Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Míří světový četník k totalitní světovládě?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp12: Odpovědi na zvídavé otázky
Mirek, 1.5.2008 0:42

V roce 1971 jsem doputoval do USA a na jedne univerzite jsem s uzasem zjistil, ze se tam zacali premnozovat marxisti. Byly to rozcapene deticky z prachatych rodin, ktere se potrebovaly intelektualne vybourit a vzeprit, no tak studovaly Kapital a cetly Lenina (ani ten MacCarthy totiz ty knihy nedal na index).
Moc jsem si jich nevsimal, uz proto ze jsem nebyl jejich vekova kategorie. Ne tak oni. Kdyz zjistili, ze jsem z CSSR, chteli mermomoci vedet, jak to u nas za tou oponou vlastne chodi. Nejdrive jsem si rikal, ze nebudu hazet perly volum, pak jsem si rekl, ze bude prca a nechal jsem je, at se ptaji. Odpovedel jsem jim po pravde na vsechny otazky ohledne voleb, socialniho systemu, cestovani, strezenych hranic, prelozil clanky z Rudasa, atd. proste jsem jim nalil cisteho vina.

A oni (vyrostli v USA) proste nemohli uverit, ze tak pitomy rezim vubec muze existovat, vzdyt Marx s Leninem to tak krasne napsali. Nastesti z toho ty decka behem nekolika let vsechny vyrostly. Dneska ridi firmy svych otcu nebo zalozily vlastni podniky, a kdyz se obcas potkame a prijde rec na minulost, tak se smeji ci cervenaji.

Doufam, ze i M.K. se jednou pri pohledu zpatky zasmeje a pak v klidu dopise treba vyrocni zpravu pro akcionare sve firmy (tedy az dostuduje to knizku o ekonomice).

A to bude opravdovy a stastny konec nasi plodne diskuse.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.