Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Esperanto"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: osvěta
Zákys, 11.8.2013 0:27

Milá paní, před chvíli skončilo ligové utkání mezi Boheminas a Spartou a celé utkání lilo! Když tak čtu, že jste nacvičovala/cvičila v bahně a hrůze, tak se jenom usmívám.
Nácvik spartakiádní skladby trval asi rok. Každý týden dvě hodiny. Cvičil jsem díky skvělým tělocvikářům na několika spartakiádách na Strahově. Když vám tleská 200 000 lidí, tak to desetiletému klukovi mrazí v zádech více, než když slyší poprvé Ódu na radost. Spartakiádní skladba měla 900 - 1200 taktů. Co takt, to pohybový prvek navíc spjený s hudbou. To je skvělé rozvíjení pohybové paměti a kultivace pohybu. Ale co je podstatné je to, že jsem o hromadných cvičeních jako o společenském, kulturním, estetickém a politickém jevu neměl ani zdání. zato vy asi měla. To pomíjím skutečnost, že autoři skladeb dostávali státní ocenění již za Masarykovy republiky.
A vy při své dobře tajené genialitě dokážete ze svých zmoklých vlasů vyčíst 100 x více než věštec z rozlité kávy a Pýthia dohromady.
V každém geografickém prostoru něco vzniká, co jej přesahuje. Hromadná cvičení vzniklá díky Sokolům zde (a sem patří i ty spartakiády) jsou oceňovány jako významný příspěvek k světové tělesné kultuře.
A to jsem původně chtěl jako obvykle, jenom vtipkovat… Musím si dát příště pozor!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.