Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Míří světový četník k totalitní světovládě?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp14: Odpovědi na zvídavé otázky
Martin K., 4.5.2008 22:12

K tomu materiálnímu zabezpečení, to bych nepřeceňoval, Hitler při jedné příležitosti (tuším snad při vzpomínámí na své bývalé kamarády z SA) řekl, že Ti nejkvalitnější lidé vyrůstají v těch nejnuznějších a nejméně příznivých podmínkách.

Takže podle Vás jsou například domorodí obyvatelé afriky, střední a jižní ameriky nebo asie nesvobodní? No v cestopisech třeba lze vidět chudé afričany, domorodce nebo indiány, jak tancují kolem ohně, žijí, mají rodinu, vychovávají děti, mají co jíst, někde bydlí, mají kde spát, asi i pro to něco dělají (no živnostňák a bankovní účty asi nemaj). A přitom se třeba celý život nehnou z vesnice. A jestli se cítí šťastní a svobodní, nebo jestli potřebují kariéru, možnost měnit zaměstnání a cestovat k pocitu svobody, to nevím. Ale myslím si že nepotřebují a že i takto mohou prožít slušný život jako slušný člověk.

Na druhou stranu Japonci (to budete asi vědět, já to mám pouze z doslechu a z dokumentů) jsou prací posedlí lidé (kdo normální by zemřel vyčerpáním prací - karoši?). Ale zase můžou cestovat, žijí materiálně slušně zabezpečený život, budují kariéru. A mohou také prožít slušný život jako slušný člověk.

Kdo z těchto dvou (japonec a indián) je šťastný, a prožívá slušný život? Podle mě oba mají možnost být šťastní a prožít spokojený a slušný život jako slušný člověk.

Ale dle Vás, pokud chápu správně, si afričan nekoupí televizi či auto, a tudíž NEMÁ a nikdy nebude mít možnost žít slušně, dle Vás materiálně a kariéristicky slušný život? Alespoň do doby než začne podnikat a nakupovat spotřební zboží?

Podmínkou slušného života nemusí být nutně materiální zabezpečení. Ale vy zaměňujete pravou svobodu se svobodou konzumovat.

A buřiči proti aktuálnímu režimu to mají špatné v každé době, ať za první republiky, kdy žrali olovo z pušek četníků (Duchcov, Most, Krompachy, Frývaldov, Ardánovce, Košůty ...), či v USA z pušek národní gardy (4. května 1970 v Kentu v Ohiu, USA). V padesátých letech u nás, či v USA (období McCarthismu), kde se propouštělo za zaměstnání, pronásledovalo, zavíralo a popravovalo za politické názory ve vykonstruovaných procesech (nutno podotknout že u nás došlo v sedmdesátých letech ke zmírnění trestů či rovnou k rehabilitaci, byť spíše symbolické - což se ale často opomíjí, a v USA to nejhorší období temna zase skončilo i díky nezávislé televizi a nezávislému tisku, čímž ale neomlouvám bezpráví na nevinných lidech u nás ani v USA), nebo v britské okupační zóně kdy těsně po 2.sv.v. byli britskou tajnou službou brutálně mučeni lidé podezřelí z komunismu, z nichž většina ani komunisty nebyli, v roce 1989 na národní třídě, v roce 2000 v Praze při zasedání MMF, v Janově v roce 2001, nebo na Czechteku v r.2005 atd.

A pokud jste chtěl uspět tenkrát musel jsem přijmout ideologii kolektivismu a vedoucí úlohy jedné strany, pokud chcete uspět dneska, musíte zase přijmout ideologii peněz, individualismu a ekonomické racionality. Je to podobné.
Tenkrát jste nemusel být ve straně a mohl jste prožít slušný život, dnes nemusíte být podnikatel a také můžete prožít slušný život. Pokud jste tenkrát chtěl víc (materiálního zabezpečení) tak jste třeba vstoupil do strany, pokud dnes chcete víc (materiálního zabezpečení) tak začnete podnikat. Je to jen na Vás.

Dobrou noc a hodně štěstí (Good Night, and Good Luck)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.