Malé úvahy o problémech kolem nás

Komentáře k článku

28.9.2008 12:56

O soudech a soudnictví

Dle zákona o soudech a soudcích může být soudcem „ustanoven státní občan České republiky, který je způsobilý k právním úkonům a bezúhonný, jestliže jeho zkušenosti a morální vlastnosti dávají záruku, že bude svou funkci řádně zastávat, v den ustanovení dosáhl věku nejméně 30 let a souhlasí se svým ustanovením za soudce nebo přísedícího a s přidělením k určitému soudu.“

Jaká by dle vás měla být osobnost soudce? Jaké by měly být podmínky jeho jmenování, včetně věkové hranice? Máte výhrady k české justici?

Dle mého je osobností kvalita prověřována dostatečně - jak požadavkem bezúhonnosti, dlouholetým studiem, tak i psychotesty a náročnými justičními zkouškami. To vše ještě korunuje fakt, že soudce si vydělá méně, než jeho kolega advokát, zvláště pak v Praze. Zatímco soudce po nástupu do funkce nemá ani 40 tisíc hrubého, leckterý koncipient v zahraniční kaceláři má už po dvou letech dvakrát více. Spolu se špatně zaplacenou pozicí justičního čekatele jsou to další faktory, které zajišťují, aby do justice šli především lidé, mající zájem o něco zcela jiného, než je vysoký výdělek.

Má ale nějaký smysl zvednout věkovou hranici pro jmenování soudcem na třicet let?
Mnoho mladých lidí si prostě nemůže dovolit pracovat pět i více let za žalostnou mzdu a čekat, zda se přece jen neuvolní nějaké místo. Předpokládám, že většina absolventů právnických škol raději půjde do komerční sféry, koupí si byt a odhodlá se k dítěti.
Je správné, aby se u nás běžně stával soudcem, stejně jako v zahraničí, postarší (v našich podmínkách nejspíše i neúspěšný) advokát? Ten, který nemá zkušenosti ze zahraničí, mnohdy neumí ani zapnout počítač? Konzervativní, bez nápadů a energie? Nechci paušalizovat, ale většina starších soudců tak, dle mé zkušenosti, vypadá.

Kromě toho, dle slov ministra Němce: „Zkušenosti z kárných řízení ukazují, že daleko více těchto řízení, která skončí uznáním viny kárným prohřeškem, se týká soudců střední věkové kategorie.“

Jaký smysl má vůbec ono zavedení věkové hranice?
Osobně jsem pro její ponechání jen, co se týče rodinného práva. Dále bych dosavadní příliš vysoké číslo justičních čekatelů snížila přísnějšími justičními zkouškami a prověrkami.

A jak to vidíte vy? :-)

Znám
Jana, 28.9.2008 13:36

Možná by se dala prověřovat způsobilost soudců jinak než věkem. Znám dva mladé soudce, muže a ženu, myslím, že toto povolání začali vykonávat už před třicítkou. Jsou to oba velmi čestní a poctiví lidé. A o to přece jde.

Odp: Znám
Juras, 30.9.2008 12:09

To jsou hezké vlastnosti, ale zdaleka nestačí. U soudce bych k těm nutným vlastnostem přidal hlavně pocit zodpovědnosti, schopnost logicky myslet a schopnost empatie. Myslím taky, že by měl soudce mít rád lidi, to by mu pomohlo v té empatii a schopnosti pochopit je, jaké je k jejich činům vedly důvody.

Odp2: Znám
Jana, 30.9.2008 17:36

Ano. Ale i ty tebou přidané vlastnosti nejsou závislé na věku. Nebo ano?

Odp3: Znám
Juras, 30.9.2008 18:37

Myslím, že třeba taková empatie rozhodně ano.

...jestliže jeho zkušenosti...
Shipper, 28.9.2008 19:40

Moc tomu nerozumím, ale soudce by měl kauzu pochopit, vžít se do situace. V kolika letech v průměru dozrává člověk? Myslíte, že Kristova léta jsou nesmysl? Další věc je důstojnost a respekt. Nesnáším argumentaci věkem, ale pětadvacetiletý soudce je něco jako třicetiletý prezident :-) nebo ne?

S tím věkem
Miloslav Ponkrác, 28.9.2008 19:57

S tou věkovou hranicí naprosto souhlasím. Podle mého člověk určitě vyzrává časem, a ať se na mě nikdo nezlobí, určité vyváženosti, nadhledu, a také rovnováhy dané životními zkušenostmi, které si člověk prožil na vlastní triko, nikoli jen u maminky, nebo pod akademickou ochranou pouze teoreticky je prostě schopen až člověk starší.

Já naprosto souhlasím s tou věkovou hranicí.

I když uznávám, že jsou občas lidé vyzrálejší i velmi mladém věku, přeci jenom je těch výjimek daleko méně, než se zdá.

