Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Výhra v loterii"

Odpovídáte na příspěvek:

Myslím, že nee :-)
Juras, 10.8.2006 17:11

1) Vědecky moc nelze.
První námitka: Neznáme závislosti, kterými se řídí tažení čísel, považujeme tuto událost za náhodný jev s normálním rozložením. Jakékoliv statistiky nám nepomohou, protože jednotlivé tahy jsou na sobě nezávislé.
Druhá námitka: Statistické vyhodnocení není průkazné. Soubor tahů je velmi malý, i kdyby mezi taženými čísly byla závislost, je to ještě velmi rozkolísané. Musíte si uvědomit, že v historii sportky bylo několikrát měněno losovací zařízení, osudí a míčky několikrát změnily fyzikální vlastnosti a prostě se chovají jinak. Na tohle statistiku použít nelze.

2) Na esoterickém poli to moc nadějněji nevidím. Myslím, že duši nemají oprávnění šířit informace o budoucnosti a navíc myslím, že to ani nevědí :-)
Tady bych spíš uvažoval nad výzkumem tažených čísel vzhledem k astrologii nebo numerologii. Jestli by se tam někomu podařilo objevit závislost, mohl by zvolit sázkařskou strategii podle těchto „věd“. Osobně jsem k tomuto ale spíš skeptický, myslím, že obě tyto „vědy“ slouží spíš k určování charakterů (osob, věcí, událostí, společnosti) než k hádání událostí (jak je všeobecně mylně rozšířeno).

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.