Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

8.3.2007 8:45

Psi jako náhražka

Tři kroky do tmy

Můžeme pozorovat, že v posledních letech rapidně narůstá obliba domácích mazlíčků. Někteří občané si v rámci zoufalé snahy být *in* pořizují nejrůznější exotická zvířata, mnoho žen by si zase přálo chovat koně. Přesto ve společnosti v tomto ohledu suverénně vedou psi.

Žiju v Praze a vidím kolem sebe, kterak se mnoho občanů svou přepéčí o pejsky nevědomky de facto dopouští týrání zvířat. Zdaleka nejde jen o to, že někteří majitelé chovají velká psí plemena v bytě a neposkytují jim dostatek pohybu. Často se stává, že (hlavně) panička vodí svého psíka oblečeného, ačkoliv je venku +10°C.

Jednoho dokáže udivit, jaké finanční prostředky jsou lidé ochotni do psů investovat. Přepychová krmiva, drahé vybavení pro „pelíšek“, velmi nákladná veterinární péče (operace za desítky tisíc korun), až po psí salóny, hotely a nakonec hřbitovy. Také nejen vztah, ale i samotné chování majitele vůči psovi nápadně připomíná vztah k dětem. A právě zde se dostávám k jádru pudla. Nejen podle mě je nárůst obliby psů přímo úměrný rozpadu rodinných hodnot a mezilidských vztahů vůbec. Zkrátka, namísto toho, aby lidé měli děti, popř. chodili do společnosti, pěstovali a rozvíjeli vztahy, atd., si raději pořídí psa. Je to totiž bezpečnější. Život je krátký a mnoho lidí jde cestou nejmenšího odporu. Pes vám neodmlouvá, nepožádá o rozvod a polovinu vašeho majetku, nezačne brát drogy a nepozvou si vás do školy kvůli jeho studijnímu prospěchu. Také vás neokrade a nepodvede a mnoho dalších pozitiv.

Aby někdo nebyl na omylu; sám jsem milovníkem psů, vždy jsme doma jednoho měli. Cizí psotníci mně v žádném případě nevadí, pokud se mě zrovna nepokoušejí kousnout, nebo označkovat kalhoty. Jen vidím určité mantinely, ostatně jako ve všem.

Jaký je váš názor na toto téma? Prosil bych vynechat odpovědi typu *každého věc*. Děkuji za pozornost.

Ano
Juras, 8.3.2007 15:05

Myslím si to taky. Ale naopak - mě cizí psotníci vadí - na sídlišti se s děckem nedalo jít ani na hřiště, aby člověk do něčeho nešlápl. Tak už raději bydlíme na vesnici - tam aspoň není taková koncentrace pejskařů, jako když jich z jednoho paneláku vyleze najednou dvacet.:-)

NAPROSTO SOUHLASIM,JESTE MNE ZAUJALO...
NESVOBODNY ZEDNIK, 8.3.2007 15:38

NAPROSTO SOUHLASIM,JESTE MNE ZAUJALO SLOZENI BEZDOMOVCU. NIKDE TOTIZ NENI VIDET JINA NEZ BELOSTNA RASA. CIMPAK TO JE? ZREJME MUSLIMOVE, ZIDE, ROMOVE,MAJI JESTE TAKOVOU MORALKU,ZE SE STARAJI O CLENA RODINY,KTERY MOMENTALNE SELZE.HAFANU TUDIZ U NICH TEZ NEMNOHO.AMERICKY, CI JINY EXPORT POTENCIALNICH HOMMELES DO MUSLIMSKYCH, CI JINYCH ZEMI JE KONTRAPRODUKTIVNI.

souhlasím - domací mazlíčci představují...
opičák, 8.3.2007 17:16

souhlasím - domací mazlíčci představují citovou náhražku. ale u nás je ta obliba psů pro mě až otravná - docela mě to obtěžuje. koukat se, abych nešlápl tam, kam nemám atd.

Odp: souhlasím - domací mazlíčci představují...
Janacz, 5.12.2008 12:41

nesouhlasím že jde o citovou náhražku, neboť rodina psa nenahradí a opačně asi taky ne.

Souhlasím a ještě bych dodal
ObiSkyWalker, 8.3.2007 18:09

Souhlasím s Vaším názorem. Lidé by si měli hlavně uvědomit, že pes není člověk a nekokáže ho nahradit. Je sice pravda, že se psem je daleko méně práce a starostí a jak jste psal Vy, zřejmě vás nepodrazí. Jenže pes se o vás ve stáří jen těžko postará, zřejmě vám neporadí v těžké situaci a nepomůže vám vyřešit rodinnou situaci.

Odp: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 8.3.2007 19:28

Proč by si lidé měli něco uvědomovat.? A k čemu by měli dospět? Proč bych si měl uvědomovat,že se o mě pes nepostará ve stáří? Nikdy jsem to od nich neočekával.:-)
Nečekám od nich právní pomoc, v případě potřeby, ani spolupráci při údržbě domácnosti.Každý jsme jiným živočišným druhem, přesto jsme to nikdy neřešili.:-) Ze vzájemného vztahu profitujem oba.To ,že mě pes nikdy nepodrazí je jeho
nespornou předností,přikládám na stranu plus! Prostě si žijem a neřešíme,že já jsem běloch a oni černoši! Mám dva,Britta a Bada. Oba černé jako uhel.:-)

1)Pes nesmí do domu
2)Dobře,pes smí do domu,ale jen do vyhražených prostor
3)Pes smí do všech pokojů,ale nesmí se dotýkat nábytku
4)Pes smí jenom ke starému nábytku
5)Tak jo, pes smí na nábytek,ale nesmí spát s lidmi v posteli.
6)OK,pes smí do postele,ale jenomkdyž mu to dovolíte.
7)Pes smí do postele,ale nesmí pod pokrývku.
8)Pes smí pod pokrývku,jen když je pozván
9)Pes smí spát pod pokrývkou každou noc
10)Lidé se musí psa dovolit,když s ním chtějí pod pokrývku.
11)V noci smí být s člověkem pod pokrýkou jen jeden pes
12)Dobrá,tak tedy dva psi,ale nikdy víc
13)No.......

U KTERÉHO BODU JSTE VY?


Jeden čas jsem splňoval třináctku.

Opsáno,(autor ?)

Odp2: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 2.7.2007 22:49

Dneska jsem se rozloučil s Brittem. Tečou mi slzy,stejská se mi.

Odp3: Souhlasím a ještě bych dodal
Tři kroky do tmy, 3.7.2007 10:06

In nomine patris, et filii, et spiritus sancti, amen. :-(

Odp3: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 16.2.2008 1:26

13.2. 2OO8 Dneska jsem se rozloučil z Badem, tečou mi slzy, stejská se mi po obou!

Odp4: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 13.7.2008 17:27

Asi před hodinou jsem se rozloučil se sedmiměsíčním štěnětem Bordercollie, Jim Morrisonem. Koukám, že jsou všechny ty data loučení nějak blízko sebe. Jsem jako přejetej válcem. Únava a stesk.

Odp5: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 3.2.2010 16:22

Mám na zahradé tři hroby z kamennějch menhirů.Tarzan,Bobeš a Gina. Vím,jaký to je. Moje kočky si tam choděj občas sednout,protože ti dva braši - Bobeš a Tarzan jim vychovávali koťata ve svých peleších,zatímco holky se vyhřívaly na sluníčku a užívaly svobody. Psi jejich koťata hřáli,olizovali a něžně chovali,kočky je chodily jen krmit... Pak se koťata chovala po psím způsobu a následovala své vychovatele. Např. na Tarzánkovi jezdila jako na koni a Bobeš je učil sebeobraně... Já vím,že se na to nepamatuju jen já,ale i moje starý kočky.

Odp5: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 16.11.2010 19:22

Dneškem zde odevzdávám věčnosti jezevčici Gábinu, byla máminou společnicí 17,5 roku. Původnímu majiteli byla odebrána spolkem na ochranu zvířat. Myslím, že to nakonec chytla moc dobře a že se jí nepovedený start nakonec vyplatil.

Odp6: Souhlasím a ještě bych dodal
Platfus, 17.11.2010 0:04

No jo no, škoda, že psi taky nemají devět životů. Tak ať se o Gábinu v těch věčnejch lovištích Manitou pěkně postará. Sám jsem přežil několik zvířecích společníků, tak asi umím představit, jak ti je...

Odp6: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 12.10.2012 0:31

Před třema hodinama umřela moje maminka.

Odp7: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 12.10.2012 11:46

Hrozné, je mi líto já sama jsem to taky prožila

Odp8: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 2.1.2013 20:33

Obávaná třináctka si počíhala na našeho spolupracovníka a kámoše kocoura ,,Kocoura III." Dneska v podvečer vstoupil bezbolestně do družiny bohyně Bastés. Tímto ho natrvalo odevzdávám do její moci.

(Vir způsobující zavodnění orgánů a jejich útisk)

Tenhle kočičí chuligán a pásek byl naším společníkem pouhých 15 měsíců) 4.9 2011 - 2.1 2013.

Odp9: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 3.1.2013 15:37

To je hrůza. Kočky bohužel jsou častěji nemocné než by si běžný člověk myslel. Mladé mají leukemie a staré rakovinu.

Odp10: Souhlasím a ještě bych dodal
Zákys, 4.1.2013 11:34

A skoro všechny toxoplazmózu!!!

Odp11: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 4.1.2013 16:06

Pro kočku a zdravého člověka je Toxoplasmosa neškodná, pokud nejte těhotný.

Odp12: Souhlasím a ještě bych dodal
Zákys, 6.1.2013 6:07

Místo toho, aby jste mne utřela že toxoplazmózu mají i slepice, kdákáte další a další nesmysly.
Něco tak tajemného může tajit jen skromná bývalá Mississippi. Pro neznalé Mississippi pipi pipi pipi je vítězka soutěže krásy mezi krmičkami slepic!!!

Odp9: Souhlasím a ještě bych dodal
Platfus, 3.1.2013 16:20

To je mi taky líto. Jestli jsem si to dobře spojil, asi taky vadilo, že spolk ten staniol, jak jsi psal, ne?

Odp10: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 3.1.2013 17:39

Ucpání střev tetrapakem bylo v podezření pro zvětšený objem břicha, ale skutečnou příčinou byla nákaza, tu potvrdil rozbor krve. Očekávali jsme, že to spraví operace a bude vše OK, skutečnost byla nečekaná a neléčitelná. Brácha se musel rozhodnout na místě ale nebyly možnosti.

Odp11: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 4.1.2013 13:15

Přeju Vašemu Kocomourovi klid. Oni umějí snášet bolest a nemoc líp,než my,lidi. Aspoň ho nic nebolí.

Odp11: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 4.1.2013 16:09

Myslela jsem si to, že to nebude jednoduché ucpání střev. S tím by si organismus poradil.

Odp12: Souhlasím a ještě bych dodal
Vlastimil Čech, 4.1.2013 19:39

Pokud staniolu není ohromná hrouda, pak se není čeho obávat. Dnešní staniol není cín, jako býval kdysi, ale spíše aluminium-hliník. Tento kov reaguje ochotně s kyselinou solnou-chlorovodíkovou, kterou právě psí žaludek oplývá. (Pes díky tomu může snadno ztrávit i kosti) Hliník se promění chemickou reakcí na chlorid hlinitý a ten není soudržný a střívkem psíka snadno projde.

Pes je velice dobře navržené a udělané zvíře! :-)

Odp13: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 6.1.2013 8:26

Kyselinu chlorovodíkovou produkují všichni savci, tedy i my lidé. Pokud se tak dějě v nadměrném množství, tak se stane, že zabrání v prostupu žadudeční stěnou vitaminu B9, tedy kyseliny listové, která je nezbytná k tvorbě buněk, tedy i krevních. Z nesprávně vyvinuté buňky se stane nefunkční obr který není schopný rozvádět v těle kyslík a stává se jakýmsi krevním hnojem. Perniciosní anemie má dvě podoby, zhoubnou a tu hodnou. Po jednom nahodilém rozboru krve mě přišel telegram, že okamžitě nastupuju do nemocnice v Berouně k provedení sternální punkce, tedy k odběru kostní dřeně z prsní kosti. Do vyšetřovny se navalilo asi třicet mediků. Doktorka mě nechala dát lokálku medikem který se jasně netrefil na správné místo a aniž by vyčkala až anestéze začne fungovat tak z nervozity udýchanýmu medikovi vysvětlila jak mě prorazit prsní kost. To se mu několikrát nepovedlo, ale pokaždé to byla pořádná rána výstružníkem s tvrdým přítlakem. Když se mu nedařilo a plná místnost mediků už bledla a některým se už dělalo špatně, tak že to dokončí sama. Jak byla už nervozní, to jsem už omdlíval i já, tak jí odběrový nástroj po tvrdém přitlačení sjel po kosti a doslova ho do mě zapíchla. Přes rudo-černo v očích jsem viděl jak z mísnosti vyváděj nějaké holčiny na chodbu. Nakonec se jim někak povedlo mě kost doslova provrtat kroutivým pohybem s takovým přítlakem, že jsem se nemohl ani nadechnout. Po několika dnech mě přišlo vyjádření, že mám tu hodnou a spraví to obyčejné ,,Béčka injekčně. Při aplikaci mě sestra povídá ,, to vydržíte, teď to jenom malinko píchne".

