třeba číst výzkumy, aby jste věděla, že nejvíce změn k dobrému je možné učinit v dětském věku a v odpovídajícím prostředí, v bahně můžete dělat co chcete a i bez výzkumů Vám můžu garantovat 99,9999999 % neúspěšnost.
Nevěříte-li ani tomuto údaji, můžete mi to taky dokázat a změnit ty čísílka na kterých Vaše IQ je patrně hodně závislé.


Ještě uvedu pár příkladů lidí jež jsou pro mne vzorem inteligence či přirozené moudrosti:

Křovák - takový prostý člověk, ale může díky simbioze v žití v přírodě vzbudit v sobě neskutečně silné paranormální schopnosti jež by mu mohl závidět kterýkoliv „civilizovaný“ člověk. To že nežije ve městě ještě není měřítkem jeho IQ či spíše moudrosti coby člověka

Obecně se mi termín IQ vůbec nelíbí, jelikož nevystihuje opravdu schopnosti a člověk jako takového.
Mnohdy mám raději méně moudrého člověka, ale čistého duší, než VŠ profesora s IQ 200 (jsem taky VŠ) ale po lidské stránce k ničemu použitelnému.

Australský domorodec jež dokáže v poušti přežít díky sledování přírody a schopnostem jež bysme mu hohli také závidět

Důležité je prostě hodnotit daného člověka nikoliv rasu jelikož všude se najdou výjimky v jakémkoliv směru.

Pravda je cigánů jež by žilo spořádaným životem, nekradli, nešpinili své okolí jsem viděl zatím jen málo oproti té většině s prominutím zvěře, ale bohužel je nutné dodat, že ta zvěř se najde pořád častěji i u bilých.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.