Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Diskuse a argumenty"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: mimoběžky v diskusi
Vlastimil Čech, 1.5.2008 14:02

Nu, asi jsem to nenapsal správně, ale pokusím se znova vysvětlit:
Všichni tři diskutéři v mojí dveřní historce tvrdí, že jejich návrh je nejlepší... všichni diskutéři mají pro svůj návrh dobré a pravdivé argumenty.
Ale nesouměřitelné argumenty... každý mluví o něčem jiném...první mluví o teple, druhý o trvanlivosti a třetí o ceně... A povšimněte si, že žádný z diskutérů nepopírá tvrzení oponentů, prostě si stojí za svou pravdou....Nu a protože jsou to kategorie jaksi „mimoběžné“ (snad zde jsem Vás zmátl pojmem z prostorové geometrie, omlouvám se) nelze žádnou diskusí byť vedenou slušně a podle pravidel dojít k jakémusi závěru. Protože však všichni moji „dveřní diskutéři“ jsou si jisti tím, že mají pravdu (a opravdu ji mají) nutně prosazování jejich názoru může vést k osobnímu napadání. A skoro jistě to skončí třeskutou hádkou se zoologickými názvy, pokud některý z těch diskutérů začne býti tzv.„upřímný“ a nazývat ostatní názory „kravinami, blbostmi, blábolením“ a tak... tak jako mimoběžky se nemohou nikdy setkat, tak ani tito lidé nemohou dojít nikdy ku shodě... ne proto, že by byli zlí, nesnášenliví, arogantní... prostě proto, že jejich argumenty nejsou ve stejné kategorii (asi jsem neměl použít geometrický pojem rovina, omlouvám se)
Vysvětlit jsem to dostatečně?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.