Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Komentáře k článku

19.11.2006 18:24

Můj domov je bohatství mé

Víš, tak jako nejsou na Zemi dvě slunce, tak já nemohu míti dvě místa na světe, které pokládám za domov. Možná přijde i doba kdy při pomyšlení na slovo domov již budu zapomínat jeho pravý význam, ale nyní při hlubším zamyšlení pocituji blažený pocit ve svém srdci, jenž je tak mladé, nezkušené a rozkvetlé jak letní kvítí plápolající při západu slunce. Doufám jen že přijde den kdy mé srdce bude stárnout, uvadat, umírat a já budu mít pevné a stálé kořeny, tak jak? podzimní strom, který se loučí se svými dětmi v pozdním a chladivém večeru plného poletujících hedvábných závojů. Víš, tak jako má ryba své vody, pták svou oblohu, srnka svá luka, hvězda své stálé místo..,tak já mám svůj domov. To je to nejcenější, nejdražší, největší bohatství na které si šetřit, studiem se trápit nemusíš jen si ho vážit, počovat o něj, hýčkat.. Nevím od koho, čeho.. Jedno vím určitě pokud si nebudu vážit domova, nebude si již vážit čeho. Domov to je mé bohatství. V současné době vidí každý bohatství v něčem jiném.. v rodině, ve sbírce známek v nepřehledném množství hraček..jsou i tací, kteří ho vidí v moci. V moci ovládat druhé, v možnosti ovládat hezké auto. A přece vše zkončí jak začalo.

Autor prosí o kritiku.

Pěkné
David Kořínek, 20.11.2006 11:55

Nemohu kritizovat, napsal jste velice povznášející a příjemně čtivý text k zamyšlení. A to se po pondělním hektickém dopoledni hodí...

Mnozí to tak silně necítí
romantik, 20.11.2006 22:36

Mnozí lidé tak silný vřelý vztah k domovu necítili, necítí a cítit nebudou. Opustili domov, opustili vlast a někteří i opakovaně. Řeknou, že museli, řeknou, že budou muset. Někteří mluví pravdu celou, někteří částečnou, někteří se jen vymlouvají. Někteří neměli sílu svůj domov a pobyt v něm hájit a uhájit, vzdali to. Někteří v cizině možná domov našli, ale domnívám se, že to většina z nich pouze svým bývalým spoluobčanům tvrdí.
Kdysi mi došlo psaní
od vystěhovavší se paní,
která domov hned po válce opustila,
za mořem bohatá byla,
dva nájemní domy koupila a měla,
a nakonec pár řádky přiznala,
jak dlouhá léta v bohatství v cizině
steskem po domově se trápila.

To se ani nedá zkritizovat, to je báseň...
Bambus, 23.11.2006 18:51

To se ani nedá zkritizovat, to je báseň :)

Snad jen dodatek - každej vidí domov v něčem jiném. Jeden v lidech, druhý v „moci“, a třetí se třeba upíná na materiální barák. Tak jako tak, bez „kořenů“ člověk nevyroste.

Mám tři připomínky.Hezky se to...
Jinovatice, 13.1.2008 17:42

Mám tři připomínky.Hezky se to čte.Slovem počovat asi myslíte pečovat, ale když prosíte o kritiku, mohl byste to upravit. A třetí věc, kterou vám chci,je, že ve slově zkončit máte hrubku jako hrom. Píše se to skončit.Se S, ne se Z.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.