Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Psi jako náhražka"

Odpovídáte na příspěvek:

Vysvětlení:
%, 11.2.2013 22:34

1) Velké balení piškotů pro psy je asi zejména proto levnější, protože je několikrát větší než malé balení dětských piškotů. Je možné, že to velké balení piškotů pro psy všude neprodávají. Teda u nás ve Zverimexu mají nejméně 1000gramové piškoty pro psy. I prodavačka Zverimexu mi potvrdila, že jsou levnější přepočteno na hmotnost, než Dětské piškoty.
2) Příběh o Donárovi se skutečně stal. Bylo to však v dobách dávno před r. 1989. Takže obdivovatel současného režimu může být klidný, protože se jednalo o „špatného páníčka i špatného psa předsametového“ ( -: ). Teď už jsou psové „jiní lepší“ ( -: ), teď už je i jejich výcvik „jiný a lepší“ ( -: ), teď už psi po výcviku pouze občas „zakousnou batole“ ( -: ).

A kromě toho příběh o Donárovi byl napsán pro pobavení Svícařů. Cílem autora nebylo vypracovat ani diplomovou ani jinou vědeckou práci.

Má pravdu pan Vlastimil Čech v tom, že „exaktnost“ toho příběhu je samozřejmě pouze do té míry, jak příběh ze svého zážitku a z doslechu od lidí tenkrát dětský autor mohl pochopit. A to je snad chyba ?

Žádný z přispěvovatelů na Svíci své příspěvky nepíše jako úředně ověřené dokumenty. Kam bychom přišli. I např. světoznámá novela „Babička“ je pravdivá pouze částečně; i „Babička“ je výsledkem dětského vnímání světa a vzpomínkami z dětství autorky BN.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.