Neptejte se co, ale proč

Nový komentář k článku "Normy, pravidla a kde jsem já?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp5: Jsem také dospělá žena, také mi za pár...
Eliška, 27.3.2008 12:43

Nedokážu pochopit Yardasane, proč Vám tolik vadí, když žena nemá potřebu žít s mužem? Nebo naopak? Je to každého rozhodnutí, jak chce se svým životem naložit. Pokud Vy máte patent na hledání vhodných partnerů, budiž Vám to přáno, ale mám pocit, že spousta lidí se spálí v životě několikrát, než dojde k tomu, k čemu jsem došla já. Přece neodsuzuji muže jako takové, ale nemám důvod neustále zkoušet, kdy to bude to pravé ořechové. Nevím, jak mne můžete posuzovat a odsuzovat, když jste můj život nežil. Jak říká pan Walsh: neposuzujte a neodsuzujte, neboť nevíte, proč a za jakým účelem k něčemu došlo. A pamatujte si, že to, co odsuzujete, bude odsuzovat vás a tím, co posuzujete, se jednou stanete.
A stejně tak hovoří o vztazích: Lidé často dělají to, co považují za nejlepší pro milovanou osobu. Ta však často reaguje tak, že toho druhého zneužívá. Nakonec se člověk, který se snaží dělat dobro pro druhého - odpouští, je soucitný, přehlíží špatné chování, stane nedůvěřivým a nepřátelským.
Chovat se ke druhým láskyplně znamená nedovolovat jim všechno. Život od vás vyžaduje, abyste dokázali čím jste, že vyjádřite nějaký aspekt toho, čím nejste. To neznamená, že musíte ubližovat druhým jen proto, že někdo ubližuje vám. Znamená to, že dovolovat druhým, aby vám ubližovali, nemusí být tím nejláskyplnějším chováním.
A protože je to přesně o mých vztazích, mrzí mne, že tohle mi v životě nikdy nedošlo.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.