Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Hrozí druhá velká hospodářská krize?"

Odpovídáte na příspěvek:

s
Bambus, 20.7.2006 10:15

Pokud jste jeste bohatsi, nebo jste dokonce nadnarodni spolecnost...

Já vím. Existuje dokonce jedna hezká „case study“, která porovnává IBM a DELL (teď si nejsem jist). Dvě, co do objemu a sortimentu skoro stejné firmy - a DELL platí o polovinu menší daně, protože jeho „daňové“ oddělení okupuje celý barák. Mě se tohle nelíbí, nechápu proč „západ“ dělá daně složitější a složitější. Je to jako s právem - nakonec budou „vyhrávat“ ti, co si zaplatí lepší právníky.

Progresivní zdanění dokázalo zaplati výlet na Měsíc za neustálého snižování amerického dluhu, co zbyl ještě po válce. Ekonomika tehdy rostla, takže o investice asi nouze nebyla. A jestli umíte počítat, tak zrušení progresivity a zavedení rovné daně vede k větší daňové zátěži pro chudé, a menší pro bohaté, což se projeví tak že chudí (hlavní příjmová složka státu) zchudnou, a bohatí bohatnou.

Dovolte mi jednu otázku. Jak vysvětlíte, že vlády se začaly zadlužovat po snížení progresivity, a ne už před tím. Že by každej prezident, co to zdanění trošku srovnal, začal automaticky utrácet víc?

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.