Neptejte se co, ale proč

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Komentáře k článku

16.6.2006 6:16

Ranní ptáče dál doskáče?

Každý den začíná úplně stejně. Zazvoní budík, rozespalý člověk se probudí, vstane a těší se na nový den. Někdo ani budík nepotřebuje, protože se budí ranním světlem, kterého je teďka v létě dostatek. Světlo proniká přes okna a tělu dodá energii k tomu, abyse samo probudilo.

Ráno se probouzí i příroda a je to počátek nového dne. Ptáci zpívají, venku je po dlouhé noci svěží vzduch, všude je plno energie a to člověku dodává sílu do nové práce.
Říká se, že kdo si ráno přispí, ochuzuje se o spoustu času. Myslím, že na tom bude kousek pravdy. Času však nebude asi nikdy dost na to, aby si ho každý vážil a byl rád za ten čas, který nám Bůh nadělil.

Pokud člověk chodí do práce, vstávání dodává každému dnu přesný řád. Do práce se prostě jít musí a to je motivace proč nelenošit jako hrom. Rychle něco sníst ke snídani a vyrazit do práce, abychom byli na místě včas.

Ráno je ideální čas na čtení denního tisku, vyřízení prvních telefonátů a pak s plnou parou se pustit do rozdělané práce.

Osobně patřím do této skupiny i když jsem nikdy být večerní sovou nezkoušel.Budu rád, když mi večerní sovy napíšou, jaké to je jak jsou s takovým stylem spokojeni. A třeba jak se večerními sovou stát.

Co je lepší?
Většina by se asi shodla nebo by si přála být ranním ptáčetem. Dnešní civilizace je však postavena tak, jako kdyby nejlepší bylo být obojí. Ráno brzo vstát a pak ponocovat a využít den na úplné maximum. Že je to právě nedostatek spánku, který pak má nepříjemné důsledky jak na naše tělo tak i na duši, to je zřejmé.

Vlastně nevím, jestli být ptáčetem je nějaká výhra oproti sově. Nezdá se mi, že by sovy byli línější jenom proto, že ráno spí. Možná nastane doba, kdy budou večerní sovy ve velké módě a třeba vznikne o sovách i nějaké pěkné přísloví:)

Není nad ten pocit, kdy člověk sedí nad...
Ema, 19.6.2006 11:12

Není nad ten pocit, kdy člověk sedí nad svou prací dlouho po půlnoci, všichni lenoši už dávno spí, jen já stále píšu nějaký šílený kód... programátoři to zanjí určitě.

Tenhle pocit by asi šel zažít i kdyby si někdo přivstal ve 4 ráno, ale to už je pro mě sci-fi. Ale souhlasím s tím, že když člověk vstane pozdě, jinak než obvykle, tak je pak celý den rovláčený a neproduktivní...

Odp: Není nad ten pocit, kdy člověk sedí nad...
Tlapka, 1.4.2009 10:38

Líbí se mi celou noc pracovat na počítači a za robřesku jít spát. Ale zaměstnání mi to nedovolí.

Jsem obojí a je to super :-)
David Kořínek, 19.6.2006 11:51

Já jsem si, nyní v létě, nastavil budík na 4:30 ráno, abych vstával s východem slunce. Je to fantastické, protože všichni lenoši ještě spí a já mohu v klidu programovat. Zas to ráno udělám nejvější kus práce, který mne povzbudí na celý den.
V noci chodím spát kolem půlnoci, kdy také většinou pracuji u počítače a také už většina domácnosti spí.
Díky tomu mám přes den čas na spoustu jiných aktivit, které bych jinak nestíhal.
Samozřejmě, že o víkend spím trochu více a čas od času si i v týdnu jdu lhnout třeba už v 9 a dívám se na televizi :-)

Děkuji autorovi za pěkný článek.

