Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Psi jako náhražka"

Odpovídáte na příspěvek:

V.Čechovi na téma „PES“
*, 14.12.2012 23:04

Pane Čechu,
každý pes má svou vrozenou originální povahu a svůj osobitý charakter. Každý pes je jiný, jako je jiný každý člověk. A ten charakter a povaha psa je to nejdůležitější pro jeho „páníčka“. Tedy (dle mého názoru) není tolik důležité, zda je pes „s papírama“ nebo „bez papírů z útulku“.

Dobrý pes musí mít přirozenou inteligenci, která mu pomůže rozpoznat PŘÍTELE od NEPŘÍTELE, ZNÁMÉHO člověka od NEZNÁMÉHO člověka. Existují i psi „duševně choří“, kteří třeba deset let zuřivě štěkají na souseda, který jim nikdy neublížil. Bohužel existují i psi (i velcí psi), kteří se ani za celý svůj život nezbaví povahy vzteklého neukázněného mrňavého ratlíka.

Některý pes naproti tomu je Pan PES = dokonalý citlivý přítel člověka s chováním džentlemana, ochránce a zachránce. Tzv. „výchova“ snad také má nějaký význam, ale domnívám se, že nemá význam zásadní.

Psi „s papírama“ jsou dobří pro další rozmnožování, protože by měli mít dokonalý exterier dle předepsaného vzoru pro své plemeno; tedy jsou vhodní na výstavy psů. Někdy se však u nich v důsledku přešlechtění mohou vyskytovat některé skryté vrozené vady.

Tzv. „Voříšek bez papírů“ (geneticky „pouliční směs“) má mnoho tzv. „exterierových vad“, nelze ho napevno zařadit k nějakému určitému plemenu, avšak bývá velmi životaschopný, bez vrozených vad, a může se v něm skrývat i „statečné srdce např. psa záchranáře“, nebo výjimečný čich pro hledání drog nebo zločinců, tedy kvality psa policejního nebo vojenského.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.