Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Žijeme v demokracii?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp6: Lidi prosím nebuďte jako naši poslanci!!!
vi.tr, 1.3.2008 13:00

Nechtěl jsem původně odpovídat na trochu infantilní dotazy ohledně toho, zda někde ve světě uplatňují demokracii a jak se ve společnosti realizuje většinový názor.
Není totiž vůbec důležité, či je někde ve světě uplatňována demokracie nebo ne pro to, aby bylo možné posoudit, zda vývoj u nás demokratický je nebo není.
Dále nevím zda náhodou nejste reliktem bývalého režimu nebo si proste pletete restauraci s menstruací. Volby přece nemůžou být jediným mechanizmem na prosazování politiky většiny. To mi chcete tvrdit, že za socializmu byl názor většiny realizován? A volby přece byly!
Jednoznačnou podmínkou je nediskriminační volební zákon – a ten u nás není! Dále pak musí existovat institut referenda, který rozhodne o otázkách jež přímo nesouvisí s politikou jednotlivých stran, které však přesto mají rozhodující význam pro budoucnost země a jejich občanů – zákon o referendu u nás taky není!
Politici neskládají účty voličům, protože voliči je nevolili. Volili přece politické strany a ne politiky. A tak mohou padat volební sliby, které nikdy nebudou plněny. Je to demokratické? Vždyť je to podvod na voličích. Kdyby občané volili politika, mohli by jej referendem odvolat v případě, že by došlo k tak závažným aférám jako v případě Čunka nebo by to bylo prostě poslední volební období příslušného politika.Takhle je i grázl jednoduše zabetonován v příslušné straně a ta jej opět dál bude dávat na kandidátku, stačí, že bude mít jistotu o jeho „správném“ hlasování! A tak dále…

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.