Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Paní Kozárové
°, 22.1.2013 23:15

Teda paní Kozárová, levičáckého Žida ( -: ) si neumím představit . Všichni Židé i Židovky mně známé (upřímně řečeno, moc jich nebylo), měli za životní cíl hromadit majetek a hromadit majetek a hromadit majetek do posledního dechu a při tom se co nejméně namáhat; byli to hromadiči starožitností, nemovitostí, movitostí i všeho dalšího včetně dětí, to všechno bez jakékoliv touhy po krásnu nebo estetičnosti. Jeden malý židovský byt byl tak přecpaný, že se tam už málem nedalo kam šlápnout: po stěnách přibité peršany, uprostřed místnosti klavír, na něm sochy, sošky, porcelánové servisy, hodiny vázy, zlato, stříbro, kožichy, vzácné cizokrajné kožešiny, kolem starožitná křesla a jiný starožitný nábytek . Tam po nějaké skromnosti, po nějakém soucitu k bližnímu nebo po levičáckém sociálním cítění nebylo ani potuchy.

Jinak sběrný dvůr: Tam věřím, že lze nalézt opravdové historické poklady (s nepatrnou obchodní cenou), kterých by si Žid ani nevšimnul. Například tam lze nalézt krásné staré knoflíky z pravé perleti, nebo různé zajímavé kovové spony opasků od dříve nošených dlouhých plášťů.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.