Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Aktualizace kalendáře"

Odpovídáte na příspěvek:

Kelte, ...
ronantik, 11.6.2007 23:17

... aby se Vám křestní jména v českém kalendáři nezdála směšná, bude třeba, abyste si sehnal kalendář křestních anglických jmen ze země ze zámoří, zjistil, zda je možné je dle „ harmonizovaných norem a předpisů“ do českého kalendáře použít a pak už jen prosadit jejich umístění a vytištění v kalendářích u jednotlivých tiskáren kalendářů.
Za následek to bude mít, že nově narozené a nově pojmenované děti v kalendáři budou mít svůj sváteční den, ale už ho tam nebudou mít Vaši žijící rodiče (protože ti mají asi z Vašeho hlediska křestní jména nejsměšnější), ani tam nenajdete místo k oslavě svátku své manželky (např.Marie) ani k oslavě svátku svého (např.Klement). A děti se už nebudou smát, ale budou vyzvídat: „ Kdy máš taťko svátek?, Kdy máš mamko svátek ? “. Můžete začít slavit „Den díkůvzdání“, „Den zavraždění J.F.K.“, Výročí zrušení otroctví, nebo Konec války severu proti jihu. Můžete začít dětem vyprávět pohádky, kde hlavním hrdinou nebude princ Jaromír nebo Jeníček a Mařenka, ale nějaká Judy, Marlen nebo Karole. Přesto Váš malý syn přijde jednou ze školky s požadavkem, že by se chtěl také jmenovat např. Čurila Plenkovič, jako se jmenuje jeho kamarád z třetího patra odvedle, protože nikdo jiný takové jméno nemá.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.