Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Jsem nezaměstnaný aneb za vše mohou právníci a manageři"

Odpovídáte na příspěvek:

Kdyby se všichni snažili jak by mohli...
petros, 11.1.2014 22:50

Kdyby se všichni snažili jak by mohli, stejně by byla nezaměstnanost. Vždycky bude někdo rychlejší a pomalejší a současné personálně/manažerské teorie prostě učí zbavit se těch nejslabších. Zbavit se jich, aby mohli zaměstnat někoho nového který projde náročným výběrovým řízením a tak to pořád točit dokola. U absolventů je ten problém, že spousta se jich na VŠ flákalo tak aby prolezli a myslí si že takový titul jim zajistí dobrou práci. Tak to kdysi fungovalo, ale ta doba je pryč. Nezaměstnanost absolventů VŠ 10-20% je plně v souladu s teorií,že spodních 10-20% jsou skutečně flákači, lajdáci, lemplové a blbci - ano VŠ dnes není zárukou nadprůměrného IQ ani nějaké ctižádosti.Mnohé VŠ si dnes můžete rozvolnit a studovat déle, tak abyste se moc nezapotili.
Naproti tomu jsou tzv. prestižní obory kde se neflákají a přesto mají někteří problém najít práci - protože je jich skutečný nadbytek, zejména právníci.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.