Navíc si myslím, že člověk mezi 20-30 má přírodou zakódováno, že zboří svět, jde proti všemu hlavou, je upřímnější, ale také černobílejší, neochotný ke kompromisům.

Od 30 let už je člověk zkušenější a dokáže daleko více vidět souvislosti a přes své životní moudrost je často i daleko lidštější.

Navíc úloha prezidenta a soudce je značně rozdílná. Zde bych úplně nesrovnával.

Odp: S tím věkem
Shipper, 28.9.2008 20:13

Úloha je rozdílná, ale princip?

Odp: S tím věkem
Bára Š., 28.9.2008 20:51

Předchozí hranice byla 25 let. Myslíte, že od 25 do 30 let je člověk taková odrůda pubertálního klacka a rázem ve 30 se z něj stává zosobněná moudrost?

Jaký mají tedy smysl justiční zkoušky, psychologické testy i tříletá praxe justičního čekatele? Nemyslíte si, že eliminují nezralé lidi dostatečně? Proč ne?

Odp2: S tím věkem
Juras, 29.9.2008 23:58

Já myslím, že moudrost je termín, který se nedá naučit a člověk se k tomu musí prožít. Až po nasbírání větších zkušeností skutečně začíná chápat podstatu. Samozřejmě jsem si připadal chytrej vždycky, ale teď mi teprv dochází, co všechno jsem ve třiceti posuzoval ukvapeně. Věková hranice má něco do sebe, můžeme se dohadovat, jestli je 30 moc nebo málo, ale zkušenosti jsou potřeba.

Odp3: S tím věkem
Juras, 29.9.2008 23:59

A pro většinu lidí je málo i 50 let.

Odp4: S tím věkem
Bára Š., 30.9.2008 11:46

Otázkou je, jestli do sebe nemá něco i to mládí. Protože posunutí té hranice prostě posune věkový průměr nových soudců někam k 50.

Odp5: S tím věkem
Bára Š., 30.9.2008 11:46

Abych pravdu řekla, nerada bych, aby mě soudila rychlokvašně vystudovaná (bývalá dělnice) z časů socialismu. I takoví tu ale bývají

Odp5: S tím věkem
Juras, 30.9.2008 12:28

Já myslím, že v mládí je charakteristické třeba radikálností, doznívají zvýšené hladiny hormonů, človíčci jsou nekompromisnější a zásadovití... prvý opak uvážlivé moudrosti. Samozřejmě jsou výjimky, ale pro výjimky se pravidla nepíšou.

Odp6: S tím věkem
Bára Š., 30.9.2008 16:22

A proč by energičtější, nekompromisnější a radikálnější člověk měl být horší soudce?:-) Při pohledu na našu justici bych skoro řekla, že by něco podobného potřebovala :-)

Odp7: S tím věkem
Juras, 30.9.2008 16:57

Protože dělá rozhodnutí, která nejsou dobrá. Samotného ho to po čase může mrzet. Není vyzrálý = nemá zkušenosti = není moudrý. Možná je chytrý a citlivý, ale to nestačí. Nedokáže se vcítit třeba do toho, jak se člověk chová v mezní situaci.
Ještě se na tom světě pořádně nerozkoukali a neví, jak to chodí. Správně usuzují, ale nemají dost podkladů k tomu, aby jejich závěry byly kvalitní. Chybí jim zkušenosti. To ostatně chybí i mnoha starším, ale věk je základním předpokladem, aby zkušenosti vůbec nasbírat mohli.

Vemte si například lidi, kteří nezažili komunismus. Nedokážou pochopit, jak někdo mohl být taková sketa, že podepsal spolupráci s STB. Odsuzují šmahem všechny agenty, nevidí, že hodně z nich byly oběti vydírání. Dost drsného vydírání.:-)

Odp8: S tím věkem
Bára Š., 1.10.2008 23:06

Tak by mě zajímalo, jak kdo vidí hranici „už je zkušený“ a „ještě je nezkušený“:-)

Leckterý dvacetiletý člověk je zralejší než čtyřicátník.
Především starší lidi až příliš lpí na tom, že jsou zkušenější :-) Jestli spíš nedělají pořád dokola ty samé chyby? A jestli není lepší nezaujatý názor? Protože neznám člověka s více předsudky, než je právě muž kolem čtyřiceti, padesáti. Možná ta tzv životní moudra nejsou to, o co tady běží

Odp9: S tím věkem
Juras, 9.10.2008 22:52

Právě Vy jste živoucím příkladem trochu zbrklého mládí. Máte hotový názor a rvete se za něj, nesnažíte se ho verifikovat. Ale bacha, to není žádná kritika, to je na Vás sympatické a my moudřejší (tedy starší) to chápeme ;-) Je to pořád dokola. Moudrost je spíš věčné pochybování. Dohnané ad absurdum je to vlastně věčná nerozhodnost - čím dál tím víc si člověk uvědomuje, že mu něco nedochází. V sedmnácti i bylo všechno jasné, ale teď ve dvaceti (x2) vím, jak jsem býval bláhový :-)

Odp10: S tím věkem
ivan, 9.10.2008 23:00

Čert není moudrý protože je čert, ale proto, že je starý.

