Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Míří světový četník k totalitní světovládě?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Antiamerikansimus
Kelt, 7.12.2006 20:46

Ve spoustě věcí s Vámi musím souhlasit - Patriotic Act je opravdu nebezpečný nástroj, který nemá co dělat v žádné zemi, natožpak k té, která se považuje za garanta svobody a demokracie. Bush a jeho blízcí jsou opravdu zločinci a patřili by před soud. Je bohužel jasné, že před soudem nikdy nestanou, stejně jako Putin za zločiny v Čečensku. :-) Souhlasím s Vámi, že tendence cenzurovat tisk, omezovat občanská práva jsou větší než dříve.

Nesouhlasím ale s tím, že by se z USA mohl stát v brzké době totalitní stát. V USA více než kedekoliv jinde na světě funguje sanossprávná demokracie - každý stát Unie má svůj parlament, své zákony, své pravomoci. Každé město má mnohem větší pravomoc ovlivňovat své věci než jinde ve světě. V USA vyrůstá demokracie odspodu, ne odshora jako například u nás, takže každý pokus omezit demokracii na federální úrovni může být nepříjemný, ale ne zničující.

Proto věřím, že USA se vzpamatují z pohromy jménem G.W.Bush rychle, že Patriotic Act skončí v odpadkovém koši stejně jako zákony z dob McCarthyho a že USA budou schopny i nadále garantovat svobodu a demokracii alespoň v naší části světa...

A že se snad poučí z chyb v Iráku a budou příště podobné konflikty řešit citlivěji a více s ohledem na místní tradice. Ale to jsem už možná přílišný optimista :-):-)

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.