Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Míří světový četník k totalitní světovládě?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp8: Odpovědi na zvídavé otázky
Martin K., 24.4.2008 18:49

Já nemám potřebu horovat pro nějaký režim. Pokud Vy máte tuto potřebu a potřebu oblažit mě touto informací je to Váše věc. Jinak poslední dobou jsem toho názoru, že slušný člověk může prožít slušný život za každého režimu, je to jen v lidech a v jejich rozhodnutí podílet se na zlodějnách a lumpárnách nebo se na nich nepodílet.

Demokracie z darebáka slušného člověka neudělá a totalita z poctivého úředníka neudělá fanatického milicionáře. Pokud někdo tvrdí že ke svému poctivému životu potřebuje importovat tu pravou (třeba tu americkou) demokracii (teokracii, socialismus...), měl by o změnu režimu a tedy o pro něj lepší život usilovat (nejlépe legálními a nenásilnými prostředky), ale neměl by se k tomu upínat a nemělo by mu to bránit prožít normální spokojený život v tom režimu, ve své vlasti, kde právě je. Ale utíkat do ciziny kvůli politice?

Ale jste tak krvelačný po odpovědi ....
Jedno společenské zřízení bych snad ještě vypotil. je to „indiánská demokracie“.

A McCarthy? Proč ho zminuji v souvislosti s Vámi? Je mi též sympatický, ale bohužel v v tom smyslu že můžete vidět kam až může vést fanatická zaslepenost a oddanost třídnímu boji a co to může udělat s člověkem. Onehdy jsem v televizi (bohužel si nepamatuji detaily, ale bylo to v dokumentu o studené válce) slyšel jeho nějaký projev, kde se to hemžilo výrazy „communist“,„communists infiltrate state department“,„our democracy “ a mluvil takovou tou správnou emerickou výslovností, znělo to fanaticky až směšně.

Mějte se jak sám uznáte za vhodné.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.