Odp9: S tím věkem
vlasta, 28.11.2008 7:45

Dobrá otázka!Kdosi Kdysi řekl,že život pochopí jen ten kdo si ho sám zvorá.Asi to nebude jen otázka věku.Navíc je tu otázka profesionální deformace.Myslím to tak ,že člověk dlouho vykonávající určitou profesi se stane rutinérem ztrácí kontakt s okolím a vše okolo sebe hodnotí očima své profese.Ještě by se dala otevřít otázka úplatnosti soudců,tady by mládí asi bylo díky svému vidění světa ku prospěchu,možná by stálo za zvážení věkové složení každého jednotlivého soudu.A že jsou soudy zkostnatělé a úplatné o tom snad nikdo nepochybuje.

Odp2: S tím věkem
Shipper, 2.10.2008 15:12

Snad se shodneme na tom, že v průměru se moudrost získává věkem. Pokud ovšem soudce moudrost nepotřebuje, lze vše potřebné nastudovat a za pár let do taláru můžeme obléci software...:-)

Odp3: S tím věkem
Bára Š., 2.10.2008 15:43

no já bych řekla, že závislost „životní moudrosti“ na věku není lineární funkce.

Odp4: S tím věkem
Shipper, 2.10.2008 16:28

Existuje moudrý puberťák?

Odp5: S tím věkem
Víla, 5.10.2008 18:33

Existuje mladý a moudrý člověk. Pojmem „puberťák“ zřejmě chcete vyloučit možnost nějaké životní moudrosti... Znám spoustu mladých lidí, kteří mohou být dle některých tzv. „inkarnované staré duše“, nebo jsou jen velmi citliví a vnímaví a dokáží se za svůj relativně krátký život naučit mnohem více, než dospěľý, který po většinu svého života spal, či byl k událostem ve svém životě lhostejný.

Odp6: S tím věkem
Shipper, 6.10.2008 7:42

S důkazy to asi bude oboustranně slabší, moudrost je obtížně definovatelný pojem. Takže se dá říci, že já věřím tomu, že moudrost souvisí s věkem, přes všechny výjimky, podobně jako zralost a podle vás tu žádná souvislost neexistuje.

Odp7: S tím věkem
Bára Š., 7.10.2008 16:33

jak byste zajistil, aby šel do justice jen člověk „moudrý“? Věkovou hranicí?

Odp8: S tím věkem
Shipper, 9.10.2008 5:31

Vy si nepřipadáte zralejší a moudřejší než v sedmnácti?

Odp9: S tím věkem
Bára Š., 9.10.2008 19:25
Odp10: S tím věkem
Juras, 9.10.2008 22:46

To přijde. Počkejte, až Vám bude aspoň dvacet ;-)

Odp8: S tím věkem
Jeliman, 23.10.2008 21:18

Báro, ono by to možná šlo udělat i bez té věkové hranice a mohli by se soudci jmenovat třeba i od patnácti.
Stačilo by, nenechat soudit člověka, který udělá ve své profesi, víc než povolené procento chyb (zajištěno profesním konsensem).
Kdyby těch chyb bylo víc, tak by mu nadřízeny řekl: „Děkujeme Vám za vykonané služby, ale bohužel už nejste nadále soudcem.“ Já vím, doživotní jmenování! Ale všechno se dá zrušit, pokud se chce a je to třeba.
Tím by se ti moudří velmi rychle vytříbili a nemusela by být ustanovena ani věková hranice.
Tak co,Báro, brala byste?

Odp9: S tím věkem
ivan, 23.10.2008 22:11

Třeba, tři, čryři, pět, exekucí, dva konkurzy, nějaké to přiznání otcovství, případně soudní nařízení ústavní léčby, nebo zbavení svéprávnosti. Hlavně plnit procenta! Jelimane, to jsem z toho celej jelen.

Odp10: S tím věkem
Jeliman, 24.10.2008 1:59

Pročpak?

Odp11: S tím věkem
ivan, 25.10.2008 13:54

Jelimane, do patnácti trestní neodpovědnost pro věkovou nezbůsobilost a po patnáctýh narozeninách rovnou soudcem?

Odp10: S tím věkem
Jeliman, 24.10.2008 23:25

Copak to, co jste tady vzpomenul, pokud jsou neoprávněné, nejsou taky chyby? Myslím ty exekuce, konkurzy, atd. Copak jsou tady soudci proto, aby zákony vytvářeli, nebo zneužívali ve svůj prospěch? Ale také by nesměla chybět vůle předsedů soudů, takové činy trestat. Vím, že v dnešní době je podobný požadavek čirá naivita, fantastika, ne-li přímo duševní omezenost, ale jak jinak z toho současného společenského marasmu ven? Kalašnikovem?

