Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "KSČM a KSČ po listopadu 1989"

Odpovídáte na příspěvek:

Halvně pro ..,,Ondru a Pravdaaláska"...
ivan, 4.12.2007 22:55

Halvně pro ..,,Ondru a Pravdaaláska„

Mojí maminku vyhodili z práce pro neohlášené těhotenství. V padesátých letech to soudruzi považoali za maření dvouletého plánu. Otce povolali na výkon prezenční - základní, vojenské služby. (zaměřovač-výpočtář) Při ,,Korejské krizi“ v 1953 se tehdejší kom. ČSR. připravovala na skutečnou válku a uvedla svoje jednotky do absolutní bojové pohotovosti. Tátu drželi na vojně 34 měsíců a já zůstal s těhotnou mámou bez jakéhokoliv zaopatření v neobydlené kolonii rozestavěných rodinných domů bez el.proudu a vody. Chodilo se k hydrantu. Na nezkolaudovaný dům nebyl dán uhelný výměr a tak jsem prožil skoro dvě zimy v hozném mrazu, všechno bylo ledové a studené. Pamatuju jak nám v kuchyni zamrzla polívka. Topilo se pouze v jediné místnosti,spíše pouze zavlažovalo nasbíranými stavebními zbytky. Nikoho jsme nezajímali. Pamatuji si jak nám v kuchyni zamrzla polívka. Jedinými sousedy byli stavbaři a mladí jaderní fyzici z ubytovny VÚJF. Řež.
Jediný příjem naší rodiny bylo 418,-Kč. vojenských náhrad mého táty. Soudruzi by si klidně tátův život vzali, ale osud jeho rodiny je naprosto nezajímal. Do těchto podmínek se narodil i můj brácha Michal. Z vyprávění mámy vím, že neustále brečela zoufalstvím. Tehdy to přede mnou tajila. Mě už nikdo nepřesvědčí, jím svoje. Doma mám neustále přetopíno, už se toho nikdy nezbavím.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.