Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Moravskoslezská republika"

Odpovídáte na příspěvek:

Názor pravého „romantika“
romantik, 9.6.2007 21:11

Kdo chce naši zemi ještě více dělit, klidně asi tento úmysl mít může. Nepochopil však, že by to bylo bezvýznamné dělení uvnitř velké mašinerie, do které jsme už včleněni a kterou musíme poslouchat. I kdyby byla formálně ustanovena Moravskoslezská země, nebo Slezsko, nebo Podyjí a Pálavské vrchy, nic to na chodu těchto zemí nezmění. Stejně budou muset poslouchat „zharmonizované“ normy, předpisy a zákony, které musí poslouchat i ostatní bývalé Československé země.

A ještě něco, ví autor komentáře, který se skryl pod můj pseudonym, že ani změna jednoho jediného paragrafu v zákoníku práce není možná bez zalobování víc než desítky (možná několik desítek ) poslanců a senátorů ? Ví ten podvodníček, že ani prezident nerozhoduje sám ale pouze na doporučení tzv. expertů ? Ví ten člověk, že důležité státní změny připravují a realizují jiní lidé, než ti, kteří píší na svíci ?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.