Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Esperanto"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp14: osvěta
ivan, 12.8.2013 22:09

No, je vidět, že ve vás neustále bije srdce vojáka.

,,A někteří byli i parašutisté„

V té době jsem měl už odskákaný ,, Chrudimský záklaďák“ s PTCH 64C a OVP 72 na trhačku i Kap 3 (ruský časový a tlakový uvolňovač) z upoutáče i AN2 nebo Brigarýra vč. nočních seskoků na Sečskou přehradu aniž bych tušil, že tím plním branou povinnost mladého muže - brance. Prostě nás to bavilo.

Čísla nejsou rokem výroby, ale m2 uprasilu.

Asi jsem svým dědečkem, ale co mám dělat ?

Není mě srozumitelná nepřátelká bojovnost Zákyse s nepřetržitým urážením kohokoliv. Každý z nás starších jsme prožili nějaké životy a proč nepodat svědectví pro mladší bez idealizování skutečností byť by byly pravdou. Dneska mě spíše zajímá kolik stály tepláky v roce X nebo co stál fiakr z Vysočan do Libně a čím se sladilo když nebyl cukr než co je pravda svatá, jediná a neměnná.

Proč má někdo přijmout bez přemýšlení, že je svatější veršování prožitků jiných než jejich vlastní život? Bezruč prostě sto let v šachtě nežil, ale chodil fešácky oháknutej s plným žaludkem, byť vyvolává emoce skutečného prožitku. Je to jako čumění na porno vytvořené pro shrábnutí reálné hodnoty ideologií. Znám i filmařsky dokonalá díla obdivující fašounství. (Síla ducha) Je to jako reklama na prodej bytu mezi panelárnou a prasečákem. ,, Krásné výhledy, školka, dopravní dostupnost.

Podobný stav je přijmutí blafů odborářských bossů z klimatizovaných kanceláří v bílých košilích se sekretářkama a řidičema o těžkostech pracujícího lidu, když sami nikdy nevytvořili žádnou hodnotu vzniklou ze skutečné práce, kdy proti sobě ženou malé chudáky proti větším chudákům. Stejně jako ,, I banku můžete mít rádi"!

Život je jako klubo pevně stočeného ostnatého rezavého drátu, prostě ho nikdy nikdo nerozplete. (kromě Zakysla)

Kdyby přibrzdil, tak mu podám i ruku. Třeba bychom si některé věci vysvětlili.

Iv.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.