Pro všechny přemýšlivé lidi

Komentáře k článku

31.7.2006 13:10

Blahoslavený svět

Ve Švýcarsku jsem ještě nikdy nebyl. Podle toho, co slýchám, je čeho litovat. Spořádaná a uklízená země uprostřed úžasných přírodních scenérií. Stát bez větších sociálních ohledů řídící se málem dokonale funkčním pragmatickým scénářem. Zmiňuji se o Švýcarech jen proto, že ony snad jediné, jak se všeobecně traduje, v Evropě předčí svou všeobecnou spořádaností německou spolkovou zemi Bavorsko, kam jezdím pravidelně, neboť jsem sem před mnoha léty uklidil své děti před zločinnými komunisty a všelijakou lůzou, která nás nenechala na pokoji a pustošila všemi možnými způsoby mé rodiště.

Jen co se přehoupnu na druhou stranu ve Všerubech, jsem pojednou v jiném světě. Přestože je to tu odlehlé místo na konci, neměcký duch vane už krůček za hranici. Dominantní je naprostý pořádek a řád, který se vznáší nad vším a všeho se týče. Řád, který se nejnápadněji projevuje úctou a respektem ke krajině, již po staletí zkulturňovali předci, jakož i k lidem, kteří ji spolu sdílejí nyní. Kontinuita a kolektivní, v plodných mezilidských kontaktech cizelovaný rozum, jsou tu zdrojem zralé a účinné tvorby a zdokonalování.

Jsem obdivný až unesený, když potom projíždím údolími, horami a hůrkami bavorské země protkanými dokonale obdělanými poli, upravenými selskými usedlostmi, líbeznými vesničkami i městečky. Německé kmenové slovo Vaterland má přehluboký smysl.

Člověk potřebuje konfrontaci, aby si naplno uvědomil, čím se stala naše země v područí všelijakých tlamatých samozvanců a v poručníkování jejich falešných a násilnických ideí.

Při tomto vizuálním a pocitovém účastenství na německém kouzlu na mne přicházejí chmury a truchlivé vědomí, že bude naším dlouholetým, ne-li věčným údělem pohlížet z neuspořádaného světa žárlivě zdejšímu prospívání. Není to jen tím, co bylo způsobeno za předchozího nerozumu a bezpráví, ale i tím, že český neřád se rozmáchle roprodukuje i v současnosti, že lež, klam, podvod a nerozum vládnou bez většího odporu nadále.

Neumím si například představit, že tato kultivovaná země by se stala kdekoli a kdykoli místem k životu hordám, které se tak katastroficky rychle a ničivě šíří od východu a jihovýchodu českým světem za tolerance a podpory tamního státu, přičemž lidé, kteří se pokoušejí před všelijakou chátrou chránit sebe a svůj po předcích přejatý svět, dostávají hanlivé etikety rasistů, šovinistů a xenofobů.

Ano, Bavory nejen, že jsou láskyplně zvelebovány, ony jsou i chráněny před rozličnými cizáky. Je tu účinný systém, který brání v usídlování a množení všelijakých nepřizpůsobivých přivandrovalců. To, co se děje i za podpory nerozumného postkomunistického nedemokratického režimu u nás, je zde zhola nemožné. Před ničivými vetřelci je pořád ještě „na klíč“ striktními zákony a přísně střeženým veřejným pořádkem.

Za jednoho letního rozbřesku jsem seděl na zahradě před domkem v obytné čtvrti malého bavorského města. Nedotčené ticho, které je snad u nás jen na lesních samotách, se rozprostřelo vůkol. Bál jsem se zakašlat, abych je neporušil. Svoboda a lidská práva jistě, honilo se mi hlavou, ale stejnou měrou právo žít po svém ve svém - nejen domě, ale i v rodném kraji a symbioticky s ostatními, jimž tento svět svěřili předci.

Bavorsko je nádherná země a v porovnání...
Vladimír Kindl, 2.8.2006 8:46

Bavorsko je nádherná země a v porovnání s českou lhostejností mne napadají stejné pocity. Je to až neuvěřitélné, jak velká proměna se nám odehraje před očima, když překročíme jednu hranici. Komunistické dědictví bude nutné vytloukat ještě hodně dlouho.

Proč jste nenapsal článek německy?
romantik, 5.8.2006 12:06

Juzku, proč jste nenapsal článek německy? Proč jste se dosud do „líbezného Váterlandu “ za čárou neodstěhoval za dětmi? Asi proto, že jste v té Vámi vychvalované zemi dosud nemluvil z člověkem, který si nevzal 12 let dovolenou ze strachu před nezaměstnaností. Asi proto, že neznáte žádného tamního bývalého soukromého zemědělce, který po onemocnění své manželky práci na gruntu nestíhal, statek musel prodat a měl ještě štěstí, že sehnal námezdní práci dělníka. Asi proto, že nevíte, že tam zaměstnanci volí tu stranu, jejímž propagátorem je jejich zaměstnavatel. Asi proto, že Vaše děti dosud nebyly označeny za přivandrovalce; pravděpodobně jim můžete „dobré jméno“ zajistit dostatečným majetkovým zázemím. Měl jste dosud štěstí a možná i klapky na očích. Grüss Gott !

až po třech měsících jsem si povšimnul...
juzek, 21.11.2006 15:58

až po třech měsících jsem si povšimnul, jak tu člověk pod nepatřičným pseudonymem „romantik“ pšouká k mé chvále Bavorů do internetu samé hlouposti. Především mne pak za mé chvalořeči vyhání z Česka do Bavor. Já to nedělám, ale pánovi tomuto bych doporučil, aby se zajel podívat. Dokáže-li být objektivní a nezaujatý, přichvátá sem po svém návratu s kajícnou omluvou. Jedno doporučení zkušeného návštěvníka Bavor bych pro něj však měl. Nelitujte tam toho sedláka, ani toho, co si nebere dovolenou, jak to děláte tady, mohl byste dostat po čuni. Víc nebudu utrácet času, neboť pan „romntik“ vypadá na nekultivovatelného přepudrovaného ruďocha. čest práci, soudruhu

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.