Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Zamyšlení nad pojmem demokracie"

Odpovídáte na příspěvek:

Tak jsem si to celé přečetl o...
Neuvedeno, 19.5.2012 22:57

Tak jsem si to celé přečetl o demokracii, bylo to většinou psáno již drahně dávno. Přesto je to zamyšlení docela zajímavé.
Podle mne se přisuzuje zde moc teorii o zednářství atd,
Řekl bych, že jde o to, že každý národ si přál založit samostatnou skupinu, která by hájila jejich zájmy na určitém území. Nebo každá náboženská skupina se snažila o totéž. Tak vznikaly státy. Stát by měl být tedy skupina zhruba stejně smýšlejících občanů na určitém území. Tato skupina se pak ohradí proti jinak smýšlící skupině a vytvoří hranice, aby zbytečně nedocházelo k válkám a sporům. Ještě né tak dávno v těchto státech panovali králové a císaři a později, když už skončil feudalismus a nedalo se to již s králi táhnout, protože brzdili rozvoj výroby vznikl kapitalizmus a s tím vláda lidí vlastnících majetek. Tato vláda se nazvala demokracií, protože už nevládli šlechtici, ale stala se vládou nešlechticů, jak by řekl nový otec vlasti.
Tato vláda byla skutečně zvolena pomocí voleb. Jenže, aby zvítězili ti co mají největší majetek, tak vznikla nutnost příspěvku na volební kampaň, protože i kdyby to nebylo umožněno, tak by se to potajmu dělalo, aby nejbohatší skupina vládla.
Původně byly hranice téměř hermeticky uzavřeny, protože doprava byla mizerná a přes kopce se špatně jezdilo drožkami, tak demokracie byla v rámci této země.
Jenže jak se doprava zlepšovala, tak vznikal obchod a také cestování a také mezinárodní společnosti a firmy. Tím se stala i demokracie mezinárodní a v každém státě pak vládne né vláda této jedné země, ale podváda celého demokratického kapitalistického seskupení, které je vojensky scelené.
Tato vláda se sice tváří jako vláda toho konkrétního státu, avšak jen na oko, protože tomu tak být ani nemůže. Prostým lidem, ale uvádí, že je to samostatná vláda, aby vypadala více důvěryhodně. Jenže každy může vidět, že je vždy někým dokopána, aby tu zaplatila obrovské pokuty v Hágu, nebo aby se řídila nadnárodními směrnicemi EU, nebo, aby vojáci šli bojovat do cizí země i když naše země s tou zemí nemáme ani hranice.
Aby byli zvolení ti praví poslanci, k tomu jak jsem řekl slouží příspěvky na volební kampaň, které jdou s těchto nadnárodních firem. Tím tyto firmy v podstatě ovládají celou Českou republiku.
Tyto částky na volební kampaň musí být tak silné, aby se tyto nadnárodní organizace prosadily a mohly pak stát ovládat.
Jenže, kde vzít tyto peníze a nekrást. To prostě nejde. Tak se musí ohýbat všechny ty státní soutěže. Musí se vytvářet dotační programy řízené nadnárodními vládami atd.
No a občas se něco provalí. Takže pak se tento nešika musí zavřít, ale je pak dodatečně odměněn za to, že nemluvil. Kromě toho se však také při tomto ohýbání práva poztrácí spousta peněz jako odměna za mlčenlivost.
Jenže základní princip státu je ten, aby fungoval, tedy, aby se nezhroutil. Tento princip vyžaduje, aby skutečně pracující část obyvatelstva uživila tu nepracující. Dál, aby tato skupina pracující byla stále tak výkonná, aby i dlouhodobě po generace uživila tu nevýkonnou část obyvatelstva. Zde je tedy potřeba, aby stát zadlužením nezkolaboval a aby životní úroveň se vyrovnala sousedním státům, kam by obyvatelstvo mělo tendenci utéci, kdyby se tak nedělo.
Všechno toto se děje jen v omezeném území, které se nazývá „ ta správná demokracie“. Avšak na zeměkoouli ještě existují třeba i jiné kapitalistické seskupení, kterým se říká „ ta totalitní demokracie“ Jsou od sebe odděleny hranicemi samostatně vládnoucích skupin držících odstrašující válečný zbrojní arzenál. Tedy jde o různé státy s různým seskupením atomových zbraní, kdy tyto státy si již na sebe netroufnou, protože by vzniklo vzájemné atomové zničení. Vznikly tedy určité atomové monopoly, které opanovali určité území a lidé na těchto územích slouží na těchto územích těmto vládnoucím skupinám, které s lidmi zacházejí podle svých možností. Zase tak zle s nimi zacházet nemohou, protože pak by tito lidé neměli děti a nebylo by kdo by vyráběl. Takže i tito vládnoucí moc možností nemají. Přesto se však leckterý kope do zadku a má se náramně dobře a dokonce se ani moc nesnaží, aby byl schopnou řídící osobou.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.