Odp10: S tím věkem
Jeliman, 24.10.2008 23:42

Ano, ano, čtyři, pět exekucí, dva konkurzy.... a máme vystaráno, že jo. Ale copak to nejsou také chyby, ba přímo trestné činy? Jenže to by taky nesměla chybět vůle,hlavně u předsedů soudů, takové rozsudky, pokud jsou neoprávněné, trestat. Copak jsou tady páni soudci proto, aby zákony vytvářeli, či dané zákony zneužívali, nebo aby podle právních zákonů spravedlivě soudili?
Jsem si vědom, že to co říkám zní jako naivní fantasmagorie, ale jak jinak chcete prosadit zákon v současném společenském marasmu? Kalašnikovem?

Odp11: S tím věkem
Jeliman, 24.10.2008 23:44

Omluva!
Ještě nejsem zvyklý na zdejší způsob odesílání příspěvků.

Odp3: S tím věkem
Bára Š., 2.10.2008 15:44

plus že docela dobrým měřítkem jsou právě ty pohovory, testy a psychotesty, jaké se dělají před tím, než se člověk stane justičním čekatelem

chtěla bych pro mladé alespoň šanci....

Odp4: S tím věkem
Shipper, 2.10.2008 16:32

Šanci mají - jen musí počkat až tabulkově zmoudří.

Odp5: S tím věkem
Bára Š., 3.10.2008 12:54

Tak o to mi jde....aby nemuseli tabulkově zmoudřet ;-) Snad se tam nahoře vzpamatují a budou hledět na jiná kritéria, než je věk

Odp: S tím věkem
Tlapka, 6.3.2009 14:35

Žádný padouch se věkem nepolepší. V případě soudců ani nebude od soudu odstraněn. Takže je to jedno.

kdykoliv jsem přišla k soudu jako...
Janacz, 24.10.2008 11:22

kdykoliv jsem přišla k soudu jako svědek, odešla jsem jako zločinec.

Stále jen věk...
Klára, 6.3.2009 12:24

Je pozoruhodné kolik starších lidí se ohání věkem a chod času zaměňuje se zkušenostmi. pořád je tu zmiňována moudrost, ale nikdo vám vlastně neřekne co to je. maximálně, že zkušenosti nabyté věkem. Já bych do moudrosti zahrnula například uvážlivost, trpělivost, ochotu vyslechnout i jiný názor a nechat si poradit. Ale znám jen málo starších lidí, kteří by oplývali těmito vlastnostmi. A i když jim budete oponovat kvalitními argumenty, pošlou vás doháje se slovy: „ si mladý a nic o tom nevíš“... problém starších je ten, že nejsou zvyklí na tempo moderní doby a snadno se stratí v informacích. mladí jsou přece jen flexibilnější a schoplnější „natáhnout“ do sebe větší množství informací. ještě bych dodala k výše zmíněnému-už jenom samotné studium práv je docela obsáhlé a náročné, hlavně co se množství informací týče. Nezabývá se pouze samotnými předpisy, ale i různými oblastmi života a rozdílnými náhledy na ně (pohledy psychologické, sociologické, politologické, filozofické, ekonomické, etc.)

Do melounu nikdo nevidí.
Tlapka, 6.3.2009 14:33

Taktéž není možné zda bude lepší soudce mladý, starý, žena, muž. K otázce věku dalo by se přistoupit tak, že by starší projevil svoji blbost už za mlada ale to by nebyla překážka udělat jej soudcem stejně.

Podle mě je uplně jedno, jaká je věková...
werterber, 20.7.2009 16:38

Podle mě je uplně jedno, jaká je věková hranice. Mezi všemi lidmi se najdou podvodníci. A i mezi prověřenými lidmi dobou se nakonec najdou lidi, kteří zahořknou,protože si jejich práce nikdo neváží. A jak k tomu postoji dojdou? Podívají se na výplatní pásku.

Jako pracovnice u soudu si někdy...
Karolína, 27.7.2009 16:24

Jako pracovnice u soudu si někdy myslím, že některé zákony znám lépe než můj nadřízený soudce a práci, kterou mi má zadávat mnohdy zadává špatně a já do jeho referátu škrtám, připisuji otazníky s vykřičníky a to je mi samozřejmě méně než jemu :-)

Odp: Jako pracovnice u soudu si někdy...
tlapka, 27.7.2009 17:31

Soudce to tak dobře vědět nemusí, je přece nezávislý tak co by si to bral do hlavy.

Odp2: Jako pracovnice u soudu si někdy...
Karolína, 28.7.2009 15:17

Jenže takové banality...Hlavně, že má vše honem a honem, ale chyb jak žák 1. třídy ZŠ.

