Pro všechny přemýšlivé lidi

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Míří světový četník k totalitní světovládě?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp6: Odpovědi na zvídavé otázky
Martin K., 23.4.2008 19:09

1. Ano, 50 let starý Mig 21 byl ve své době opravdu třída, ale proč jste si pro svoji rádobyvtipnou glosu ze dvou typů Migů ve výzbroji srbského letectva vybral ten starší typ letounu? Proč jste nevybral o generaci mladší Mig 29? 127.stíhací letka jich měla ve stavu 16. To už by asi nebylo tak „vtipné“.
25 let starý Mig 29 byl a dosud je hodnocen (i českými) piloty velmi vysoko. Těsně před jejich vyřazením z naší výzbroje bylo uskutečněno cvičení českých Migů 29 s francouzi létajícími na Mirage 2000. Na sestřely to dopadlo nerozhodně.

Američané hrozbu srbských Mig 29 brali velmi vážně, letiště s těmito letouny byla prioritními cíly a pokud americký Awacs zaznamenal ve vzduchu srbská letadla (potencionální Mig - 29) dostala všechna letadla účastnících se bombardování rozkaz okamžitě opustit vzdušný prostor Jugoslávie, tedy i přerušit právě probíhající misi.

2. Nikdy jsem nezpochybnil použití chemických zbraní proti kurdům. A nebombarduje dnes Turecko (dle vás jeden ze vzorů islámské demokracie) ty samé kurdy (nyní teroristy), kteří byli vyvraždováni Saddámovým režimem? (tehdy oběti).

3.Nikdy jsem netvrdil že japonci ukončili válku kvůli válečné únavě.
V Japonsku byl kapitalismus už před 2.světovou válkou.

4. Nerozumíte pojmu jaderná rovnováha a jaderné odstrašení?

A pokud nemáte rád ploty, tak Vám bohužel s lítostí musím sdělit že železné opony, ploty či zdi bránící svobodnému (někdo by řekl nelegálnímu) obousměrnému pohybu lidí přes hranice suveréních států se běžně staví a používají i v demokratických a spřátelených „skorodemokratických“ státech i v současnosti. Jako nejznámější bych uvedl plot na mexicko americké hranici (1100 km, postaveno zatím 480km), plot kolem západního břehu Jordánu (650 Km), a plot na hranicích Saudské Arábie a Iráku (ve výstavbě)

5. Americké filiálky jely pod vedením amerických akcionářů minimálně až do roku 1942, kdy Německo vyhlásilo USA válku, ale to už byla Evropa přes dva roky ve válce.

Západní kapitál stál tedy nejen za německým ekonomickým vzestupem v třicátých letech, ale i v období po nástupu Hitlera k moci v letech 1933 - 1942 se přímo aktivně podílel na zbrojení nacistického německa a dalo by se říci že nepřímo umožnil německé válečné úspěchy v počátečním období války.
Ministr průmyslu Albert Speer v Norimberku unikl trestu smrti (dostal 20 let) a ředitel říšské banky H.Schacht byl dokonce osvobozen. Proč konkrétně tihle dva za chod a financování nacistické válečné mašinérie neviseli?

Po roce 1945 američtí akcionáři dostali svůj majetek (pokud nebyl rozbombardován) bez problémů zpět, jelo se dál, jako by se jich druhá válka snad ani netýkala.

6. To je čistě Vaše věc.

7. Bez komentáře.

8. Nikde netvrdím že Irák byl ráj na zemi. No, ale v Saudské Arábii plné amerických základen také vládne k ženám nepřátelský režim, který klidně nechá ukamenovat znásilněnou ženu, přičemž ten kdo ji znásilnil je v lepším případě donucen si ji vzít, a kde ženy jsou v horším postavení než ve středověku?

Odbočím, v jednom rozhovoru v tisku z roku 2003 nebo 2004 s obětí násilí Saddámova režimu byl rozhovor s právničkou (!!) která si dovolila žalovat (zastupovala žalující stranu) jednoho se Saddámových synů, který byl obviněn z brutálního napadení nějakého Iráčana, snad majitele pohostinství, detaily už si nepamatuju. Na jeho pokyn byla bez obvinění uvězněna a několik měsíců ve vazbě mučena a znásilňována. Zarazila mě však jedna věc a to žena - právnička - (tedy pravděpodobně vysokoškolské vzdělání) na středním východě v tak ostře patriachální oblasti?

Jak se dle Vás dnes žije iráckým, saudským, egyptským, či tureckým ženám?

No nejnovejc prisli Americane a jejich spojenci a hned zacali jen tak z pleziru vrazdit a vymlouvaji se na nejake atentatniky (kdovi jestli si je sami neplati). Jsou to ale sibalove.

19.září 2005 irácká policejní hlídka zastavila civilní auto se dvěma muži v civilních arabských šatech. Po zjištění, že auto je plné výbušnin, které lze odpálit na dálku a také zbraní, zahájili dva muži v civilu na irácké policisty palbu. Jednoho policistu zastřelili, několik dalších zranili. Iráčtí policisté muže přemohli a zatkli. Britská armáda poté místní policii informovala, že se jedná o britské vojáky v civilním oblečení.

Ano, američané a jejich spojenci své vojáky platí.

9. No v Kábulu možná, ale co v zóně volného odstřelu? (95% území Afghanistánu) Jak se tam zlepšilo postavení žen kromě občasného vybombardování svatebních průvodů(s nedobrovolnými novomanželkami).

10. Bez komentáře.

Pokud budete takhle pokračovat dále, budou se Vám smát. ne za Vaše názory, které jsou (mi) svaté, ale za způsob Vaší argumentace a za vyvyšování se nad to nevědoucí neschopné stádo tupců.

Faktem je že USA v současné době spějí k totalitě a světavládě, nic na tom nemění ani možnosti americké ústavy i s jejími dodatky tomuto zabránit (což nezpochybňuji).

Ale domnívám se, že Vámi vychvalovaná demokracie sice ještě není, ale bude horší než to proti čemu bojuje. Tím že v boji proti totalitě zavádí totalitu, že v boji proti násilí používá násilí, že zabíjí aby zastavila zabíjení.

Jestli Váš věk a Vaše životní zkušenosti používáte jako argument, je to ubohé a je mi Vás upřímně líto.

To jakým způsobem jste se pasoval do role samosoudce a určovatele jediného správného světanázoru je navíc trapné.

Nemáte rád soudruhy, ale uvažujete a vyjadřujete se podobně se jako oni.

„Ten kdo bojuje s monstry by si měl dát pozor aby se monstrem nestal.“ Friedrich Nietzche

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.