Příště bych chtěl být raděj mrtvej hned.

Odp14: Souhlasím a ještě bych dodal
Vlastimil Čech, 6.1.2013 12:35

Tuhle historku v debatě o úloze psů vyhodnucuji takto:
Pan Ivan ZKUSIL JAKO PES !

Tím ovšem nemyslím ničeho zlého a lituji našeho spolubesedníka. Jak se říká:„ Na po...ného i záchod spadne!“ Muselo to bolet přeukrutně... :-(
Věřím, že po takovém zážitku jste se, pane Ivane, všem medikusům poctivě nějaký čas vyhýbal, neníliž pravda?

Odp14: Souhlasím a ještě bych dodal
*, 6.1.2013 13:00

... i doktoři jsou dvojího druhu :
1) Hodní, inteligentní a lidští , ale těch je malá menšina.
2) Ti ostatní tj. většina, pyšnící se nadměrným sebevědomím a otrlostí, dělající své řemeslo jako rutinu pro co nejvyšší peněžní příjem do vlastní kapsy.

Odp15: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 7.1.2013 15:00

Navíc pokud jdete k doktorovi třeba zcela zdráv na prevenci, najde na vás několik nemocí. Kdybych byla nešla k doktorovi, neměla bych hypertenzi.

Odp16: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 9.1.2013 16:00

Kočky Tě zbaví hypertenze raz dva.:-)

Odp17: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 10.1.2013 11:06

Ale doktor na tom trvá, naměří hodně, protože k doktorovi si kočku vzít nemůžu a nejsem na doktory zvyklá jsem z nich nervozní.

Odp18: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 10.1.2013 13:38

Já věřím svýmu obvodnímu doktorovi,ne že bych se nějak léčila,ale že je to kvalitní člověk.Taky tam nechodím často,aby na něco nepřišel. Dokud to člověk neví,je zdráv.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 10.1.2013 14:32

No jasně, zdravej pacient je špatně vyšetřenej pacient.

Vysoký KT
%, 10.1.2013 22:15

Ano, vysoký KT vzniká u pacienta ze strachu z doktora, který mu ten KT měří a číhá na to, aby byl vysoký. Protože čím vyšší krevní tlak, tím se pacient doktora více bojí, a tím mu doktor předepisuje více léků proti tomu vysokému KT, a tím ten doktor dostane více peněz od farmaceutických firem za ty recepisy.

Pacientovi ubývá peněz, protože je musí platit za léky. Pacientovi ubývá i zdraví, protože ty léky na vysoký KT mají různé vedlejší účinky, které zdraví toho pacienta ničí v dalších oblastech. Např. mají jako vedlejší účinek chronickou obstipaci (zácpu), která v kombinaci s BHP u muže může i ohrozit ledviny.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp18: Souhlasím a ještě bych dodal
*, 24.1.2013 0:03

...a nejste sama. I jiným pacientům stoupá krevní tlak nenormálně vysoko ze strachu z doktora. Snad by ani doktoři krevní tlak pacientům měřit neměli ( -: ).

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp14: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 7.1.2013 11:18

Milý Ivane,toto všechno absolvovala moje máma - myeloproliferativní sy - k určení této diagnózy jí dělali sternálku pětkrát a to nestačilo,pak následovala trepanobiobsie. Skučela po každém zákroku a po tom odběru z lopaty kyčelní brečela. Určení diagnózy jí nikterak nepomohlo,třináct let žila z transfuzí ,čemuž se lékaři divili,běžně se po stanovení její diagnózy žije cca 4-5 let.Obdivuju Vás,že jste to vydržel.Máte můj respekt.

Odp15: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 7.1.2013 11:26

Pokud se týká krevních chorob,výborní jsou čínští lékaři.Mám svoje zkušenosti a znám odborníka,který mi pomohl. Kdyby bylo třeba,dám kontakt.

Odp16: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 10.1.2013 11:09

Souhlasím, já na Číňany věřím. Zde je medicina hodně chemicko technická a málo celistvá.

Odp17: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 11.1.2013 0:23

Milá Tlapko,asi mi odchází moje kočička. Vypadá to na srdeční selhávání a embolii.Je to jako u lidí. Je mi smutno,že jí nemůžu pomoct,už jí je 20 a stresovat ji nechci. Představ si,že její nejlepší kamarád,můj slepej pes,na ni několikrát zavrčel,když se k němu přiblížila. On ví,proč.Umírání není snadná věc.

Odp18: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 11.1.2013 0:34

Ach, ouvej.

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 12.1.2013 11:07

je mi smutno po čičině. Všude ji vidím,za kamnama,v křesle,na židli a někdy mám pocit,že se mi otřela o nohu. Zatím leží pod bezinkou,o jejíž kmen si pravidelně brousila drápky.V posledním tažení ještě stačila seknout po paní doktorce,byla to bojovnice. Nebála se ani cizích psů,vždycky se dovedla ubránit. Jen holt na Smrtku nemá nikdo.Poslední noc prochodila,jako by se někam snažila schovat,ale nikde nebylo to pravý místo.Pochopila jsem,co to je ¨nerozchodit" chorobu. Je to hodně blbý,když člověk jen musí koukat,jak mu odchází kamarád.Usnula jen když jsem ji vsedě podpírala přední tlapky a hlavu si mi složila do dlaně.Akorát tu poslední injekci mám furt před očima a chtě nechtě si připadám jako zrádce...

Odp20: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 13.1.2013 0:37

Zde na tomto pietním místě zasnubuju tvoji Márinku Vzenšenou s naším kocourem, Kocourem III. a ukládám ji zde do věčné paměti na dobu ..

,, Pokud bude tráva zelená, řeky potečou, a lidé se nevrátí opět k tabula rasa. Amen.

Odp21: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 13.1.2013 15:04

A Až se lidi opět vrátí do stavu,kterým jim náleží,nechť se setkáme všichni spolu na zelené louce pod zelenými stromy na březích řeky života,pac,amen.:-)

Odp18: Souhlasím a ještě bych dodal
Vlastimil Čech, 11.1.2013 10:18

Chcete si koupit LÁSKU? Kupte si štěně... (kotě)
A takové štěně je nejlepší náplastí na smutek po ztraceném psím kamarádovi (kamarádce)... Na světě je to (bůhvíproč) zařízeno tak, že naši psí společníci umírají mnohem dřív než my... no, V.Č. už má dozajista toho posledního...

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp19: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 11.1.2013 13:11

Já vím,že od nich dostáváme víc,než nás stojí veterinář a granule. Teď jsem si přinesla mrtvou Márinku. Ještě stačila seknout paní doktorku. Plicní embolie.Márince bylo dvacet jedna roků. Ještě máme její sestru,ta zalezla a spí. Nemohla jsem hned nasypat hlínu na svoji kočku.Nějak to nešlo,až odpoledne.Byla to moje poslední kočka.

Odp18: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 14.1.2013 13:01

To je hrůza

Pozn.: komentáře se dále nevětví.
Odp17: Souhlasím a ještě bych dodal
Zákys, 12.1.2013 9:25

„Celostní“! Vše živé směřuje k tvarům, celkům, formám, a touto tendencí se řídí vnímání, myšlení, chování i usilování vůle. Za sebe říkám, že je mi milejší pěkný tvar, než nějaký vyčpělý obsah (fuj!)

Odp6: Souhlasím a ještě bych dodal
ivan, 13.12.2012 15:06

Na tomto místě ukládám vzpomínku na milou psí společnici našeho pana Vlastimila Čecha. Je zde v dobré společnosti našich přátel.

Odp7: Souhlasím a ještě bych dodal
Vlastimil Čech, 13.12.2012 20:37

Děkuji za projevenou soustrast.
Tak, a teď bych se chtěl zeptat na váč názor.
Vyčetly naše děti (ovšem mírně a slušně) mojí ženě, že mi pořídila víceméně čistokrevného psa od chovatele, když v útulcích úpí tolik bastardů. Existují různé názory: Berte psy z útulků, ať jsou smícháni třeba s hyenami, jsou to chudáci... Když budete brát kde co, majitelé psích množíren najdou pro své různě zrůdné výpěstky odbyt a budou v páchání své činnosti pokračovat. Je to jako kupovat evidentně kradené zboží. Třeba by zlodějové přestali tolik krásti, kdy svoje lupy nemohli zpeněžit.... No Moje Linda je pes čisté rasy, i když ovšem „bezpapírák“...
Co si myslíte?

V.Čechovi na téma „PES“
*, 14.12.2012 23:04

Pane Čechu,
každý pes má svou vrozenou originální povahu a svůj osobitý charakter. Každý pes je jiný, jako je jiný každý člověk. A ten charakter a povaha psa je to nejdůležitější pro jeho „páníčka“. Tedy (dle mého názoru) není tolik důležité, zda je pes „s papírama“ nebo „bez papírů z útulku“.

Dobrý pes musí mít přirozenou inteligenci, která mu pomůže rozpoznat PŘÍTELE od NEPŘÍTELE, ZNÁMÉHO člověka od NEZNÁMÉHO člověka. Existují i psi „duševně choří“, kteří třeba deset let zuřivě štěkají na souseda, který jim nikdy neublížil. Bohužel existují i psi (i velcí psi), kteří se ani za celý svůj život nezbaví povahy vzteklého neukázněného mrňavého ratlíka.

Některý pes naproti tomu je Pan PES = dokonalý citlivý přítel člověka s chováním džentlemana, ochránce a zachránce. Tzv. „výchova“ snad také má nějaký význam, ale domnívám se, že nemá význam zásadní.

Psi „s papírama“ jsou dobří pro další rozmnožování, protože by měli mít dokonalý exterier dle předepsaného vzoru pro své plemeno; tedy jsou vhodní na výstavy psů. Někdy se však u nich v důsledku přešlechtění mohou vyskytovat některé skryté vrozené vady.

Tzv. „Voříšek bez papírů“ (geneticky „pouliční směs“) má mnoho tzv. „exterierových vad“, nelze ho napevno zařadit k nějakému určitému plemenu, avšak bývá velmi životaschopný, bez vrozených vad, a může se v něm skrývat i „statečné srdce např. psa záchranáře“, nebo výjimečný čich pro hledání drog nebo zločinců, tedy kvality psa policejního nebo vojenského.

Odp: V.Čechovi na téma „PES“
Zákys, 16.12.2012 8:29

Nepopsal jste ještě jeden ne bezvýznamný aspekt vztahu člověk - pes. Zoofilii. Chci zdůraznit tu skutečnost, že zatímco zoofil bere psy většinou jako své partnery(také sexuální), sodomita je bere v drtivé většině případů pouze jako sexuální objekty. (Ptal se někdo těch psů? Co na to říkají? Je o tom něco v psychologiích?(psychologie - myšlení o psech! psy(i)-to je jasné, logos- myšlení)
Vypjatý individualismus kterého jsme svědky vede ku vzdalování se lidí navzájem a chytání se stébla tvořeného zvířátkem(pes, kočka želva stehlík, papoušek had, hadice;-), atd.). „Čím se člověk více vzdaluje od lidí, tím má raději psy“ se říkalo. Dnes je to snad trestné jako třeba propagovat militantní komunismus a nacismus. Z jazyka se pro některé lidi stává „ptydepe“ a dorozumívání tak potom vypadá. Tato kontaminace nezasahuje jenom mládež, ale perosakuje i mezi dříve narozené.
Chudáci psi, když i oni jsou do toho procesu zavlečeni. Chudák Mirvan, lovecký ohař s kterým jsem běhával jako dítko po dvoře, ale nikdy neležel v posteli, si takovou genetickou budoucnost nezasloužil. Rád na něj vzpomínám a je mi při tom smutno.

Odp2: V.Čechovi na téma „PES“
Tlapka, 17.12.2012 13:49

Správně se říká: Čím lépe znám lidi, tím mám reději psy (kočky, koně... a pod)

Odp3: V.Čechovi na téma „PES“
Zákys, 17.12.2012 17:10

Asi máte pravdu.http://beastiegals.com/577659882.html

Já: „Proti gustu, žádný dišputát“.
Ale já si jdu si na panáka poctivé valašské slivovice, ať to spláchnu...

Odp4: V.Čechovi na téma „PES“
Vlastimil Čech, 17.12.2012 19:26
Odp5: V.Čechovi na téma „PES“
Vlastimil Čech, 17.12.2012 19:27

tedy fuj těm obrázkům, ne té slivovici.. :-)

Odp6: V.Čechovi na téma „PES“
Zákys, 17.12.2012 22:11

Plně souhlasím!!!!

Odp4: V.Čechovi na téma „PES“
Tlapka, 18.12.2012 12:44

Lepší nápad dát si dva panáky.