Odp3: Jako pracovnice u soudu si někdy...
tlapka, 29.7.2009 9:07

To si dovedu představit. Mám se soudy zkušenosti a kolikrát záleží na momentální náladě soudce nebo jeho představách jak se případ vyvíjí.

Odp: Jako pracovnice u soudu si někdy...
., 28.7.2009 17:57

A to ještě nepracuješ u šéfa reemigranta českého původu. Takový člověk nutně potřebuje neustálý dozor podřízené osoby (znalé češtiny) nad svými písemnostmi, protože už chybuje nejen v českém pravopise, ale i ve slovosledu, a některá slova už v češtině úplně zapomněl. Ale je hodnocen jako zahraniční expert. :-(

Odp2: Jako pracovnice u soudu si někdy...
Karolína, 29.7.2009 8:19

To je právě to, oni mají tak 5krát vyšší plat, ale já mnohdy umím lépe reálně uvažovat a pracovat...

Jaroslav Kvasnička
Margael, 22.9.2014 23:40

VEŘEJNÁ STÍŽNOST K ÚSTAVNÍMU SOUDU ČESKÉ REPUBLIKY: Jaroslav Kvasnička, 22.09.2014 12:40, Reagovat
Jaroslav Kvasnička
Předmět příspěvku: Re: Volební soudnictví
PříspěvekNapsal: 22.09.14, 12:14
Online

Registrován: 18.09.14, 20:49
Příspěvky: 3
Otázky Václava Moravce sdílel(a) odkaz.
před 13 h
NSZ Zeman má na potřebu radikálních změn v systému státních zastupitelství jasný názor - co na jeho návrhy říkáte?
Zeman: Státní zastupitelství potřebují radikální změny
www.ceskatelevize.cz
Praha - Nejvyšší žalobce Pavel Zeman si i přes nesouhlas ministerstva vnitra stojí za svojí verzí návrhu zákona o státním zastupitelství. Řekl to v Otázkách Václava Moravce. Podle něj jsou potřeba radikální změny, jako je zrušení vrchních státních...
Už se mi to nelíbíUž se mi to nelíbí · · Sdílet

To se líbí vám a dalším (8).
Slávek Kvasnička Jaroslav Kvasnička • před pár sekundami

Názory 1 až 10 z 70222 [Dalších 70212 >>]

pontiac 134180

Nesvéprávný stát Česká Republika

19.9.2014 1:06:28

Datum: 18 Sep 2014 23:11
Komentář: Jsem:,,Nikdo Nikde„ = mé pravé současné jméno
Autor: Jaroslav Kvasnička

Jaroslav Kvasnička
Předmět příspěvku: ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ BRUTÁLNÍ PŘEČIN
PříspěvekNapsal: 18.09.14, 22:17
Online

Registrován: 18.09.14, 20:49
Příspěvky: 2
Jaroslav Kvasnička • před pár sekundami

Mafiánský
( PROFESIONÁLNÍ PODVODNICE PANÍ LENKA KLUSÁKOVÁ JAMOLICE 182 JEHO
KLIENTKA ) advokát Mgr. PhDr. Petr Fojtíček ( drzý zlodějíček přes
mrtvoly )!§

Vložil Jaroslav Kvasnička (bez ověření), 18. Září 2014 - 18:14

Jméno: Já oběť Datum:
čtvrtek 18.9.2014 16:29 Předmět: Re: Co dělat, když chcete přerušit
studium Jaroslav Kvasnička

VYVRAŤTE,ŽE NEMÁM PRAVDU A JSTE-LI TAK CHYTŘÍ TAK MĚ ZACHRAŇTE.PŘECE
SE UČÍTE PRÁVA PRO KLIENTY A NE PROTI KLIENTŮM COŽ JÁ TVRDÍM COBY RYZÍ
PRAVDU TU SKUTEČNOST,ŽE TO BYL,JE A BUDE VÁŠ MRZSKÝ KRVAVÝ BYZNIS OKRÁST
A ZABÍT NÁS VAŠE OBĚTI ( MACHINACE S OBČANY Č.R. ) PRO VÁŠ PODJATÝ
ZISK A VAŠE PÁNY KŘIVÁKY PREZIDENTY,KTEŘÍ SI VÁS SAMI PRO SEBE A KŘIVOU VLÁDU Č.R. A KŘIVÝ ČESKÝ STÁTNÍ SYSTÉM JMENOVALI,TAK KDYŽ BY JSTE TO SVINSTVO PRO NĚ
NEDĚLALI TAK O SVÁ VEPŘOSVIŇSKÁ KORYTA NA HODINU PŘIJDETE A PROTO CHCE
BÝT
KAŽDÝ/Á ( hajzl ) LICHVÁŘ,EXEKUTOR,REVIZOR,DRAŽEBNÍ
LICITÁTOR,POLICAJT,PSYC­HIATR/IČKA,SO­UDCE,POLITIK,ENERGETIK,PLYNAŘ,VODAŘ
ANEBO ADVOKÁT = ČESKÝ STÁTNÍ ORGANIZOVANÝ ZLOČIN

