Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Jsem nezaměstnaný aneb za vše mohou právníci a manageři"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp11: Kdyby se všichni snažili jak by mohli...
Zákys, 16.1.2014 18:23

Tak. Ředitel školy když jsem končil osmou třídu mně a Jindru, dva velmi dobré žáky lákal do hornického učiliště s tím, že když budeme dobří žáci uděláme si tam průmyslovku a potom třeba vysokou školu. Já jsem si vybral jinou cestu, ne sice racionálně, ale romanticky. Matka jenom rozmluvila studium na Žižkově škole, kam jsem chtěl jít jako můj o dva roky starší kamarád, odcházející do důchodu jako generál. Do dolů jsem se ovšem dostal také, když jsem ve své váhové kategorii porážek kluky, kteří měli již v dorosteneckém věku mozolnaté ruce. Také jsem jednou, již jako dospělejší usedl v jednom baru vedle magora vašeho rozměru, který mně osočil, že jej bílé košile(nosily se silonky) serou. Ukázal jsem mu ruce, poctivě je ohmatal a ocenil mozoly na dlaních, o kterých se mu ani nesnilo a uctivě pokýval hlavou. Kastrovaný býk!!! Nějak mi je připomínáte. Shodou okolností jsem stál blízko gymnázia v Třebíči kde když se upálil Jan Palach, a já se považuji nejen za generačního druha toho našeho kamaráda!!, hovořil ke studentům myslím že ředitel tehdy ekonomické školy Mejzlík. Majzlík, asi padesátník a komunista mluvil k nám naší řečí. Velká škoda že jeho skvělá slova zmizela někde v kosmickém prostoru.
Já jsem se na škole neučil že znalosti jsou především k tomu, aby člověk něco znal a uměl. O povýšení v jakési hierarchii jsem začal slyšet až později. Na mém prvotním poznání to dosud nic nezměnilo. Proto mám vždy kopřivku když mým ministrem má být nějaká rychlokvaška(24 let po listopadu!!!) na právech, herec který umí prý zahrát „gumu“ má vést armádu, farář a prý zednář ministerstvo kultury, třicetiletý hanácký sedlám ministerstvo zemědělství (mimochodem Hanáci říkají a myslí to vážně, že nejvyšším stromem na Hané je řepa) apod. Kolik antikomunistů tomu tleská? Z těch co znám osobně, tak všichni! Když k tomu připočítám jejich děti…
Lidé, kteří si za svůj osud vybrali metafyzikou nenávist a povýšili je na antikomunismus, plytký antikomunismus, si vybrali sami? Co když byli vybráni?
Ve mně probouzí odpor lidé, kteří mnohdy nevědomky(omezenost některých sahá až k Proximě Centauri) svými postoji, které ovšem obratem mění v činy pomáhají rozpouštět naši národní identitu. Užiteční idioti. Mazlete s kočkami a netrpělivě čekejte na to, až vás šoupnou ty nutné 2,5 m pod zem!

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.