Odp8: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 21.12.2012 12:17

Celý život jsem sbírala psy z ulice,bastardy a nechtěné. Ne,že bych je chtěla,ale bylo mi stydno za člověka,který je vyhodil,zneužil jejich důvěru,zradil.. Já patřím k té zrádné rase a tak jsem to brala jako povinnost. Byla doba,že jsme doma měli pět psů. Dnes převažujou kamenné hrobečky na dvoře. Mám na ty psy nádherné vzpomínky. Svým intelektem udivovali veterináře. Amina se dožila 23 let... Ti psi pečovali jeden o druhého a vychovávali koťata našich koček s láskou a obdivuhodnou trpělivostí. V souhře s kočkami učili svoje štěňata chytyt myši... Jedno takové chytré štěně žije nyní v Mnichově,bydlí pod piánem hudebníhi skladatele a neusne,dokud mu jeho pán nezahraje.Taky rozezná houby v lese,štěká u jedlých hub...Poznala jsem psí smečku a chápu Rudolfa Desenského.Dnes mám svého posledního psa z útulku,je slepý a je to aristokrat.Bastard aristokrat,který se nebojí postavit se přede mě a chránit mě proti jiným psům,když je náhodně potkáme venku bez majitele..Je to kříženec kolie a vlčáka,budí respekt a je krásnej. Myslím však,že každý má právo si vybrat,jakého psa chce mít. Do toho výběru bych nikomu nemluvila.

Odp9: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 21.12.2012 12:40

:-) Pěkné ♪

Odp10: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 21.12.2012 13:56

Dík:-) A ještě mě napadlo kousavé Holka z ulice - a má psa s rodokmenem...My lidi si na sobě někdy zbytečně moc zakládáme.

Odp11: Souhlasím a ještě bych dodal
Tlapka, 21.12.2012 18:46

Zatímco lidi mají ty schopnosti jaké mají,ohledně charakteru nemají se čím proti psům- i jiným pbratlovcům- čím chlubit.

Odp12: Souhlasím a ještě bych dodal
ivana Kozárová, 22.12.2012 0:04

Moje řeč.

Odp: Souhlasím a ještě bych dodal
Janacz, 5.12.2008 12:43

Jak chcete dokázat že rodina se postará, často vás okrade což zase pes nemůže.

Odp: Souhlasím a ještě bych dodal
tlapka, 9.6.2009 10:18

Každý ví, že pes není člověk a někdo si to uvědomí až tak, že má psa kvůli tomu raději. Kdo se postará ve stáří a kdo pomůže vyřešit situaci to už vůbec není jasné, zdali se takoví lidé najdou.

Pes sem, pes tam...
Saw, 8.3.2007 21:23

Dost mi vadí zanečištěné chodníky a všudypřítomné týrání zvířat, o kterém už jste se zmiňoval. Jinak mám ale dojem, že tím, že někdo s rozvahou zvolí nějaké zvíře jakožto cíl své náklonnosti, je naprosto správně. Máte pravdu v možných důsledcích, ale upřímně, většinou je to spíš kompenzace oné chybějící rodiny nebo přátel, a bývá ku prospěchu všech. Tedy pokud je zvíře zvoleno s rozvahou, jak už jsem zmiňoval...
A tím se dostáváme k tomu, co bych zavedl. Pro možnost vlastnictví zvířete by měl být člověk povinen nejdříve splnit zkoušku, tak jako třeba v případě zbrojního průkazu nebo řidičáku. Jenom pro jednoduché vytřídění neschopných (třeba bez zkušeností s výchovou psa, nebo duševně nezpůsobilé) lidí co si plánují pořídit třeba pitbulla nebo vlčáka, až po idioty, co chtějí dětem koupit k vánocům třeba opičku...
Ne že by to úplně vyřešilo problém, ale mám dojem že by to s poměrně nízkými náklady pomohlo...

Odp: Pes sem, pes tam...
Janacz, 5.12.2008 12:44

a když si chce někdo pořídit rodinu měl by taky splnit zkoušku aspoň jako zbrojní průkaz.

Odp2: Pes sem, pes tam...
Alexander IV., 6.12.2008 16:39

To mi připomnělo, že mi zní celkem vtipně používat to slovo u rodiny u dětí a tak....heh pořídit si dítě...to zní tak jako kdyby přišlo odjinud a ještě k tomu za peníze:D

Odp3: Pes sem, pes tam...
tlapka, 9.6.2009 10:21

rodina se nepořizuje, nýbrž zakládá. Kdo ji založí, má velkou zodpovědnost, nebo ne?

Ano.
papú, 20.6.2009 23:20

Máte pravdu. Dítě, děti, jsou v současnosti úmyslně plánovitě „pořizovány“. Peníze, které na jedno dítě stát platí rodičům, nejsou totiž zanedbatelné. A jsou to peníze na dobu až 26 let jisté (na rozdíl od mzdy ze zaměstnání). Tedy děti jsou pro své rodiče na dlouhou dobu zdrojem jistých finančních příjmů.

To, co už dříve objevili a využívali snědí Ci...i, a pro co se jim bílá většina spoluobčanů smála, to nyní v daleko větší míře a zcela bez ostychu využívá velká armáda mladých rodičů bílé pleti. A nelze se jim ani divit. „Bez dětí nejsou koláče“ :-), protože chtít pracovat už lidem nestačí k tomu, aby pracovat mohli a za práci dostali mzdu.

Hlavní slovo v milostivém a čím dále vzácnějším přidělení práce a uzavření pracovní smlouvy, mají teď totiž zaměstnavatelé :-(, kteří si opakovaně vyrábějí krize proto, aby měli důvod propouštět zaměstnance.

Proč neexistuje zákon, podle kterého by zaměstnavatelé museli být pojištěni proti úpadku ?
Proč neexistují státní kontroly na ekonomický stav podnikatelů ? Vždyť příznaky poklesu příjmů, neschopnosti splácet úvěry a hrozbu propuštění zaměstnaců lze předpovědět delší dobu dopředu ! Proč není uzákoněna povinnost zaměstnavatelů v prvé řadě finančně zajistit pokračování práce zaměstnancům, a teprve pak investice do rozšiřování výroby, stavby luxusních domů a paláců, nákup luxusních automobilů a letadel a dovolených managerům apod. ? Proč smí podnikatelé ekonomicky vyždímat své zaměstnance a pak je vyhodit, aniž by sami byli povinni cokoliv ze svých nahromaděných finančních a majetkových zdrojů pro zaměstnance a pro zachování pracovnícn míst poskytnout ?

Co to je za primitivní metody ? To jsou všichni ti tzv. ekonomové tak hloupí a neschopní prognozy ? Všichni odborníci justice a zástupci práva neumí vymyslet a obhájit zákony na ochranu pracovních míst ? Nebo snad jsou zkorumpovaní, aby v tomto směru mlčeli ?

Vystěhoval jsem se z Prahy a bydlím...
ivan, 8.3.2007 23:39

Vystěhoval jsem se z Prahy a bydlím uprosřed velké rekreačky,asi 2000 chat. Na konci každých prázdnin musí spousta dětí pochopit,že si ,,dárek,,za vysvědčení nemohou odvézt sebou do Prahy,Kladna,Berouna. Hladové kočky,(na začátku prázdnin koťátka),králíci a u stromu uvázaní psi.Hnus!! Co jsem na světě tak jsme psa vždycky měli a vlastně si neumím život bez nich ani představit,nezažil jsm ho,nebo si nepamatuji. Krom pražského pobytu,psa jsme měli v Roztokách. Dlouhodobý závazek k zodpovědnosti můj život nijak neomezuje.Tvrdím,že pro výchovu dětí život se zvířetem má rozhodně pozitivní vliv a vede k nesobeckosti.To,že někdo dá přednost letitému kámošovi a upřednostní jeho zdraví před drahou dovolenou,nebo nějakou lesklou kravinou na auto mám za plus.Extrémy škodí tak jako ve všem. Keci o hladových dětech neberu,všichni jsou něčí zodpovědností.SAWe,souhlasím s Tebou,že zavedení chovatelských ,,průkazů zodpovědnosti,,by mělo být povinností tak jako řidičáky nebo zbrojní průkazy.K těm idiotům. Můj poznatek je,že se velice často zbavují ,,prázdninových,, zvířat lidé lépe situovaní se středním a vyšším vzděláním.Prostě si to nějak zdůvodní,ale necítí se určitě být těma sviněma. Jejich děti by jim měli jednou jejich příklad nechat zažít na vlastní kůži.

Odp: Vystěhoval jsem se z Prahy a bydlím...
Saw, 9.3.2007 6:55

Jsem rád, že se shodneme, přestože ten nápad na první pohled vypadá asi trochu přitažený za vlasy :)
A spíš jsem myslel idioty ve smyslu ne neinteligentních, ale nezodpovědných lidí, kterým nedojde, že jim ta kočka poškrábe nábytek a pes se musí venčit několikrát denně...

Odp2: Vystěhoval jsem se z Prahy a bydlím...
ivan, 9.3.2007 7:49

Jsem s tebou za jedno. Ten nápad má racionální základ. Nejdřív půl roku práce v ůtlkách,-malá zvířata,rok,-velká.Pak teprve průkaz ,,zodpovědnosti a schopností.

dogie
denver, 8.3.2007 23:58

Psa do bytu? Smrad? Pointa? Nikdy. Nekteri pejskari s tim jejich vencenim me obcas i docela casto udivujou. Sou snad i taci, kteri si psa kupuji proto, aby mohli venku palit cigara. Hovna po psech neresim, vzdyt to kazdej zna. Co se tyce stekani nekterych psu, nakopad do prdele malo. Radsi kocku, ta je cistotna a snad i min blba.

Odp: dogie
Saw, 9.3.2007 6:56
Odp: dogie
ivan, 9.3.2007 10:07

Už jsem se leknul,že jsi Deever,ale hned se mě to nezdálo,Deever je chytrej kluk.

Odp2: dogie
denver, 9.3.2007 13:41

ty budes taky chytrej kluk, ale MNĚ to nevadí

Odp: dogie
Janacz, 5.12.2008 12:45

kočka je lepší souhlasím

Mně zůstala po mamince kočička.Kdysi...
micák, 9.3.2007 4:14

Mně zůstala po mamince kočička.Kdysi jsem říkal kočku nikdy, psa až budu v důchodě, abych s ním mohl chodit venku.Mít psa v bytě (pokud to není gaučák - kterého bych nechtěl) je asi doopravdy trochu týrání.Nyní mně kočka vítá když přijdu domů a i se na to po frmolu v práci těším.Sice je pyšná - ale zvykl jsem si.
Fakt je to, že pořídit si psa, abych byl „in“ - tak to je hodno jedině snoba s prázdnou hlavou.Zatím pracuji a tak se náhodně mazlím se psy, když mi to majité dovolí a psi chtějí...

Odp: Mně zůstala po mamince kočička.Kdysi...
tlapka, 9.6.2009 10:24

Kočka je zábavná a nápaditá. Vědci mají rádi kočky tyto je inspirují.

POBAVENE SLEDUJI TADY V PRAZE TAK ZVANE...
NESVOBODNY ZEDNIK, 9.3.2007 13:38

POBAVENE SLEDUJI TADY V PRAZE TAK ZVANE POETY, NEBO PRILEZITOSTNE BASNIKY.JAKMILE SE JEJICH MILACEK ZACNE TOCIT DOKOLECKA,UPROU SVE ZASNENE OCI DO DALAV NIRVANY,CI VESMIRU A ODDAVAJI SE OKAMZIKUM SLASTNE NECINNOSTI,PRESNE INTUITIVNE OHRANICENE DELKOU HAFANOVY VELKE POTREBY. POSLEZE OKAMZITE PROCITNOU A BLAZEOVANE ODKRACI VSTRIC LEPSIM TRZNIM ZITRKUM,KDY ZA JEJICH ODCHAZEJIM POZADIM VYSKOCI KREPCE POSKOK S LOPATICKOU A VSE UKLIDI.

Po psím hovně rovnou domů
bratr David, 9.3.2007 13:49

Pravidelně cestou domů někde na ulici šlápnu do psího hovna, což mne vždy vytočí. Sám psa nemám a ani o tom neuvažuji. Držení psů „na city“ (promiňte kohokoliv se to dotkne) považuji za jasnou známku lidské nevyzrálosti a v mých očích takoví lidé ztrácejí „původní“ hodnotu a důvěru. Popravdě si stakovými inidividualitami nemám ani co říct. Většinou totiž dovedou hovořil jen o problémech svého miláčka, jejich vlastní svět je pustý...

Odp: Po psím hovně rovnou domů
Kareta, 11.3.2007 11:17

Zkus tenhle svůj radikální názor říct slepému a částečně ochrnutému dvanáctiletému klukovi, pro kterého je jeho pes nezbytným pomocníkem, společníkem a často i jediným opravdovým kamarádem!
Právě pes mu pomáhá, aby jeho svět pustý nebyl!

Odp: Po psím hovně rovnou domů
Janacz, 5.12.2008 12:47

teda to jsou slabé nervy dát se tím .. vytočit-

Odp: Po psím hovně rovnou domů
tlapka, 9.6.2009 10:28

Uvedený názor je velice sebestředný a nemá ani logiku. Co jsou ty vyzrálé citové individuality?

