Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Komentáře k článku

1.6.2006 19:22

Můj názor na kouření

Myslím, že v dnešní době začínají mladí lidé kouřit dříve a mnohem více než v dobách mých rodičů, prarodičů, ne že by byl nějaký velký nárůst kuřáků, spíš chci říct, že se o tom jen méně mluvilo.Něco jako drogy, všichni víme,že mezi námi jsou, ale jen se o tom nemluví, ale kdoví třeba za pár let se stanou ilegálními a budou tak běžné jako kouření cigaret, protože dnes již není kouření považováno za něco neobvyklého. Stále více lidí si zapálí cigaretu buď aby se lépe uvolnili, při posezení s přáteli nebo už jen tak ze stereotypu. Jsou ale i tací, kteří tomuto zlozvyku podlehnou natolik, že se stanou závislými a ačkoli by se rádi odnaučili kouřit není cesty zpátky, většina z nich to prostě už nedokáže.

Já, jakožto nekuřák, jsem proti kouření, ale ne tak, že bych to chtěla zakazovat. Když to někomu pomáhá zvládat stresové situace tak ať si zapálí, vlastně ať si zapálí kdo chce, protože jsem toho názoru, že každý člověk má právo naložit se svým životem jak uzná za vhodné (každý svého štěstí tvůrcem)…jediné co my tak trochu vadí je to, že někteří kuřáci jsou bezohlední vůči nekuřákům, jelikož vydechovaný kouř obsahuje více škodlivých látek než potáhnutí z cigarety, a celkově vůči svému okolí (na odpalky z cig. jsou popelníky!!!).

A jestli jsem zkoušela kouřit??...tak myslím,že každý to jednou zkusí, třeba jen tak ze zvědavosti…člověk si říká co na tom ti ostatní mají a pak buď se utvrdí ve svém názoru, že je to blbost dobrovolně si ničit zdraví a nebo se mu to zalíbí a podlehne „omamné vůni cigaret“.…přiznám se, že já patřím k těm, kteří nemají potřebu cigarety vyhledávat.

Podle mě (jako podle každého 1nekuřáka) je to zbytečné vyhazování peněz, zbytečné ničení si zdraví , cigarety zapáchají a tak dále a tak dále…..každý přece ví co je to cigareta, co může způsobit, proč by je lidé neměli kouřit, ale i přesto si člověk dokáže vzít cigaretu, přiložit ji k ústům, uchopit zapalovač, škrtnout, zapálit, jemně vdechnout a vydechnout a v tu chvíli je mu jedno jestli je cigareta škodlivá nebo ne, prostě si ji v tu chvíli vychutná jak jen může…ale myslím, že by se nad tím mohl každý člověk aspoň na chvilku zamyslet jestli by s tím byl ochoten skončit nebo to aspoň v určité míře dokázat omezit a pokud by si to uměl říct tak ať se mu to povede uskutečnit….

Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...
Michal, 2.6.2006 9:52

Neřekl bych, že je tak úplně pravda to, že si každý může dělat se svým tělem, co chce a je to jen jeho věc. Jde přeci také o zodpovědnost vůči budoucím generacím a nevím, zda byste mluvila stejně, pokud byste byla nějakým způsoběm hendikepovaná prokazatelně z toho důvodu, že vaše matka v těhotenství kouřila!! Cigaretový kouř prokazatelně může ovlivnit genetickou informaci lidské buňky a u těhotné ženy nebo např. u žen užívajících hormon. antikoncepci je riziko prokazatelně vyšší!

Proč asi chodí ženy pravidelně na gynekologické prohlídky? Protože se to gynekologům líbí? To těžko. Je to proto, protože „stát“ jako představitel vyšší moci pro své zachování (čili zachování zdravého plození lidí, rodu či národa) podporuje svou politikou princip trvale udržitelného rozvoje společnosti.

Takže tak, jako není na každém z nás, jak moc budeme ničit své okolní životní prostředí (protože je POVINNOSTÍ jej neničit), stejně tak si nemůžeme zabít kohokoliv, abychom si usnadnili vlastní žití a naprosto obdobně nemáme žádné právo na sebepoškozování, pokud je tu byť minimální pravděpodobnost, že budeme jednou mít své vlastní potomstvo! Fráze typu „každý ať si se svým tělem dělá, co chce“, jsou dle mne naprosto zcestné, alibistické a sobecké, vyjadřující postoj někoho, kdo dost dobře nechápe význam pojmu svoboda rozhodování a myslí hlavně na SEBE.

Odp: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...

Přesně tak Michale, moje řeč.

V článku jsou všeobeně rozšířené bludy, kterým musím oponovat:
i) kuřáků rapidně přibývá (už kvůli tomu klesajícímu věku),
ii) všichni kuřáci jsou z výše uvedeného důvodu bezohlední, neexistuje nic takového jako ohleduplný kuřák,
iii) zamýšlet se nad tím přestat kouřit nemá cenu (stejně to většina jen pevnou vůlí nedokáže), kdyby kuřáci přemýšleli, tak nemohou nikdy začít!

Jsem pro tvrdý postup, cigareta musí kuřákovi dávat víc stresu než dosud, aby se mu vůbec pro jeho psyché nevyplatila, prostě již nikdy žádná pohodička u cigárka, viz.: http://www.svice.cz/clanek198-Kuraci-do-plynu

Odp2: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...
Leondegrance, 2.6.2006 16:18

všichni kuřáci jsou z výše uvedeného důvodu bezohlední, neexistuje nic takového jako ohleduplný kuřák

Podle téhle logiky neexistuje něco jako ohleduplný člověk.

Odp3: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...

tak to asi používáme každý jinou logiku...
Kouření vylučuje kuřáka z ohleduplných lidí, nekuřák může, ale nemusí být ohleduplný, to že většina není (zase jiným způsobem), to na logice věci nic nemění. Skutečně ohleduplný člověk může existovat, ale nesmí kouřit (podmínka nutná), protože kouřením vědomě poškozuje ostatní!

