Nefilozofujte u piva, přijďte na Svíci.cz!

Nový komentář k článku "Existuje nekonečno?"

Odpovídáte na příspěvek:

Odp: K hlavnímu článku-oprava.
Neuvedeno, 24.12.2010 8:06

Řekl bych, že ta tmavá hmota ve vesmíru je jen důkaz toho, že když vznikl velký třesk, že nevznikla bezprostředně jen plazma, ale že kromě plazmy vylétlo obrovské množství energie, které se pozvolna seřazuje v hmotu.
Také to, že čím je vzdálenější galaksie, tím, že se rychleji galaksie vzdaluje asi částečně souvisí s tím, jak se díváme na galaksii před tím starší dobou. O co je galaksie dál a tato galaksie letěla rychleji, tak se pak vznikem hmoty neustále zpomalovala. Takže dnes už můžou být mnohem pomalejší v pohybu v před.
V televizi jsem slyšel takovou teorii, že díky tmavé hmotě se vesmír stále roztahuje a že se bude roztahovat stále rychleji.
To se mi jeví jako nepravděpodobné. Protože energie rychlost pohybu vytvořila velkým třeskem a žadný jiný impuls dále nevznikl, takže energie letí stále rovnoměrným přímočarým pohybem i když vlnitým stále stejně rychle vpřed, dokud není změněna ve hmotu, která na sebe naváže tuto energii a pohyb v před vyruší vzájemným půsoubením energetických částí a pohyb přemění v otáčivý pohyb uvnitř hmoty. Následně pak převáží síla gravitace a vesmír se začne scvrkávat.

Pokud jste registrován(a), zadejte heslo:

Pouze Vaše jméno (přezdívka) a vlastní příspěvek jsou povinné položky.

Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi.
Formátování: [bold]tučně[/bold], [ital]kurzíva[/ital], [url=adresa]text odkazu[/url] (viz Formátování textu).
Děkujeme za Váš názor.

O serveru, právní ujednání, přístupnost
Založeno na vlastním redakčním systému a vlastním fóru.