Souhlasím
Jitka, 16.3.2007 23:13

Souhlasím

Odp: Souhlasím
ivan, 18.3.2007 23:24

Rozborné

Tož to já nesouhlasím
Márinka, 23.3.2007 13:55

Jako děcko jsem si vždy přála mít doma psa. Můj dědeček - veterinář - byl zásadně proti. Zvíře do bytu nepatří, byla jeho slova. Uplynula dlouhá léta. Dědula se už dávno ve veterinářském nebi stará zejéma o koně, které měl moc rád. Naše bábrle stárla, chořela, ... Pořídili jsme jí pejska jezevčíka Bertíka. Když jsme byli celý den v práci, dělal jí společnost, byli správná dvojka. Bertík byl tak skvělý canisterapeut, že jej babička přežila. Jeho roli převzal Max. I bábrle už není mezi námi, ale nikdo z naší rodiny si nedokáže život bez psa představit. Žijeme na vesnici, ale Max bydlí s námi v domě. Ano, je s ním práce - hlavně v blátivém období, ale naučit se žít se zvířetem patří - dle mého - také k sociálním dovednostem. Pokud děti nechávají své živé dárky po několika týdech v útulcích, není to vinou toho zvířátka, ale lidí kolem něj.

Odp: Tož to já nesouhlasím
Alexander IV., 6.12.2008 16:43

Hmm, mno je pravda, že zvíře tráví život s tím, kdo mu dává pravidelně najíst. Takže se člověk nemusí obávat, že mu bude nějak nesympatický. Ale stejně...ty parky to nevyčistí:P

Odp: Tož to já nesouhlasím
benghi, 9.6.2009 10:12

Ja, to měl děda recht! Zvíře do bytu nepatří. Když jsem měl v bytě kocoura, bylo to celkem divoký a smrdutý. Naštěstí to nebylo dlouho a odstěhoval jsem se, pochopitelně do normálního domu. Spíš mě tak napadá, jestli do bytu patří člověk. Vím, že tím dost lidí natočím do běla, ale byt je noclehárna, to není pro život, to je na krátkodobý přežívání, něco jako stan. Nic víc. Do toho nic živýho dlouhodobě nepatří.

Odp2: Tož to já nesouhlasím
tlapka, 9.6.2009 10:30

To je svatá pravda předmět nebo bytost organické povahy co je v bytě dlouho začne zákonitě zapáchat.

:-)
h, 26.6.2007 11:48
I mezi psy...
ronantik, 27.6.2007 21:01

... existují jedinci, kteří jsou nesnesitelní. Pamatuji jednoho, který dostal policejní výcvik, a přesto bezdůvodně napadal všechno živé ve svém okolí. Nakonec doma „ ulovi l “ svou vlastní paničku tak, že se jí zahryznul do „ pozadí “. „ Džbán přetekl “ a majitelé ho museli dát utratit.
Každý pes má svou povahu, která se někdy ani výchovou nedá zásadně ovlivnit. Většinou však psy i jiná zvířátka ( kavka ), se k člověku chovají jako praví čestní kamarádi, umí být veselí, vtipní, čistotní a hlavně naprosto nezákeřní.

Člověk, který uvažuje o tom, že si pořídí psa pro možnost pečovat o živé stvoření, by možná měl zkusit spíše najít si člověka (dítě bez rodičů, postiženého mladého člověka, nemohoucí babičku nebo dědečka), kterému by mohl svou třeba i jen částečnou a občasnou péči věnovat. Pomáhat i málo a jen někdy, avšak člověku, je samozřejmě náročnější, než se starat o psa, kočku, papouška nebo kanárka.

Jinému člověku v nouzi pomoci, člověka v nouzi ochránit, by přece jen mělo být životní prioritou pro toho, kdo tak učinit může.

Odp: I mezi psy...
Janacz, 5.12.2008 12:48

romantiku nelze směšovat lidi a zvířata, protože lidi jsou horší.

Odp2: I mezi psy...
Alexander IV., 6.12.2008 16:41

Jak kteří:D

Odp: I mezi psy...
tlapka, 9.6.2009 10:33

Kdykoliv jsem pomáhala lidem špatně to dopadlo. Chtěli pak čím dál víc a ještě mi nadávali. Svou pomocí jsem jim ještě pokazila charakter, což se u kočky a psa nestává.

Odp2: I mezi psy...
ivana Kozárová, 21.6.2009 12:24

moje zkušenost :-( . Taky.

slepí a ochrnutí
Český matrix, 4.7.2007 7:14

Nedá se popřít, že slepý, částečně ochrnutý a navíc třeba lidmi opuštěný kluk psa potřebuje. Ale copak je tu v Čechách tolik slepých, částečně ochrnutých kluků a holek, aby tu bylo tolik psů? Asi ano, ale ne v doslovném smyslu. Jsme slepí, ochrnutí, lidmi opuštění a léčíme si mindráky. Přesná čísla neznám, ale připadá mi, že držíme světové prvenství. Nevěděli byste o lepším způsobu léčby?

Odp: slepí a ochrnutí
ivan, 4.7.2007 7:32

Kdo se potřebuje léčit a proč? Bylo by dobré,kdyby jsi stanovil Dg. Možná se zasmějeme,možná ne.Uvidíme.

Odp2: slepí a ochrnutí
Juras, 4.7.2007 8:01

Já myslím, že to je nenapojená reakce na „Kareta, 11.3.2007 11:17“ a že ti slepí postižení jsou všichni, kteří nechávají svoje miláčky vykálet a neuklidí to po nich.

Odp: slepí a ochrnutí
Janacz, 5.12.2008 12:48

Však lidí je taky hodně přesmíru.

Civilizační choroba
Český matrix, 4.7.2007 8:50

ANo, byla to nenapojená reakce na Karetu. Chtěl jsem říct, že pejskaření je způsob, jak si léčit díry na duši. Někdo má pejska proto, aby na něho upíral svoje psí oči, druhý ho má proto, aby cenil zuby na lidi, kteří mu projdou kolem plotu atd. Nemám nic proti tomu, aby to lidi dělali, ale děsí mne, že jich je tolik, tak strašně moc, že to svědčí o tom, že citově deprivovaná je velká část našeho národa a určitě nejen našeho. Nejde jenom o to, že se po psech neuklízí, problém je v tom, že tak vysoké procento lidí psa potřebuje! Vidím v tom civilizační chorobu.

Odp: Civilizační choroba
nikdo.nic5, 16.10.2007 14:40

Až nebudou zloději pak zvážím svou potřebu vlastnit psa.

Odp: Civilizační choroba
tlapka, 9.6.2009 10:36

A co jim místo toho psa nabidnete? Jen to že lidé „by se měli“ chovat k sobě lépe nebo nějakého jiného Bycha.

Lidi utratí strašně peněz za...
nikdo.nic5, 16.10.2007 14:48

Lidi utratí strašně peněz za psi....není to trochu jen ublíženost za to ,že na to mají? Mělo by se určovat co člověk se svýma penězma dělat smí a co ne? Lidi si prý místo dítěte raději pořídí psa?? a co tedy jsou ty obrovské množství rodin co mají dvě tři děti a k tomu psa? Tyhle rádoby zasvěcený analýzy jsou trapný.

Odp: Lidi utratí strašně peněz za...
Janacz, 5.12.2008 12:50

když někdo utratí za psa je to špatné a když utratí za drahé auto je to frajer.

Odp2: Lidi utratí strašně peněz za...
ivana Kozárová, 21.6.2009 12:26

Nejhorší jsou pak ti,co utratí zbytečně psa :-))

Hovnaři na pražských sídlištích
Honza z Prahy, 9.11.2007 16:17

Nejhorší jev, spojený s chovem psů na našich sídlištích (bydlím v Praze 4 - Modřany) je velké množství neuklizených exkrementů na chodnících a trávnících. Těmto pejskařům, kterým záměrně říkám „hovnaři“ vzkazuji: domníváte se, že sídliště a přilehlé chodníky a trávníky byly postaveny proto, aby se postupně vytěsňovaly děti a terotorium ovládli postupně pejskaři - hovnaři se svými miláčky? jakým právem nemohu své děti pustit na trávník a neustále jim musím zdůrazňovat, aby nešlápli do psího hovna ? Je věcí městské policie, že tyto hovnaře přísně netrestá. Ona by taková pokuta 10 000,-Kč za neuklizené hovno jistě měla kýžený efekt. Psi a obecně zvířata v mnohých případech fungují jako citová náhražka a s tím nelze souhlasit ! Dovolím si tvrdit, že se jedná o zneužívání zvířat, a to není dobré...

Odp: Hovnaři na pražských sídlištích
Janacz, 5.12.2008 12:51

a proč ty děti nemají vlastní hřiště, před domem se najdou i horší věci než psí ... exkrementy

Odp: Hovnaři na pražských sídlištích
Alexander IV., 6.12.2008 16:46

Tak tak...psi do města nepatří.

Odp2: Hovnaři na pražských sídlištích
Alfons, 7.12.2008 9:38

Psi a lidi patří do lesa.

Odp: Hovnaři na pražských sídlištích
tlapka, 9.6.2009 10:39

Pes není žádná náhražka, protože pes je pes. Je to hobby.

Po třech, rychle za sebou jdoucích...
ivan, 27.1.2009 13:49

Po třech, rychle za sebou jdoucích rozloučeních, jsem si poříil , tak jako předtím čeného ,,labrouše„. (sedm měsíců) Je výborně socializovaný, vnímavý, docela i poslouchá - rozumí několika povelům, ale v radostné emoci při vítání je takřka nezvladatelný. Lítá, vše bourá, na vítaného skáče tak, že po něm až vyběhne. Při jeho 40 kilech sa síle je to už problémek. Dostal jsem radu od kinologů, že mu mám vždy při snaze o výskok přišlápnout nohu, že si časem začne dávat pozor. Zatím nic. Vlasto nemáte nějakou fintu jak ho to naskakování odnaučit? ,,Labrouše “ jsem měl dávno předtím než se stali rozšířeným až modním plemenem. Proto jsem si ho zvolil, právě pro jejich klidnou povahu. Faktem je, že tento je po hlouhé době solo a ostatní vždy vyrůstali ve společnosti staršího psa který si je umravnil sám. Jestli víš tak poraď. Vím, že ho to časem přejde, ale jestli není nějaká finta jak tuto dobu zkrátit. Taky by mě zajímal , Váš názor, případně ostatních na kastraci. Rady vítám ode všech. Iv.

Skákání a kastrace
..., 9.6.2009 14:09

1) Psa unavit. Někdo s ním jezdí na kole a pes běží vedle bicyklu. Nedovolit mu skákat na člověka, třeba ho švihnout proutkem. Nebo jasně projevit nespokojenost ze skákání, nepohladit ho, nedat mu pamlsek, uhnout se aby doskočil do prázdna . Slušné přivítání na všech čtyřech nohách naopak pozitivně ohodnotit pohlazením a pamlskem.

Na cvičišti cvičit poslušnost na povely: stůj !, lehni !, sedni !, přines !, a třeba i to skákání přes překážky až téměř do vyčerpání jeho sil.

2) Kastrace u dobrého veterináře je možná. Následkem je zklidnění psa, avšak současně jeho dlouhodobé přibírání na váze a tloustnutí. Také následuje jakási charakterová netečnost.

Odp: Skákání a kastrace
tlapka, 17.6.2009 13:31

Zvířecí psychologové charakterový úpadek po kastraci popírají, naopak mají zvířata klid na lepší myšlenky. Takto to potvrdil i můj kocour Terminátor. Pokud nebyl kastrován nedal nikomu pokoj celou noc.

Odp2: Skákání a kastrace
ivana Kozárová, 21.6.2009 12:28

moje kastrovaná kočka mi od té doby nedá pokoj celou noc..... Je to asi individuální,jako u lidí :-(

Odp3: Skákání a kastrace
tlapka, 1.2.2010 8:37

To je zvláštní, povahové změny u Koček se příliš nevyskytují. Možná chce po Tobě něco co s tím nesouvisí.

Odp4: Skákání a kastrace
Juras, 1.2.2010 9:07

Já ty Kočkovy zas tak moc neznám. Ale asi to nejsou žádní svatoušci bez ohledu na kastraci ;-)

Odp5: Skákání a kastrace
tlapka, 1.2.2010 10:59

Kastrace pomůže každému, při nejmenším jeho sociálnímu okolí. V mozku vznikne více místa. ;-)

Odp6: Skákání a kastrace
Vlastimil Čech, 9.2.2013 10:11

A máte to vyzkoušeno na sobě a svém okolí?

