Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Diskuse a argumenty"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp5: Ano, anonymita hraje důležitou roli...
Archibald, 30.4.2008 13:38

Ano, je tam chyba, děkuji za uporoznění. Ne logická, ale slovní. Špatně jsem vyjádřil některá slova. Má to být takto: Pokud by neexistovala jakákoliv forma vulgárních lidí, nikdo by nevěděl, že něco takového jako je vulgárnost může existovat. Člověk se může učit ze svých chyb anebo z chyb jiných, pokud se onoho člověka takovéto chyby dotýkají. Lidé si potřebují občas připomínat své chyby, aby si uvědomovali, co opravdu takováto chyba může způsobit.

Zjednodušeně: Myslím si, že schopnost rozeznat dobro od zla si stanovuje jak člověk sám tak i určitá společnost. Ale skutečně dobro si musíme nejprve stanovit sami a to na základě svých zkušeností. A nyní zásadní otázka...je naše dobro opravdu dobro? nebo je to jenom něco co jsme si stanovili a opravdové dobro je někde jinde? Ale klidně se rozepište. Myslím, že pokud to bude nadlouho tak je to jen dobře a pokud to je opravdu od tématu, tak to tady členové diskuze nějak překousnou. Tak prosím.

Jen pro detail. Ignorant a zlý člověk jsou dva odlišné pojmy. Ignorant myslí jen na sebe a odmítá cizí názory, protože se nedokáže povznést nad problém jiných perspektiv. Zlý člověk je ten, který záměrně jedná tak, aby ublížil jinému člověku, protože z toho má jakousi nezměrnou radost. To jen pro upřesnění. Ale tou otázkou jsem chtěl naznačit, že spousta lidí se baví i s lidmi, kteří patří pod jednu ze dvou výše uvedených kategorií. Proč však? Snaží se je změnit? Nebo se jim snad dokonce líbí tyto druhy povahy?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.