Odp4: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...
Ivan Placák, 3.6.2006 10:20

Technodrome , dva roky nekouřím..Co ty nato?
Mohu poradit,aspoň dvacetkrát jsem přstal.....
To byl vtip....(blbej)
Nikotin patří do stejné skupiny jedů jako heroin..Bydlel
jsem v Roztokách u Prahy vedle ubytovenv VÚJF
Scházeli se u nás mladí vědci a neustále diskutovali
nad jakými-si problémy nesrozumitelnou řečí.
,ruskočeštinskotechnodromštinoumatematik:„
Nikdy nezapoměli 6ti letému klukovi něco dobrého
přinést.Oblaka kouře podobným mrakům,živá debata
a zvláštní zvuk domácky vyrobené pračky probíječky,
vůně ,jelena“(pro mladší-prací mýdlo)To všechno
si umím vybavit ještě dnes.Vč .té vůně.
Pak dva zmizeli, pro mně to byla nenahraditelná ztráta,
přišel jsem o část zdroje slakostí!Za čas se přišli
rozloučit mladi manželé.Se všemi se objímali,všichni brečeli i ,,velký kluci„ Sema se musel shejbat do
dveří.NA nakloněném sloupu před družínou už
třetí den hráli novou písničku,-tu jsemješte neznal,,

Dobrý den majre Gagarine.....toho jsem neznal taky...
Příští týden příšla ,,souškaučitelka“ něco si povídala
sesouhemučitelem,pak mě vzala za ruku a odvedla
do jiné třídy. Byli tam kluci a holky ze statku,
ze skladů a z komor.Taky převozníckej kluk jeden,
ze čtyř bratří Tonda Sluníčko,svobodná republika BRNKA
Brzo jsem zapad,--kouřit jsem už skoro uměl!........

Odp5: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...
Ivan Placák, 3.6.2006 10:44

Nedostatkem signálu dochází ke zmatečnosti graf.úpravy textu.

Odp5: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...

Technodrome , dva roky nekouřím..Co ty nato?
Gratuluji!

Odp: Ve vašem případě nemám pochybnosti...
Leondegrance, 3.6.2006 10:51

protože kouřením vědomě poškozuje ostatní!
To je podmínka, kterou jste určil vy, o obecné platnosti to nic nevypovídá.
Já myslím, že i kuřák může být ohleduplný, stejně jako nekuřák může být velmi neohleduplný, jak jste ostatně některými svými výroky sám dokázal ;-)
Ale nechci slovíčkařit, řekněme že když odhlédnu od zbytečné citové zabarvenosti vašeho postoje, lze se s ním ztotožnit.

Odp2: Ve vašem případě nemám pochybnosti...

Myslím, že drtivá většina kuřáků to ví, těch pár analfabetů a asociálů, kteří v životě o škodlivosti kouře na vše živé nikdy neslyšeli bude v našich končinách pomálu. Takže osvěta funguje nějak divně, předá informace, ale efekt žádný. Proto by se něco mělo změnit, já jsem pro to, přitvrdit.

Ano já jsem netolerantní vůči kuřákům. Cítím to tak, že dosud se kouření nijak neodsuzováno rozšiřuje nevídaným tempem. Pak ještě osobní negativní zkušenosti s kuřáky a je to...

Odp3: Ve vašem případě nemám pochybnosti...
Leondegrance, 7.6.2006 16:16

To jsme si nerozuměli, tvrzení o škodlivosti pokládám za prokázané (se zajímavými omezeními), zpochybňuji kuřáctví jako podmínku neohleduplnosti.
Aby bylo jasno, vy říkáte, že jakmile člověk kouří je prostě neohleduplný, já si to nemyslím. A naopak si to myslím o násilných lidech.
Pointa ale stále je, že i když člověk kouří, můžou jeho ostatní kladné vlastnosti tuto nedostatečnost vyvážit.
Prostě každej má něco...

Odp4: Ve vašem případě nemám pochybnosti...

Ano, každý má něco, ale ohleduplný člověk permanentně nepoškozuje ostatní a vlastně nesmí ani sebe. Z mého úhlu pohledu tuto nedostatečnost vyvážit nelze ničím, protože se tak děje jeho dobrovolným konáním oné zhovadilosti - za aktivní účasti jeho vědomí, je to jeho velká systémová chyba, mnohem větší než nějaká neohleduplnost která proběhne mimoděk, bez vědomí té chyby (dříve sem šlo zařadit i kouření - nebyla škodlivost zřejmá, posledních 25 let už to v našich končinách není možné, opravdu skoro všichni to vědí, ale nepřestávají, ba co hůř, začínají další...)

Ta Vaše „pointa“ mě jaksi nesedí. Nepůjde asi jen tak posčítat plusy a negativa, zvláště když položky mají jinou váhu.

Odp2: Ve vašem případě nemám pochybnosti...
Dalik, 22.3.2012 10:00

To není pravda, když používá kuřák elektronické cigarety, tak nikoho nepoškozuje - dokonce ani sebe. Takže pokud máte v rodině někoho, kdo je na kouření závislý a vám vadí škodlivý kouř, kupte mu ji jako dárek.

Odp: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...
Prapodstata, 3.6.2006 8:09

To je vec nazoru...Nazoru cloveka zacleneho do teto spolecnosti.Muzou zde byt takovy lide kterym tato spolecnost nevyhovuje a nesouhlasi s ni...Ja sice cigerety ani doutniky nekourim ale treba vodni dymku si jednou za cas s prateli zapalime.Lide se posledni dobou zaviraji do vezeni ktere si pro sebe sami postavili, vytvorili spolecnost s narizenimi omezenimi a postupne sami sebe omezuji takovou merou ze za chvilku si nebudou moct ani prdnout aby to bylo legalni, budou muset mit povoleni od tisice uradu a na zadku katalyzator aby nam methanem nezaneradili vzduch : )

Odp2: Neřekl bych, že je tak úplně pravda to...
Bambus, 21.6.2006 22:09

Po přečtení vymítačských řečí nahoře mám taky ten pocit. Ale co, rejpnu si. Nekuřáci, zamyslete se, nepůsobí na vás ta negativní reklama víc než na nás, na kuřáky? Jako častý zákazník českých drah vás mohu ubezpečit, že není nic horšího než když mi do kuřáku vlezou tři nekuřáci, a mají přesně takový protikuřácký kecy.
Bez urážky.

Zase ty kuřáci? Teď trochu vybočím z...
MrPutter, 5.6.2006 17:39

Zase ty kuřáci? Teď trochu vybočím z tématu, ale povím vám něco z vaší zkušenosti: Často slýchám, že většina kuřáků (hlavně ti mladí) začínají kouřit, aby se dostali do nějaké party, kde jsou kuřáci. Prostě aby nevybočovali z řady. Samozřejmě, je to možné, ale nemůžu s tím úplně souhlasit. Já jsem taky v takové typické puberťácké partě, kde je taky většina lidí kuřáků (13-18let, mě je 16). Jediný kdo nekouřil jsem byl já a jeden z mých kamarádů. Většina lidí by hádala, že jsme začali kouřit taky. Ale opak je pravdou. Za svých 16 let života jsem NIKDY nevzal cigaretu do huby, a povedlo se nám v té „kuřácké partě“ jednoho člena kouření téměř odnaučit. (Myslím, že omezení z cca jedné krabičky denně na několik málo (cca 4) cigaret týdně si myslím že je docela úspěch. Obzvláště když kouřil od svých !!!šesti!!! let. Máte podobnou zkušenost, nebo jenom tu typickou opačnou? A dokázali byste být členem kuřácké party a přesto nekouřit, nebo byste přistoupili k řešní opustit partu nebo začít taky kouřit?

Odp: Zase ty kuřáci? Teď trochu vybočím z...
Michal, 5.6.2006 23:26

Tak předně mě šokovala výpověď o tom, že znáte šestileté děti-kuřáky! To už mi připadá skoro jako napomáhání trestnému činu, proboha!!!

A dále - cítím z vašeho příspěvku tak trochu nadřazenost, která pramení z toho, jak dokážete nekouřit v partě kuřáků. Tedy jestli je to parta a nebo jestli se nejedná o „bandu“. Připomínám, že se jedná o naprosto oficiální pojmenování určitých socioskupin.

Osobně jsem také nikdy nekouřil (jako malé dítě jsem si sám vyrobil z pelyňku cigáro, ale šluknul jsem snad jen jednou a never more) a doporučuji nekouřit i všem ostatním. Vy jste obdivuhodný a trošku potvrzujete svým přístupem dle mého názoru jen výjimku (jenž potvrzuje pravidlo).

Jen tak dál, snažte se odnaučit kouřit všechny své vrstevníky (plus mínus 10 let) a pak se ozvěte, jak se vám to daří. A pokud víte, kdo přesně je zodpovědný za kouření nezletilých, jednejte, jak vám zákon ČR ukládá, protože já bych takové snad lynnčoval!!! :-(

Odp2: Zase ty kuřáci? Teď trochu vybočím z...
Mr.Putter, 6.6.2006 8:40

Neříkám, že znám šestileté kuřáky, řekl jsem že znám člověka, který kouří od šesti let. Na dalších už se pracuje, zatím se však příliš nedaří. S první „obětí nekuřáctví“ to bylo mnohem jednodušší. Možná jsem výjimkou, ale výjimek může být více. A to je to oč bychom se měli snažit. Jestliže chci bojovat proti kuřáctví tak se musím zapojit aktivně, ne jen pořád nadávat jak jsou neohleduplní. A ja věřím žwe to JE možné.

Odp3: Zase ty kuřáci? Teď trochu vybočím z...
Michal, 6.6.2006 10:29

;-) Souhlasím. I já jsem „za mlada“ (tj. ve vašem věku a mladším) bojoval proti kuřáctví, a to především u mého otce, dědy, babi a jiných příbuzných. Kamarády jsem měl nekuřáky, takže tam jsem „neměl do čeho píchnout“. :-)

Fandím Vám !!!! Jen tak dál !!

Odp: Zase ty kuřáci? Teď trochu vybočím z...
Simka, 16.3.2007 14:06

Smekám před tebou !!!
Je to obdivudhodné, zůstat v takové partě, sám sebou.
Měj se
Simka

Mno nemyslím si že bych odnaučoval lidi...
Mr.Putter, 6.6.2006 13:15

Mno nemyslím si že bych odnaučoval lidi kouřit jako na běžícím páse, ale pokusím se o to i u dalších lidí, zejména mě blízkých. I když pochybuji o tom, že se mi to povede, budu se snažit a i jeden úspěch zahřeje na srdci. A když mluvíte o tom, že jste se snažil to odnaučit např. otce, myslím že to je mnohem složitější. Otec si řekne že si přece nenechá radit od nějakýho „šestnáctiletýho fracka“ a půjde si po svém. Kdežto lidé stejného věku lépe snášejí poučky od stejně starých přátel a třeba si některé i vezmou k srdci. Toť můj názor

Odp: Mno nemyslím si že bych odnaučoval lidi...
Schizofrenici(k?), 9.6.2006 22:55

Ja bych byl radši, kdyby jsi se o odnaoučování kuřáků dále nepokoušel. Je to od tebe celkem nevhodné (pokud to nečiníš pro lidi jež za tebou přišli s prosbou o pomoc v této záležitosti). Kuřákům tím říkáš, já si nevážím vašeho úsudku o vašem zdraví. Já vím mnohem líp co je pro vás lepší než vy. Nevěř tomu že jsi víc.

Nezaměstnanost také škodí
romantik, 8.6.2006 22:06

Nezaměstnanost také škodí na těle i na duši, sám si ji nikdo většinou nezpůsobuje a má také vliv na „příští ještě nenarozenou generaci“. Kuřákům „zrušit okamžitě pracovní poměr“ z důvodu ohreží zdraví a beypečnosti zaměstnavatele, spoluzaměstnanců a spolucestujících v dopravních prostředcích a pro ohrožení bezpečnosti automobilové dopravy, pokud jezdí do práce v automobilu zamořeném kouřem z cigaret.

To já bych některým lidem zakázala...
Nikola, 9.6.2006 15:24

To já bych některým lidem zakázala právo užívat titul člověk, a nemyslím tím kuřáky :-)

Odp: Nezaměstnanost také škodí
Ivan Placák, 15.6.2006 12:35

....Potřebujete pomoc??..

Myslím že u kuřáků nemá na věc vliv...
David12345678, 9.6.2006 15:13

Myslím že u kuřáků nemá na věc vliv bezohlednost, ale závislost...
Jsem nekuřák...

Donutit není ten nejlepší způsob, co...
Nikola, 12.6.2006 10:59

Donutit není ten nejlepší způsob, co takhle přesvědčit? :-)

Odp: Donutit není ten nejlepší způsob, co...
MrPutter, 12.6.2006 13:59

Tak to zkus!

Odp: kampaně
Saw, 15.6.2006 20:51

Mě teda spíš napadá otázka, proč je vůbec nutit...

Odp3: kampaně
Saw, 16.6.2006 8:24

Ne ne, mě se tam nelíbí to slovo nutit. Je to každého volba, když tim nezatěžuje okolí (na což jsou příslušné zákony a jistě budou přibývat). Axiom této debaty je, že kouření (a jiné formy užívání tabáku nikomu nevadí?!?) je špatné. S tím ale rozhodně nesouhlasím, takže vlastně ani moc nechápu, co se tu řeší...

Odp2: kampaně
David12345678, 19.6.2006 12:12

Aby nebylo okolí obtěžováno cigaretovým kouřem.