Mno většinou chodím spát kolem 22.-23...
MrPutter, 19.6.2006 16:23

Mno většinou chodím spát kolem 22.-23. hodiny a vstávám asi v 7:30. Občas si však trochu přivstanu nebo jdu spát pozdějš a když to není každý den tak je to super. Např. nedávno na zzz (zálesácký závod zdatnosti) jsme vsatli v 5 hodin, v půl šesté jsme si dali rozcvičku v lese a paxi sedli na pařez a do sedmi než se brobudili ostatní se jentak flákali. Musim říct že ten pocit je sqělej jak večer, tak ráno. Rozhodně ale nedoporučuji být vzhůru celou noc, den je pak až zbytečně dlouhý a únava se taky dostaví. :-D

Tento příspěvek je skutečně moc...
Michal, 19.6.2006 20:24

Tento příspěvek je skutečně moc zajímavý. Nikdy mne nenapadlo, že takových jako jsem já je více. Tedy napadlo, ale nenapadlo mě, že si o tom budu moci s někým říct.

Tak tedy já jsem člověk, který ráno rád spí - standardně tak do desíti, někdy déle jindy kratší dobu. Přes den jsem pak povětšinou aktivní především duševně, když ne, najím se.

No a večer chodím spát kolem půlnoci - někdy v jednu, jindy ve dvě :o)

Naděje a radost nebo opak
romantik, 19.6.2006 23:06

Kdo má práci a všechno se mu daří, má naději do budoucna, těší se na další den a rád pak brzy vstává. Kdo je nezaměstnaný a za sebou mnohou prohru, ten se budoucnosti bojí, chtěl by zastavit čas, a proto vstává pozdě, někdy vůbec ne.Nemá pro co žít, nemá důvod vstávat, nemá důvod radovat se z bílého dne.

Odp: Naděje a radost nebo opak
Bambus, 20.6.2006 18:19

Pravda pravdoucí. Ráno před zkouškou jsem čilý, jako kdybych jel do Alp na lyže, zatímco dny před zkouškou, dny beznadějné budoucnosti, prospím klidně do dvanácti. O to dýl pak chodím spát :-)

Odp2: Naděje a radost nebo opak
Bambus, 20.6.2006 18:20

...a ze dne radost nemám.

Odp: Naděje a radost nebo opak
1234, 26.6.2006 21:21

ano, souhlasím. Ovšem nejlepší je chodit v tu dobu, kdy je to přirozené a to brzy po setmění, ráno vstávat s prvními slunečními paprsky.
Pak člověk žije jak noční myš, když se budí někdy v deset, pak někdy jí,.. nejkrásnější :-) je vstávat s prvním světlem a s elánem do dalšího dne, po boku člověka, kterého milujete. Kéž by jsme to tak měli všichni :--/

Odp2: Naděje a radost nebo opak
Isiik, 10.9.2006 10:43

No tak já fakt nemám radost z toho .. když si vstanu se sluncem.. Sorry... Radši se řádně prospím.. A ten super pocit, že ještě nemusíte vstávat.. Tohle bych přála každému.. :-)

Názor sovy =D
Sammy, 31.3.2009 22:50

To co tu čtu je sice hezké a souhlasím ale bohužel jsem typem sovy. Večer se snažím usnout brzo,jdu do postele třeba v 10 ale nic. Převaluju se aa převaluju. Nemůžu prostě usnout. Tak si vezmu knížku a čtu obvykle do půlnoci jak je mým zvykem,já dříve prostě neusnu. Pak spím 7 hodin a jsem unavená. Ale s tím se prostě nedá nic dělat, kdyžtak jdu spát dpoledne a pak je to lepší =) Hodně lidí by řeklo,že to není zdravé. Ale večer a tma je pro mě něco jako sport (to se taky nemá před spaním) prostě když je tak těch 9-10 dostanu takový příval energie a uklízím,pracuji atd. Přes den bývám ospalá a nechce se mi moc nic dělat, někoho lsuníčko probouzí a mě se nejlíp spí když na mě hezky svítí =D Jsem prostě noční tvor a nic stím nenadělám a popravdě někdy to má i své kouzlo.

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru
O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.