Odp: Po třech, rychle za sebou jdoucích...
ivana Kozárová, 1.2.2010 1:22

Já jsem asi vadná,můj slepouš na mě občas skočí a já ho chňapnu a pomuchlám se s ním,je to kříženec vlčáka a kolie. Skáče jen na mě a mě to nevadí,beru to jako haptickej kontakt,když nevidí. Já bych počkala,až ho to přejde. A kastrovat bych ho nedala. Žádnýmu psovi jsem to neudělala. Fakt je,že občas prchli,ale zas se vrátili:-) Když sedím,leží mi u nohou a když spím,leží mi u postele. Když jsem pryč,čeká u vrat než přijdu,je to závislák,ale s ohledem na to,co si prožil,není divu. I když hladověl,nikdy nehltá. U veterináře poslouchá na slovo. Nikdy nebyl cvičen a přesně pozná,co chci. Nevynucuje si jídlo,když ví,že mám něco dobrého. Jednoduše mi dá packy na kolena a počká,jestli něco kápne. Jíme spolu. Jedno sousto já,jedno on. Čeká,až mu co dám.Nekňučí,neotravuje. Stará se o dvacetiletou hluchou fenu nalezence,kterou jsme před dávnými lety našli v příkopě.Život se psy je poučnej. Jeden pes nic neznamená. Tři psi jsou správná smečka. To u nás bylo léta. Bobeš umřel na embolii,když jsme čekali u veterináře,umřel mi v náruči. Tarzan umřel ve dvaceti letech na nádor v břiše,co perforoval do střev. Byl to bílej vlk... Vychoval celé generace koček. Kočky chodily rodit k němu do pelechu. Když jsme dlouho nebyli doma,naši psi sebrali všechny naše boty,donesli si je do postele a ulehli k těm botám a čekali.... Teď už mám jen kočičí a psí domov důchodců,ale nelituju. Jsou to zvířecí aristokrati a je s nimi dobře. Váš Labrouš se zklidní sám dobrým jídlem. A učte ho zachraňovat tonoucí. To dělala moje nyní hluchá fena - kříženec labradora s kokrem. Zachraňovala mě při plavání;-) Zdravím do dáli!

Nedávná zkušenost
..., 9.6.2009 10:44

Paní na venkově má na velikém vydlážděném dvoře tři psy. Má je tam celý den volně puštěné, bez obojků, bez psí boudy, bez ohrádky, asi je vůbec nevenčí.

Výkaly psů jsou všude po dvoře roztroušené tj. pod sušákem prádla, kolem stolku a židlí na sezení, zkrátka všude. Psi v tom běhají a naprosto neukázněně se s těmi špinavými tlapkami od ho.en vrhají na svou paničku a na každou návštěvu, která přijde. Psi této paní neznají žádný povel, na nic nereagují, skáčí nahodile na židle, skáčí až do výšky obličeje a paničku oblizují.

Paní jejich „lásku“ staví nad všechny vztahy s lidmi, protože prý, na rozdíl od psů, ji lidé zklamali.

Odp: Nedávná zkušenost
tlapka, 9.6.2009 20:19

asi se jí to takhle líbí, konečně je to její dvůr.

Odp: Nedávná zkušenost
Alfons, 1.2.2010 15:52

To je pravá svoboda !!!;-)

Odp2: Nedávná zkušenost
tlapka, 1.2.2010 16:33

Třeba se to líbí i těm psům. Můj dvůr- můj hrad.-

Chová-li někdo psa, jako psa, je to v...
Ditak, 12.7.2009 19:55

Chová-li někdo psa, jako psa, je to v pořádku a jeho věc, pokud tím neobtěžuje okolí. Má-li někdo psa, jako náhražku za něco..., obtěžuje jakkoliv ve svém okolí a ještě dochází k nepřímému týrání zvířete v důsledku neadekvátní péče, nesouhlasím!!!
Slušný člověk by měl ctít určitá pravidla a mezi ně uklízení exkrementů patří, zrovna tak jako nenechat psa pobíhat po dětském hřišti, nenechat psa očurávat pravidelně sousedovy schody, auto, atd.
Pes je smečkové zvíře, potřebuje společnost a „Alfa“ zvíře. Ruku na srdce, kolik času lidé, kteří chodí do práce a průměrně 8 hodin spí, opravdu svému psovi věnují? (I kdyby psi prospali 16 h denně, jak pejskaři rádi argumentují)
Společenství potřebuje většina zvířat, která si člověk domestikoval, tudíž i prase, koza a jiná domácí zvířata, která byla nebo jsou často chovaná osamoceně.
Zajímavý byl argument většiny pejskařů, které jsem oslovila v souvislosti s dodržováním výše uvedených zásad slušnosti: „Zvířata mají také svoje práva“, znělo z mnohých úst. Doufám tedy, že všichni tito pejskaři jsou vegani, nebo alespoň kupují bio, používají výhradně kosmetiku a čistící prostředky netestované na zvířatech, nenosí kožešiny a kožené boty... Pak by se dal i sem tam zapomenutý exkrement odpustit - třeba byla tma...
Nebo je to většinou tak, že moje práva, moje potřeby, moje pohodlí, jsou nadřazena právům druhých (tudíž i těch psích)?

Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 10.1.2013 11:22

Můj názor je ten, že nelze míchat zvířata a lidi a další způsoby života do jednoho pytle. Domácí zvíře nemůže nahradit rodinné příslušníky a Příbnuzní vůbec už nemohou nahradit zvíře. Zravna tak vypadají přirovnání „náhražkou rodiny je kariéra“ nebo „počítače“ nebo intenzivní sport, cestování.. atd

Odp: Nesouhlas s náhražkou
ivana Kozárová, 12.1.2013 11:12

Naprosto souhlasím. I toto je nesouměřitelné.

Odp: Nesouhlas s náhražkou
Juras, 12.1.2013 22:08

No ano, nahradit nemůžou, náhražkou být ale můžou. Stejně jako je náhražkou dudlík proti cecíku. Nahradit nemůže, jenom s dudlíkem by děcko umřelo hlady. Pro některá mimina je to ale náhražka dobrá, aby se jim dobře spalo.

Odp2: Nesouhlas s náhražkou
ivan, 13.1.2013 0:01

To mě připomíná.

Když po válce pan Soičiro Honda na kraji Tokia montoval v prkené boudě s jedním dělníkem na jízdní kola motory z elektrocentrál, aby mohli jezdit obchodníci na venkov pro potraviny do vyhladovělého Tokia, tak byla Jawa už respektovanou značkou a po uvedení ,,péráka na trh objednávky ze světa desetinásobně převyšovaly výrobní možnosti komunistama ukradené Jawy.

( Janeček- Wanderer, - nikoliv Waltr )

,,Soudruzi!..přece nepojedeme do komunismu na motocyklu!!

Pitomci nikdy nepochopili, že motocykl není malé nebo nedokonalé auto, ale že je to naprosto jiný ,,živočišný druh,, a stranickým rozhodnutím omezili výrobu a zarazili jakýkoliv vývoj a vývozy k solventním zákazníkům na už svoje získané trhy. Jawa v té době už byla konstruována jako integrální design a měla asi tak desetiletý konstrukční náskok před konkurencí která teprve hledala cesty vývoje.

Celý svět tehdy čuměl na neobvyklou obchodní strategii a čekal co bude.

Nebylo nic!!

V roce 1964 měl už Honda 64% celosvětové produkce motocyklů a fabriky po celém světě a to trvá dodnes. Dobré jméno strojírenské výroby (obecně) postavilo poražné Japonsko na nohy a stalo se strojírenskou velmocí už v době kdy u nás nosil nejmladší z rodu Hamrů vodu ve štoutvích od zamrzlé pumpy kravám a některá družstva přesáhla 3 Kčs na jednotku.

Láska ke zvířatům je s láskou v rodině nebo mezi lidmi naprosto jiným ,, živočišným druhem,, a je neporovnávatelná, stejně jako v uvedeném příkldě.

Láska ke zvířeti není ,, malé, blbé, nebo nedokonalé auto.

Píšu to sem s vědomím, že to někteří nikdy nepochopí. Nikdy!

Jurásku nezlob se, jenom jsem to na tebe cvaknul, to abys to nevzal na sebe.

Odp3: Nesouhlas s náhražkou
ivan, 13.1.2013 0:07

Věnováno Zákysovi pro zlepšení prokrvení.

Odp3: Nesouhlas s náhražkou
Juras, 13.1.2013 0:11

Já jsem jenom rozporoval význam slova náhražka. Když nebude mít motorkář k dispozici motorku a bude se chtít v něčem vrtat, vezme zavděk aspoň autem. To auto je náhražka, třebaže mu motorku plnohodnotně nenahradí.

Stejně tak když se někomu nedaří počít dítě, jako náhražku si třeba pořídí psa...

Odp4: Nesouhlas s náhražkou
ivan, 13.1.2013 0:23

Nebo když nemůžu mít psa, tak si pořídím aspoň dítě. :-)

Odp5: Nesouhlas s náhražkou
Zákys, 15.1.2013 19:54

Neokecávejte to. Pravdivější a úpřimnější je „když nemůžu, pořídím si aspoň psa“. Azor, Pudlík, Lila, oblíbený „nástroj“ zoofila.

Odp6: Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 16.1.2013 10:04

Jde o to, co se tím myslí „zoofil“. To je široký pojem. Mástroj k čemu myslíte?

Odp4: Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 14.1.2013 13:09

Nebo si může hrát počítačové hry ...

Odp5: Nesouhlas s náhražkou
Juras, 16.1.2013 7:45

Třeba BabyTycoon ;-)

Odp6: Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 16.1.2013 10:05

Nebo Diablo III. Prý už několik lidí při tom umřelo, že se zapomněli napít a najíst.

Odp3: Nesouhlas s náhražkou
ivana Kozárová, 15.1.2013 18:30

Je to tak. A žijeme v době náhražek. :-(

Odp4: Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 16.1.2013 10:06

Mně to třeba nevadí. Jsem s tím smířena. :-)

Odp5: Nesouhlas s náhražkou
ivana Kozárová, 16.1.2013 10:52

To je skoro mužské - mužné - stanovisko. Já zas pořád naivně usiluju o - alespoň zbytky - toho pravého. A pokud to jde bez náhražky,vydržím i dost.;-)

Odp6: Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 16.1.2013 20:40

Muži bývají také idealisti, ale já jsem ošklivě pragmatická, aspoň v názorech, ne že bych někomu ubližovala pro svůj prospěch.

Odp7: Nesouhlas s náhražkou
ivana Kozárová, 18.1.2013 18:59

Zdravotník musí býti pragmatikem. Jinak by nepřežil;-)

Odp8: Nesouhlas s náhražkou
Tlapka, 29.1.2013 18:25

No a hlavně se musí smířit s tím lidským neštěstím....

Pacientova nemoc =
%, 29.1.2013 23:48

= doktorovy peníze. Doktorovy peníze = doktorovo štěstí.

Z toho vyplývá dle matematické logiky:
Pacientova nemoc = Doktorovo štěstí.

Odp: Pacientova nemoc =
Tlapka, 30.1.2013 11:23

Nojo a co když je placen od hodiny jak je to v nemocnici? pak je to naopak.

Odp: Pacientova nemoc =
ivana Kozárová, 30.1.2013 12:29

Ano,ale nesmí se jednat o čínského lékaře na císařském dvoře.Osobnímu lékaři císařpána byl placen horentní honorář po celou dobu,kdy byl císař zdráv. Jakmile onemocněl,končila výplata. Ta se obnovila až se císař uzdravil...;-)

Odp: Pacientova nemoc =
ivan, 30.1.2013 22:13

Byl táta šťastnej?

Byl přece MUDr. v kasárnách jsi psal. Co peníze, dobrý, sypaly se?

Vyplývá z matematické logiky.

Odp9: Nesouhlas s náhražkou
ivana Kozárová, 30.1.2013 12:22

Protože o tom nejvíc ví právě on,taky tím nejvíc trpí,ale pacienti si to velkou většinou neuvědomujou,vidí jen sebe.Čím jsem starší,tím víc jsem vděčná všem,kteří berou na sebe toto břemeno a pečujou o naše zdegenerované tělesné schránky.Teď jsem přišla z nemocnice se zašitou hlavou,předváděla jsem svýmu psovi chůzi na ledě ,neb on nechtěl za žádnou cenu ven a už byl moc dlouho doma bez vyvenčení. Psováka jsem ven nevylákala,zato ta kebule.... No,sláma nevylezla,je to dobrý.A přijdu na ambulanci,tam milí lidé,nikdo mi nevyčítá,že otravuju a proč lezu na led,nikdo neřekne,babo seď doma....Anebo u zubaře,ten relax v křesle,někdo o člověka pečuje,ptá se,zda to bolí nebo ne...Jsme většinou nevděční pacienti. Jsem ráda,že můžu se svejma bolístkama za hodnejma lidma.:-)

Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
%, 31.1.2013 6:14

Můj blízký příbuzný takový byl. Pacientům dával přednost před rodinou. Ani telefonovat jsme mu do nemocnice nesměli. Plat bral pouze „socialistický“; od vděčných pacientů navíc zjara přijal pouze kytici vonícího bílého šeříku nebo kosatců, nic víc. Takže si za celý život pořídil pouze dva osobní automobily tj. 1 starou Tatru a pak 1 Wartburga. Avšak pacienty 2. den po operaci mandlí přistižené kouřící na chodbě jednoduše „seřval“, na ty si servítky nebral.

Léčit nemajetné lidi si dal za životní cíl jako 14ti letý chlapec, když mu umřela maminka na zápal plic, protože jí jeho nemajetný otec nezavolal a nezaplatil dobrého doktora.

Odp: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
ivana Kozárová, 31.1.2013 16:34

Pamatuju si doktory ze svého dětství. Nikdy mi nedali na hrudníček studenej stetoskop,nahřejvali ho na kamnech.Pracovali do posledního dechu a málo kdo věděl,jak jsou sami nemocní.Posedávali na kraji postelí u pacientů a povídali si s nimi.Asi to bylo tím,že na stole neměli počítač,či co.Nemyslím,že dnes nejsou takoví doktoři,ale zdá se mi,že je jich nějak míń.

Odp2: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
%, 31.1.2013 22:39

Ano, takové citlivé doktory popisuje i Karel Čapek v „Pohádce doktorské“:

„... ta víla měla tu zlomenou nožičku tak slabounkou, že jí doktor musel dlahu na ni udělat z křídla vážky, neboli libely...“ tak nějak to pan K. Čapek píše.

Člověku se při tom čtení tají dech nad tím krásným vyprávěním, kterému čtenář alespoň na krátkou chvilku rád uvěří.

DOBRU rád uvěří každý z nás,
protože Zla je příliš mnoho všude kolem nás.

Znáte tu pohádku přátelé ?

Odp3: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
ivana Kozárová, 2.2.2013 15:52

Taky věřím dobru. Kdyby člověk dobru a na dobro nevěřil,nemělo by smysl být na světě..A pohádky Karla Čapka si čtu čas od času znovu:-)

Odp4: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
Zákys, 4.2.2013 13:27

„Důvěřuj, ale také prověřuj“. Jinak se člověk změní bečící ovci. Pokud mohu, tak já si rád čtu Čapkův Zahradníkův rok. „Ženy jsou jako květiny.... Zakradníkův rok začíná posledmí odkvetlou sněženkou“. . ;-);-)

Odp5: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
ivana Kozárová, 5.2.2013 13:08

Před chvílí zde přestali padat sedláci. Půl hodiny byla tma a napadlo sedláků tolik,že sněženky zase honem zastrčily své něžné hlavinky.Teď svítí slunce ,na modré obloze ni mráček a nikdo by nevěřil,že byla nějaká tma. Psisko hrabe tunely v mokrém sněhu a na bříze se pohupují sýkorky,psisko objevilo kočku,kterou nevidí,kočka si z toho nedělá pranic,neb dobře ví,že pes nevidí a že ji nedožene.Sýkorky zas dobře vědí,že na kraje větviček se kočka nedosápe.Jen to už není moje kočka,moje Márinka leží pod bezinkou a spí spánkem nepřespaným,pod čistou bílou peřinkou,zabalená v bílém lněném lajntuchu po mojí babičce,kterej jsem měla v postýlce,když jsem byla malá.Ať mi nikdo neříká,že čas běží,on se jen točí.O čemž svědčí i Zahradníkův rok.

Odp2: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
Tlapka, 1.2.2013 10:11

Dřívější doktoři znali celé rodiny to bylo dobrý.

Odp3: Ano, i pečlivý a obětavý doktor se občas najde
ivana Kozárová, 5.2.2013 13:21

To mi povídej. Takovej Hausarzt v městysu mohl podchytit až tři generace. Zažila jsem to v Horních Rakousích. Tam když byla středa,nikdo si nedovolil MUDr. Grabenmüllera obtěžovat,neb se vědělo,že je na tenise. Ve středu se prostě nemarodilo,vydrželo se to do čtvrtka a basta.Ani umřít by si nikdo ve středu netroufl. A když jsem tam vyprávěla story v duchu seriálu Sanitka,nikdo mi ty české bláboly nevěřil. Přece doktor nemá zapotřebí riskovat svůj život v sanitce,tam stačí pomocný personál a ten pacouše dopraví k lékaři !!! Ani to mi nevěřili,že každá škola u nás má svoji školní jídelnu. Ještě v r. 2000 si děti k obědu nosily obloženej chleba...Moje řeči o školních jídelnách střízliví Rakušané považovali za propagandistický blábol,právě jako doktora pádícího v sanitce za pacientem....

Zlost doktora
%, 10.1.2013 22:18

Největší zlost má doktor na pacienta, který k němu nechodí ani dvakrát týdně, ani jednou za měsíc, ani třeba jednou za rok, a přesto žije, a bez léků.

Odp: Zlost doktora
Tlapka, 14.1.2013 13:10

To je sporné. Někteří lékaři mají platbu „na hlavu“ a mají rádi pacienty zdravé.

Odp2: Zlost doktora
Zákys, 4.2.2013 18:47

To jsou jako nějaké pohlavní pokrývky?

Odp3: Zlost doktora
Tlapka, 5.2.2013 16:29

To je pravděpodobné, ale jen ve Vašem případě :-)

Myslim že lidé ani moc nepřemýšlí nad...
Livrak, 4.2.2013 14:18

Myslim že lidé ani moc nepřemýšlí nad tim jestli je to bezpečnější a že pes neodmlouvá a nepřipraví o majetek. Prostě je hodně singl žijících lidí a tak si jednoduše pořídí pejska aby měli nějaké rozptýlení asi. Tahle doba která dovoluje rychlý pohyb z místa na místo a zábavu na každym kroku včetně internetu, nahrává k tomu že se lidé už tak nepotřebují. Jo jiný by to bylo kdyby nebyla televize, internet, rádio, mobily atd, to by se lidé zase měli potřebu setkávat. Můj názor.

Odp: Myslim že lidé ani moc nepřemýšlí nad...
Tlapka, 5.2.2013 16:30

Hlavně by měli potřebu se navzájem pomlouvat a intrikovat a manipulovat - možná TAKHLE je to lepší.

Psi a peníze
%, 5.2.2013 5:57

Z různých zdrojů vím, že 1 pes stojí svého majitele asi 12000,--Kč za 1 rok. Je nutné zaplatit psovi krmivo, očkování, návštěvy u veterináře a poplatek ze psů Obecnímu nebo městskému úřadu.

Kde na výdaje za psa ti lidé peníze berou ? Kdo má s tím zkušenost, prosím doplňte a upřesněte tuto zprávu. A jak je možné, že psa mají i někteří bezdomovci ? Kdo tj. který pracovník úřadu fyzicky kontroluje počet psů v domácnosti a zda byli opravdu řádně proočkováni dle předpisů ?

Domnívám se, že už je v ČR „přepsováno“ ! Za každými vrátky na poklidného pocestného štěká a cení zuby nejméně jedno psisko. Těch 12000,--Kč utratit na 1 psa za rok je škoda, měl by ty peníze spíše dostat potřebný člověk .

Odp: Psi a peníze
Vlastimil Čech, 5.2.2013 13:08

Řekl bych, že s tou cenou máte asi dobrý odhad... jistě někdo zaplatí míň, někdo víc... bezdomovec zaplatí nejmíň... a přestože ho- jakkoliv nepatrné- náklady na jeho psa omezují, tak bezdomovec psa drží... proč?
Snad hledá i homelesák duši, která ho opravdu a bezpodmínečně miluje...I pes se bude ochotně krmit odpadky jako jeho pán, i on bude strádat se svým pánem. Snad svému bezdomnému pánovi poskytne kromě lásky pes i trochu tepla za chladné noci...Neodvažoval bych se odsuzovat lidi za to, že chovají tuze moc psů... spíše by mne zajímalo, proč...
Snad je to taky povahou národní, snad jsme za staletí uvykli přítomnosti zvířat a soužití s nimi... těžko chovat v paneláku kozu, nebo včely (i když o včelím úlu na balkoně i králících ;-)) jsem slyšel...
Fakt je ten, že dcerka z Kanady se podivovala kolik že Češi chovají psů a jakých ras... V Kanadě jsou prý psi mnohem dražší než u nás, a dcerčin míšenec z útulku (pravděpodobně spíše odbytového střediska) stál víc, než zde rasový, (ale bezpapírový) pes... Řekl bych, že kanadští držitelé psích množíren mají dobrý byznys :-)
Nu, zkusme vyjmenovat důvody proč lidé chovají psy...
Potřebují společníka v osamělosti...
Potřebují společníka k dětem...
Potřebují pádný a pořádný důvod proč vyrazit ven...
Potřebují hlídače...
Cikáni občas nějakého psíka sežerou...
Někdo potřebuje psa pro svůj sport...
Bezdomovce psík zahřeje...
No o služebních a laboratorních, psech mluvit nebudeme, stejně tak jako o oněch šťasných psíčcích chovaných pro specielní potěšení dam...

Odp2: Psi a peníze
Tlapka, 5.2.2013 16:36

Lidi chovají psy, protože těžko si někdo může dovolit chovat koně nebo delfína !

Odp2: Psi a peníze
ivana Kozárová, 5.2.2013 22:07

Psa mám proto,že si mě vybral a nikdo jinej ho nechtěl.I to může být důvod. Povinnost člověka,kterej se stydí za to,že patří k druhu člověk zrádný,prolhaný a zabíjející.

Odp: Psi a peníze
Tlapka, 5.2.2013 16:33

Něco na tom je, ale který člověk může poskytnout takové služby jako pes? Nehledě k tomu, že člověk je přirozeně čichově defektní a má časté úrazy hlavy.

Odp2: Psi a peníze
ivana Kozárová, 5.2.2013 22:08

Stoprocentní pravda!;-)

Odp: Psi a peníze
ivana Kozárová, 5.2.2013 21:56

myslím,že investovat do psa je dobrá investice,za jistých okolností dám této investici přednost před investicí do člověka,je to moje svoboda. Investuju tak,že omezím svoji spotřebu.Můj pes je velmi skromný.Hřeje.Vede mě ve tmě,neboť nevidí a vše doma zná nazpaměť. Zdraví a zrak mu zničil jeho původní majitel.

Odp: Psi a peníze
ivan, 6.2.2013 6:31

Některé psy jsem si vzal protože se už narodili a jejich hovadským majitelům byla milejší flaška než přijatá zodpovědnost za ně. Pes nespáchá sebevraždu protože má hovadského páníčka a tak chodí s trvale prázdným břichem a žebrama jak varhany, zatímco debil svoji tlamu neošidí a nikdy mu nevyschne. Aspoň jednoho psa jsem měl celý život, krom doby co jsem bydlel v Praze a často jsem nebýval doma.

Za psa utratím asi tak 20 000,- ročně, ale v případě potřeby kolik je třeba.

Bad II. byl léčen na kvasinkový zánět zvukovodů, ale nakonec se ukázalo, že příčina je v zánětu mozkového kmene. Jeho záchrana byla věcí několika hodin, kdy mu na klinice ve Stodůlkách odebrali mozkomíšní mok a se vzorkama jsem musel být do dvou hodin v Plzni kde mu nakultivovali vakcínu na zakázku. Nabídnuté utracení jsem odmítnul.

Několik dní jsem se nevyspal kdy jsem mu ji podával přes zavedenou kanilu po dvou, později po čtyřech hodinách. Léčba stála asi 42 000,- Teď tu spí na zádech vedle mně. Prachy vem čert, ani jsem si na ně nevzpoměl, ale jsem rád, že to takhle dopadlo.

Peníze na psa beru v práci !! Prostě vyrobíme něco co někdo potřebuje.

Znáš to!

Levně nakupovat, draze prodávat a zdržovat platby za faktury.

Odp2: Psi a peníze
ivana Kozárová, 6.2.2013 10:19

Ivane,mám Vás ráda:-)

Odp3: Psi a peníze
ivan, 6.2.2013 16:45

Před asi deseti dny mě byl Platfus navštívit doma. ( Dámy určitě by se vám líbil ) Bad se předváděl, nosil mu dárky nebo ho měl Platfus za krkem. Na to, že se vydrápal skoro z hrobu je živej až až. Taky jsem Danovi / Platfus/ ukázal barák který jsem kdysi nabídl Romantikovi k bezplatnému bydlení. S beznohou Evou bydlím ve zobytněné garáži, ta by bez mojí pomoci skončila na ulici nebo v ústavu. Teď podporuju občasným příspěvkem paní ze sousední vsi, takové to na věčnou splátku, nebo i jiná zařízení. Na veterině vždy nechávám peníze na ošetření zvířat pro majitele kteří by si to nemohli dovolit. Většinou staří lidé se starýma zvířatama. Žédné megadary ale neustále někde něco. Nechápu, proč Romantik neustále útočí na lidi kteří někde někomu pomohou, ale ne zrovna africkým dětem nebo jemu.

Odp4: Psi a peníze
ivana Kozárová, 6.2.2013 22:23

Tak jsme podobný... Fakt je ten,že člověk má svobodu pomáhat,komu chce. Jakákoli doporučení v tomto ohledu jsou podivná...

Odp5: Psi a peníze
Tlapka, 7.2.2013 11:40

Případně vycházejí z nějakých dogmat.

Odp3: Psi a peníze
ivan, 6.2.2013 22:42

Považuju si toho.