Odp3: kampaně
Saw, 19.6.2006 19:39

Od toho jsou restrikční zákony, co si dělám mimo prostory, kde jsou lidé nuceni se mnou sdílet vzduch je jen a jen moje věc. A vůbec, měli by zavést i zákony pamatující na zapáchající spoluobčany, třeba v MHD mne to obtěžuje mnohem více, než kdyby si tam někdo zapálil...

Odp4: kampaně
Ivan Placák, 20.6.2006 10:08

Užsezase chechtám a tečou mě slzy.
,,Jizdenky prosím,pachová kontrola! ,,jízdenky prosím.............čau..ivan.

Odp5: kampaně
Saw, 20.6.2006 21:45

Bezdomovce ti řidič na požádání vyhodí, ale normálního smraďocha ne... Alespoň prozatím ;c)

Odp4: kampaně
David12345678, 29.6.2006 15:25

Rozdíl je mezi zákony a jejich okamžitou vymahatelností.
Ne vždy jsou zákony vhodně formulované.
(Rozdělení vagónnu na kuřáckou a nekuřáckou část, ake vagń smrdí celý )

Odp4: kampaně
Juras, 8.8.2006 23:42

Když se na člověka přilepí v MHD takovej zpocenej sportovec, to je fakt humus ;-)

Odp5: kampaně
Saw, 9.8.2006 1:39

Stačí stopadesátikilovej barokní anděl :-) V létě dokonce zapáchají míň i bezdomovci...

Odp2: kampaně
lordfrikk, 26.7.2006 10:30

V tom souhlasím! Lidi nemůžete do ničeho nutit, co Vám (některým) dává právo odsuzovat kuřáky způsobem, jakým to děláte? Souhlasím také s výše uvedeným názorem, že pokud někdo odnaučuje lidi kouřit a oni za ním nepřišli žádat v tomto ohledu pomoc, pak by s tím měl přestat. Vyjadřujete tím hrubě svůj nesouhlas a hlavně urážíte a nerespektujete rozhodnutí toho daného jedince. Mnozí z Vás nekuřáků si jistě neuvědomujete, kolik času kuřáci věnují tomuto tématu a když už nakonec dospějí k nějakému svobodnému rozhodnutí, přijde někdo komu se to nelíbí, a snaží se jejich rozhodnutí zvrátit. Jediná, možnost, jak se kuřák naučí nekouřit je, že se o tom svobodomyslně rozhodne sám! Jinak bude mít vždycky a pořád pocit, že k tomu byl donucen.

Kouření
Alexandr, 26.7.2006 11:09

je mnoho zlozvyků a jednim z nich je prave koureni. Tato neprijemna zavislost otravuje zivot jak kurakum, kteri byz cigaret jiz nemohou zit, tak nekurakum, kterym se pasivnim kourenim nici zdravi jeste vic, nez kurakum. O koureni je zajimavy clanek na relaxuj http://www.relaxuj.cz/art_doc-56DB7879C6AE24C4C1257169003BA579.html?lotus=1&Highlight=0,alkohol
Ja sam se jiz par let pokousim prestat s kourenim a opravdu to neni vubec jednoduche. proto vsem radim, radeji to ani nezkousejte...

Odp: Kouření
Juras, 8.8.2006 23:34

To je zajímavé. Kuřáctví tedy zvyšuje odolnost organismu proti pasivnímu kouření. ;-) Je vidět, že už v tom mají antikuřáčtí hysteričtí fanatici hokej. Celá tato diskuse je srandovní, u některých příspěvků jsem se dost pobavil. Je pravda, že některým nekuřákům kouření škodí hodně - psychika dokáže divy.:-)

Zločinná kampaň
Juras, 8.8.2006 23:40

Protikuřácká kampaň je zločin. A nejedná se pouze o zločin na kuřácích, podepisuje se velkou měrou i na nekuřácích, kterým vsugeruje pocit, že setrváváním v místnosti s kouřícím člověkem si škodí víc než kdyby se přisáli na výfuk trabanta. Většinu případů tzv. kuřáckých nemocí má na svědomí právě protikuřácká kampaň, která to těm chudákům vsugerovala. A nejedná se pouze o rakoviny nebo leukémie - ve zdejší diskusi lze vysledovat i psychické problémy - psychózy a neurózy :-)

Odp: Zločinná kampaň
Platfus, 15.5.2013 16:00

Před chvílí jsem čet poněkud kontroverzní (jak jinak) vyjádření exkancléře Hájka na téma odstranění prsou u Angeliny Jolie. I když jde o něco jiného, s tématem článku a diskuse to souvisí dost. Přiznám se, že s tímhle pánem mám trochu problém. Jeho různé výroky mají tu sílu mě zvednout ze židle. Pak následně odpadnu a zažívám něco jako kolektivní stud v národním měřítku, protože očekávám, že to nezůstane úplně bez odezvy. Poté, co jsme světu s námahou vysvětlili, že Čechy nejsou to samé co Čečensko máme našlápnuto na další generalizující odsudek.

Jistě, nemám čas a popravdě ani chuť přečíst si jeho vyjádření v původním znění, takže střílím od boku. Hájek obhajuje svobodu. Angelina Jolie, jakkoliv jí nemusím, se z důvodů, které se jeví jako racionální, rozhodla podstoupit zákrok o svobodné vůli (o tu nám jde především, že), který pro ní vůbec nemohl být lehký. A rozhodla se o tuto zkušenost podělit. Hájek jí prezentuje jako „jednoduchou osobu“, co si nechala něco nadiktovat. Věřil bych mu jenom jediné, jak píše, nemoci začínají v hlavě. Asi myslí tu svou. Nakonec i Klaus se pokud vím vyjádřil, že se Hájek patrně zbláznil.

Připomělo mi to tuhle diskusi a to, že ses Hájka zastával, proto by mě zajímal tvůj názor. Tím na tebe nechci vůbec útočit nebo ti podsouvat jeho názory, slibuju si od toho jenom povzbuzení skomírající diskuse, popř. krevního oběhu ;-). V dobrém :-).

Odp2: Zločinná kampaň
Juras, 16.5.2013 9:23

Na mě ta jolie působí od začátku jako reklamní kampaň a říkal jsem si kdoví, jestli vůbec nějaký zákrok podstoupila.
Jak jsem teď po Tvém upozornění přečetl Hájka, zjistil jsem, že si myslí totéž co já, jenom nezpochybňuje, že k zákroku došlo.

Medicína vyvolává hysterii. Vem si jenom ty mamografy. Kolik toho mamografy vyrobí? Kolik objeví problémů, které by jinak zůstaly latentní až do konce života? Víme, kolik jsme kdo prodělali rakovin a spontánně se sami vyléčili? Prevence (vyšetření) je do jisté míry vyrábění příležitostí pro doktory - aby objevili a mohli léčit to, co léčit není potřeba. Léčbou navíc fatálně naruší život a psychiku pacienta - v případě chemoterapií, ozařování a podobných zákroků se zhoršuje fyzická kondice, imunita, atd...

Dokonce i kdybych neměl v předchozím odstavci pravdu a každá zavčas objevená nemoc by bez léčení zkrátila život, byl by to sice kratší, ale v mnoha ohledech kvalitnější život. K čemu je, že ti lékaři léčbou prodlouží život třeba o deset let oproti jednomu roku, který by Ti zbýval normálně, kdybys ten nastavený čas strávil léčbou, psychickým i fyzickým strádáním? Není lepší prožít raději jen jeden rok, zato v bezstarostné radosti?

Jednoduchá kravka si nechala uřezat prsa, protože se bála, že by do nich mohla dostat rakovinu. Přitom jí nedošlo, že jí jednou téměř jistě přestane pracovat mozek. Asi by si tedy už nyní měla nechat preventivně odstranit hlavu ;-)

Odp3: Zločinná kampaň
Platfus, 20.5.2013 13:39

Některé myšlenky stojí za to dotáhnout do konce :-). Angelina se stala chodící reklamou na dvojitou masektomii. Sama jí sice neprodělala, ale pro svou naivitu se stala tváří průmyslu smrti, který každý rok zmaří zbytečně spoustu životů (na naivku velice rafinované :-)). Za vším se skrývá skutečnost, že lékaři vytvářejí tajná spiknutí (ode mě to nevíš...), aby si zajistili odbyt svých předražených mučících nástrojů. Co taky s gama nožem, když není co řezat, že? No a mamografy pokud přímo rakovinu nezpůsobují, tak aspoň stojí na začátku celé této zločinné mašinerie. A pokud ani to, ani to, tak co s nimi - člověk by si měl jednoduše umět říct, kdy už se chystá pod kytky, že ano :-).

Odp4: Zločinná kampaň
Juras, 20.5.2013 14:19

V prvním případě mícháš dvě věci dohromady. Za naivku ji považuje Hájek, který si myslí, že si je nechala „z preventivních důvodů“ odstranit. Já si myslím, že jde především o reklamní kampaň. Je možné, že dostala zaplaceno, aby to tvrdila, ale je možné, že se skutečně nechala zblbnout a potom bych se spíš klonil k Hájkovi.

Ohledně problémů v západní medicíně - jsou sporné diagnostické metody i způsoby léčení. A problémem sama o sobě je praktická medicína. Kvůli výdělkům např. v určitém období posílala automaticky všechna oddělení ppacinety na štítovku. Došels s vymknutým kotníkem a šup, nejdřív si uděláme štítový snímek. Bylo to z jednoduchého důvodu - financování nemocnic bylo nastaveno tak, že se ekonomicky nejvíce vyplatil rentgen. Nemocnice nedokázala vytlouct z pojišťoven prachy na plnohodnotné pokrytí podhodnocených zákroků, proot hledala cesty, jak vydělat na lukrativnějších zákrocích. Bez ohledu na to, že je to celkově nevýhodné ekonomicky a poškozují tím pacienty.

Ohledně tzv. prevence - při tom se vždycky hledá něco, co nemá být. Když tam to něco je, začne se to automaticky řešit (pokud tedy náhodou pacient po drastických popisech, co se všchno bude dít, když odmítne léčbu, nevydupe, aby ho nechali na pokoji). Přitom je otázka, za jak dlouho a jestli vůbec by pacientovi začaly nějaké projevy toho špatného stavu. Nevíme, v kolika případech se dokáže tělo samo vyléčit, protože na to se nehraje. Jakmile se zjistí problém, okamžitě se začne řešit, tím se okamžitě sníží kvalita pacientova života. Mnohdy agresivní léčba, nalomená psychika, stress, atd. - to všechno ovlivňuje následující období. Přitom nikdo neví, kolikrát už kdo měl v životě nějakou zlou nemoc a dokázal se s ní sám vypořádat přirozeným způsobem, aniž by o tom vůbec věděl.

Kouření
Pavla233, 23.10.2012 12:48

Na každé krabičce od cigaret je upozornění, které varuje kuřáka před tím, že kouření škodí zdraví. Ale i přesto si celá řada kuřáků nedá říct a ve svém zlozvyku a závislosti pokračuje. Kouření tabákové cigarety škodí nejen zdraví kuřákovu, ale i blízkému okolí, protože jeho okolí se stává pasivními kuřáky. Co elektronická cigareta? ekutá náplň se však přeměňuje na plynnou a vzniká pára, kterou kuřák vdechuje a vydechuje jakoby dým. Avšak tato pára není škodlivá ani pro okolí, ani pro kuřáka samotného. E liquid je k dostání v mnoha provedeních. V první řadě si můžeme vybírat e liquid dle obsahu nikotinu. Pro začátek se doporučuje vyšší obsah nikotinu a postupně jej snižovat. Nakonec si můžeme kupovat e-liquid zcela bez nikotinu, pouze s příchutěmi

Odp: Kouření
ivana Kozárová, 12.11.2012 23:55

Dobrý den,jste si jista absolutní neškodností výparů z elektronických cigaret?Tekutá náplň je chemicky neutrální?Moc bych tomu nevěřila,nakonec to bude škodlivější,než klasická cigaretka:-) Něco jako že aspartam je zdravější,než cukr...

Odp2: Kouření
Juras, 16.5.2013 9:35

Hlavní složky jsou glycerín a propylenglykol. Trochu příchutě a voda. Nikotin ve větším množství zabíjí, v malým je spíš prospěšný. Jestli je to škodlivé, tak stejným způsobem jako potraviny prodávané běžně v obchodech (všechny přísady e-liquidu jsou schválené pro potravinářství - což je ale i ten aspartam :-)

Oproti kouři vzniklému spalováním tabáku, který obsahuje mnoho látek vzniklých hořením, vdechuje se z e-cigarety jen pára, nedochází k žádné chemické reakci.

Odp3: Kouření
Juras, 16.5.2013 9:38

Tím ale neříkám, že je něco tak nebo tak. Já nejsu přesvědčený ani o klasické cigaretě, že by byla zdraví škodlivá. Dokonce si myslím, že je možná i prospěšná - závisí na množství a individuálních vlastnostech každého soudruha. Například tvrdý alkohol je v malém množství taky prospěšný, likviduje infekci a pokud něco v těle poškodí, tělo si to samo rychle zregeneruje. Když toho ale člověk vypije dva litry, může chcípnout nebo zblbnout.

