Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Děti - smysl života?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: Odpověď zní jasně - ne, nemůžete...
merlinn, 21.1.2008 18:48

Tak nevím, jsou děti smysl života, nebo jenom by-product? A je možné to vůbec pochopit, bez toho abych nějaké měla?

Tak zněla otázka. Moje odpověď - ano, z biologického hlediska jsou smyslem života. Ne, není možné to pochopit bez toho, abychom měli děti (teoreticky ano, prakticky ne).

Smysl života jako takového je plození dalšího života. Člověk ale má oproti jiným živým tvorům dar (nebo prokletí?), a to je vědomí. Díky mému vědomí a vědomí mých předků mohu dnes mluvit o genech a evoluci. Díky němu vím, že to příroda tak zařídila, aby smyslem života všech živých bylostí bylo plození dalšího života. A díky němu mohu hledat a také hledám smysl mého vlastního života. Ale o tom jsem se vyjádřil, myslím dostatečně, v komentáři k článku od Sawa - O smyslu života.
Cituji:
Hlednání smyslu života je cesta. A ta cesta je důležitější, než cíl. Protože se během té cesty rozvíjíme, poznáváme sami sebe a svět a procházíme procesem seberealizace (v ideálním případě). Odpověď na otázku smyslu života už tak důležitá není, protože jsme každý jiný, můžeme poznat každý jiný smysl života. Někdo třeba, že žádný smysl není...

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.