Odp2: Psi a peníze
Tlapka, 6.2.2013 14:53

Fascinující příběh :-)

Odp2: Psi a peníze
Platfus, 6.2.2013 16:10

Tohle taky oceňuju. Bada jsem nakonec sám viděl a vůbec bych u něj zdravotní problémy nehádal. Hádám, že ti bude dělat radost ještě hodně dlouho :-). Moje žena je podobnýho založení a má moc ráda psy. Když jsme měli kokra Mikiho, tak jsme mu konec života aspoň trochu zpříjemnili operací šedýho zákalu na obou očích. Když je ta možnost, tak je to fajn.

Odp3: Psi a peníze
ivan, 6.2.2013 18:57

Moc chválím, vyřiď manželce, že si vašeho společného rozhodnutí velice považuju. Kdyby měli všechny děti takovéto rodiče, tak je docela fajn.

Před chvílí jsem se brodil mezi psími...
Zákys, 5.2.2013 14:16

Před chvílí jsem se brodil mezi psími exkrementy které přestal zakrývat milosrdný sníh. Jak k tomu ti psi přijdou, že jsou na ně úplně cizí lidé pořádně nasraní.Tady je spousta odborníků na psy a kupeckou matematiku. Mohli by konečně dělat něco užitečného a pokusili se spočítat kolik psi v ČR naserou za rok. Instruktivnější než váha bude rozměr krychle. Jediný pes, který mi přináší uspokojení a radost je „Bílý tesák“.

Odp: Před chvílí jsem se brodil mezi psími...
Tlapka, 5.2.2013 16:38

V exkrementech kolikrát horších se se brodíte celý život aspoň já teda jo.

Odp2: Před chvílí jsem se brodil mezi psími...
ivana Kozárová, 5.2.2013 21:58

Mám tentýž názor. Myslím,že je spíš přelidněno než přepsováno.:-(

Odp: Před chvílí jsem se brodil mezi psími...
ivana Kozárová, 5.2.2013 22:02

A mohli by vymyslet,jak tu kupici psích exkrementů ekonomicky využít. Sbírám to jen po svém psovi,ale musím přiznat,že toho je opravdu dost. Určitě by se z toho dalo něco narecyklovat,nějaké další granule zaručeně výživné pro zelené rostliny... brrrr..Nebo transmutovat na zlato;-)

Odp2: Před chvílí jsem se brodil mezi psími...
Tlapka, 6.2.2013 14:55

Jasně Ivanko. Exkremety byly přírodou vynalezeny pro hnojení rostlin, případně jiné transmutace. To lidi s nimi nepřirozeně nakládají a pak si stěžujou.

Odp3: Před chvílí jsem se brodil mezi psími...
Vlastimil Čech, 8.2.2013 17:02

Uvažujte nad psími bobky ekonomicky:
Hromádka bobků= byla původně kupkou granulí. Z kupky granulí byla zaplacena daň z obratu, ze zisku, DPH a kdovíco ještě.... Majitel psa ji koupil za zdaněnou mzdu a ze svého psa platí poplatek městu. Dále platí ze zdaněné částky povinná očkování ajiné návštěvy veterináře. Pracuje více, aby na náklady svého psa měl, než by pracoval, kdyby jeho psa nebylo. Jehom práce přináší celospolečenské výnosy, přínosy, benefity a vůbec blaho. Veterinář ovšem ze svého byznysu také platí daně.
Psí hovínko=Kalouskovo štěstí! Měl by ten parchant každé druhé psí hovínko políbit, jako zlatou minci.
Nu a pan starosta by měl líbat zase ta lichá hovínka. Navíc tím psovodi hnojí městskou zeleň a ušetří i na údržbovém hnojení... :-), takže by se měl ku každé kupce psích hovínek poklonit i Ekológista...:-)

Dášenka
%, 6.2.2013 5:59

Kdo miluje psy více než lidi, tak by sem na Svíci mohl na pokračování psát výpisky z knihy „Dášenka“ od Karla Čapka.

Tenkrát, když tu knížku slavný spisovatel psal, bylo asi mezi lidmi méně psů a jejich „produkty“ proto nebyly tak vidět.

Takže uklidňující pohodové řádky o pejskovi pana K.Čapka by zde na Svíci mohly příznivě působit na uklidnění některých povah vášněmi zmítaných Svícařů. Zejména těch, kteří slovy hrubě napadají své názorové odpůrce, nebo těch, pro které jsou všichni ostatní lidé opovrženíhodné NULY.

Nad „Dášenkou“ doufám, že ty zlomyslné pudy některých Svícařů pohasnou a jejich mysl se vrátí k zapomenutým citům, jako je soucit, radost ze čtení a vděčnost za společnost spoludiskutujících.

Odp: Dášenka
Tlapka, 6.2.2013 14:58

Které zlomyslné pudy máte na mysli? Ty co jsou pro psy nebo proti? Upřesněte.

Odp2: Dášenka
Zákys, 6.2.2013 15:27

Paní, to jsem pravděpodobně já. Těch „pudu“ je ve mně jako v koze, protože pořád odcházím . Nejraději číst na záchod. A co se týká těch psů, tak mi v sobotu sdělil kamarád, takto učitel, že mu studentka na otázku „řekni mi něco o Babičce Boženy Němcové“ studentka bezelstně odpověděla: „Babička měla dva psy. Jeden se jmenoval Kajetán a druhý Tyl“.

Odp3: Dášenka
Tlapka, 7.2.2013 11:42
Odp3: Dášenka
Tlapka, 7.2.2013 11:49

A proč jako v koze. Já znám jednu kozu a ta má dva pudy: Ožrat rostiny kolem a vylézt co nejvíc nahoru, ale jestli čte na záchódě to se jí musím zeptat. :-)

Odp3: Dášenka
ivana Kozárová, 7.2.2013 16:34

Taky čtu na záchodě. Mám tam dokonce rozečteno více věcí. Je to proto,že na záchod za mnou nikdo nesmí.A je tam tudíž absolutní klid ku čtení.Můj tatínek na záchodě i studoval a u toho kouřil.To jsem špatně snášela,ten smrad z cigaret.

Odp4: Dášenka
Tlapka, 7.2.2013 18:21

Já nečtu na z. nemám se tam o co opřít.

Odp5: Dášenka
ivana Kozárová, 7.2.2013 22:12

To je zděděný,můj táta tam četl taky a to i v dost velký zimě....

Odp6: Dášenka
Tlapka, 8.2.2013 9:41

Já jsem v dětství musela číst pod postelí, mama nechtěla abych tak strašně moc četla ale naučila se domácí práce- Bohužel nestalo se ;-)

Odp7: Dášenka
ivana Kozárová, 10.2.2013 12:13

Moje matka se o totéž marně snažila:-):-)Až život zaordinoval sám....

Pes zakousl batole
%, 8.2.2013 1:04

...říkali to dnes v TV.

Rodiče dítěte v ložnici v té době
se asi vášnivě věnovali dalšího dítěte „výrobě“.

A nehlídané dítě v obýváku zatím
tak dlouho rvalo psa za ocas,
až pes to dítě mezitím
v sebeobraně zakousl as.

Takže jak shora řečeno není „přepsováno“
nýbrž je zajisté mnohde „přelidněno“.
Falešná láska lidí ke psům
je životu nebezpečná batolatům.

V mnohých kuchyních totiž na podlaze batole
se psem ze stejné misky líže psí granule.
Rodičové moderní se tomu vesele smějí,
varování nedostatkem pozitivního myšlení nazývají.

A proto Haf, Haf, Haf,
ať žije pes Raf !

Odp: Pes zakousl batole
Tlapka, 8.2.2013 9:43

Kdyby jenom granule... dětem chutná kdeco všechno.

Odp2: Pes zakousl batole
Vlastimil Čech, 8.2.2013 11:20

No jo. Důchodkyně jely ze zájezdu a na cestu si koupily víno
Chatoneu dy Tetrapak a k tomu křupky „Rýpavého pedika“ (Pedigree pal).
Ale měl jsem známého, který opravdu granule pro svého psa ochutnával... Ještěže nebyl rybářem...

Odp3: Pes zakousl batole
Tlapka, 8.2.2013 16:53

Ake jedovaté nejsou tak se nepoškodil.

Psí piškoty.
%, 9.2.2013 2:55

Přátelé tj. pouze chudí a nejchudší,
až budete mít nouzi největší,
neleňte a do Zverimexu zajděte,
psí piškoty tam na pultu najdete.

Tuto psí krmi honem kupte,
domů odneste a třeba i smetánku k ní přidejte.
I tak si mnohem levněji na psích piškotech pochutnáte,
než když „Piškoty dětské“ v Marketu draze zakoupíte.

„Vrr, vrr, vrr, přede kolovrátek“,
tak tu vyšší daň ze státu vyrazíme nazpátek ! ( -: )
Haf, haf, haf,
každý pes, i politický, z toho bude „paf “. ( -: )

Odp: Psí piškoty.
Vlastimil Čech, 9.2.2013 10:03

Nemusíte mi věřit, ale viděl jsem bezdomovce, který pojídal přímo před hyper-super psí konzervu.
Do známé ostravské restaurace, jejíž specialitou jsou vepřová kolena, chodil o nedojedky prosit bezdomovec. Hosty okousané kosti ještě ořezával a zbytky vyvařoval na polévku.
Hubený byl ale jak lunt... tak nevím jestli se s někým ještě nedělil...

Odp2: Psí piškoty.
ivan, 10.2.2013 11:24

Jo, tak o flašku nebo pervitin.

Odp3: Psí piškoty.
Vlastimil Čech, 13.2.2013 9:19

:-):-):-)... Tak to je možné !
I když... ten pervitin je mládežnická droga...nebo ne? To je svinstvo co po něm tancují jako o život? Tenhleten chlápek byl spíš postarší... tak možná si to „barteroval“ za tu flašku!

Odp4: Psí piškoty.
ivan, 13.2.2013 9:30

Ta mládežnická je extáze, jinak taky taneční droga, pervitin je celkem jistě první liga.

Odp2: Psí piškoty.
Tlapka, 12.2.2013 13:54

Kočičí prý je lepší, ale musí se trochu osolit. Ale je možná dražší.

Odp: Psí piškoty.
ivan, 10.2.2013 8:02

Co to tu Romantiku šíříš zase za bludy!

Hlavně, že si můžeš neustále stěžovat třebaže si vymejšlíš kraviny. Chyť se za nos a běž se podívat do obchodu co stojej dětské piškoty. 8-12 Kč. Jsou v 5% dani ale ,,psí„ v 21%. Jedinej rozdíl mezi nima je, že ve zvířecích je přidané nějaké ,,vonidlo“ a je v nich méně cukru nebo žádný. Budeš se divit, ale jsou asi o polovinu dražší, než ty lidské. Zvířata mají jiné chutě a preference, ale krmení pro ně musí být stejně zdravotně nezávadné jako pro lidi jinak by se nemohli prodávat ve společných obchodech( sámoškách). Další rozdíl je, že se u nich nehodnotí senzorika, tedy konzistence a vzhled a jsou v 21% daňové sazbě. Je klidně možné, že z nutričního hlediska mohou být zdravější než lidské. Výrobce se totiž nemusí podbízet různými dochucovadly a barvivy. Pes nebo kočka si nebude stěžovat, že něco nemohla rozkousat a nerozhoduje se při nákupu.

Nedivím se, že mě nemáš rád. Mně kdyby někdo několik let říkal abych si nevymejšlel, nepomlouval a nelhal, tak k němu asi taky láskou nezahořím.

Hlavně neraď chudým a nejchudším nebo je uvrhneš do chronické bídy pokud se budou tvýma radama řídit. Ale básnička je to moc pěkná,- taková romantická.

S láskou bývalý bezdomovec ,,ivan".

Objasnění a Varování
%, 10.2.2013 23:12

Na vědomost dávám, že bestii z Romantika bezdůvodně vytvořil na Svíci pan VÁŇA, který tak trpělivě a vášnivě „bojuje proti třídnímu nepříteli“. Dělá to pro svou radost ta „slepičí prdelka“ mužského pohlaví ( -: ). A také proto, aby sám nad Romantikem vyniknul jako LILIUM ( -: ).

Odp: Objasnění a Varování
ivan, 11.2.2013 0:57

Dětské piškoty Opavia 240 g = 19.50 Kč.

Psí piškoty Bono 120g = 25 Kč.

Psí piškoty jsou o více jak 250% dražší, co je na tom třídně nepřátelského?

Když sem něco napíšeš, tak dolu připiš, že si nepřeješ dotazy nebo komentáře a nikdo se tě nebude na nic ptát.

Ptát se proč ?- je přímo v pravidlech Svíce. Přečti si je! Buď je dodržuj nebo nepiš o tom na co nechceš aby se někdo ptal nebo k tomu měl komentář. To není její pravidlo, to je přímo její smysl.

Odp: Objasnění a Varování
Tlapka, 12.2.2013 13:55

S tím nemohu souhlasit

Donár
%, 10.2.2013 23:37

Pes Donár, německý ovčák, byl odrostlejším štěnětem, když si ho strojvůdce ČD pořídil do rodiny. Babička denně na balkoně krmila Donára i čtyřletou vnučku Hanku hustou krupičnou kaší a stejnou lžící. Pes rostl a Hanka také. Donár však dospěl dříve než Hanka. A pak dostal od páníčka výcvik policejního psa. A začli se ho všichni bát. Donár proháněl slepice, děti i sousedky nesoucí usušené prádlo přes dvůr činžovního domu. Všechno, co mělo nohy, před ním prchalo pod kurníky nebo za dveře činžáku.