Odp4: Kouření
Z., 16.5.2013 19:15

Jakožto misantrop mám kuřáky a ochlasty rád. Jen ať si dají - čím dříve půjdou do rakve, tím lépe. Kromě podkopávání vlastního zdraví tito lidé také pilně poškozují genofond celého lidstva. A to je dobře. Navíc platí za své neřesti šílené daně, které by jinak musel platit někdo jiný, nedej bože já. Odvrácenou stránkou věci je v tomto případě bordel z nedopalků, jde ovšem o zanedbatelnou záležitost. Elektronická cigareta je k smíchu; znám nejméně tři kuřáky, kteří s velkou pompou začali el. cigarety užívat, aby se později s mnohem menší slávou poslušně navrátili k tabáku. A z kruhu předplacené smrti neuniknou ani baliči. Jejich kuřivo a celková neřest je sice levnější, ale devastační účinek podstatně vyšší. A tak to má být. :-)

Odp4: Kouření
Platfus, 16.5.2013 19:24

Cigareta může být člověku prospěšná třeba tím, že odhání obtížný hmyz, který, jak víme, může přenášet nebezpečné nemoci, např. malárii. Mimo to, kuřák je lépe adaptován pro život v průmyslovém velkoměstě a cigareta ho posílí vůči respiračním chorobám, které beztak získá. Cigareta, a to je obecně známá věc, lidi sbližuje a utvrzuje sociální vazby. Ten kdo chodí s kolegy na cigáro je zpravidla daleko víc v dění. A moh bych pokračovat :-).

Odp5: Kouření
Z., 20.5.2013 10:51

...Jako bych slyšel bývalého člena KSČ, nyní ODS, malverzanta 40 milionů korun a současného starostu Teplic Jaroslava Kuberu. Ten blábolil cosi o chráněných plicních sklípcích (díky pravidelnému kouření cigaret), nebo tak něco. Každopádně díky Bohu za podobné názory; lidstvo je přemnoženo a každý dobrovolný krok ovčanů směrem k rakvi vítám potleskem. :-)

Odp6: Kouření
Juras, 20.5.2013 12:15

Neslyšel jsem Kuberu, ale četl článek, kde byl zmiňován i jakýsi pokus, z něhož vyšly myši dýchající kouř jako odolnější proti radioaktivním částicím a vzniku rakoviny jimi způsobené. Vysvětleno tam bylo, že právě kuřácký hlen na plicní sliznici je zachytí a nedovolí uhnízdit se.
Protikuřácká kampaň byla podle článku vytvořena snahou zdůvodnit zvýšený výskyt rakoviny po světě po začátku jaderné éry. Po jaderných výbuším jsou radioaktivní částice všudypřítomné a rakoviny se objevuje víc. „Přece jim neřekneme, že za to můžou naše pokusy? Řekneme jim, že si za to mohou sami...“.

Odkaz na článek nemám. Bylo to na serveru MWM a ten server už nepremáva.

Odp7: Kouření
Z., 20.5.2013 14:16

Pokud jde o nárůst raka, nechme odpovědět Jiřího Vorlíčka, ten je koneckonců od vás ze štatlu: „Není to optický klam, rakoviny přibývá. Ale je to také tím, že se lidé dožívají vyššího věku, svou roli hraje i životní prostředí a všechna ta chemie kolem nás. Kolik třeba takových saponátů sníme za rok!“ Co může člověk udělat pro prevenci? „Jednička je nekouřit. Dvojka je nebýt tlustý, fyzicky se zatěžovat. A trojka je jíst všechno, ale málo. To je úplně základní a nejlevnější prevence. Jen se o tom blbě mluví, je to pořád dokola a málokdo to už poslouchá.:-)

Odp8: Kouření
Juras, 20.5.2013 14:30

Tu jedničku říkat musí, to je jasný :-) To už jinak nejde.

Odp3: Kouření
ivana Kozárová, 17.5.2013 16:42

Vdechuje se pára. Je to jenom vodní pára? Nejsem chemik a nerozumím tomu. Ale jde to do plic a pak do krve.U cigarety je to jasné,dehty etc. Ale u této páry nevím,co v ní všecko je,tak je mi to podezřelý:-) Jinak souhlasím,že kuřáci jsou takoví nějak lidštější,nejsou tak vzorní a zdravíchtiví,jen těm dětem kdyby nekouřili pod nos,bolívala mě z toho v dětství kebule.

Odp4: Kouření
Juras, 17.5.2013 19:02

Pára z toho glycerínu a propylenglykolu. Taky trochu voda, alkohol a tak. Asi se obecně soudí, že to neškodí, jinak by to nebyly schválené přísady v potrvinářství. A při jídle to lidi taky dýchají. Naši kouřili doma jenom v kuchyni, tekže my jsme měli dětský pokoj nezakouřený. Ale v autě kouřili taky. --- Já jsem kouříval ve svém kumbálku, ale miláček tak dlouho prskal, že se ten smrad táhne všude, až jsem začal chodit na dvorek :-)

Odp5: Kouření
ivana Kozárová, 20.5.2013 23:03

A ta pokora,že kuřák jde kouřit třebas do mrazu a je vyhnán ze společenstva,ta pokora je taky obdivuhodná:-)

Ego El Gigareta
rocketa, 24.10.2012 13:05

El cigareta je určitě nejlepší způsob jak kouření omezit a hlavně nikoho neomezuje pasivně a po zdravotní stránce se cítím rozhodně líp a co se týče finanční stranky to samé. Pár članku o ní sem našel na http://egoelektronickacigareta.cz/

Odp: Ego El Gigareta
ivan, 24.10.2012 14:18

Co takhle elektronické heroinové dudlíky pro uřvané děti.

Mohlo by se to jmenovat,

,,Klidné spaní maminek a jejich miminek"

Doufám, že tobě podobnej čurák ti udělá z dětí feťáky pro potěšení celé rodiny.

Kdyby se tak náhodou stalo, tak si vzpomeň. Metadonový aplikátor dude jejich voňavý celoživotní neškodný partner s kterým ho některé společnosti, jak si přeješ, pustí i do letadla.

Kdyby ne, tak se přimluvím u některých kámošů.

Iv. (bývalý pilot)

Budu na tebe myslet a přát si, aby ti tvoje snahy v šíření osvěty vyšly v podobě prožitku ve vlastní rodině.

