Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Proč nemáme rádi Romy?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp12: Repete
ivan, 6.10.2013 21:20

Každý podle svojí zkušenosti, každý máme jinou. Doba pracovního nátlaku pod trestnou sancí je neštěstí za náma a každý si z ní odnášíme jinou zkušenost.

Už jako mladý koloušek jsem ulítával na ženských a tak se stalo, že jsem se předčasně stal živitelem rodiny se všema povinnostma. Moje žena promovala už v sedmém měsíci těhotenství a já jsem vzhledem k okolnostem podepsal smlouvu s Vojenskýma stavbama s příslibem náhradní služby na pracovišti Strahov. Pěkný hovno! Jak tě jednou mají tak si jejich otrok se vším všudy. Umístěnku jsem dostal do Horních Počernic.

V té době jsem bydlel v Roztokách - Žalově.

Můj denní režim byl rozpočítán na minuty!

Vstávačka za pět minut třičtvrtě na čtyři. Během asi dva kilometry na nádraží v létě i ve sněhu. Vyflusanej zovětšinou nevytopeným vlakem, ale zpocenej několik stanic na nádraží střed. Během něco přes kilák na Těšnov na našvihaným šichťákem do Počernic na nádraží a odtud asi dva kilometry do fabriky kde se začínalo na sedmou hodinu. Tam si odbouchat otrockou šichtu a tou samou cestou zpátky přes Prahu vyflusanej v letních vedrech i zmrzlej v nevytopených přecpaných vlacích. Během jednoho dne jsem naběhal asi deset kilometrů a osmkrát se ocitnul na nádražích. Kvůli jezdíme jak chceme, Nebo ČSD - času stále dost jsem končíval tak kolem sedmé večer doma.

To vše pod nátlakem a hrozbou zavření do kriminálu a jiných společenských újem. Nebo si to už nepamatujem a nebyla to pravda?

Deně patnáct i šestnáct hodin v práci a na cestách za všech podmínek s malým dítětem doma.

Patnáct stovek pro tři lidi + dvě týdenky z vlastního.

Co je tedy otroctví, když ne tohle?

Jedni slavili úspěchy a rozdávali byty a odměny, ale jejich otroků se to netýkalo.

Jako dítě jsem prožil skoro dva roky v nedostavěném domě bez elektriky a vody kde jsme s mámou málem umrzli. Komouš držel na vojně při korejské krizi tátu 33měsíců, ale jeho rodinu by nechal pomalu chcípnout zimou bez jakéhokoliv zaopatření. Náš příjem činil 418,- Kč vojenských náhrad.

Na nezkolaudovaný dům nebyl dán uhelný výměr!

Kdo nezažil tak nepochopí, kdo zažil tak nezapomene!

Jéžiš, byl jsem dítě a později jsem teprve vstupoval do samostatného života. Nic jsem neproved.

Tak za co ?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.