Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Děti - smysl života?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp4: Odpověď zní jasně - ne, nemůžete...
merlinn, 21.1.2008 14:10

Třeba špatná matka=dobrý otec :-)

Mě se prostě nelíbí obrázek emancipované kariérychtivé ženy, která má dítě z povinnosti až tak v 35 letech, protože později už by ho mít třeba nemohla. Po prvních pár měsících si najme chůvu, protože musí dohnat, co v práci zameškala. Dítě jí slouží k posílení jejího ega, asi tak jako drahá kabelka.

Co se týče otázky - děti, smysl života, tak o tom se nemusí polemizovat. Smyslem života je předat své geny. Kdybychom se na evoluci dívali z hlediska genetiky, tak je to zápas genů o vlastní reprodukci. Podle darwinovi teorie vyhrávají evoluční závody ti nejsilnější jedinci. Kdyby v Darwinově době byl rozluštěn genetický kód, možná by přišel na to, na co vědci přišli až dávno po něm. Totiž že evoluční závody se odehrávají na úrovni alel genů, a že vyhrává jedinec, který se dokáže nejefektivněji množit.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.