Odp2: Ego El Gigareta
Juras, 25.10.2012 15:24

Ivane, co proti tomu máš? Vadí mi zneužívání diskuse k reklamě, navíc využívám jiné eshopy a připadají mi lepší než zmiňovaný Pavlou, ale e-cigareta je fajn. Narozdíl od spalovaného tabáku neobsahuje škodliviny. Základem je glycerín a propylenglykol - normální (dnes) potravinářské suroviny. Zkusil jsem to jen tak na zkoušku, asi po deseti dnech jsem už vůbec nekouřil papírové cigarety bez jakéhokoliv psychického problému. Když jsem potom zkusil asi po týdnu cigaretu, nechutnala mi. Už asi čtvrt roku jsem neměl cigaretu - pouze vaporizuji. Náplně si míchám - je to dost zábava. :-)

Jestli jsou e-cigarety škodlivé, tak stejným způsobem, jako běžné potraviny kupované v obchodě. To se číňanům něco opravdu povedlo. A Kalousek bude plakat, ani zvýšení spotřební daně na tabák mu nepřinese víc peněz ;-)

Odp3: Ego El Gigareta
ivan, 27.10.2012 7:55

Jurasi, el. cigareta je granát v dárkovém balení i s mašlí. Je to stejný spor jako v dopravě.

Zklidňujou nové a nové dopravní stavby dopravu, nebo jsou původci přetížených lokalit, nedostatku parkingu jinde, a zdrojem hluku a čoudu? Na tohle nikdo nikdy neodpoví, ale faktem je, že věčným budováním všeho vzniká nevratný stav který časem nikdo nedokáže udržovat. Prostě si vybudujeme závislosti které nás v budoucnu položí protože je nikdo neufinancuje.

Žádný výrobce čehokoliv nikdy neřekne ,,nechlastejte, nekuřte, nebo náš výrobek je na hovno a pouze se tím zasviníte, nebo, - auto by mělo vydržet přes patnáct let a ještě je vcelku ok. a starší funkční trouba je stejně dobrá jako nová a kupovat novou kvůli výbavě kravinama (blikátka a zvoneček) je kravina.

Výrobcům cigaret každý rok pochcípá část klientely a části se podaří zdrhnout mezi nekuřáky, ale co si budeme povídat, kuřáky jsme nadosmrti.

Každýmu jde hovno o tvoje zdraví, nebo zdraví někoho jiného a tak mu připraví neškodnou zdravou dobrůtku, neli přímo dětskou hračku.
Jakmile mozek dítěte- pubescenta párkrát ochutná nikotinovou lahodu zabalenou v parní vůni, tak je z něj z 65% celoživotní zákazník cigaretových firem. Nikotin má sice nižšší, ale zato mnohem vytrvalejší vlnu závislosti než heroin. Znám nekouřící lidi, kteří ještě po třiceti letech abstinence mají chuť zastavit někoho na ulici a požádat ho o cigaretu. Já jsem už párkrát podlehl i když vím, že mě to brzo zabije. Ona situace si tě vždycky najde.

Jestli si pamatuješ, tak se jeden čas vyráběly cigaretové žvýkačky, které se tvářily takřka stejně jako skutečné cigarety. (cca okolo 1970) Později byly zakázány, ale z této doby narostl významě počet kuřáků právě v té nejcennější kategorii celoživotních kuřáků od ranného mládí.

Jak víš, tak jsem pro, aby se každý ufetoval k smrti pokud je to jeho přání a rozhodnutí a způsobuje mu to požitky které mu zkrášlují život. Jeho vůle-jeho věc, nakonec zkápnem všichni, tak proč ne tak jak si každý přeje.

Na druhou stranu se stavím na ochranu těch, kterým by byla způsobena ona závislost někým jiným. Třeba tvrzením, že nikotinovej pařáček, je neškodnej tabáček.

Přibližně tak..

Spameři jsou Ču a Pí, ale co se dá dělat, taková je život bramboro. Vždycky se najde někdo, ale aspoň to dalo tema.

Čáves, Iv.

Odp4: Ego El Gigareta
Juras, 27.10.2012 11:02

Rizika si musí každý vyhodnotit sám. V podstatě nemůže nikdo nikomu vyrobit závislost, pokud mu násilím nenapíchá třeba tvrdé drogy. Vždycky je to volba uživatele.

Nevím, jestli e-cigarety mají nějaké prvouživatele. Všichni, které znám, jsou bývalí (někteří souběžní) kuřáci. Myslím, že od e-cigarety může potenciální uživatele odrazovat cena - dobrá e-cigareta je víc než 10x dražší než krabička cigaret. To už je v peněžence cítit...

Odp5: Ego El Gigareta
Zákys, 31.10.2012 23:52

V české mužské populaci se povážlivě zmenšuje počet spermií a zmenšuje se i schopnost mužů oplodnit ženu a vám se honí hlavou zda kouřit, nebo nekouřit. Vaše starosti bych chtěl mít. Začněte chodit po zemi jako lidé a nejako čápiiii. Už i borci v NERVU mají jiné starosti(důchodová re-forma).:-):-):-)

Odp6: Ego El Gigareta
Tlapka, 1.11.2012 11:03

nejlepší je ať kouří komu to chutná

Odp7: Ego El Gigareta
Juras, 1.11.2012 16:30

a ať každému chutná to, co kouří.

Odp6: Ego El Gigareta
Juras, 1.11.2012 16:30

Vy máte starosti, jak oplodnit ženu, já jsem si svoje tři kousky splnil, no.

Odp7: Ego El Gigareta
Tlapka, 2.11.2012 11:25

to je málo. Mají být čtyři. Ve třech se často spojí dva proti jednomu.

Odp8: Ego El Gigareta
Juras, 2.11.2012 14:18

Na čtvrtý kousek si prý mám najít jinou maminku, říkala maminka těch tří.

Odp9: Ego El Gigareta
Tlapka, 5.11.2012 12:18

To je skutečně škoda, vaše rodina by byla pak úplně ideální.

Odp9: Ego El Gigareta
Platfus, 11.11.2012 0:04

Ahoj Svícaři, zdravím z říše mrtvých, docela dlouho jsem se odmlčel. Jenom jsem chtěl navázat zprávou, že se nám před dvěma dny taky narodil třetí potomek :-). tak v tom Jurasi nejsi sám :-). Taky jsem chtěl pozdravit Ivana, se kterým se mi už dlouho nějak nedaří se setkat a vázne to na mojí straně. Zachovej mi prosím zbytky přízně :-).

Odp10: Ego El Gigareta
ivan, 11.11.2012 16:13

Dane, přeju sílu, vytrvalost a odvahu.

