Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Poslední komentáře

Střípky z diskuse

Zajímavé odkazy

Novinky na Svíci.cz

  • 30.11.2007: Nyní jsou nově přidané komentáře od poslední návštěvy zvýrazněny barevně
  • 13.4.2007: Možnost úpravy i zatím neschváleného článku
  • 22.6.2006: Zlepšeno vyhledávání
Proč používat Linux

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Pro mladého člověka je vhodné uvažování...
Neuvedeno, 2.8.2012 10:29

Pro mladého člověka je vhodné uvažování nekonečna. Pro starého je zase lépe uvažovat s konečnem. Protože to člověk vidí na každém kroku, jak lidé umírají. Dokonce i ti mladí. Tak mě tak napadá, proč je dnes takové množství nehod, kdy se lidé najednou ocitnou při jízdě autem v příkopu, nebo se zastaví o strom v blízkosti komunikace a velmi často bez vlivu někoho jiného.
Napadá mi jestli náhodou se soudruhům ve vývoji aut nevloudila nějaká chyba a starší auta pak trpí neschopností ovládat auto.
Co takhle utržené silembloky u přední nápravy. Jakou, že to mají malou životnost, že se se pak najednou auto ocitne těžko ovladatelné a řiditelné. Co když je to z důvodů, že motor je ve předu, místo aby byl v zádu.
Nebo, že by to byla velká rychlost a síla moderních aut a pak stačí chvilka nepozornosti, na příklad koukáním na navigaci a auto je v příkopu.
Já bych řekl, že dnes je nekonečno tak velké, jak je roztažen vesmír s hvězdami, hvězdnou hmotou a zářením. Jakmile se začne vesmír scvrkávat, začne se scvrkávat i nekonečno.
I tak je ale veškerý vesmír tak veliký, že jsme proti němu obyčejná kapka v moři. Člověku stačí jen to pozorovat a obdivovat jak je obrovský. Konečně nejvíc to pozorují hvězdáři.
V poslední době se objevili v televizi zprávy o tom, že už za několik desítek let proletí kometa okolo země v blízkosti takové, jako prolétal první sputnik s Gagarinem. Tedy přesnou vzdálenost nevím. Je ale reálné nebezpečí ohrožení života na zemi tu je.
Doporučuji tedy diskutovat raději o praktičtějších věcech, než o nekonečnu ve vesmíru. Třeba o tom, jak zachránit matičku zemi před kometou.
V televizi bylo sděleno, že snad existuje možnost oddálit trasu takovéto komety pomocí vyslaných raket, které pak zapůsobí na kometu jako tahoun svojí přitažlivostí a odsunou kometu na příznivější dráhu pro lidstvo.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.