Dnes 18. 9. 2014, 14:03:19

Komu:

Kopie:
g

Jaroslav Kvasnička

VEŠKERÉ SOUDY,SOUDCI A ADVOKÁTI SE UČÍ NIKOLIV PRAVOU ÚSTAVU
Č.R.,KTEROU ZNÁM JÁ,ALE ONI JSOU ( JEDINÍ PRAVÍ BLÁZNI ) NAUČENÍ BLUDŮM ZOTROČOVACÍHO MARKETINKU
KANIBALSKÉ SEKTY VLÁDY Č.R.,PROSÍM O POMOC OKRADLI MĚ A ZABILI
ZAŽIVA:,,PSYCHIATRIE = ÚSTŘEDNÍ MAFIE LŮZY VLÁDY Č.R. TZV. JATEČNÍ NUCENÝ VÝSEK NEPOHODLNÝCH OBČANŮ Č.R.,KTEŘÍ NAPŘ. JAKO JÁ MAJÍ PRAVDU A NEBOJÍ SE JI ŠÍŘIT DÁL A OSOB OSAMĚLÝCH ČI PŘESTÁRLÝCH ČINNÝCH V MAJETKOPRÁVNÍCH SOUDNÍCH ŘÍZENÍCH VČETNĚ KŘIVÝCH ZNALECKÝCH POSUDKŮ V ODVĚTVÍ PSYCHIATRIE JAKO JEJICH JIMI KŘIVÝMI SOUDY PLACENÉ A JEJICH OBĚTMI NEOPRÁVNĚNĚ PŘEPLÁCENÉ MULTIMAFIÁNKY PSYCHIATRIČKY STARÉ BRYČKY MUDR. ZLATA PERNICOVÁ ( P.L. ČERNOVICE BRNO ) A MUDR. MARTA HOLANOVÁ ( BRNO ŽIDENICE TAUSSIGOVA ULICE ) A ONI PSYCHIATŘI ČEKAJÍ VYLOŽENĚ NA OD ZLOČINECKÉ ORGANIZACE VLÁDY Č.R. DODÁVANÝ JIM MATERIÁL JIMI OŽEBRAČENÉ OBČANY Č.R.,ZE KTERÝCH SI PO TÉ ONI PSYCHIATŘI VYTVÁŘÍ TZV. PSEUDOPACIENTY TÍM,ŽE Z NÁS ZAKÁZANÝMI PSYCHOFARMAKY VYTVÁŘÍ ONI PRO SEBE DLOUHODOBÉ PACIENTY ZE ZDRAVÝCH LIDÍ OTROKŮ KŘIVÉ VLÁDY Č.R. ( OBLUZENÝCH JEJICH LŽIVÝMI PODVRHY A ZÁKONY ROZKAZUJÍCÍMI,ŽE MY NESMÍME NIC MÍT A JEN NA NĚ DŘÍT A VŠE JIM POKORNĚ ODEVZDAT A PRO NĚ HRDĚ I ZEMŘÍT ) K TOMU ÚČELU,ABY ONI PSYCHIATŘI DÁLE TYTO OSOBY ( NÁS IHNED PRO NĚ A KŘIVÁCKÉ ČESKÉ SOUDY ZAVRAŽDILI ZAKÁZANÝMI DEPOTNÍMI INJEKCEMI,ANEBO TÉŽE DLOUHODOBĚ PODVÁDĚLI NAŠE ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY,MĚLI ŠPINAVÉ PROPRANÉ PENÍZE NA CHOD A PROVOZ LUXUSNÍCH SOUKROMÝCH ORDINACÍ,AUTOPARK,ZAHRANIČNÍ DOVOLENÉ 4 KRÁT ZA ROK A PSYCHIATRICKÝCH LÉČEBEN,KTERÉ JSOU ZE VNIŘ I Z VENKU JAKO HRADY A ZÁMKY NADSTANDARDTNÍ PALÁCE NA ŮKOR NÁS BEZDOMOVCŮ I TY BUDOVY SOUDNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ). A TAK JE TO VÁŽENÝ PANE PREZIDENTE Č.R. ING. MILOŠI ZEMANE:,,PROSÍM PANÍ VANOVÁ PŘEDAT KANCELÁŘI VÁŽENÉHO PANA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY.DĚKUJI

Dnes 18. 9. 2014, 13:26:43

Komu:

Kopie:
g

Komu:
Datum: 17. 9. 2014 23:28:05 Předmět: PROSÍM VÁS ZACHRAŇTE MNE ABYCH NEBYL
DALŠÍ VAŠÍ OBĚTÍ JAKO PANÍ IVETA BARTOŠOVÁ RYCHTÁŘOVÁ NEJEN NÁSLEDKEM
VAŠÍ 26TI LETÉ ZDRAŽOVACÍ GENOCIDY A TORTURY VÁCLAVA KLAUSE PROTOŽE ANI
PAN VÁCLAV HAVEL A ANI PAN ING. MILOŠ ZEMAN NIKDY NEBYLI A NEJSOU
PREZIDENTY!!!!§ Stránka 1 Sestaveno dne 17.09.2014 13:19 Náhled podání
Podání k Nejvyšší soud Druh podání Stížnost Podává fyzická osoba
Jaroslav Kvasnička Judr. Vlasta Bruknerová samosoudkyně je mafiánská
úplatná VELEZRŮDA s balíkem peněz od podvodníků manželů Klusákových
z Jamolice 182 Ulice, č.p.: Josefa Vávry, 26/1 Město, PSČ: Ivančice,
66491 Stát: Česká republika E-mail: Telefon, fax:
+420720166491, — Věc Stížnost Důvod stížnosti Chování soudních osob
Předmět stížnosti Krajský Soud v Brně Husova 15 okrádá a vraždí
občany Č.R. ve svůj vlastní prospěch a maká coby mafie pro
podvodníky,kteří mě okradli a zavraždili mého strýce aby získali jeho
majetek a následně zavinili ti podvodníci mou insolvenci a tak těm
podvodníkům soud dal můj podíl domu když už loupežnou vraždou získali
většinu mého domu když jsem po strýci jediným dědicem z práva atd. a
dále pro křivou vládu Č.R.,která je loupežnězabíjáckým
zákonozrádným orgánem a to co předvádí jejich proti nám obětem
obyčejným
lidem podplácený Krajský Soud v Brně Husova 15 a Krajský Soud v Brně
Rooseveltova 16,který zase kryje zločiny příživnické ( nikdy nic
nevyrábějící ) vlády Č.R. je hrdelní přečin vůči nám občanům Č.R. poněvadž oni si neuvědomují následky svých svévolných rozsudků jménem republiky když si pak jejich oběti neviní čistí bezúhonní jimi zničení v jejich prospěch aby měli naše peníze občanů Č.R. na luxusní fungl nové soudní budovy a na jejich provoz a chod si lidi berou sami po té své životy,začnou kvůli nim krást a vraždit se mezi sebou navzájem = to je vizitka Českého Křivého Soudnictví A TO JE JEN A JEN LICOMĚRNĚPODVODNICKÁ VLÁDA Č.R.,KTERÁ MŮŽE ZA VEŠKERÉ TOVÁRNÍ PRACOVNÍ ÚRAZY A
DOPRAVNÍ TRAGICKOBRUTÁLNÍ DEVASTUJÍCÍ NESLUČITELNÁ SE ŽIVOTY NA MÍSTĚ
MRTVÝCH OBĚTÍ KŘIVÉ VLÁDY Č.R. NEHODY KDYŽ VŠE PŘEDRAŽUJE A FIRMY NEMAJÍ
PENÍZE NA OPRAVY STROJŮ A NÁKLADNÍCH VOZŮ AŽ ÚPLNĚ ZKRACHUJÍ VE
PROSPĚCH ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY JEJÍMŽ KOMPLETNÍM MAJITELEM BUDOVY PLUS
PŘÍSLUŠENSTVÍ A NAŠICH PENĚZ,NAŠEHO ZLATA,NAŠÍ PLATINY A NAŠICH DIAMANTŮ
Z NAŠÍ POCTIVÉ PRÁCE,POTU A KRVE OBČANŮ Č.R. JE NIKDO JINÝ NEŽ NEJLEPŠÍ EKONOM NA SVĚTĚ KTERÝ SE POZNÁ DLE TOHO ŽE VŠECHNY A VŠE OKOLO SEBE O VŠECKO VČETNĚ PRÁV A SVOBOD OKRADE PAN PINOČET KIM ČONG UN Č.R. VÁCLAV KLAUS,TO ON A ONI ( VLÁDA Č.R. PLUS JEJICH ČESKÝ STÁTNÍ KŘIVÁCKÝ KANIBALSKÝ APARÁT - NÁSTROJE ČESKÉ NESVÉPRÁVNÉ POLITIKY KTERÝŽTO JE ZDE POPSÁN ) VEŘEJNĚ BEZTRESTNĚ
26 LET VRAŽDÍ,KRADOU A LŽOU NÁM SVÝMI PODVRHY O NEEXISTUJÍCÍ FINANČNÍ
KRIZI A NIKDY NEEXISTUJÍCÍM ČESKÉM STÁTNÍM DLUHU A VRAŽDÍ NA NAŠICH
SILNICÍCH VÝŠE POPSANÝM ZPŮSOBEM A TÍM,ŽE NEDAJÍ LAKOMCI ANI KREJCAR NA
OPRAVY TĚCHTO SILNIC A NATOŽ NĚJAKÝ HALÉŘ NÁM A ZAVINILI VŠECHNY
SEBEVRAŽDY OBČANŮ Č.R. a tento soud Rooseveltova 16 se mi pomstil za
