Malé úvahy o problémech kolem nás

Nový komentář k článku "Proč se lidé bojí genetiky?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odpověď
Maura, 13.4.2006 19:38

Víš, já jsem jednou přemýšlela, zda genetický výzkum je nová nebo prastará záležitost a došla jsem k názoru, že lidé už od pradávna něco o genetice věděli. Třeba, při sňatkové politice, při rozmnožování stád .. no, to je už bibli a v historii. Já mám za to, že by lidé měli vědět o svých genetických sklonech a zajímat se o to, jak předcházet různým neblahým věcem ve svém životě a nebo v životě potomků....... jak například, jak uvádíš, i pěstovat zdravé potraviny, přemýšlet , prostě přemýšlet co je dobré nebo není dobré pro život samotný atd.
Myslím si, že obecně lidé odjakživa měli hrůzu před novými objevy. To by nebylo tolik zmařených životů vědců z historie. Dělají to proto, že chtějí zastavit svůj čas, kterému rozumí a v kterým chtějí upatňovat svou moc. Bojí se o sebe, když brání pokroku.
No, ekologičtí aktivisté ... to je jen politika, nic víc a nic míň. Lidé, kteří opravdu milují a chrání přírodu, to dělají z přesvědčení, znalosti a lásky. Znám mnoho takových a vážím si jich. Jejich zahrady jsou nádherné ........ jejich život je spjatý s přírodou a je krásné s nimi rozprávět.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.