Malé úvahy o problémech kolem nás

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Za gulášek"

Odpovídáte na příspěvek:

Každému podle zásluh
juzek, 21.2.2007 15:28

Přestože pokládám vaše komentáře za dost ujeté, nebudu se dále vyjádřovat. Své jsem napsal a mám tu už nějaké zkušenoti. Jen snad malý dodatek: každý věděl, co si slušný člověk může a co nemůže dovolit - včetně Nohoviců a Kanyzů. Proto nemají právo na nějakou shovívavost. Pro mne i ten Sabina po sto padesáti létech zůstává člověkem hodným pohrdání. O udavačích z časů protektorátu a nástupu vražedných komunistů nemluvě . Nehodlám mít jiný metr pro někoho jen proto, že umí třeba zpívat a psát písničky (o to huře, že písničky převážně s mravním apelem). Copak nevidíte, jak všelijaké estebácké (jednou přijdou na řadu i kagebáci) bestie jsou vytahovány ze svých děr. To i k nim chcete být hodní stylem „co jsme si, to jsme si“. Nebuďte trapní.Ať nese každý svou odpovědnost, ikdyby
byl laureátem Nobelovy ceny. Fízl zůstane fízlem, byť by mu postavili mauzoleum.Tlaky byly na spousty lidí. Mnoho z nich prožilo život v ústrani, v emigraci, vnitřní i vnější, někteří i za katrem pro své přesvědčení,aby si uchovali přesvědčení a statut mravního člověka. Za to, že byl fízlem(a možna je furt), musí nest odpovědnost každý, i paní Janou a dalšími milovaný Jarek, neboť spáchal hnusárnu z největších.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.