Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

14.2.2007 9:56

Jaký si to uděláš, takový to máš ...

Nejdříve mne zaujal článek Čeho se bojím. Už, už jsem chtěla oné dobré nešťastné bábince napsat o zkušenostech se „svými“ staroušky. Naštěstí dříve, než jsem ji začala obtěžovat se senilními radami, zjistila jsem, že je to osmnáctileté kotě! Nechápu, proč se bojí zrovna stáří. Proč nemá obavy z toho, zda bude mít práci, která ji bude bavit, střechu nad hlavou, upřímné přátele, zdravé děti, spokojenou rodinu. To vše a mnohem více dobrého i zlého stáří přece předchází.

Druhý článek – Deprese zítřka - byl na podobnou notu. Tady už jsem se nacházela. Nedostatek finančních prostředků limituje kreativitu života, dostává jej do stereotypu a ten je – dle mého – jednou z příčin „blbé nálady“. Získání dostatečného množství finančních prostředků zase vyžaduje spoustu času, i když někdy dělá člověk od nevidím do nevidím a prachy taky nevidí :) A to je další příčina depresí – lidé makají jako diví, pořizují si drahé vily, auta, vyjedou na pár dní na luxusní dovolenou, ale nemají čas spolu žít. Zakusila jsem obě polohy – uštvanou manažerku s tučným kontem i sociálku. Obě životní etapy jsem si zvolila dobrovolně a nelituji toho. Ano, mám dnes starosti, na co dříve šetřit – stavební spoření na budoucí nutné opravy starého domu, penzijní fond na dobu, až od státu dostanu 30 % současného podprůměrného platu, na domácnost pro případ, že jeden z nás onemocní a budeme nuceni žít z „nemocenské“ alias almužny, na zuby, klouby, na své záliby, koníčky, dovolenou, knihy, nový počítač, či dceři na studia, na její novou domácnost …??? Knihovnu bych však už dnes za banku nevyměnila.

Zaujal mne článek Starci na webu (LN, 10.2.2007), kde si mimo jiné jistý Prof. Souček stěžuje, že ze své penze 8.000,- si nemůže dovolit dávat deset procent na placení internetového připojení, že nemá na to, aby si pořídil počítač, ale jedním dechem dodává, že vnukům na ně přispěl částkou 50.000 Kč. Úspěšný vědec a šel do penze bez úspor? Vzdělaný člověk a souhlasí s tvrzením, že investice „do něj“ je mu líto, že už to nepotřebuje?

Naopak včera jsem se v Internetové školičce pro seniory dověděla, že dva z nich komunikují se svými dětmi pomocí internetového telefonu a dokonce webkamery. Týden co týden žasnu u počítačů, při tréninku paměti či na seminářích nad vitalitou „mých“ staroušků. Tohle vypovídá o jediném – jaký si to uděláš, takový to máš.

Ano, mívám čas od času depky. Jsem člověk a nic lidského mi není cizí, pravil již kdysi klasik. Ale mám to štěstí, že mne profese nezavírá mezi čtyři stěny, že mohu být mezi lidmi, kteří mi dovolí čerpat z jejich optimismu a já se naopak snažím mírnit jejich bolístky. I když stačí jedna srážka s blbcem a je po pohodě. :)

Bedzva napsáno,energie...
ivan, 14.2.2007 21:39

Bedzva napsáno,energie ,nadhled,zkušenost. Šedesátá léta a počátek sedmdesátých let byla ve světě doba uvolnění ,odpočinku a nových technologíí.Světu se dařilo a vypadalo to,že se bude už jenom tančit. 1963 patřil určitě k těm dobrým.

Vitalita staroušků.
Alfons, 6.7.2010 12:34

...seminářích nad vitalitou „mých“ staroušků......a jestlipak ti starouškové akceptovali výzvu Mádla a Issové? Podle toho se pozná jak chápou dnešní společenský vývoj.
Tema na Skype 1-koho budeme dnes pomlouvat...2-Kam ten náš stát spěje...3-kdy to tady konečně krachne..4-jak nám vržou klouby...5-nadávání na zdravotnictí, hlavně na poplatky...6-Ti mladí dopadnou až budou starší..7-tohle za totáče nebylo.. 8-jaké šmejdy prodávají v obchodech a za jaké ceny, atp. Temat je hodně. Ale nejčastější je tema nespokojenost s dnešním stavem společnosti a vzpomínky na dřívější doby a porovnávání dříve a dnes. Je to lepší než sedět venku na lavce (které jsou k vůli bezdomovcům zrušené), nemusí se nikam chodit a pěkně se po Skype posílají odkazy, obrázky atd.

Odp: Vitalita staroušků.
Alfons, 7.7.2010 4:12

No a dnes jsme si pěkně na Skype popovídali a tom, jak jde do kytek péče v domovech důchodců atp. na konkretním případu a jak známému uřezali na noze všechny prsty a jak se jeho manželka stará jak o něho tak i o matku. Samozřejmě to nezvládá a v bytě to nevypadá nadvakrát. Roztomilí staroušci si „užívají“ života. Reportáže z konečné fáze života se zde moc neobjevují. Takž to je pro oživení diskuze. Mám velmi rád prezentační idylické záběry tančících a usmívajích se staroušků v krásných penzionech s dokonalou péčí. Realita je PONĚKUD jiná a čím dál víc jinější. Rozjásané články na toto tema se mně zdají nějaké divné.;-)

Stala se taková věc na jaře jeden strší...
iva, 7.7.2010 8:00

Stala se taková věc na jaře jeden strší muž něco přes sedmdesát po nějakém vyšetření měl obavy o své zdraví. Byl nevrlý na svého vnuka, kterého hlídá svému synovi. Ten se momentálně rozvedl a má dítě ve střídavé péči se svou ženou, ale vlastně ten týden kdy ho měl hlídat ho vždy hlídali jeho rodiče a tento dědek. Twen týden byl dědek na svého vnuka moc nevrlý, ale nakonec výsledky dopadly dobře. Vždy jsme si říkali, jak to bude synek dělat až se rodiče ztratí a on se bude muset ten týden starat o svého synka. Měl ho rád, ale začala mu druhá míza či jak a začal si po rozvodu užívat nového života. Ne nadlouho. Ten to víkend jeho život skončil. Jel na vodu do Jižních Čech a cestou zpátky dostal řidič mikrospánek a on zemřel na zadním sedadle, nebyl připoutaný. Stalo se to tohle pondělí zřejmě v noci. Myslím, že jeho syneček ještě ani nechápe, že už tátu neuvidí. Pořád jsme si říkali, že si užívá a ještě jsme byli zlí, že ho na tu vodu nebral ssebou. Staří si myslí, že musejí omřít, ale ti mladí zas žijou tak jako by měli smlouvu s dáblem na sto let.

Odp: Stala se taková věc na jaře jeden strší...
Alfons, 7.7.2010 16:07

....ale ti mladí zas žijou tak jako by měli smlouvu s dáblem na sto let.....potřebují adrenalin!! To je teď v módě. Extrémní sporty a jiné možnosti sportovní sebevraždy dnes frčí a lákají mladé lidi aby byli IN. Když si díky své moderní blbosti rozbijí huby, rádi si ze svého zaplatí lékařskou péči, převozy vrtulníkem atp. Přece na to mají.;-)

Odp2: Stala se taková věc na jaře jeden strší...
Tlapka, 13.7.2010 11:34

Asi se takto snaží bojovat proti přelidnění.

Don Cristóbal se laskavě usmíval s...
Alfons, 13.7.2010 11:50

Don Cristóbal se laskavě usmíval s útrpností.TLAP;-)

Odp: Don Cristóbal se laskavě usmíval s...
Platfus, 13.7.2010 12:15

Sleduju, že Alfons ty vedra nějak těžce nese, blouzní a mluví v jinotajích i před sebou :-). BLAF BLAF

Odp2: Don Cristóbal se laskavě usmíval s...
Tlapka, 15.7.2010 13:21

Myslím že jsou to nějaké citace z literatury. Chce nám naznačit že je vzdělaný a to on opravdu je.

Tváře mu hořely, chřípě jeho se šířily...
Alfons, 13.7.2010 12:37

Tváře mu hořely, chřípě jeho se šířily a chvěly a najednou hle!! Džob na 4 roky je jistý. Zase bude na jídlo.:-(

Odp: Tváře mu hořely, chřípě jeho se šířily...
Tlapka, 15.7.2010 13:27

Tak buďto Hříbě nebo Chřípí, literáte. Vzor Znamení (stavení).

Odp2: Tváře mu hořely, chřípě jeho se šířily...
Alfons, 15.7.2010 14:47

Originál je Chřípě, milá guvernantko.;-) Vzor BLBĚ.

Odp3: Tváře mu hořely, chřípě jeho se šířily...
Tlapka, 15.7.2010 14:52

Fascinující teorie :-)

Odp4: Tváře mu hořely, chřípě jeho se šířily...
Alfons, 15.7.2010 17:15

Buďte ta laskava, madame a dopřejte mi krátké s vámi rozmluvy.;-)

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru