Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Moravskoslezská republika"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp7: Neberte to tak vážně
NEMO, 12.6.2007 10:19

INVEX - poslední zajímavý byl v 1995, kdy byla uvedena Windows95 od té doby to upadá a je to čím dál víc o game hall a podobný pouťových atrakcích. Pro mě INVEX skončil v roce 2000, kalich trpělivosti se sběrači letáků přetekl, a taky už se tam objevovali jen hostesky (do bylo to lepší) a uřvaní konferenciéři.
Ne tohle opravdu nemusím. To už je mi milejší třeba výstava lodí nebo modeláři. :)

Co se týká hlavního města na Moravě, tak ani nemusíme, jen je tu velmi silně cítit protěžování Prahy. Státní úřady musí mít dodávky vybavení (HW, SW a jiné) od firem z Prahy, velké dodávky a investice se „musí“ dodávat z Prahy. Je tu opravdu velký tlak na to, aby se všechny peníze točily přes Prahu. Proto ta nevraživost vůči zajzlům... :)

Máme problém s vybranýma daněma a následným spadnutím do projektů a černé díry do rozpočtu, které zase podporují hlavně Prahu a blízké okolí. Celý systém je neprůhledný a lidé mu nerozumí. Potom se na Prahu nahlíží jako symbol centralismu a vysavače peněz.
Připočítám-li k tomu ještě různé podivné kauzy od politiků a záběry spícího Paroubka z parlamentu, komunisty a socany kecající z cesty, tak ty výhrady plně chápu...
Kolikrát bych nejraději těm šaškům v parlamentu hadající se o kraviny zhasnul a vyhnal je do pole jednotit a okopávat řepu... :-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.