to,že jsem se zde zastal svého neviného synovce tím,že pohrdal mou
žalobou o můj dům což zašlo tak daleko až k mému Osobnímu Bankrotu,který
plně zavinila pochybná osoba paní Lenka Klusáková jejími nesvéprávnými
excesy zničila můj dům,zametla dvě mrtvoly,mou snoubenku,mého strýce a
mne chce zabít se svým nájemným vrahem panem Petrem Geyerem již
dlouhodobými pokusy o vraždu mé osoby strategickými fintami jejího
manžela,kterým je pan Antonín Klusák a toto vše je nyní ( pravý krvavý
majestát ) pana prezidenta Č.R. ing. Miloše
Zemana.OBĚŤ KRAJSKÉHO SOUDU V BRNĚ HUSOVA 15 a KRAJSKÉHO SOUDU V BRNĚ ROOSEVELTOVA 16 Jaroslav Kvasnička díky
těmto mafiánským bestiím a nikoliv řádným soudům jsem teď bezdomovec když mi ukradli
můj
domov a místo mého podnikání v lukratívní lokalitě města Ivančice
protože je v zájmu státu Česká Republika,aby v mém domě v centru města
Ivančice byla přemístěna místní služebna OOPČR IVANČICE,která je nyní
někde na konci slepé ulice a platí tam vysoký nájem a můj dům na
výhradně lepším místě by měla od PROFESIONÁLNÍCH PODVODNÍKŮ MANŽELŮ
KLUSÁKOVÝCH Z JAMOLICE 182 jen pro sebe a proto se mnou zahrála
nesvéprávná Judikatura Brno-Venkov a Třebíč tuto sprostou průhlednou
habaďůru jako je náš hlad všech občanů Č.R.!SVINĚ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY POMÁHÁ ZLOČINCŮM VLÁDĚ Č.R. A CHRÁNÍ PODVODNÍKY ČERNÉ KONĚ!POMÁHAT A
CHRÁNIT?NIKOLIV,ALE OKRÁDAT NÁS OBČANY Č.R. PRO NĚ ( NAPŘ. POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY VYKRÁDAJÍ KOMPLETNĚ CELÉ CIZINECKÉ TRŽNICE A PAK TO NAKRADENÉ ZBOŽÍ ONI POLICAJTI SAMI,NEBO CELÉ POLICAJTSKÉ RODINY A JIMI NAJATÍ ČERNOPRODEJCI KAMARÁDÍČKOVÉ A PODOBNĚ PRODÁVAJÍ V CIVILU NA BURZÁCH NA ČERNO ),pak Policie České Republiky hromadně okrádá podvodem veškeré pěstitele marihuany ( trávy ),prože si to sami vypěstovat neumí a pak to policajti sami dealerují po cassínech,hernabarech a po restauracích hotelech a hospodách vybavených hracími automaty čímž i podporují přečin hazardu s následkem krachu gamblerů včetně po té domácího násilí s rozpadem jejich rodin a musí pak krást nebo i pro dluhy vraždit a hazardu se životy co drogy od nich koupí,anebo když tyto černé podniky nemají peníze k vyplácení náhodných výher,nechť tedy Policie České Republiky hromadně zabaví i ve všech lékárnách v Česku všechny léky až po masti z konopí vyrobeného tzv. cannabis!!!!NO A VRAŽDIT PRO NĚ ( NAPŘ. POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY ZAVRAŽDILA PANÍ IVETU BARTOŠOVOU RYCHTÁŘOVOU ATD. ) TO JE PRAVÉ MOTTO POLICIE ČESKÉ
REPUBLIKY:,,OKRÁDAT A VRAŽDIT“,KTERÁ MÁ Z ROZKAZU DIKTÁTORA Č.R. VÁCLAVA KLAUSE 26 LET ROZKAZ
NEPŘEDCHÁZET TRAGÉDIÍM,ALE VŽDY ČEKAT AŽ SE NÁM OBČANŮM Č.R. NĚCO ZLÉHO
STANE ABY SE ÚCHYLNÁ POSTIŽENÁ RODINA KLAUSOVÁ SEXUÁLNĚ NA NÁS
UKÁJELA........­.............­..........§Ja­roslav Kvasnička Josefa
Vávry?§ Data nejsou závazná, jsou sestavena před odesláním, mohou být
uživatelem ještě změněna. reagovat prosím zde:
Nelze přidat komentář. Opakovat
Slávek Kvasnička
Napište komentář....


Ohlásit tento příspěvek

Přečteno 4x

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru