Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Zamyšlení nad pojmem demokracie"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: Vláda lůzy!
ivan, 22.3.2007 0:59

Oligarchie nemá s nacpanejma kapsama nic společného! Takto jsou v Rusku označováni vzájemně si prospěšní lidé,politici a generálové kteří tvoří organizovaný zločin, nebo jím jsou ovlivněni. Toto pojmenování je mylné a nemá se skutečnou oligarchi nic společného.
Představ si skupinu ne 200,ale 2O lidí,kteří nejsou delegováni politickými stranami,ale jsou zvoleni přímou volbou. Ti nesou veškerou zodpovědnost a řídí stát, rychlost jejich rozhodování je mnohem účinnější a přesto má prvky sebekontroly. Když budu mít v autobuse 200 volantů tak nepojedu bezpečněji. Menší skupina je pružnější v rozhodování a je snáze kontrolovatelná veřejností,je na ní lépe vidět. Jak se ukázalo, při několika měsících nevládnutí politici začali mít obavu ,že si lidé všimnou ,že se bez nich klidně obejdou i nadále. Řešení stranických a palamentních problémů není řešení státních,ale jejich vlastních.Nejsem naivní a nepředstavuji si ,že k tomu kdy dojde,ale představa ,že řídí stát zodpovědní a vážení lidé je hezká a příjemná.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.