Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Moravskoslezská republika"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp4:Homo pragensis
Kareta, 14.6.2007 22:58

Souhlasím, i když mám obavu, že zásobování Prahy a vůbec většiny ČR, bohužel, už dávno nezávisí na našem venkově. Většina potravin je stejně dovážena ze zahraničí. O jejich kvalitě se dá pochybovat, ale jako ve všem, i tady rozhoduje cena. Až zlikvidují zahraniční dovozci tuzemskou konkurenci úplně, pak budem zírat, kolik bude stát kilo brambor. Já už zírám teď. :-(
Taky mě točí ta přezíravost a namyšlenost Pražáků vůči venkovu. Ale o víkendech a o prázdninách je jim venkov dobrej. Ještě mě dojímá, jak si lufťáci stěžujou, když sklízíme nějakou úrodu- vy se máte, všechno si vypěstujete, máte to zadarmo a u baráku, u nás je to tak drahý a samá chemie- myslí si asi, že to na poli vyrostlo samo od sebe, bez našeho snažení, že sazenice nalítaly samy do hlíny, samy se zahrabaly a přihrnuly, stačí jim dešťová voda a plevelu stačí přikázat, aby nerostl a škůdcům, aby se nemnožili.
Taky mám v Praze přátele, ale všichni se tam přistěhovali z venkova, naštěstí ještě nezapomněli, jak chodí život jinde. :-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.