Pro všechny přemýšlivé lidi

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp34: jak daleko je blízko ? záleží kolik máš...
Juras, 8.6.2013 19:33

Přečetl jsem si to se zájmem, ale nejsu kompetentní se vyjadřovat. Na gymplu jsem přečkával hodiny fyziky v klidu. Fyzikářka nadšeně s nadanějšími fyziky odvozovala STR a já jsem byl jeden z těch, co za slib, že z fyziky nebudu maturovat, jsem nebyl nijak trápen a dostával jsem v klidu 3.

Ale jen tak, bez znalosti věci si myslím toto:

K rychle letící kosmické lodi, která si posvítí na cestu, si myslím, že nevrhá světlo rychleji než je rychlost světla, ale že to světlo bude „hustší“. U lodí letících opačnými směry si myslím, že sice se budou navzájem vzdalovat rychlostí blízkou 2c, ale že to nepopírá nepřekročitelnost rychlosti c. Kapitáni uvidí zpomalený čímdál starší obraz druhé lodi.

Nepřekročitelnost rychlosti světla je jasná v případě STR, ale stejně jako STR rozšířila klasickou fyziku, může vzniknout jiná teorie, která bude zahrnovat STR, přitom za nějakých podmínek, o nichž STR neuvažuje, v ní bude možné překročit rychlost světla.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.