Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Jsem nezaměstnaný aneb za vše mohou právníci a manageři"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp3: Kdyby se všichni snažili jak by mohli...
Zákys, 12.1.2014 18:33

Proč zrovna tak silně. Všechno co dotyčný napsal se v nějaké podobě, nebo intenzitě vyskytuje. To abstarahuji od prostoru! To ovšem neznamená když napíše „všichni Kréťané jsou lháři“ že když řeknu „já nejsem Kréťan, proto nejsem lhář“ je důvodem k tomu, abych seděl po pravici Boží. Ale aby někdo dotyčnému sdělil, nejlépe ještě ve škole (bohužel pozdě), že je minimálně popleta.
A co se týká vás, vy si myslíte že nevím že se s věkem mění u člověka fyziologické, psychologické a také funkce různých schopností (rychlost, síla, obratnost, flexibilita…)? Že se v čase rozvíjí, nejen upadají. Nechce se mi sahat do učebnice fysiologie sportu pro konkrétní údaje.
Nebo zánik, nebo úpadek technologií... hned mi napadla koněspřežka z Č. Budějovic do Lince, nebo z Bratislavy do Trnavy. To přece ví každý, kdo na obecné škole musel něco vědět o bratrech Veverkových...
Úpadek měst a dokonce regionů s pojených se změnami v průmyslu jsem trochu studoval. Když si do vyhledávače dáte heslo Ghost Town uvidíte kolik daleko horších osudů než místo hrobu Eskimo Welza, Dowsn City, v USA existuje. To všechno visí na internetu i s fotografiemi, takže virtuální výlet je brnkačka. To ovšem za předpokladu, že trpíte zvídavostí. Když na internetu s městy duchů strávíte pár hodin zjistíte, že v Evropě se měst duchů nějak nedostává. Černobyl to nevytrhne. I když průmysl dýmících komínů v oblasti Charleroi v Belgii, nebo Porůří v Německu se ztratil, nikde v povodí řeky Sambry nebo Rýna a Rúr nenajdete město typu Detroitu nenajdete. Proč? Magoři milující „každý si je svého štěstí strojvůdcem“ si v zahleděnosti do sebe tyto otázky nepoloží. V myšlenkovém světě kde platí „každý za své“ nemá místo nějaká regionální politika. Regionální politika je pro liberála socialismem. Pro mě je rysem zdravého rozumu a soudnosti, která odmítá se uspokojit myšlenkou po mně třeba když ne potopa, tak aspoň kapavka.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.