Jednou, po úspěšném léčení místním zvěrolékařem, z Donára u nich doma v kuchyni vylezla několikametrová tasemnice. Jednou si doma Donár spletl svou paničku s cizí paničkou, a kousl ji ve tmě v předsíni do jejího kyprého pozadí. Tím však „džbán trpělivosti“ páníčka přetekl a nechal Donára utratit.

A já se domnívám, že by zde na Svíci byl ten Donár občas potřeba, aby také někoho prohnal nebo se mu zahryznul do zadní partie. Co říkáte ? ( -: )

Odp: Donár
Tlapka, 12.2.2013 13:57

Nepravděpodobné.

Odp2: Donár
%, 14.2.2013 0:00

Teda Tlapko, to tedy o mně máte vysoké mínění, když se domníváte, že příběh „Donár“ se nemohl stát a tudíž že to je můj umělecký výmysl. Ale jste na omylu. Pohádkář nejsem, příběh se skutečně stal. Svědci příběhu bohužel nejsou v tomto čase a na tomto místě k dispozici.

Představte si, že já Vám na oplátku „vyseknu poklonu“ tvrzením, že je nepravděpodobné, že Vaši svěřenci v ústavu o vánocích snědli skleněné (nebo jiné umělé ?) ozdůbky z vánočního stromečku.
Tak, a jsme si kvit. ( -: ) ( -: )

Odp3: Donár
Platfus, 14.2.2013 11:07

Tak teď nevím, to s těma ozdobama někdo tvrdí? Nebo ses, abys dodal svým slovům na důvěryhodnosti, zase rozbásnil :-)?

Odp3: Donár
Tlapka, 14.2.2013 12:19

Samozřejmě je nesnědli, jenom rozbili. Nemuseli jsme odstrojovat.

Odp4: Donár
Vlastimil Čech, 14.2.2013 19:24

To byl ten stromeček, co ho ustrojený schovali do skladu a pak další rok vytáhli? Nebo to byla jiná historie co se tu probírala?
Hezké -tedy jestli byly dvě- jsou obě, ale ta s tím loňským stromečkem trochu smutná... To mi připomíná ty prefabrikované školní nástěnky.
Soudružka učitelka měla schované krásné nástěnky- tedy na papíře připravené a pak každoročně používané... jen trochu se aktualisovalo...4 špendlíčky a ejhle: další nástěnka.
„Vítejte ve škole“;„Podzim“ ;„Den znárodnění“; „VŘSR“;..... až do „Vysvědčení“.... první rok do asi dalo dost práce, ale vyplatilo se to.

Odp: Donár
ivan, 13.2.2013 11:12

Z této pravdivé zprávay o Donárovi není jasné kdo koho nakazil. Jestli holčička psa nebo obráceně, ale i tak mě tam chybí další subjekt. Totiž tasemnice má docela zajímavý život. K tomu aby se mohla u někoho zabydlet potřebuje mezihostitele. Její vajíčka přežívají v krevním řečišti a orgánech mezihostitele kde se dále dovyvíjí, ale zůstávají nedovápněná v latentním stavu vývoje. Teprve po konzumaci třetím subjektem se uchycují v tenkém střevě konečného příjemce kde se tepve buněčně dovápňuje. Tasemnice je členovec bez vlastní svalové hmoty, není to had aby mohl vylézt po úspěšné léčbě v délce několika metrů, ale rozpadá se se na jednotlivé články které jsou vylučovány postupně nebo odděleně. Tedy by musel někdo do krupicové kaše ty vajíčka dát úmyslně (kde by se tam jinak vzaly?) Ty by infikovaly mezihostitele holčičku u níž by proběhl jejích latentní vývoj a teprve po sežrání holčičky Donárem by se stal jejím hostitelem on, ale to není možné protože Donár byl socialistický předlistopadový pes a ty holčičky nežerou, jak vyplývá z pravdivé zprávy očitého svědka. Přes úspěšnou léčbu byl nakonec Donár za drobný přestupek utracen.

No řekněte, není tohle psí život! ?? ;-)

Odp2: Donár
Vlastimil Čech, 13.2.2013 11:29

i psové mívají HLÍSTY... :-)
no, metrové zrovna ne, ale znáte to... :-) v dětských očích mohl navíc ten hlíst míti i „tááákovehle zuby“... Četl jsem kdysi dětskou povídku (myslím psanou dítětem-školní práce) o tom jaké byly Vánoce... Největším zážitkem byla kapří zabijačka... myslím, že ten kapr byl něco mezi MobyDickem a Žralokem z Čelistí !!! A nejstrašidelnější bylo, jak ta uřezená kapří hlava ještě pořád něco chtěla říct!!
Dokonce někdy i vojáci vyprávěli co všechno v noci na hlídce viděli... ;-)... Pane Ivane, pan % je BÁSNÍK... v básních se vodník a mrtvolák dobývají do domu... psům lezou ze zadnice nejméně metroví červi, sbírají se plné koše drobků co nadrobí hladový zástup... a jaké je to hezké... netrapte básníka, nekamenujte... jsou jako ptáci, kdo jednou hodí kamenem...

Odp2: Donár
ivana Kozárová, 15.2.2013 16:14

Mám tady taky psí příběh : Žil pudl,jenž - věru právem jen - jménem Brutus byl obdařen.Ten jen do slávy rost - to pro svůj rozum a svou ctnost.Vzorem byl on mravnosti,trpělivosti a skromnosti.Hotový klenot v podobě psa. Tak poctivý! V duši měl nebesa. Pán jeho proto mu ve všem věřil,ba dokonce nákupy on mu svěřil v řeznickém krámě.Šlechetný pes košík pak v hubě nes. Do koše řezník mu vybrané vloží hovězí,skopové,vepřové zboží a jakkoli libě tuk pozavání,Brutus se nedotkne kůstky ani a klidně,v stoické důstojnosti,nese domů ten poklad masa a kostí. Však mezi psy i leckterý žije huncút,chamraď a kanálie - jak mezi námi,- z voříšků pakáž,jež v poctivost nenalákáš,ti kašlou na mravní libocity a zadají duši svou za kus kýty.A jednou tedy,když Brutus šel zas od řezníka a cestou spěl domů, tu na něho se vřítí spiklé to psovské krupobití...Košík s masem mu vytrhli rázem,nejvábnější sousta - bác,na zem! A chtivě v to utěšené žrádlo všechno to hladové psovstvo vpadlo.-- Zří Brutus klidně na tu pranici,jak slušno filosofu - šlechtici.Když viděl však,že jediného není,aby tam neměl psovské posvícení,tu on též na útrobu vzpomněl svou a chňap si pěknou kýtu skopovou......Ponaučení? I Ty,můj Brute,žereš - jak,i ty?Ba,příklad zlý,on věru ctnost nám špiní,- žere i on,jak žerou jiní....

Zase budu ten rypák co se ptá nebo...
ivan, 11.2.2013 1:42

Zase budu ten rypák co se ptá nebo komenuje. Promiň! Policejní psi se cvičí právě proto aby se nechovali svévolně, ale aby jednali pouze na rozkaz, ne proto aby proháněli lidi s prádlem po dvoře nebo hnali co má nohy. Takhle se chovaj právě psi bez jakéhokoli výcviku.

Jeden čas jsem bydlel v Tuchoměřicích a na Pazderně bylo psovodské výcvikové policejní středisko. Smyslem tohoto výcviku bylo právě potlačit u psů jakoukoliv svévoli a jednat pouze na rozkaz.

Pes cvičí s psovodem i někoik hodin denně po celý služební život. Kde si pan strojvůdce zjednal takový výcvik?

Odp: Zase budu ten rypák co se ptá nebo...
ivan, 11.2.2013 2:05

To středisko jsem našel na mapách. Tuchoměřice Pazderna. Objekt je samostatně v poli obrostlý topolama.

Nu, pane Ivane, nebuďte nevlídný...
Vlastimil Čech, 11.2.2013 8:10

Nu, pane Ivane, nebuďte nevlídný, prosím... pan % chtěl pravděpodobobně říci, že pes Donár chodil s panem majitelem někam na cvičák a pan strojvůdce svého psa naučil nějakou úlohu: třeba „zadržení“... Pan % píše básničky, pane Ivane... a tihle lidičkové to vidí jinak, než my lidén neromantičtí s okoralým srdcem...Navíc pan % nepíše, kdy se stalo, řekl bych, že snad byl chlapcem a tehdy je každý velký pes rovnou „vlčák“, každý pes, který zvládá základní povely „s policejním výcvikem“... pane Ivane, i Vy jste býval chlapcem a neříkejte mi, že Váš svět nebyl jiný, barevnější i zábavnější i hrozivější i laskavější...
Navrhuji Vám, abyste tu zprávu pana % bral třeba takto:
1-pan soused pracoval u dráhy (kdo pracuje u dráhy musí být přece rovnou STROJVŮDCE, to je víc, než ministr dopravy)
2-pořídil si velikého psa (skoro bych věřil, že byl ČERNÝ)
3-pes olizoval lžičku (to krmení psa krupičnou kaší a lžičkou by byl výkon do cirkusu)
4-pes rychle rostl
5-jednou mu vylezlo něco ze zadku a bylo to veliké
6-soused psa občas cvičil (špatně :-) )
7-pes štěkal na sousedy a kousl manželku majitele psa (chudák majitel!- to muselo být tóčo:-))
8- pes byl utracen (chudák pes)
Nechci se nijak dotknouti pana %, ale básníci jsou jiného naturelu a tam kde my vidíme zaplevelený trávník oni vidí kvetoucí louku...Jejich obrazotvornost je jiná... ostatně ovšem pokud se týká piškotů... myslím ta DPH byla měněna docela nedávno- nemýlím se? Ta moje historie se psí konzervou taky není data nejnovějšího...
A navíc ono i ten piškoty pojídající homelesák si mohl zmýlit velikost balení, nebo kdovíco...Ta historie „O velkém psu Donárovi“ má, podle mne, všechny znaky dětského-básnického vidění světa... Pane Ivane měli bychom možná básníkům-romantikům závidět.

Odp: Nu, pane Ivane, nebuďte nevlídný...
Vlastimil Čech, 11.2.2013 8:19

Hmm... tohle jsem špatně připojil... ale dovolte o piškotech ještě jednu poznámku: Měli jsme návštěvu vnuka a vnučky z Kanady. Odmítal chlapec jíst dětské piškoty s tím, že psí žrádlo nechce :-) , když viděl že tím odměňuju svou Becky (dej-jí-pánbu-nebe)
Jinak ovšem Opavia výrobky tihle vnuci milují a posíláme jim to v takových malých balíčcích...

Vysvětlení:
%, 11.2.2013 22:34

1) Velké balení piškotů pro psy je asi zejména proto levnější, protože je několikrát větší než malé balení dětských piškotů. Je možné, že to velké balení piškotů pro psy všude neprodávají. Teda u nás ve Zverimexu mají nejméně 1000gramové piškoty pro psy. I prodavačka Zverimexu mi potvrdila, že jsou levnější přepočteno na hmotnost, než Dětské piškoty.
2) Příběh o Donárovi se skutečně stal. Bylo to však v dobách dávno před r. 1989. Takže obdivovatel současného režimu může být klidný, protože se jednalo o „špatného páníčka i špatného psa předsametového“ ( -: ). Teď už jsou psové „jiní lepší“ ( -: ), teď už je i jejich výcvik „jiný a lepší“ ( -: ), teď už psi po výcviku pouze občas „zakousnou batole“ ( -: ).

A kromě toho příběh o Donárovi byl napsán pro pobavení Svícařů. Cílem autora nebylo vypracovat ani diplomovou ani jinou vědeckou práci.

Má pravdu pan Vlastimil Čech v tom, že „exaktnost“ toho příběhu je samozřejmě pouze do té míry, jak příběh ze svého zážitku a z doslechu od lidí tenkrát dětský autor mohl pochopit. A to je snad chyba ?

Žádný z přispěvovatelů na Svíci své příspěvky nepíše jako úředně ověřené dokumenty. Kam bychom přišli. I např. světoznámá novela „Babička“ je pravdivá pouze částečně; i „Babička“ je výsledkem dětského vnímání světa a vzpomínkami z dětství autorky BN.

Odp: Vysvětlení:
Tlapka, 12.2.2013 14:00

A tak se snadno dostal % až na úroveň Boženy Němcové :-):-)

Odp2: Vysvětlení:
ˇ, 13.2.2013 23:29

... a Tlapka se dostala ke dvěma smajlíkům. Jednou větou a bez vysvětlování. To je teprv „ super úroveň“ !

Odp3: Vysvětlení:
Tlapka, 14.2.2013 12:22

No co - oboje jsou umělecká díla, která nesledují přesnou realitu, to si umělci mohou dovolit, protože sledují hlubší realitu.

Odp4: Vysvětlení:
Vlastimil Čech, 15.2.2013 10:12
.
., 20.2.2013 5:54

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru