Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Jsem nezaměstnaný aneb za vše mohou právníci a manageři"

Odpovídáte na příspěvek:

Já žasnu - super!!!
slayd, 22.6.2008 18:29

Už jsem myslel, že tady nenapíše nikdo nic rozumnýho a hele taková úroda! Ivanův příspěvek je dost dobrý a Dark: Dva druhy lidí / taktéž zajímavé /. Je těžké něco vyjádřit dokonale a krátce. Každopádně tedy musí existovat nejméně tři skupiny lidí pane DARK. Ti první věří, že vše závisí na nich / jejich úspěch či neúspěch /, ti druzí věří ve fatalitu osudu a jen reagují na vnější podněty. No a my třetí / tedy alespoň já /, věřím, že jistě záleží na každém z nás. Tzn. píli, vzdělání, jazyk. vybavenosti a znalosti PC. Jenže také záleží na tisících známých i neznámých příčinách, které také nemalou měrou ovlivní náš život. Jak říkají křesťané: člověk míní, ale pánbůh mění. Já například ve svém pokročilém věku začal dělat docela obyčejný řidičák skupiny B. Testy jsem udělal na 100% tzn. 50 bodů z padesáti. Ústní zkoušku z ovládání vozidla a údržby jsem rovněž zvládnul napoprvé. Potom přišly jízdy. Napoprvé nás vyhodil komisař 8 z 11 uchazečů? Byl mezi nimi i jeden VŠ / ten neudělal ani tu údržbu /.
Minulý čtvrtek jsem se dostavil s dalšími na opravnou jízdu. Výsledek? Vyhodili nás opět všechny. Magistrát vybírá 400Kč za každou opravu, tak tuším, že je to dobrý bysnys. Někteří si ještě připlácí 500 Kč za další kondiční jízdu, takže cena autoškoly vesele narůstá. Při mé první jízdě mi po 7 minutách jízdy sdělil komisař, že se mu moje jízda prostě nelíbí a ahoj příště... Ten druhý byl mnohem serioznější. Jízda trvala celých 30 minut a na poslední křižovatce při výjezdu z vedlejší na hlavní, jsem si prý celou jízdu pokazil? Je tam pěkně ukrytá stopka pod větvemi stromů, jako super chyták na vybírání peněz. Že by šlo úředníkům o zvýšení bezpečnosti provozu? Asi ne - spíše půjde o ty čtyři stovky... Stejně tam musíte zastavit, když auto po hlavní pojede. Ale když nic nejede a vy značku nevidíte ... máte prostě smůlu a magistrát má zase vaše čtyři stovky. Mám se víc snažit? Komu mám zaplatit a kolik, abych měl pokoj a nemusel si brát zbytečné volno z práce? Poraďte! P.S.
Ten článek o sektě mi šéfové svíce. cz smázli, takže případní zájemci mají smůlu. Asi tady ukončím své působení... nechtějí mě mít tady, tak ať si trhnou nohou. Já se z těch bl..., určitě dobrovolně nezblázním. Takže pane Shipper - nic nebude! Zkuste napsat Alešovi proč? Možná smázne i tento komentář... no coment...
Zkrátka: ať žije demokracie made in Czech Republik.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.