Tobě, manželce i dětem přeju zdraví a životní kliku bez které to ,,nejede.

Přeju si abys jim to opravdu vyřídil bez ohledu na to jestli tomu budou rozumět. (nepodvádět ! :-) )

Po přečtení info jsem ti nejdřív chtěl volat, ale pak jsem si přál aby moje gratulace s přáním zůstala zapsána v písemné podobě.

Naše setkání nechávám náhodě, nebo ho odložíme na teplé počasí někdy na jaře.

Občas k vám jezdím nakupovat do sámošky u závor, tak možná.

Nevím jestli jsem o tom s tebou někdy mluvil, ale brácha si pořídil mimi v loni ve svých 56 letech. (holku) Co se nechat takhle inspirovat a pokračovat v řadě. ;-)

Vše dobré a kliku.

Iv.

Odp11: Ego El Gigareta
Platfus, 12.11.2012 1:55

Díky Ivane, přání předám, slibuju :-). Posledního půl roku jenom tak čekám, až se mi život vrátí do zajetých kolejí, pak možná začnu působit normálnějc i na svoje okolí :-). Na to setkání se těším. To o bráchovi jsi mi řikal, to je náhodou dobrej způsob, jak se vymanit z životního stereotypu.

Odp10: Ego El Gigareta
Juras, 11.11.2012 17:11

Gratuluju. Po dvou dnech z říše mrtvých - to musela být pořádná oslava ;-)

Já to mám kluk(14), holka(11) a holka(8). Začínají nám zajímavé roky (S klukem už puberta mlátí dávno, starší holka začíná...) ;-)

Odp11: Ego El Gigareta
Platfus, 12.11.2012 2:09

Ahoj Jurasi, díky, já mám zase kluka(5), holku(3) a kluka(0) - zdá se, že se v průměru rodí stejně holek jako kluků :-). Ohledně dětí jsem vypozoroval, že puberta je otázkou životního názoru spíš než věku - ty naše děti se nám naučily dřív odmlouvat než mluvit :-).

Také gratuluji panu Platfusovi k...
Neuvedeno, 12.11.2012 20:50

Také gratuluji panu Platfusovi k narození syna. Zajisté zjistíte, že co ještě nesálo dříve skoro nic, tak dnes se zatraceně prodraží. Na příklad pobyt ve školce. Nedávno si na našeho vnuka vymysleli, že určitý den má celá třída přijít v zelených šatech. Říkají tomu barevný den. Dcera to vyřešila tím, že vnuka poslala k nám na celý den na hlídání. Má se s nimi hádat? Tak se hoch se mnou učil jezdit na kole. Moc se mu do toho nechce. Je dost zhýčkaný. Nakonec jsme projeli dokola jednoho blouku a už chtěl jít domu. Začne ho to bavit, až se to úplně naučí. Rovnováhu už se naučil udržovat, ale stále nějak mu nohy vypadávají ze stupaček. Chce to trénink.

Odp: Také gratuluji panu Platfusovi k...
Vlastimil Čech, 13.11.2012 10:20

he he he... s vnoučkama je ohromná zábava... byl jsem s vnukem pouštět draka, lítalo to bezvadně. A tak, když jsme se vrátili, líčil jsem dcerce, jak ten drak bezvadně lítal a „tak dobře, že jsem musel Marečka chytat za nožky, aby nám ho ten drak neodnesl!“
A vnuk se začal hladit pod nosíkem... „co to dělá?“ ... „No, řekla jsem mu, že když bude cigánit, narostou mu takové frňousy, jako máš ty, dědo“! :-)
Je mnohem zábavnější být dědečkem, než tatínkem!

Zdravím všechny narozené dřív či později
ivana Kozárová, 12.11.2012 23:51

zdravím Vás všechny tady.Nedalo mi se sem nekouknout. A gratuluju všem,co se jim narodilo dítě. Je to zázrak a radost.

Odp: Zdravím všechny narozené dřív či později
ivan, 13.11.2012 7:29

Občas si vzpomenu a myslím na to, jak se Ti vede, Ivanko. Dej vědět aspoň pár řádkama.

Určitě je nás tu víc koho to zajímá. Jsem rád, že si se aspoň ozvala.

Iv.

Odp2: Zdravím všechny narozené dřív či později
ivana Kozárová, 14.11.2012 10:27

Já v duchu byla po celou tu dobu tak nějak s Váma,jsem ráda,že jste. Byla práce a lidi,co všechen čas pohltilo,mám na starosti pár živáčků s problémama,umřela mi Amina - psice,co jí bylo 23 a zůstaly mi dvě nemocný kočky a jeden slepej pes,ohromně moudrá zvířata,která celý den trpělivě čekají na večer,až na ně bude víc času.Jak říká pan Andrle v pořadu láska za lásku: Jsme tu pro jiný. Jenže abysme tu mohli fungovat pro jiný a rádi,musí bejt sranda a radost. A kde tu tzv. pozitivní energii furt brát? No přece mezi Váma,tak dík,že máte radost,že jsme zas v kontaktu,pac a doufám,že o ty,kteří pečují,se taky pečuje!

Odp: Zdravím všechny narozené dřív či později
Tlapka, 14.11.2012 10:18

To to je báječné že ses ozvala máš moc práce?

Odp2: Zdravím všechny narozené dřív či později
ivana Kozárová, 14.11.2012 10:32

Milá Tlapičko,doufám,že Ti to dobře a měkce tlape.V této prapodivné době je dobře mít polštářky pěstěné,namazané bolehojem a otužilé k tomu. Právě mi jednu takovou podává moje kočka Mára Čárymára,co mi sedí na klíně a vždycky leze tam,kam koukám. Posílám Ti kus kočičího předení a světlo zelených očí,co pronikne bez problémů každým znečištěným světoprostorem :-)

Odp3: Zdravím všechny narozené dřív či později
Tlapka, 23.1.2013 10:48

Zpomněla jsem poděkovat. Tlape se dost dobře - doba nedoba. Chce to slušné zdraví, trochu peněz, mít v situaci jasno a zůstat nad věcí. :-)

Odp4: Zdravím všechny narozené dřív či později
ivana Kozárová, 23.1.2013 23:23

Taky se o to snažím,ale někdy jsem spíš z podhledu,nad věcí jsem jen občas. Jsem prcek.:-(

nesneašim kouření
Teal c, 23.1.2013 10:34

nesneašim kouření

Máte k článku co říct? Máte názor? Je jedno, že článek nevyšel dneska, téma je aktuální stále! Váš komentář se nám zobrazí, tak napište!

Přidat nový komentář

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

Nahoru