Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Hrozí druhá velká hospodářská krize?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp2: Kauzalita
Bambus, 12.7.2006 0:18

Prosímtě hnědko, vymysli si něco nového. Nezapomeň, že ten tebou proklínaný stát je instituce, která má být pod veřejnou kontrolou, aby mohla kontrolovat věci veřejné. Konečným cílem všech vydělávajících uskupení je hromadit přístupní informaci k ekonomickým zdrojům - peníze. Ty největší „firmy“ jsou dnes ekonomicky mocnější než kdejaká vláda, a nejsou pod žádnou veřejnou kontrolou; a ani o to nestojí.
Když už se hraje takhle, tak ekonomické křivky a multiplikátory přestávají fungovat. Nepodceňuj lidi, každej praktik ti řekne, že všechny zákony, i ty ekonomické, jsou jenom „framework“ podle kterého se lidi kolektivně organizují. Na volném trhu nikdy nezavládne jakási univerzální koherence všech transakcí tak, aby výsledkem byla spokojená společnost. Trh je hra o peníze, a stát musí hlídat spravedlnost.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.