Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Esperanto"

Odpovídáte na příspěvek:

Esperanto je jazyk umělý. Učí se ho až...
Neuvedeno, 31.12.2016 23:46

Esperanto je jazyk umělý. Učí se ho až dospělí lidé. Jenže děti od jednoho roku do šesti let se učí jazyk mnohem rychleji. To je důvod, proč se esperanto nedá dostatečně uplatnit.
Jestliže angličtina má být světovým jazykem číslo jedna měly by národy tímto jazykem mluvící se k angličtině takto chovat.
Především by se měl jazyk psát tak jak se vyslovuje až na pár vyjimek u různého významu slova. Tím by se usnadnilo učení tohoto světového jazyka ostatním národům. Trvat na tom, že každý si může přečíst původní texty Schakespeara a může jim kdykoliv rozumět i po tisíci letech a proto, že je třeba zachovat původní psaní anglického jazyka je holý nesmysl.
Češi si češtinu upravili úpavou gramatiky a pravidly čekého pravopisu. Proč by tak nemohli učinit angličani. No to proto, že se povyšují nad ostatní národy. Na to také vyhoří. Světovým jazykem se brzo stane jiný jazyk než angličtina. Ambici má španělština nebo čínština, či jiné. Zatím to vypadá tak, že hlavním mezinárodním jazykem má naději se stát takový jazyk, kterým mluví nejvíce dětí. Ten národ, který bude mít největší natalitu na světě, ten převezme vládu tohoto světa, ať si to někdo přeje, nebo ne. Jestli si toto evropské národy neuvědomí, tak prostě s tohoto světa odejdou.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.